'82 İl 82 Sahabi" Adlı Programın Finali Bilecikte Gerçekleştirildi - Son Dakika
Yerel

'82 İl 82 Sahabi" Adlı Programın Finali Bilecikte Gerçekleştirildi

\'82 İl 82 Sahabi" Adlı Programın Finali Bilecikte Gerçekleştirildi

Bilecik Belediyesi ve Siyer Araştırma Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilen ve birçok televizyon ekranında canlı yayınlanan ’’82 İl 82 Sahabi’’ adlı programın finali Bilecik’te gerçekleştirildi.

11.05.2015 11:50

Bilecik Belediyesi ve Siyer Araştırma Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilen ve birçok televizyon ekranında canlı yayınlanan "82 İl 82 Sahabi" adlı programın finali Bilecik'te gerçekleştirildi.

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen programda, Yazar Mehmet Emin Yıldırım, Peygamber Efendimizin sahabelerinden Ebu Hureyre'yi (R.A.) anlattı. Kuran'ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Mehmet Emin Yıldırım, 3 yıldır çok kutlu bir yolculuğa Adana'dan, Peygamber Efendimizin sahabilerinden Hazreti Ebubekir'i (R.A) anlatmakla başladıklarını ve Şeyh Edebali Diyarı Bilecik'te de yine o kutlu sahabilerden Ebu Hureyre'yi (R.A) anlatarak, final yapmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve ülkemizdeki 82 ilde, Peygamber Efendimizin, sahabilerini anlattıklarını ve bunun büyük bir kutlu yürüyüş olduklarına vurgu yapan Mehmet Emin Yıldırım, programda Ebu Hureyre'nin (R.A) Peygamber Efendimiz ile olan yakınlığı, ondan aldığı örnek ahlak ve Efendimizden rivayet ettiği Hadis-i Şerif'ler hakkında bilgi verdi.

Sahabelerin İslam ve toplumsal hayatımızdaki önemi ve değerli şahsiyetlerini örnekle anlatan Mehmet Emin Yıldırım, günümüz insanlığın o parlak döneme olan ihtiyacı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Başta Peygamber Efendimiz olmak üzere kutlu sahabiler hakkında konuklara ve gençlere tavsiyelerde bulunan Mehmet Emin Yıldırım, katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, programın sonunda yaptığı konuşmada, Bilecik'te birçok anlamda çok kutlu ve mutlu olan bir gece yaşadıklarını söyledi. Peygamber Efendimizin ve onun için çok önemli olan sahabilerinin önemine değinen Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları kaydetti:

"Bilecik bugün bugün taşı mermer, toprağı seramik, yaprağı ipek, kuruluş ve kurtuluşun şehri. Şeyh Edebali, Ertuğrulgazi, Osmangazi ve Dursun Fakih gibi değerli şahsiyetlerin ayak izi ve gözlerinin feri olan Bilecik'te çok güzel ve anlamlı bir gece yaşıyoruz. Gerçekten bugün Cenabı Hakkın "Habibim sen olmasaydın, kainatı yaratmazdım" gibi büyük bir sırra nail olan Peygamber Efendimizin sahabilerinden Ebu Hureyre'yi (R.A) anlamaya çalıştık. Öyle ki bu sözü edilen sahabiler de Peygamber Efendimizin; "Sahabilerim gökteki yıldızlar gibidir" gibi kutlu ve şerefli bir sözün muhatabı olmuşlardır. Bu akşam çok değerli ilim adamı ve hocamız Mehmet Emin Yıldırım'dan bu kutlu şahsiyetleri anlamaya çalıştık. Ben böyle güzel bir organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği olan başta Siyer Araştırmaları Merkezi ve belediyemiz çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum. Cenabı Allah'ın bizleri böyle güzel ve anlamlı gecelerde buluşturmasını dileyerek, hep birlikte daha iyiye daha güzele diyorum" diye konuştu.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, Yazar Mehmet Emin Yıldıım'a, üzerinde Osmanlı Arması bulunan bir tabak ve Bilecik seramiğinde yapılmış bir kahve fincanı takımı hediye etti. - BİLECİK

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel '82 İl 82 Sahabi' Adlı Programın Finali Bilecikte Gerçekleştirildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement