Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Meclis Başkanı haberleri, Meclis Başkanı son dakika, son dakika Meclis Başkanı

Son Dakika Meclis Başkanı Haberleri

Son dakika Meclis Başkanı haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son meclis başkanı haberleri anında burada.


 • 16:32 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan'ı ziyaret etti

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan'ı ziyaret etti TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan'ı Meclis'te ziyaret etti. Kurtulmuş, ziyaretin ardından HEDEP Grubu'na hayırlı olsun dileklerini iletti. Bakırhan ise Meclisin daha hoşgörülü ve diyalog içerisinde çalışacağı bir süreç talep etti.

 • 15:20 Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İzmir'de iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi

  Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İzmir'de iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu, İzmir'de düzenlenen 'Özel Öğretim Kurumları' toplantısında mesleki eğitimin önemine vurgu yaptı. Şamlıoğlu, mesleki eğitimin sadece bir okul olarak değil, bir hayat tarzı olarak görülmesi gerektiğini belirtti. İZTO Meclis Başkanı Selami Özpoyraz ise mesleki ve teknik eğitim veren okullardan mezun olanların iş hayatına katkısının arttığını vurguladı.

 • 14:47 TBMM Başkanı Kurtulmuş Karadağ Meclis Başkanı Mandic ile bir araya geldi Açıklaması

  TBMM Başkanı Kurtulmuş Karadağ Meclis Başkanı Mandic ile bir araya geldi Açıklaması TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Guterres'in, yetkisini kullanarak BM Güvenlik Konseyini göreve çağırması insanlık adına son haykırışlardan, son çığlıklardan birisi olarak görülmelidir.

 • 13:40 Arnavutluk Meclisi'nde muhalefet milletvekilleri oturumu engellemek için sis bombası ve maytap attı

  Arnavutluk Meclisi'nde muhalefet milletvekilleri oturumu engellemek için sis bombası ve maytap attı Arnavutluk Meclisi, 2024 bütçesini onaylarken muhalefet milletvekilleri, görüşmeleri engellemek için sis bombası ve maytap kullanarak oturumu engellemeye çalıştı. Meclis Başkanı, muhalefetin hukuksuzluk yolunda ilerlediğini belirterek tepki gösterdi. Oturumda Başbakan da yer alırken, bütçe 74 evet oyuyla onaylandı.

 • 11:16 Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, İş Dünyası ile Buluştu: "Mersin Büyükşehir Son Derece Güçlü Bir Belediye"

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, İş Dünyası ile Buluştu: 'Mersin Büyükşehir Son Derece Güçlü Bir Belediye' Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Çukurova Genç Girişimci İş İnsanları Derneği’nin (ÇUGİDER) ‘Yıl Sonu Değerlendirmesi ve Kente Dair Söyleşiler’ programına katılarak iş dünyasının sorularını cevapladı.

 • 09:19 Bayburt OSB Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleşti

  Bayburt OSB Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleşti Bayburt Organize Sanayi Bölgesi (OSB) aylık yönetim kurulu toplantısı, Vali Mustafa Eldivan başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda, bölgede tamamlanan alt yapı çalışmalarının geleceğe yönelik planlanan yatırımlara büyük ölçüde yardımcı olacağı vurgulandı.

 • 02:51 Venezuela'da 13 muhalif hakkında yakalama kararı çıkarıldı

  Venezuela'da 13 muhalif hakkında yakalama kararı çıkarıldı Venezuela Başsavcılığı, 13 muhalif hakkında kara para aklama, vatana ihanet, devleti ekonomik zarara uğratma ve komplo kurma suçlamalarıyla yakalama kararı çıkarıldığını duyurdu. Karara tepki gösteren muhalif lider Maria Corina Machado, rejimin çaresizce çırpındığını belirtti. Ayrıca eski Devlet Başkanı Hugo Chavez'in bakanlarından Andres Izarra ve Rafael Ramirez hakkında da yakalama kararı çıkarıldığı bildirildi.

 • Dün Dün 18:47 Erkan Baş: "Geçen Seçimlerde Hiç Kimseyle Adaylık Pazarlığı Yapmadık.

  Erkan Baş: 'Geçen Seçimlerde Hiç Kimseyle Adaylık Pazarlığı Yapmadık. Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, “Biz açık söylüyoruz. İttifaklara da iş birliklerine de açığız. Ama kiminle, ne için ve nasıl sorularına cevap vermemiz lazım. Biz, sermayeden değil emekçiden, tarikatlardan değil halktan, maden patronlarından değil doğadan yana ittifaklara açığız. Geçen seçimlerde de hiç kimseyle adaylık pazarlığı yapmadık. Saray rejiminin kaybetmesi için Millet İttifakı’nı oluşturan partilerden de daha çok çalıştık. Karşılığında da ne bir vekillik ne bir makam ne bir mevki hiçbir şey talep etmedik. Eski AKP’lileri de Meclis’e sokmadık. Bizden Meclis’e giren hiç kimse de AKP ve MHP saflarına geçmedi. O yüzden alnımız ak, başımız dik. Önümüzdeki yüz yıl boyunca da bu iktidarla yan yana gelmeyeceğimizi bütün yurttaşlar biliyor” dedi.

 • Dün Dün 18:36 TBMM Genel Kurulu toplandı

  TBMM Genel Kurulu toplandı TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca başkanlığında toplandı. Gündem dışı konuşmaların ardından grup başkanvekilleri gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya, Meclis Başkanlığı'nın Saadet Partisi Grubu'nun oda ve yer sorununu çözmediğini belirtti. İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Saadet Partisi'nin taleplerini destekledi. Hedef Parti Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, cezaevlerinde hasta tutuklularla ilgili sorunları gündeme getirdi. CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın da Saadet Partisi'nin grup şikayetlerine destek verdi. AK Parti Grup Başkanvekili Abdülhamit Gül ise İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını eleştirdi.

 • Dün Dün 18:18 Saadet Partisi-Gelecek Partisi TBMM Grubu, çalışma koşullarına tepki gösterdi

  Saadet Partisi-Gelecek Partisi TBMM Grubu, çalışma koşullarına tepki gösterdi Saadet Partisi-Gelecek Partisi TBMM Grubu, grup odalarının çalışma koşullarına ve TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un çalışma koşullarına ilişkin tepki gösterdi. Grup Başkanı Selçuk Özdağ, grup odasının yetersizliğini vurgulayarak Kurtulmuş'u TBMM'nin mehabetine uygun davranmaya davet etti. Grup Başkanvekili Bülent Kaya ise, Meclis'teki boş odaları göstererek parti grubuna yeterli çalışma ortamı sağlanmadığını belirtti.

 • Dün Dün 18:17 Fransa, Azerbaycanlı gazeteciyi sınır dışı etti

  Fransa, Azerbaycanlı gazeteciyi sınır dışı etti Fransa'nın Hint-Pasifik'teki özerk bölgesi Yeni Kaledonya'ya giden Azerbaycan devlet ajansı Azertac'ın muhabiri Aygün Hasanova, vizesi olmasına rağmen havalimanında gözaltına alınarak sınır dışı edildi. Fransa'nın bu keyfi uygulaması, gazetecilik özgürlüğünü engellemeye yönelik bir adım olarak değerlendirildi ve uluslararası basın kuruluşları tarafından kınandı.

 • Dün Dün 18:17 TBMM Genel Kurulu

  TBMM Genel Kurulu AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül, "Uluslararası kurumlar savaşı, işgali önleyememektedir.

 • Dün Dün 16:55 Saadet Partisi Grup Başkanı çalışma ortamı talep etti

  Saadet Partisi Grup Başkanı çalışma ortamı talep etti Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ, gruplarına uygun bir çalışma ortamı sağlanmadığını belirterek, Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş'tan grup için ayrılan fiziki mekanların düzeltilmesini istedi. Özdağ, 16,96 metrekare olan bir alanda 37 kişinin çalıştığını ve rahat çalışma imkanı talep etti.

 • Dün Dün 15:23 Edirne'de gıda satışı yapan iş yerleri denetlendi

  Edirne'de gıda satışı yapan iş yerleri denetlendi Edirne Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, market ve gıda satış noktalarında denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde ürün etiketleri ve üretim uygunluğu kontrol edildi, numune alındı.

 • Dün Dün 15:21 TBMM Başkanı Kurtulmuş, Katar'ın Eş-Şark Gazetesi'ne röportaj verdi Açıklaması

  TBMM Başkanı Kurtulmuş, Katar'ın Eş-Şark Gazetesi'ne röportaj verdi Açıklaması TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına ilişkin, "Bugün İsrail'in en büyük gücü elindeki imkanlara dayanmıyor.

 • Dün Dün 13:57 Saadet Partisi TBMM Grup Toplantısı

  Saadet Partisi TBMM Grup Toplantısı Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, asgari ücretin en az 17 bin lira olması gerektiğini belirterek, "Daha aşağısı milleti açlığa mahkum etmektir.

 • Dün Dün 13:08 ATO, Türk kahvesi ile dünyada farkındalık oluşturmayı hedefliyor

  ATO, Türk kahvesi ile dünyada farkındalık oluşturmayı hedefliyor Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türk kültüründe önemli bir yeri olan Türk kahvesi ile dünyada farkındalık oluşturup, ticaretini artırmayı hedeflediklerini belirtti. ATO'nun düzenlediği etkinlikte, Türk kahvesinin 500 yıllık hikayesi anlatıldı.

 • 05.12.2023 05 Ara 19:49 Muş İl Özel İdaresi'ne 9 iş makinesi alındı

  Muş İl Özel İdaresi'ne 9 iş makinesi alındı Muş'ta karla mücadele çalışmalarında kullanılmak üzere 9 iş makinesi, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği filosuna dahil edildi. Muş Valisi Avni Çakır, araç parkının güçlendirildiğini belirterek, köylerde yaşayan vatandaşların mağduriyetlerini en aza indireceklerini söyledi. İl Genel Meclis Başkanı Sait Yıldırım ise araç filosunun 109'a çıkarıldığını ve bu araçların Muş'a hizmet edeceğini ifade etti. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür ise kırsalda yaşayan vatandaşlara daha kaliteli hizmet verebilmek için araç parkının iyileştirildiğini ve son 3 yılda 32 iş makinesi alındığını belirtti.

 • 05.12.2023 05 Ara 16:48 Edirne'den kısa kısa

  Edirne'den kısa kısa AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin 89. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

 • 05.12.2023 05 Ara 10:29 Kütahya, Moğolistan'ın Darkhan şehri ile kardeş şehir oldu

  Kütahya, Moğolistan'ın Darkhan şehri ile kardeş şehir oldu Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Darkhan Belediyesi Meclis Başkanı Bat-Ochir Yadambayar ile kardeş şehir protokolünü imzaladı. Başkan Işık, iş birliği protokolünün hayırlara vesile olmasını diledi.

 • 05.12.2023 05 Ara 02:04 Atakum Belediye Meclisi'nde Kadın Temsili İsteniyor

  Atakum Belediye Meclisi'nde Kadın Temsili İsteniyor Atakum Belediye Meclisi'nde görev yapan CHP Meclis Üyesi Dilek Çınar, ilçe nüfusunun yüzde 52'sinin kadınlardan oluştuğunu ve belediye meclisinde aynı oranda kadın temsili istediklerini belirtti. Meclis toplantısında 7 gündem maddesi ilgili komisyonlara sevk edilirken, 1 madde müdürlüğe geri iade edildi.

 • 04.12.2023 04 Ara 19:41 İş dünyası sorunlarını anlattı

  İş dünyası sorunlarını anlattı Manisa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Manisa İş Dünyası Müşterek İstişare Toplantısı'na AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu konuşmacı olarak katıldı.

 • 04.12.2023 04 Ara 19:06 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İsrail saldırılarına tepki gösterenlere teşekkür etti

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İsrail saldırılarına tepki gösterenlere teşekkür etti TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Beşiktaş Genel Kurul Üyesi Ali Sinanoğlu ve oyuncu Cem Davran'a, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösterdikleri için teşekkür etti. Kurtulmuş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda her iki ismi de insanlık cephesinde yer aldıkları için tebrik etti ve ayrıca arayarak hassasiyetlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

 • 04.12.2023 04 Ara 15:55 Arnavutluk Meclisinde Muhalefet Milletvekilleri Oturumu Engelledi

  Arnavutluk Meclisinde Muhalefet Milletvekilleri Oturumu Engelledi Arnavutluk Meclisinde muhalefet milletvekilleri, yasa tasarılarının görüşüldüğü oturumu engellemek için sandalyeleri kürsünün önüne yerleştirip sis bombası attı. Sis bombasının neden olduğu yangın sonucunda oturum iptal edildi. Muhalefet milletvekilleri, anayasal haklarını savunmak için eylemlerine devam edeceklerini belirtti.

 • 04.12.2023 04 Ara 15:44 Bayraklı Belediyesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi, Sürdürülebilir Tüketim için Avrupa Birliği Projesi'ni Hayata Geçiriyor

  Bayraklı Belediyesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi, Sürdürülebilir Tüketim için Avrupa Birliği Projesi'ni Hayata Geçiriyor Yeşil bir gelecek hedefiyle çevre temizliği, geri dönüşüm ve iklim değişikliği konularında çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Portekiz İsmat Üniversitesi ve Portekiz'in Portimao Belediyesi ile 'Sürdürülebilir Tüketim için Pratik ve Pedagojik Deneyim' isimli Avrupa Birliği Projesi'ni hayata geçiriyor.

 • 04.12.2023 04 Ara 13:58 Kazakistan, aile içi şiddet cezasını ağırlaştırmayı planlıyor

  Kazakistan, aile içi şiddet cezasını ağırlaştırmayı planlıyor Kazakistan Meclis Başkanı Yerlan Koşanov, aile içi şiddete yönelik cezayı ağırlaştırmayı öngören yasa tasarısı hazırladıklarını açıkladı. Koşanov, bölgede kadına şiddetin artmasıyla birlikte aile içi şiddet cezasını hapis cezasına kadar ağırlaştırmayı planladıklarını belirtti. Eski bir bakanın eşini öldürmesinin ardından yapılan protestolar da aile içi şiddet cezalarının ağırlaştırılmasını talep etmişti.

 • 04.12.2023 04 Ara 13:16 Başkan Büyükkılıç, AB Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Bölgeler Meclis Toplantısı'na katıldı

  Başkan Büyükkılıç, AB Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Bölgeler Meclis Toplantısı'na katıldı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Avrupa Birliği Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Bölgeler Meclis Toplantısı'na katıldı.

 • 04.12.2023 04 Ara 09:49 Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası, inşaat sektörü temsilcileriyle istişare toplantısı düzenledi

  Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası, inşaat sektörü temsilcileriyle istişare toplantısı düzenledi Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meslek Komiteleri, inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların temsilcileriyle bir araya gelerek ortak istişare toplantısı düzenledi. Toplantıda sektörün genel durumu ve yaşanan sorunlar ele alındı.

 • 03.12.2023 03 Ara 12:46 TÜGVA İhtisas Akademi Projesi tüm Türkiye'de 16 bin 800 öğrenciyle başladı

  TÜGVA İhtisas Akademi Projesi tüm Türkiye'de 16 bin 800 öğrenciyle başladı Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından düzenlenen "İhtisas Akademi Projesi 16.800 öğrenciyle Türkiye genelinde başladı. Proje başvuruları devam eden projenin hedefi 28.000 öğrenciye ulaşmak. Bugün yapılan lansman programıyla 81 ilde eğitimler başlatıldı. Açılış programında TBMM Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş ve geçmiş dönem İstanbul milletvekili Ravza Kavakçı konuştu.

 • 03.12.2023 03 Ara 12:33 Fransız Siyasilerden Bıçaklı Saldırıya Tepki

  Fransız Siyasilerden Bıçaklı Saldırıya Tepki Fransız siyasiler, Paris'te meydana gelen bıçaklı saldırıya tepki göstererek, hayatını kaybeden kişinin yakınlarına başsağlığı diledi. Cumhurbaşkanı Macron, saldırganı yakalayan ekiplere teşekkür ederken, Başbakan Borne terör karşısında ödün vermeyeceklerini vurguladı. Ulusal Meclis Başkanı Braun-Pivet ise terörle mücadelede birlik olunması çağrısında bulundu.

 • 02.12.2023 02 Ara 16:40 Nevşehir Avanos Kapadokya Toprak Ürünleri ve El Sanatları Organize Sanayi Bölgesi Kuruluş Sürecini Tamamladı

  Nevşehir Avanos Kapadokya Toprak Ürünleri ve El Sanatları Organize Sanayi Bölgesi Kuruluş Sürecini Tamamladı Türkiye'de ilk defa toprak ürünleri ve el sanatları alanında üretimin gerçekleştirileceği Nevşehir Avanos Kapadokya Toprak Ürünleri ve El Sanatları Organize Sanayi Bölgesi'nin kuruluş süreci tamamlandı. Yönetim kurulu ilk toplantısını gerçekleştiren OSB, Nevşehir'in 4. OSB'si olacak ve bölgenin ekonomik gelişimine katkı sağlayacak.

 • 02.12.2023 02 Ara 16:32 Hububatçılar bu merkezde toplanacak

  Hububatçılar bu merkezde toplanacak Hububatçılar Kooperatifi tarafından yaptırılacak olan 64 adet işyerinin temeli, düzenlenen törenle atıldı.

 • 02.12.2023 02 Ara 15:53 Kente değer katanlar ödüllerini aldı

  Kente değer katanlar ödüllerini aldı Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği (GAGİAD) tarafından Gaziantep'in öncü isimlerini ve kurumlarını ödüllendirmek, teşekkür etmek ve topluma ilham veren başarı öykülerini kutlamak amacıyla düzenlenen GAGİAD Ödülleri'nin 13'üncüsü gerçekleşti.

 • 02.12.2023 02 Ara 14:23 Özgür Özel: "Tarafsızlık Makamında Olan Biri, 'Hükümet Sisteminden Geri Dönüş Yok' Diyemez. 200 Milletvekili Teklif Eder Değişikliği, 401 Kişi Evet...

  Özgür Özel: 'Tarafsızlık Makamında Olan Biri, 'Hükümet Sisteminden Geri Dönüş Yok' Diyemez. 200 Milletvekili Teklif Eder Değişikliği, 401 Kişi Evet... CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP TBMM Grubu’nun Antalya’daki toplantısında; “Diyor ki Sayın Kurtulmuş, ‘Hükümet sisteminden geri dönüş yok.’ Bu lafı söylemek sana mı kaldı? Gücünü parlamentodan alan, hele hele tarafsızlık makamında olan birisi hükümet sisteminden geri dönüş yok diyemez. Anayasaya, İçtüzüğe bakacaksın. 200 milletvekili teklif eder değişikliği, 401 kişi evet dedi mi, hükümet yönetim sistemi de değişir, Cumhurbaşkanı seçim sistemi de değişir, parlamentonun oluşumu da değişir; takır takır parlamenter sistem de gelir. 600 milletvekiline başkanlık eden birinin 400 milletvekilinin kararıyla yapabileceği, 360’ı karar verirse millete soracağı bir konuda, artık buradan geri dönüş yok, revizyonlar olabilir diye bir dayatmayı asla ve asla kabul etmemiz mümkün değildir. Halkın gücünden, milletin gücünden başka parlamentonun gücünün üzerinde hiçbir güç hiçbir vesayet kabul edilemez” dedi.

 • 01.12.2023 01 Ara 22:37 Azerbaycan'dan Kahramanmaraş'a 2 tır insani yardım yola çıktı

  Azerbaycan'dan Kahramanmaraş'a 2 tır insani yardım yola çıktı - Azerbaycan'dan Kahramanmaraş'a 2 tır insani yardım yola çıktı Türkiye'deki depremzedelere destek olmak amacıyla kışlık malzeme taşıyan 2 yardım tırı Bakü'den yola çıktı.

 • 01.12.2023 01 Ara 15:12 TBMM Başkanı Kurtulmuş : "7 Ekim'den bu yana 22 ülkeden 42 farklı düzeyde cumhurbaşkanı, başbakan, meclis başkanları çoğunlukla olmak üzere müzakere...

  TBMM Başkanı Kurtulmuş : '7 Ekim'den bu yana 22 ülkeden 42 farklı düzeyde cumhurbaşkanı, başbakan, meclis başkanları çoğunlukla olmak üzere müzakere... TBMM Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, İsrail ve Filistin arasında yaşanan olayların başından beri diplomasi trafiğini sürdürdüğünü ifade ederek, "Tabiri caizse tam bir diplomasi atağı içinde dört koldan faaliyet gösteriyoruz.

 • 01.12.2023 01 Ara 14:21 Azerbaycan, Kahramanmaraş'taki depremzedelere yardım malzemesi gönderdi

  Azerbaycan, Kahramanmaraş'taki depremzedelere yardım malzemesi gönderdi Azerbaycan, Türkiye'deki depremzedelere yardım seferberliğini sürdürerek Kahramanmaraş'taki depremzedelere 175 klima, 1500 ısıtıcı, 1000 set üstü elektrikli ocak, 6 bin 200 yorgan ve battaniye gönderdi. Yardım malzemeleri Azerbaycan Diaspora Komitesi Destek Fonu tarafından hazırlandı ve tırlarla taşındı. Azerbaycan'ın Türkiye'ye daha önce üç kez yardım sevk ettiği belirtildi.

 • 01.12.2023 01 Ara 13:45 Cizre TSO Toplantısı Gerçekleştirildi

  Cizre TSO Toplantısı Gerçekleştirildi Cizre Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanlığının aylık olağan meclis ve meslek komiteleri toplantısı Habur Sınır Kapısı'ndaki sorunların çözümü için yapıldı. Toplantıya sektör temsilcileri, vali yardımcısı ve diğer sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

 • 01.12.2023 01 Ara 12:26 Bakan Yerlikaya ATO Meclis Toplantısı'na katıldı

  Bakan Yerlikaya ATO Meclis Toplantısı'na katıldı Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) 29. Dönem Kasım Ayı Olağan Müşterek Meclis Toplantısı, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın katılımıyla yapıldı.

 • 01.12.2023 01 Ara 12:23 Kuşadası Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu 2024 için yol haritasını belirledi

  Kuşadası Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu 2024 için yol haritasını belirledi Kuşadası Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu, yeni dönemin ilk toplantısını yaparak 2024 yılı için yol haritasını belirledi. Toplantı öncesi Kuşadası Ticaret Odası yönetimiyle bir araya gelen kurul üyeleri, desteklerinden dolayı teşekkür etti. Kurul üyeleri, toplantıda projeleri hakkında görüş alışverişinde bulunarak 2024 için yol haritasını belirledi.

 • 01.12.2023 01 Ara 12:22 Azerbaycan'dan Kahramanmaraş'a 2 tır insani yardım yola çıktı

  Azerbaycan'dan Kahramanmaraş'a 2 tır insani yardım yola çıktı Türkiye'deki depremzedelere destek olmak amacıyla kışlık malzeme taşıyan 2 yardım tırı Bakü'den yola çıktı.

 • 01.12.2023 01 Ara 12:18 Çanakkale'nin Yenice ilçesinde sağanak yağış sonucu yol çöktü

  Çanakkale'nin Yenice ilçesinde sağanak yağış sonucu yol çöktü Çanakkale'nin Yenice ilçesinde 5 gün boyunca süren sağanak yağışlar sonucu Namazgah Ahiler Yol Çıkışı Kır Lokantası mevkiinde yol çöktü. İl Özel İdare ekipleri hasarların onarılması için çalışmalara başladı.

 • 01.12.2023 01 Ara 11:48 KKTC Meclis Başkanı Zorlu Töre: Kıbrıs'ın jeopolitik önemi büyük

  KKTC Meclis Başkanı Zorlu Töre: Kıbrıs'ın jeopolitik önemi büyük İnönü Üniversitesi'nde düzenlenen konferansta konuşan KKTC Meclis Başkanı Zorlu Töre, Kıbrıs'ın jeopolitik bakımdan çok önemli bir yerde olduğunu ve bütün dünyanın gözünün Doğu Akdeniz bölgesinde olduğunu belirtti.

 • 30.11.2023 30 Kas 18:57 Eski Meclis Başkanı Halbusi, İsrail bağlantılı şirket iddialarını reddetti

  Eski Meclis Başkanı Halbusi, İsrail bağlantılı şirket iddialarını reddetti Irak'ta mahkeme kararıyla vekilliği düşürülen eski Meclis Başkanı Muhammed Halbusi, İsrail bağlantılı şirketle anlaşma imzaladığı iddialarının asılsız olduğunu söyledi. Halbusi, Takaddüm Partisi'nin seçim çalışmaları için anlaşma imzaladığı şirketin İsrail ile bağlantısı olmadığını ve yargı huzuruna çıkmaya hazır olduğunu belirtti.

 • 30.11.2023 30 Kas 14:59 TBMM Başkanı Kurtulmuş, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)

  TBMM Başkanı Kurtulmuş, canlı yayında soruları yanıtladı: (2) TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Tarih boyunca dünya barışının kapısı, Orta Doğu kapısıdır.

 • 30.11.2023 30 Kas 14:57 Edirne Belediye Başkanı 169 Geçici İşçiyle Buluştu

  Edirne Belediye Başkanı 169 Geçici İşçiyle Buluştu Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi'nde geçici işçi statüsünde çalışan 169 işçi ile bir araya geldi. Başkan Gürkan, işçilerin sürekli işçi kadrosuna geçeceğini belirtti.

 • 30.11.2023 30 Kas 12:36 Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Kasım Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

  Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Kasım Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Kasım Ayı Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Gökhan Yılmaz başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda ETSO'nun Ekim Ayı Mizan ve Bütçe İzleme Raporu onaylandı. Ayrıca, 2. OSB'de kurulacak Güneş Enerji Santrali (GES) için dağıtım lisansının alındığı müjdesi verildi. Başkan Özakalın, GES projesinin Erzurum için öneminden bahsetti ve sanayicilerin daha ucuz enerji kullanacağını vurguladı. Ayrıca, 3. Etap alanın genişletilmesiyle ilgili önemli mesafeler alındığı ve yatırımcı taleplerinin karşılanacağı belirtildi.

 • 30.11.2023 30 Kas 11:44 Güder, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Töre'yi ağırladı

  Güder, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Töre'yi ağırladı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meclis Başkanı Zorlu Töre Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'i makamında ziyaret etti.

 • 30.11.2023 30 Kas 09:57 Vahap Seçer, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nın Kasım Ayı Meclis Toplantısı'na Katıldı

  Vahap Seçer, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nın Kasım Ayı Meclis Toplantısı'na Katıldı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MTSO) Kasım ayı olağan Meclis Toplantısı’na katıldı. MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Seçer, meclis üyelerinin sektörel ve kente dair sorularını cevapladı.

 • 30.11.2023 30 Kas 01:09 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir'den ittifak değerlendirmesi

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir'den ittifak değerlendirmesi AK Parti Genel Başkanı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, 31 Mart yerel seçimleri MHP ile yapılması planlanan ittifak sorusu üzerine, "Bu ittifakın anlayışı görevin kimde olduğuna bakmadan hizmet etmeyi bize söyler.

Advertisement