Son dakika Bilecik Belediyesi haberleri, Bilecik Belediyesi son dakika, son dakika Bilecik Belediyesi

Son Dakika Bilecik Belediyesi Haberleri

 • Bilecik Belediyesi, Park ve Oyun Alanlarının Temiz Kullanılması Konusunda Uyarıda Bulundu
  24 Şub Bilecik Belediyesi, Park ve Oyun Alanlarının Temiz Kullanılması Konusunda Uyarıda Bulundu

  Bilecik Belediyesi, çocukların oyun oynadığı, kamuya açık park ve bahçelerin temiz kullanılması hakkında uyarıda bulundu. Şehirdeki park ve oyun alanlarının korunması gerektiği belirtildi.

 • Bilecik'teki Kayı Boyu Anıtı'nda Bakım Çalışması Yapılıyor
  23 Şub Bilecik'teki Kayı Boyu Anıtı'nda Bakım Çalışması Yapılıyor

  Bilecik Belediyesi Kayı Boyu Anıtı'nda kapsamlı bakım ve temizlik çalışması yapılıyor. Anıtın çevresinde düzenleme ve onarım çalışmaları gerçekleştiriliyor.

 • TGK Başkanlar Kurulu Bilecik'te Tarihi Mekanları Gezdi
  18 Şub TGK Başkanlar Kurulu Bilecik'te Tarihi Mekanları Gezdi

  Bilecik İletişim ve Medya Derneği ev sahipliğinde düzenlenen TGK Başkanlar Kurulu toplantısına katılan üyeler, Bilecik'in tarihi mekanlarını gezdi. Şeyh Edebali Külliyesi'nde türbe ve Osmanlı Padişahları Tarih Şeridini gezen heyet daha sonra Ertuğrulgazi Türbesini ziyaret ederek dua etti. TGK üyeleri, Kuyulu Mescidi'ni ziyaret ettikten sonra Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya'nın konuşmasını dinledi ve teşekkür belgesi aldı.

 • Bilecik Belediyesi 'Evde Kuaför' Hizmeti Sunuyor
  17 Şub Bilecik Belediyesi 'Evde Kuaför' Hizmeti Sunuyor

  Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan uygulama kapsamında bakıma muhtaç vatandaşlar için 'Evde Kuaför' hizmeti verilmeye başlandı. Sosyal belediyecilik anlamında yeni çalışmaları uygulamaya koyan Bilecik Belediyesi örnek bir projeyi daha vatandaşla buluşturdu.

 • TGK Yönetim Kurulu Bilecik'te Ziyaretlerde Bulundu
  16 Şub TGK Yönetim Kurulu Bilecik'te Ziyaretlerde Bulundu

  Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Yönetim Kurulu üyeleri, Bilecik'te gerçekleştirilen Başkanlar Kurulu Toplantısı kapsamında ziyaretlerde bulundu. Bilecik Valisi Şefik Aygöl, TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı ve diğer üyeleri kabul etti. Ziyaretlerde, Bilecik'in tarihi ve konfederasyonun çalışmaları hakkında bilgiler paylaşıldı. Heyet ayrıca Bilecik Belediye Başkanı ve üniversite yetkilileriyle de görüştü.

 • TGK Genel Başkanı Bilecik'te Ziyaretlerde Bulundu
  16 Şub TGK Genel Başkanı Bilecik'te Ziyaretlerde Bulundu

  Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Bilecik'e ziyaretlerde bulundu. Valilik, belediye ve üniversite yetkilileriyle görüşen Kolaylı, konfederasyonun çalışmalarını anlattı.

 • Bilecik'te meydana gelen ot yangını itfaiye tarafından söndürüldü
  16 Şub Bilecik'te meydana gelen ot yangını itfaiye tarafından söndürüldü

  Bilecik merkezindeki ot yangını, itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesiyle söndürüldü. Vatandaşlar tarafından fark edilen yangın, Bilecik Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı.

 • Bilecik Belediyesi 'Evde Kuaför' Hizmeti Sunuyor
  15 Şub Bilecik Belediyesi 'Evde Kuaför' Hizmeti Sunuyor

  Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan uygulama kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlar için 'Evde Kuaför' hizmeti verilmeye başlandı. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü'ne yapılan başvuru sonucunda evinde ziyaret edilen yaşlı, özel gereksinimli ve bakıma muhtaç vatandaşlar kuaför hizmeti almaya başladı. Evde Kuaför hizmeti almak isteyen vatandaşlar, 0228 214 90 69 ve 0228 214 91 96 numaralı telefonları arayarak başvuruda bulunabilecek.

 • Başkan Kaya Sevgililer Günü'nde Vatandaşları Ziyaret Etti
  14 Şub Başkan Kaya Sevgililer Günü'nde Vatandaşları Ziyaret Etti

  Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla vatandaşları evlerinde ziyaret etti. Ev ziyaretlerinde vatandaşlarla sohbet eden Başkan Kaya, pasta ikram ederek çiçek takdim etti.

 • Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası AB Fonları ve Proje Fırsatları Toplantısı Gerçekleştirdi
  14 Şub Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası AB Fonları ve Proje Fırsatları Toplantısı Gerçekleştirdi

  Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen 'AB Fonları ve Bilecik İçin Proje Fırsatları' konulu bilgilendirme toplantısında, Bilecik Valisi Şefik Aygöl ve diğer katılımcılar, il için gerekli projelerin hızlı bir şekilde organize edildiğini ve AB fonlarından yararlanma fırsatlarının sunulduğunu belirtti. Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan ise projelerin başarısının proje ekiplerinden geçtiğini vurgulayarak, Bilecik'in iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratması gerektiğini ifade etti.

 • Bilecik Belediyesi Askeri Birlik Duvarlarına 'Kayı Bayrağı' ve 'Osmanlı Arması' Yaptı
  14 Şub Bilecik Belediyesi Askeri Birlik Duvarlarına 'Kayı Bayrağı' ve 'Osmanlı Arması' Yaptı

  Bilecik Belediyesi, Tugay Komutanlığı önündeki duvarlara yapılan çalışmalarla 'Kayı Bayrağı' ve 'Osmanlı Arması' yeniden boyandı.

 • Bilecik Belediyesi Şehir Mobilyalarını Yeniliyor
  09 Şub Bilecik Belediyesi Şehir Mobilyalarını Yeniliyor

  Bilecik Belediyesi, şehir merkezinde yer alan şehir mobilyalarının bakım ve yenileme çalışmalarına başladı. Atatürk Bulvarı ve Kayı Anıtı'nda yapılan çalışmalarla duvarlar boyanıyor ve çevre temizliği sağlanıyor.

 • Bilecik Belediye Meclisi'nde Gergin Anlar: Son 20 Ayda 322 Kişi İşe Alındı İddiası
  09 Şub Bilecik Belediye Meclisi'nde Gergin Anlar: Son 20 Ayda 322 Kişi İşe Alındı İddiası

  Bilecik Belediye Meclisi Şubat ayı birleşiminde gerginlik yaşandı. AK Parti grubu, son 20 ayda 322 kişinin belediyeye işe alındığını iddia etti. Tartışmalar ve sözlü sataşmaların yaşandığı toplantıda, belediye başkanı ve CHP Grup Sözcüsü arasında gerilim yaşandı.

 • Bilecik Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
  09 Şub Bilecik Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

  Bilecik Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda çeşitli konular görüşülerek karara bağlandı.

 • AK Parti Bilecik Belediye Başkan Adayı Mustafa Yaman, özel bir anaokulunu ziyaret etti
  09 Şub AK Parti Bilecik Belediye Başkan Adayı Mustafa Yaman, özel bir anaokulunu ziyaret etti

  AK Parti Bilecik Belediye Başkan Adayı Mustafa Yaman, kentteki özel bir anaokulunu ziyaret etti. Yaman, çocuklarla oyun hamuru etkinliğine katıldı ve çocukların geleceğin teminatı olduğunu belirtti. Yaman, Bilecik Belediyesi'nin çocuklar için eğlenceli projelere imza atacağını ve oyun alanları oluşturacaklarını söyledi. Ayrıca, Bilecik Genç Fenerbahçeliler'e düzenlenen Futsal Turnuvası'nda şampiyon oldukları için kupaları ve hediye çeklerini takdim etti.

 • Bilecik Belediyesi, Çocuklar İçin Yeni Oyun Alanları Açtı
  08 Şub Bilecik Belediyesi, Çocuklar İçin Yeni Oyun Alanları Açtı

  Bilecik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından çocuklar için yeniden hazırlanan iki oyun alanı, çocukların hizmetine açıldı. Beşiktaş ve Pelitözü Mahallelerinde yapılan çocuk oyun alanları; kauçuk zeminleri ve çevre düzenlemesiyle çocukların daha sağlıklı ve güvenli ortamlarda zaman geçirmesini sağlıyor.

 • Bilecik Belediyesi 6K akıllı duraklarda bakım ve onarım çalışması yapıldı
  08 Şub Bilecik Belediyesi 6K akıllı duraklarda bakım ve onarım çalışması yapıldı

  Bilecik Belediyesi tarafından şehrimizdeki bütün 6K akıllı duraklarda yer alan kamera sistemleri aktif hale getirilerek bakım ve onarımı yapıldı. Vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli alanlarda vakit geçirmesi amacıyla şehrin birçok noktasında yer alan akıllı duraklarda kamera sistemlerinde bakım çalışması yapılırken, gerekli noktalarda bakım ve onarım çalışması yapıldı. Belli takvim dahilinde temizlik ve yıkama çalışması yapılan 6K Akıllı duraklar, vatandaşların güvenli ve sağlıklı bir şekilde ulaşım hizmeti almasını sağlıyor. Vatandaşlar, gerçekleştirilen çalışmadan duydukları memnuniyeti belirterek, belediye çalışanlarına teşekkür etti.

 • Bilecik Valisi ve Belediye Başkanı Depremzedelerle Buluştu
  07 Şub Bilecik Valisi ve Belediye Başkanı Depremzedelerle Buluştu

  Bilecik Valisi Şefik Aygöl ve Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, 6 Şubat'ta depremzede aileler ile bir araya geldi. Deprem sonrası düzenlenen akşam yemeği programında Vali Aygöl, depremzedelere desteklerini belirtti ve birlik mesajı verdi.

 • Bilecik'te 41 Bin Öğrencinin Tedbirleri Ele Alındı
  07 Şub Bilecik'te 41 Bin Öğrencinin Tedbirleri Ele Alındı

  Bilecik'te 2023-2024 eğitim öğretim yılının 2'inci döneminin başlamasıyla birlikte 41 bin 344 öğrencinin tedbirleri ele alındı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen çalışmalarla güvenli bir eğitim ortamı sağlanması hedefleniyor.

 • Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Market Denetimleri Yaptı
  06 Şub Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Market Denetimleri Yaptı

  Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kentteki birçok markette ürün gramaj ve fiyatlarını denetledi. Denetimlerde ürünlerin gramajı, ambalajları, hijyen şartları, son kullanma tarihleri ve fiyat etiketleri incelendi.

 • Bilecik Belediye Meclisi Toplantısı Ertelendi
  05 Şub Bilecik Belediye Meclisi Toplantısı Ertelendi

  CHP'li meclis üyelerinin katılmaması nedeniyle Bilecik Belediye Meclisi Şubat Ayı 1. Birleşimi ertelendi. Meclis toplantısı, salt çoğunluk sağlanamadığı için perşembe gününe ertelendi.

 • Bilecik Belediye Meclisi Şubat Ayı 1. Birleşimi Ertelendi
  05 Şub Bilecik Belediye Meclisi Şubat Ayı 1. Birleşimi Ertelendi

  Bilecik Belediye Meclisi Şubat Ayı 1. Birleşimi, salt çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi. CHP'li 11 meclis üyesinin tamamın katılmaması nedeniyle toplantı perşembe gününe ertelendi.

 • Bilecik Belediyesi, Çocuklar İçin Yeni Oyun Alanları Açtı
  05 Şub Bilecik Belediyesi, Çocuklar İçin Yeni Oyun Alanları Açtı

  Bilecik Belediyesi, çocukların eğlenceli zaman geçirmeleri amacıyla Beşiktaş ve Pelitözü Mahallelerinde iki yeni çocuk oyun alanını hizmete açtı. Oyun alanları, kauçuk zeminleri ve çevre düzenlemesiyle çocukların daha sağlıklı ve güvenli ortamlarda vakit geçirmesini sağlayacak.

 • Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, belediye çalışmalarını yerinde inceledi
  03 Şub Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, belediye çalışmalarını yerinde inceledi

  Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, belediye çalışmalarını yerinde inceleyerek, ekiplerin son durumu hakkında bilgi aldı.

 • Bilecik Valisi Şefik Aygöl Başkanlığında Güvenli Okul Toplantısı Gerçekleştirildi
  02 Şub Bilecik Valisi Şefik Aygöl Başkanlığında Güvenli Okul Toplantısı Gerçekleştirildi

  Bilecik Valisi Şefik Aygöl başkanlığında düzenlenen 'Güvenli Okul Toplantısı'nda, güvenli bir eğitim öğretim alanının devamlılığının sağlanması ve çocukların jandarma ve emniyet birimlerini tanıması konuları ele alındı. Toplantıya, Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya ve ilgililer de katıldı.

 • Bilecik Belediyesi Akıllı Duraklardaki Kamera Sistemlerini Aktif Hale Getirdi
  02 Şub Bilecik Belediyesi Akıllı Duraklardaki Kamera Sistemlerini Aktif Hale Getirdi

  Bilecik Belediyesi, kentteki 6K akıllı duraklarda yer alan kamera sistemlerini aktif hale getirerek bakım ve onarım çalışması yaptı. Vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli alanlarda zaman geçirmesi amacıyla şehrin birçok noktasına konumlandırılan akıllı duraklardaki kamera sistemleri yenilendi.

 • Bilecik Belediyesi Ücretsiz Tiyatro Oyunlarıyla Çocukları Buluşturuyor
  02 Şub Bilecik Belediyesi Ücretsiz Tiyatro Oyunlarıyla Çocukları Buluşturuyor

  Bilecik Belediyesi tarafından yarıyıl tatili dolayısıyla çocuklara yönelik hazırlanan ücretsiz tiyatro oyunları, bu hafta sonu da çocuklarla buluşacak. Çocuklar, 'Madagaskar Ormanı' ve 'Arı Maya Orman Hikayesi' adlı oyunlarla hem eğlenecek hem de öğrenecek.

 • Bilecik Belediyesi Tiyatro Oyuncuları Ayakta Alkışlandı
  02 Şub Bilecik Belediyesi Tiyatro Oyuncuları Ayakta Alkışlandı

  Bilecik Belediye Tiyatrosu tarafından sahnelenen 'Annemin Müstakbel Kocası' isimli tiyatro oyunu, izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Belediye başkan yardımcıları ve Bilecikli tiyatro severlerin de katıldığı etkinlikte, oyuncuların performansı ayakta alkışlandı.

 • Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, seçim propaganda ilanları hakkında açıklama yaptı
  01 Şub Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, seçim propaganda ilanları hakkında açıklama yaptı

  Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, muhtar ve belediye başkanı adaylarının seçim propaganda ilanlarının asılması konusunda açıklama yaptı. Kaya, ilanların nerelere ve ne şartlarda asılacağının Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlendiğini ve izinlerin alınması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, hiçbir adaya karşı art niyetli olmadıklarını ve seçimlerin huzur içinde geçmesini temenni ettiğini belirtti.

 • Bilecik Belediyesi tarafından ücretsiz sahne alan tiyatro oyununda çocuklar salonları doldurdu
  31 Oca Bilecik Belediyesi tarafından ücretsiz sahne alan tiyatro oyununda çocuklar salonları doldurdu

  Bilecik Belediyesi tarafından çocuklar için ücretsiz sahne alan Tavşan ile Kaplumbağa isimli oyunda salonlar doldu. Belediye Başkan Yardımcısı Cabir Sağlam çocuklarla birlikte izledi. Çocuklara ücretsiz pamuk şeker dağıtıldı.

 • Bilecik Belediye Başkanı Sera Alanında Çalışmaları İnceledi
  31 Oca Bilecik Belediye Başkanı Sera Alanında Çalışmaları İnceledi

  Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, belediyeye ait sera alanında yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi aldı. Başkan Kaya, belediyenin sera alanında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı. Sera alanını gezerek çevrede bulunan can dostlarını unutmayan Başkan Kaya, belirlenen alanlara mama bıraktı. Soğuk kış günlerinde can dostlarını unutmayan Başkan Kaya, 'Belediyemize ait sera alanını gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldık. Çevrede belirlenen alanlara can dostlarımız için mamalar bıraktık. Düzenli olarak mama ve su kontrolleri yapılacaktır' ifadelerini kullandı.

 • Bilecik Belediye Başkanı Park ve Bahçeler Müdürlüğü Sera Alanını Ziyaret Etti
  31 Oca Bilecik Belediye Başkanı Park ve Bahçeler Müdürlüğü Sera Alanını Ziyaret Etti

  Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya ve Başkan Yardımcısı Cabir Sağlam, Bilecik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü sera alanını ziyaret ederek, çalışanlarla bir araya geldi. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Mustafa Sadık Kaya, çalışanlarla sohbet etti ve talep ve görüşlerini dinledi. Ayrıca sokak hayvanları için yem bırakıldı.

 • Bilecik Belediyesi, çocukları Tavşan ve Kaplumbağa oyunuyla buluşturdu
  27 Oca Bilecik Belediyesi, çocukları Tavşan ve Kaplumbağa oyunuyla buluşturdu

  Bilecik Belediyesi, yarıyıl tatilinde çocukları ücretsiz olarak sahnelenen Tavşan ve Kaplumbağa oyunuyla eğlendirdi. Belediye Başkan Yardımcısı Cabir Sağlam'ın da katıldığı etkinlikte çocuklara ücretsiz pamuk şeker dağıtıldı ve hem eğlendiler hem de faydalı bilgiler öğrendiler.

 • Bilecik Belediyesi Voleybol Spor Kulübü, Eskişehir deplasmanında 3-0 kazandı
  27 Oca Bilecik Belediyesi Voleybol Spor Kulübü, Eskişehir deplasmanında 3-0 kazandı

  Türkiye Voleybol Federasyonu Kadınlar 2. Lig 10. Grup 13. haftasında Bilecik Belediyesi Voleybol Spor Kulübü, Eskişehir deplasmanında Tepebaşı Gençlik Kulübünü 3-0 yenerek galibiyetini sürdürdü. Bilecik Belediyesi Voleybol Spor Kulübü, ligin son haftasına 26 puanla ikinci sıradaki yerini korudu.

 • Bilecik Belediyesi Kanalizasyon ve Yol Bakım Çalışmalarına Devam Ediyor
  27 Oca Bilecik Belediyesi Kanalizasyon ve Yol Bakım Çalışmalarına Devam Ediyor

  Bilecik Belediyesi ekipleri, Cumhuriyet ve Bahçelievler Mahallesinde kanalizasyon, yol yapımı ve asfalt bakım-onarım çalışmaları gerçekleştiriyor. Yol yapımı tamamlanarak vatandaşlara daha rahat bir ulaşım imkanı sağlanacak.

 • Bilecik'te Bacada Çıkan Yangın Hızla Söndürüldü
  26 Oca Bilecik'te Bacada Çıkan Yangın Hızla Söndürüldü

  Bilecik Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin hızlı müdahalesiyle büyük bir facianın önlendiği yangın, mahalle sakinlerini korkuttu. İsmetpaşa Mahallesi Nevzat Sokak'ta bilinmeyen bir sebepten dolayı bacadan çıkan dumanlar üzerine olay yerine itfaiye ekipleri geldi. Ekiplerin yaptığı müdahale ile baca yangını büyümeden söndürüldü. İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların bu tür durumlara karşı duyarlı olmaları ve baca temizliklerinin yapılması uyarısında bulundu.

 • Muharrem İnce partisinin yerel seçim kararını duyurdu
  26 Oca Muharrem İnce partisinin yerel seçim kararını duyurdu

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin yerel seçimlere katılım kararını duyurdu. İnce, kısıtlı imkanlarla dahi her yerde seçime girip, alabildiği kadar belediyeyi partisine katacağını belirtti. İnce ayrıca CHP ile ittifak iddiası üzerine ''Ayrı dünyaların insanlarıyız'' ifadesini kullandı.

 • Bilecik Belediyesi Umre Ziyaretine Çay İkramında Bulundu
  26 Oca Bilecik Belediyesi Umre Ziyaretine Çay İkramında Bulundu

  Bilecik Belediyesi, umre ziyareti için kutsal topraklara yolculuk edecek vatandaşlara sabah saatlerinde çay ikramında bulundu. Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, vatandaşlara hayırlı yolculuklar dileyerek ibadetlerinin kabul olması temennisinde bulundu.

 • Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, çalışanlara yüzde 100 zam yapıldığını açıkladı
  25 Oca Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, çalışanlara yüzde 100 zam yapıldığını açıkladı

  Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, kadrolu işçilere ve şirket çalışanlarına yüzde 100 zam yapıldığını duyurdu. Ayrıca, işçi yevmiyelerine yüzde 100, yemek ücretlerine yüzde 300, şehit ve gazi yakını işçilere ise yüzde 100'e ek yüzde 10 zam yapıldığı belirtildi. Protokol imza törenine, sendika temsilcileri de katıldı.

 • Bilecik Belediye Başkanı Aydem bebeğe destek oluyor
  24 Oca Bilecik Belediye Başkanı Aydem bebeğe destek oluyor

  Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, SMA hastası Aydem bebeğe destek olmak için çiçekleri geri göndererek yardım hesaplarına iade ücretlerini iletiyor.

 • Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya'ya iade-i ziyarette bulundu
  24 Oca Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya'ya iade-i ziyarette bulundu

  Vali Aygöl, Başkan Kaya'yı makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Birlikte hareket edeceklerini ve hizmetin aksamayacağını belirttiler.

 • Bilecik Belediyesi Voleybol Spor Kulübü lideri devirdi
  22 Oca Bilecik Belediyesi Voleybol Spor Kulübü lideri devirdi

  Türkiye Voleybol Federasyonu Kadınlar 2. Lig'de yer alan Bilecik Belediyesi Voleybol Spor Kulübü, kendi evinde lider Sakarya Voleybol'u mağlup etti. Büyük bir çekişme sonucunda 3-2'lik skorla galip gelen Bilecik Belediyesi Voleybol Spor Kulübü, galibiyeti seyircilerle kutladı.

 • Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, Atatürk İlkokulu öğrencilerini ziyaret etti
  19 Oca Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, Atatürk İlkokulu öğrencilerini ziyaret etti

  Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, Atatürk İlkokulu öğrencilerini ziyaret ederek karne heyecanlarını paylaştı. Başkan Kaya, öğrencileri başarılarından dolayı kutlayarak iyi tatiller diledi.

 • Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, Atatürk İlkokulu öğrencilerini ziyaret etti
  19 Oca Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, Atatürk İlkokulu öğrencilerini ziyaret etti

  Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, Atatürk İlkokulu öğrencilerini ziyaret ederek, karne sevinçlerini paylaştı. Başkan Kaya, öğrencileri başarılarından dolayı kutlayarak, iyi tatiller dileklerini iletti. Ziyaretten duydukları memnuniyeti belirten öğretmen ve öğrenciler, Başkan Kaya ve beraberindeki konuklara teşekkür etti.

 • AK Parti'de 48 ilin belediye başkan adayları açıklandı
  18 Oca AK Parti'de 48 ilin belediye başkan adayları açıklandı

  AK Parti'de 17'si büyükşehir olmak üzere 48 ilin Belediye Başkan Adayları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Adaylar arasında Adana, Ankara, Antalya, İzmir gibi büyükşehirlerin yanı sıra diğer illerin adayları da yer alıyor.

 • Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, toplu değişime gitti
  18 Oca Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, toplu değişime gitti

  Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, göreve geldiği ilk gün birim sorumlularını değiştirerek toplu değişime gitti. Yapılan atamalarla birlikte birçok görevli yeni isimlerle değiştirildi.

 • Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, hayırlı olsun için gelenleri ağırlıyor
  18 Oca Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, hayırlı olsun için gelenleri ağırlıyor

  Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, Belediye-İş Sendikası temsilcilerini ağırlayarak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 • Belediye-İş Sendikası Temsilcileri Bilecik Belediye Başkanı'na Ziyarette Bulundu
  17 Oca Belediye-İş Sendikası Temsilcileri Bilecik Belediye Başkanı'na Ziyarette Bulundu

  Belediye-İş Sendikası Toplu İş Sözleşmeleri Genel Sekreteri Güney Demirdaş ve Belediye-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Kemal Azak, Bilecik Belediyesi'nin yeni Başkanı Mustafa Sadık Kaya'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Kaya, çalışanlarla birlikte Bilecik ve vatandaşların hizmetinde olduklarını belirtti ve sözleşme hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

 • Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, Vali Şefik Aygöl ile bir araya geldi
  17 Oca Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, Vali Şefik Aygöl ile bir araya geldi

  Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, görevinin ilk günlerinde Vali Şefik Aygöl ile bir araya gelerek başkanlık sürecinde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 • Pazaryeri'nde Yöresel Ürünlerin Geliştirilmesine Destek
  16 Oca Pazaryeri'nde Yöresel Ürünlerin Geliştirilmesine Destek

  Bilecik Borsa İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Ceylin Naz Eryılmaz'ın TÜBİTAK projesi kapsamında Pazaryeri'nin yöresel katma değerli ürünlerinin geliştirilmesine yönelik çalışmasına Belediye Başkanı Zekiye Tekin'den tam destek geldi. Proje kapsamında şerbetçiotu tarımı, ürün araştırmaları ve laboratuvar çalışmaları planlanırken, Pazaryeri'nin turizm ve kültür merkezi haline dönüştürülmesi hedefleniyor. Başkan Tekin, gençlerin çalışmalarında her zaman destekçi olduklarını belirterek, Bilecik Borsa İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenleri ve öğrencilerine teşekkür etti ve Pazaryeri ilçesinde yapılacak tüm çalışmalarda yanlarında olacaklarını söz verdi.

 • İYİ Parti Sözcüsü Zorlu: 'Kimin oy verdiği belli değilken öngörü üzerinden partimize yeni bir algı operasyonu yapılmasını yadırgıyoruz'
  15 Oca İYİ Parti Sözcüsü Zorlu: "Kimin oy verdiği belli değilken öngörü üzerinden partimize yeni bir algı operasyonu yapılmasını yadırgıyoruz"

  İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Bilecik Belediyesi'nde yaşanan tartışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Ayrıca, Irak'ın kuzeyindeki terör saldırısı sonrası yapılan güvenlik kurulu toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MHP ve İYİ Parti liderleriyle görüştüğü belirtildi.

 • İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'dan Bilecik Belediye Başkanlığı iddialarına yanıt
  15 Oca İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'dan Bilecik Belediye Başkanlığı iddialarına yanıt

  İYİ Parti Sözcüsü ve Ankara Milletvekili Kürşad Zorlu, Bilecik Belediye Meclisi Üyesi Mustafa Sadık Kaya'nın belediye başkanlığına seçilmesinin ardından ortaya atılan iddialara ilişkin, "Kapalı bir oylamada bu kadar hassas davranılan bir süreçte aslında teknik olarak kimin oy verdiği belli...

 • Bilecik'te Soğuk Hava Şelaleyi Dondurdu
  15 Oca Bilecik'te Soğuk Hava Şelaleyi Dondurdu

  Bilecik'te süs şelalesi, yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına alan soğuk hava nedeniyle dondu. Hava sıcaklığının eksi 5'lere düştüğü günlerde oluşan buz sarkıtları, şelalede kartpostallık manzaralar oluşturdu. Trafik yetkilileri ise arabaların camlarının buz tutması ve yollarda gizli buzlanma oluşması nedeniyle sürücülerin dikkatli olmasını uyardı.

 • Bilecik Belediye Meclisi'nde Başkanlık Seçimi Sonuçlandı
  13 Oca Bilecik Belediye Meclisi'nde Başkanlık Seçimi Sonuçlandı

  Bilecik Belediye Meclisi'nde yapılan başkanlık seçiminde CHP'den Melek Mızrak Subaşı, AKP'den Hasan Cinit ve bağımsız aday Mustafa Sadık Kaya yarıştı. Seçim sonucunda Mustafa Sadık Kaya belediye başkanı seçildi. Melek Mızrak Subaşı, seçim sonrası yaptığı açıklamada koltuk kavgası yaşandığını belirtti. CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ise seçim sonucunu değerlendirerek Bilecik'in ilk kadın belediye başkanını tekrar seçeceğini söyledi.

 • CHP Bilecik'te belediye başkanlığını kaybetti
  13 Oca CHP Bilecik'te belediye başkanlığını kaybetti

  Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin'in rüşvet operasyonu sonucu görevinden uzaklaştırılmasının ardından, seçim yapıldı. İlk turda kazananın olmadığı seçimin ikinci turunda AK Parti'nin adayı yarıştan çekildi. Dün İYİ Parti'den istifa ederek seçime bağımsız giren Mustafa Sadık Kaya, CHP'nin adayı Melek Mızrak Subaşı'na karşı AK Parti, MHP ve İYİ Parti'nin oylarıyla Bilecik Belediyesi'nin yeni başkanı seçildi. CHP, yerel seçimler öncesi Bilecik Belediyesi'ni kaybetmiş oldu.

 • Bilecik Belediyesinde Rüşvet İddiaları Sonrası Yeni Başkan Seçildi
  13 Oca Bilecik Belediyesinde Rüşvet İddiaları Sonrası Yeni Başkan Seçildi

  Bilecik Belediyesindeki rüşvet iddiaları nedeniyle başkanlık görevinden geçici olarak uzaklaştırılan Semih Şahin'in istifasının ardından yapılan oylamada Belediye Meclisi Üyesi Mustafa Sadık Kaya belediye başkanlığına getirildi. Meclis toplantısında yapılan oylama sonucunda Kaya, 14 oy alarak başkan seçildi. Kaya, göreve seçildiği için memnuniyetini dile getirerek, Bilecik için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

 • CHP Bilecik'te belediye başkanlığını kaybetti
  13 Oca CHP Bilecik'te belediye başkanlığını kaybetti

  Bilecik'te bugün gerçekleştirilen Bilecik Belediye Başkanlığı seçimlerinde ittifak ortağı İYİ Parti'nin desteğini alamayan CHP, belediyeyi kaybetti.

 • Bilecik Belediyesi Rüşvet Operasyonu Sonrası Görevden Uzaklaştırılan Belediye Başkanı Şahin, Diğer Belediye Başkanlarını Örnek Gösterdi
  12 Oca Bilecik Belediyesi Rüşvet Operasyonu Sonrası Görevden Uzaklaştırılan Belediye Başkanı Şahin, Diğer Belediye Başkanlarını Örnek Gösterdi

  Bilecik Belediyesinde yaşanan rüşvet operasyonunun ardından geçici olarak görevden uzaklaştırılan Semih Şahin, Edirne ve Adana Büyükşehir Belediyelerini örnek göstererek, 'O belediye başkanları hala görevde de ben niye değilim' dedi. Şahin, yaşanan gelişmelerin kendisine karşı kurulan bir kumpas olduğunu iddia etti.

 • Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya Bağımsız Aday Olacak
  12 Oca Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya Bağımsız Aday Olacak

  Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin'in istifasının ardından Meclis 1. Başkanvekili Mustafa Sadık Kaya, yarın yapılacak seçimlere bağımsız aday olarak gireceğini açıkladı. Kaya, İyi Parti'den istifa ettiğini ve tüm Bilecik'i temsil etmek amacıyla bağımsız aday olduğunu belirtti. AK Parti ve MHP'nin de Kaya'ya destek vereceği iddia ediliyor.

 • Bilecik Belediyesi Regaip Kandili'nde Helva Dağıttı
  12 Oca Bilecik Belediyesi Regaip Kandili'nde Helva Dağıttı

  Bilecik Belediyesi, Regaip Kandili dolayısıyla şehir merkezi ve camilerde helva ikramı gerçekleştirdi. Gündüz Atatürk Parkı'nda, akşam ise camilerde helva dağıtımı yapıldı. Belediye yetkilileri ve çalışanları, vatandaşlara yapılan ikramdan dolayı teşekkür edildi.

 • Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı CHP'nin adayı oldu
  11 Oca Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı CHP'nin adayı oldu

  Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, CHP yönetimi tarafından Bilecik Belediye Başkan adayı olarak açıklandı. Subaşı, adaylığının resmi olarak açıklanmasının ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak kararın Bilecik ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diledi. Subaşı daha önce sosyal medyada Game of Thrones dizisinin 'Daenerys Targaryen' karakterine benzetilmişti.

 • Mustafa Sadık Kaya, Bilecik Belediye Başkanlığına atandı
  10 Oca Mustafa Sadık Kaya, Bilecik Belediye Başkanlığına atandı

  Eski Belediye Başkanı Semih Şahin'in istifasının ardından Mustafa Sadık Kaya, Bilecik Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu. Kaya, göreve başladığı anda kış şartlarına karşı tedbirler alacaklarını ve belediye çalışmalarının aksamadan devam edeceğini belirtti.

 • Bilecik Belediye Başkanvekili Melek Mızrak Subaşı, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti
  10 Oca Bilecik Belediye Başkanvekili Melek Mızrak Subaşı, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti

  Bilecik Belediye Başkanvekili Melek Mızrak Subaşı, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i asfalt serim çalışmalarına sağladığı ekipman desteği dolayısıyla ziyaret ederek teşekkür etti. Başkan Büyükerşen, nazik ziyaret dolayısıyla Subaşı'nı tebrik etti ve başarılı çalışmalarından dolayı kendisini takdir etti.

 • Eski Bilecik Belediye Başkanı gözyaşları içinde toprağa verildi
  09 Oca Eski Bilecik Belediye Başkanı gözyaşları içinde toprağa verildi

  Bilecik Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Kayhan Güven, tedavi gördüğü Kütahya'da hayatını kaybetti. Güven'in cenazesi Şerifpaşa Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından şehir mezarlığına defnedildi.

 • Adı rüşvet skandalına karışan Bilecik Belediye Başkanı istifa etti
  09 Oca Adı rüşvet skandalına karışan Bilecik Belediye Başkanı istifa etti

  Bilecik Belediyesi'ndeki rüşvet skandalı nedeniyle başkanlık görevinden geçici olarak uzaklaştırılan Semih Şahin, istifa dilekçesini Valiliğe teslim etti.

 • Bilecik Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Kayhan Güven toprağa verildi
  09 Oca Bilecik Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Kayhan Güven toprağa verildi

  2002-2004 yılları arasında Bilecik Belediye Başkanlığı görevini yürüten Kayhan Güven, Kütahya'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Güven'in cenazesi Şerifpaşa Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından şehir mezarlığına defnedildi. Cenazeye, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, CHP İl Başkanı Ali Özdemir, AK Parti Bilecik İl Başkanı Serkan Yıldırım ve sevenleri katıldı.

 • Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, rüşvet operasyonu sonrası istifa etti
  09 Oca Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, rüşvet operasyonu sonrası istifa etti

  Bilecik Belediyesine yönelik rüşvet operasyonunun ardından görevden uzaklaştırılan Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, görevinden istifa etti. İçişleri Bakanlığı tarafından hakkında görevden uzaklaştırma kararı verilen ve CHP'den ihraç edilen Şahin, Bilecik Belediye Meclisinde başkanlık seçimi yapılacak.

 • Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, Üniversite Öğrencilerinin Tiyatro Gösterisine Katıldı
  09 Oca Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, Üniversite Öğrencilerinin Tiyatro Gösterisine Katıldı

  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Tiyatro ve Sahne Sanatları Kulübü öğrencileri, tiyatro gösterilerinin bir kısmını Atatürk Parkı'nda sergiledi. Başkan Subaşı, gençleri tebrik ederek yeteneklerini kutladı ve sanat üzerine konuştu. Bilecik Belediye Başkanı, gençlerin sanata olan ilgilerini desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

 • Bilecik Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Kayhan Güven hayatını kaybetti
  09 Oca Bilecik Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Kayhan Güven hayatını kaybetti

  2002-2004 yılları arasında Bilecik Belediye Başkanı olarak görev yapan Diş Hekimi Kayhan Güven, vefat etti. Güven'in cenazesi bugün Şerifpaşa Camii'nden kaldırılarak şehir mezarlığına defnedilecek. Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Güven'in vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendiğini belirterek, merhuma Allah'tan rahmet diledi.

 • Bozüyük Belediyesi Kadın Voleybol Takımı Haftayı Galibiyetle Tamamladı
  09 Oca Bozüyük Belediyesi Kadın Voleybol Takımı Haftayı Galibiyetle Tamamladı

  Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) 2. Lig 10. Grupta 10'uncu hafta sonunda Bozüyük Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı, galibiyetle haftayı tamamladı. Takım, Düzce Bahçeşehir Spor Salonu'nda oynanan müsabakada rakibini 3-0 mağlup etti. Ligde liderlik Sakarya Voleybol'un elinde bulunurken, Bozüyük Belediyesi ve Bilecik Belediyesi takımları ilk 3 sırada yer aldı. İki takım arasında yapılacak olan Bilecik derbisi ise 14 Ocak Pazar günü gerçekleşecek.

 • Bilecik'in Bayırköy Belde Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Aile Hekimine Plaket Takdim Etti
  07 Oca Bilecik'in Bayırköy Belde Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Aile Hekimine Plaket Takdim Etti

  Bilecik Belediyeler Birliği ve Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman, belde sağlık ocağında görev yapan Aile Hekimi Muhammed Yasir Öztürk'ün Bilecik merkeze atanması sonucu plaket takdim ederek, yeni görev yerinde başarılar diledi.

 • Bozüyük'te Metristepe Zafer ve Şehitleri Anma Yürüyüşü düzenlendi
  07 Oca Bozüyük'te Metristepe Zafer ve Şehitleri Anma Yürüyüşü düzenlendi

  Bilecik'in Bozüyük ilçesinde Arama Kurtarma Derneği'nin önderliğinde ve Bozüyük Belediyesi'nin katkıları ile gerçekleşen Birinci İnönü Zaferi'nin 103 'ncü yılı etkinlikleri kapsamında "16. Geleneksel Metristepe Zaferi ve Şehitleri Anma Yürüyüşü" düzenlendi. Yürüyüşe Bozüyük Kakmakamı Adem Öztürk, Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 • Bozüyük'te 16. Geleneksel Metristepe Zaferi ve Şehitleri Anma Yürüyüşü düzenlendi
  07 Oca Bozüyük'te 16. Geleneksel Metristepe Zaferi ve Şehitleri Anma Yürüyüşü düzenlendi

  Bilecik'in Bozüyük ilçesinde Arama Kurtarma Derneği'nin (AKUT) önderliğinde ve Bozüyük Belediyesi'nin katkıları ile gerçekleşen Birinci İnönü Zaferi'nin 103'üncü yılı etkinlikleri kapsamında '16. Geleneksel Metristepe Zaferi ve Şehitleri Anma Yürüyüşü' düzenlendi. Programa Bozüyük Kaymakamı Adem Öztürk, Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 • Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, müteahhitlerle bir araya geldi
  05 Oca Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, müteahhitlerle bir araya geldi

  Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, Bilecik'te faaliyet gösteren müteahhitler ve inşaat sektörü temsilcileriyle bir toplantı düzenledi. Toplantıda, çeşitli konular hakkında fikir alışverişinde bulunuldu ve yeni projeler hakkında bilgiler paylaşıldı. Başkan Subaşı, toplantıya katılan müteahhitler derneğine teşekkür etti.

 • Bilecik Belediye Başkanvekili Melek Mızrak Subaşı, İç Borçlanma konusunda açıklama yaptı
  04 Oca Bilecik Belediye Başkanvekili Melek Mızrak Subaşı, İç Borçlanma konusunda açıklama yaptı

  Başkanvekili Subaşı, belediye meclis toplantısında reddedilen iç borçlanma konusuyla ilgili açıklama yaparak, yapılan hizmetleri ve tasarrufları anlattı. Ayrıca, sel ve su baskını görüntülerini tarihe gömdüklerini ve sosyal belediyecilik anlamında örnek uygulamaları halkla buluşturduklarını belirtti. Subaşı, halkın desteğiyle yeni dönemde yeni projeler gerçekleştireceklerini vurguladı.

 • Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, 'iç borçlanma' tartışmalarına açıklık getirdi
  04 Oca Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, 'iç borçlanma' tartışmalarına açıklık getirdi

  Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, belediye meclis toplantısında oy çokluğu ile reddedilen 'iç borçlanma' ile ilgili yaşanan tartışmalar ve oluşturulmaya çalışılan siyasi algılara karşı açıklama yaptı. Subaşı, yapılan hizmetler ve projeler hakkında bilgi vererek, halkın desteğiyle yeni dönemde yeni projeleri gerçekleştireceklerini belirtti.

 • Odunpazarı Belediyesi, iş kıyafetleri üretimiyle tasarruf dayanışmasını sürdürüyor
  04 Oca Odunpazarı Belediyesi, iş kıyafetleri üretimiyle tasarruf dayanışmasını sürdürüyor

  Odunpazarı Belediyesi Tekstil Atölyesi, Seyitgazi ve Mahmudiye belediyelerine ürettiği iş kıyafetlerini teslim etti. Başkan Kazım Kurt, yapılan işbirliğiyle tasarruf edildiğini ve dayanışmanın büyütüldüğünü belirtti.

 • Bilecik Belediye Başkanı Verem Savaş Birimiyle Buluştu
  04 Oca Bilecik Belediye Başkanı Verem Savaş Birimiyle Buluştu

  Bilecik Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, Verem Eğitimi ve Farkındalık Haftası kapsamında verem savaş birimi personelleriyle bir araya geldi. Başkan Subaşı, vatandaşları verem hastalığı hakkında bilgilendirmeye ve verem hastalarına destek olmaya davet etti.

 • AK Parti Bilecik İl Başkanı, Belediye Başkan Vekilini Eleştirdi
  03 Oca AK Parti Bilecik İl Başkanı, Belediye Başkan Vekilini Eleştirdi

  AK Parti Bilecik İl Başkanı Serkan Yıldırım, belediye meclis toplantısı sonrası Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı'yı eleştirerek, şeffaf belediyecilik ilkesine uymadıklarını ve mecliste sorulan sorulara cevap vermediklerini söyledi. Yıldırım, ayrıca belediyenin yanlış uygulamalarını ve başka belediyelere yüklemeye çalıştıkları sorumlulukları da dile getirdi.

 • Bilecik Belediyesi Meclis Toplantısında İç Borçlanma İhtilafı
  03 Oca Bilecik Belediyesi Meclis Toplantısında İç Borçlanma İhtilafı

  Bilecik Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısında, CHP ve İYİ Parti arasında iç borçlanma konusunda ihtilaf yaşandı. İç borçlanma yetkisinin belediye başkan vekiline verilmesi konusu oy çokluğu ile reddedildi. Belediye Başkan Vekili tepki göstererek, hizmet aksamaları olabileceğini belirtti. İYİ Parti Meclis Üyesi ise bilgilendirilmediklerini ifade etti.

Advertisement