10 Yeni Körüklü Otobüs Geliyor - Son Dakika
Yerel

10 Yeni Körüklü Otobüs Geliyor

10 Yeni Körüklü Otobüs Geliyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aralık Olağan Meclis Toplantısı'nda, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden alınması planlanan 10 yeni körüklü otobüs ile ilgili madde kabul edildi.

09.12.2013 16:54

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aralık Olağan Meclis Toplantısı'nda, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden alınması planlanan 10 yeni körüklü otobüs ile ilgili madde kabul edildi. Başkan Toçoğlu, "Ulaşım sektöründe çalışan esnafımızla istişare içerisindeyiz. Önceliğimiz ulaşım filomuzu yenilemek. Bu noktada yatırımlarımız sürüyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi ile yürüttüğümüz işbirliği sonucunda şehrimize 10 yeni körüklü otobüs kazandıracağız. Hayırlı olsun" dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aralık Olağan Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. İlave edilen dört madde ile 28 Maddelik gündem, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu başkanlığında görüşüldü. 1 ile 14. maddeler dahil olmak üzere ilk on dört madde ve 25 ile 26. maddeler komisyondan geldiği şekliyle kabul edilirken, 1 ve 10. maddeye MHP Grubu ret oyu verdi. 15 ve 21. maddeler dahil olmak üzere 7 madde İmar ve Bayındırlık Komisyonu'na havale edildi. 22. madde Hukuk Komisyonu'na havale edilirken; 23 ve 24. maddeler oy birliği ile kabul edildi. Geriye kalan 27. madde İmar ve Bayındırlık Komisyonu'na, 28. madde ise Bütçe ve Hukuk Komisyonu'na havale edildi.

Büyükşehir Belediyesi Aralık Olağan Meclis Toplantısı'nda MHP Grubu adına gündem dışı söz alan Meclis Üyesi Metin Ökten, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için tekrar aday gösterilen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nu tebrik ederek, 2014 yılında yapılacak seçimlerin şehir için hayırlı sonuçlar getirmesini diledi. Metin Ökten konuşmasının devamında trafik, deprem planlaması ve Sakaryaspor ile ilgili görüşlerini belirtti.

Gündem dışı söz alan Ökten'in ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, ilk olarak meydana gelebilecek doğal afetler ile ilgili yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Toçoğlu, "Sakarya depreme hazırlıksız bir şehir dersek haksızlık etmiş oluruz. Tüm haberleşme ve kurtarma hazırlıkları yapılmış durumdadır. Şu an başka bölgelerde meydana gelebilecek afetlere yardım götürme noktasında bile hazırlıklıyız. Şehrimizde konut stoklarımız yenilendi, kat sınırlaması uygulanıyor. Yeni planlar ve deprem yönetmelikleri dahilinde binalar yapılıyor. Orta hasarlı bina sahipleri ve konutları deprem riski taşıyan vatandaşlarımız için 470 daire hazırladık. Gelen talep üzerinde daha fazlası da yapılabilir. Bu konuda vatandaşımızın da bir adım atması gerekiyor" diye konuştu.

Şehir içi trafik ile ilgili olarak, "Bölgenin en rahat trafiğine sahibiz" ifadelerini kullanan Başkan Toçoğlu, Sakaryaspor hakkında ise, "Eğer ortada bir sorun varsa bu şehrimizin sorunudur. Büyükşehir Belediyesi olarak altyapının tüm masraflarını karşılıyoruz. Elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Sakaryaspor benim başımın tacıdır. Hiç kimse bizim Sakaryaspor sevgimizi sorgulayamaz" şeklinde konuştu.

Belediye Meclisi'nden çıkan karar ile ulaşım filosuna katılacak körüklü otobüsler ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Zeki Toçoğlu, "Ulaşım sektöründe çalışan esnafımızla istişare içerisindeyiz. Önceliğimiz ulaşım filomuzu yenilemek. Bu noktada yatırımlarımız sürüyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi ile yürüttüğümüz işbirliği sonucunda şehrimize 10 yeni körüklü otobüs kazandıracağız. Hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Meclisi'nin ardından SASKİ Kasım Olağan Genel Kurulu 2. Birleşimi yapıldı. 9, 10 ve 11. maddeler oy birliği ile kabul edildi. Genel Kurulda Hüseyin Mercan'ın Sapanca Gölü ile ilgili olarak sorduğu soru üzerine açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, "Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile TÜPRAŞ'ın su tahsisi konusunda müzakereler yürütüyoruz. Bizim düşüncemize göre tahsis edilen suyun bedeli alınmalıdır. Bu konu üzerinde çalışıyoruz" diye konuştu. - SAKARYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 10 Yeni Körüklü Otobüs Geliyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement