10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü - Son Dakika

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

09.01.2012 13:06
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Yozgat Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti (YGYC) Başkanı Osman Hakan Kiracı, ve İl Genel Meclis Başkanı Ayhan Can, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Yozgat Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti (YGYC) Başkanı Osman Hakan Kiracı, ve İl Genel Meclis Başkanı Ayhan Can, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

YGYC Başkanı Kiracı, yayınladığı kutlama mesajında çalışma güvencesinin basın emekçilerinin vazgeçilemez hakkı olduğunu hatırlattı.

Mesajında her koşulda çalışma güvencesinin gazetecilerin vazgeçilemez hakkı olduğunu vurgulayan Kiracı, şunları kaydetti:

"Fikir işçisi gazetecilerin güvencesi olan 212 Sayılı Yasayı bundan 51 yıl önce çıkaran yasa koyucularını bugün bir kere daha şükranla anıyoruz. Gazetecilerin yaptığı iş, tartışmasız önemli bir kamuoyu hizmetidir. Demokrasinin olmazsa olmaz koşullarından birisi olan basın ve ifade özgürlüğü sadece gazetecilerin kullandığı bir haktır ve bu husus aynı zamanda halkın gerçekleri öğrenme ve bilgi edinme hakkını kullanması ile doğrudan ilişkilidir. Çalışma güvencesi, çalışan gazetecilerin vazgeçilmez hakkıdır."

-İl Genel Meclisi Başkanı Can-

İl Genel Meclisi Başkanı Can ise mesajında gazeteciliğin kutsal bir sanat olduğunu vurgulayarak, gazeteciliğin önemli bir sorumluluk üstlendiğini kaydetti.

Gazetecilerin halk adına kutsal bir görev üstlendiği belirten Can mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Gazetecilik mesleğini icra edenler ne kadar vazifeye sahip, sorumlu ve gazeteciliğin verdiği ilkeler doğrultusunda hareket ederlerse, ekonomik, sosyal, kültürel gelişim de o yönde hızlı ilerler. Bu mesleği icra edenler zaman zaman da olsa zorluklarla karşılaşmaktadırlar. Bu gerçeği hiçbir zaman göz ardı etmemek gerekir. Basın mensubu halk adına gören, gözlemleyip kamuoyuna taşıyan, bunu yaparken zamanından, ailesinden fedakarlıkta bulunan ve adeta kamu görevlisi olarak kutsal bir görevi yerine getiren toplumun sesi olan insanlardır."

- YOZGAT

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Kılıçdaroğlu'nun 08:14 Kılıçdaroğlu'nun "Köy sularında arsenik tespit edildi" çıkışına Kars Valiliği'nden yanıt: İddialar gerçeklikten uzaktır Çin, dünyanın ilk çift koltuklu savaş uçağını geliştirdi! İkinci pilot elektronik ekipmanı ve silahı idare edecek 07:37 Çin, dünyanın ilk çift koltuklu savaş uçağını geliştirdi! İkinci pilot elektronik ekipmanı ve silahı idare edecek ABD'li 11 Kongre üyesinden Biden'a küstah Türkiye mektubu! Kullanılan ifadeler kriz çıkarır 07:16 ABD'li 11 Kongre üyesinden Biden'a küstah Türkiye mektubu! Kullanılan ifadeler kriz çıkarır
Tam bin yıllık! Mardin'de altın işlemeli 5 Tevrat ele geçirildi, ülkemize nasıl getirildiği araştırılıyor 03:26 Tam bin yıllık! Mardin'de altın işlemeli 5 Tevrat ele geçirildi, ülkemize nasıl getirildiği araştırılıyor Bennu Gerede'nin oğlundan olay poz! Sevgilisinin çırılçıplak halini paylaştı 23:26 Bennu Gerede'nin oğlundan olay poz! Sevgilisinin çırılçıplak halini paylaştı EDHO'nun başlamadığını gören Demet Akalın nedenini Oktay Kaynarca'ya sordu! Aldığı yanıt krizin habercisi 23:05 EDHO'nun başlamadığını gören Demet Akalın nedenini Oktay Kaynarca'ya sordu! Aldığı yanıt krizin habercisi
21:08 "Soros" sözleri tekrar gündem olan Bülent Arınç açıklama yaptı: Kimseyi suçlamadım Son Dakika: Irak ve Suriye'ye asker göndermeyi içeren tezkerenin süresi, 2 yıl daha uzatıldı 18:26 Son Dakika: Irak ve Suriye'ye asker göndermeyi içeren tezkerenin süresi, 2 yıl daha uzatıldı
Advertisement