Aksaray'dan deprem bölgesine 20 tır yardım - Son Dakika

Aksaray'dan deprem bölgesine 20 tır yardım

07.02.2023 18:14

Aksaray'dan deprem bölgesine 20 tır yardım Aksaray'da deprem bölgesindeki vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için yardım kampanyası başlatan İl Kriz Yönetiminin çağrısına kulak veren vatandaşlar evlerinden getirdikleri malzemelerle yardım toplama alanında yoğunluk gösterdi.

Aksaray'dan deprem bölgesine 20 tır yardım

AKSARAY - Aksaray'da deprem bölgesindeki vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için yardım kampanyası başlatan İl Kriz Yönetiminin çağrısına kulak veren vatandaşlar evlerinden getirdikleri malzemelerle yardım toplama alanında yoğunluk gösterdi.

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ile Elbistan ilçesi olan ve 10 ilin etkilendiği deprem bölgesine gönderilmek üzere yurt genelinde olduğu gibi Aksaray'da da yardımlar toplanmaya devam ediyor. Aksaray'da birçok kurum ve kuruluşun başvurusu ile İl Kriz Yönetimi tarafından başlatılan yardım kampanyasında 8 farklı nokta belirlendi. Vatandaşlara battaniye, yorgan, temel gıda maddeleri başta olmak üzere ayni ve nakdi yardım getirmeleri çağrısında bulunuldu. İl Kriz Yönetiminin çağrısının ardından yardım toplama noktalarında yoğunluk gösteren vatandaşlar yardım malzemelerini teslim ederken, gün içerisinde 20 yardım tırı yola çıkarıldı. Sabah saatlerinde başlayan yoğunluktan dolayı gece saatlerine kadar yardım toplama çalışmasının devam edeceği duyuruldu.

Vatandaşların yoğun desteği olduğunu belirten İl Kriz Yönetim Sorumlusu İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş, "Yardım tırlarımızı deprem bölgesindeki yardım bekleyen vatandaşlarımıza süratle göndermeye çalışıyoruz. Organize Sanayi Bölgesinde de çalışmalarımız devam ediyor. Organizedeki işverenlerimizin de yoğun ve ciddi destekleri var, yine vatandaşlarımızın Aksaray'ın dört bir yanında herkesin ciddi katkısı var. Gerçekten görülmeye değer vatandaşlarımız, hatta çocuklarımız küçük arabalardan tutunda oyuncaklarından kendileri için değerli olan her şeyi buraya ilettiler. 20'ye yakın yardım tırımız hareket etti. Bu 10 tane ilimize de hemen hemen önemli oranda yardımımız ulaşmaya çalışıyor. Bu vesileyle bütün vatandaşlarımıza bu kampanyaya vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Hem yardım malzemeleri getirdiğini hem de kampanyada görev aldığını belirten Recep Teke (20), "Kendi imkanlarımız doğrultusunda yardımımızda bulunduk. 3-5 arkadaş toplandık. Karınca kararınca yardımda bulunduk. Baktık burada da şartlar zor, şartlar gereğince bizde buraya yardım etmek istedik. Arkadaşlarımızla 4-5 arkadaş burada yardım ediyoruz. İnşallah orada zor durumda olan insanlar içinde elimizden ne gelirse yapmaya devam edeceğiz. Dünde bir sarsıntı oldu burada haliyle biz bile çok korktuk oradaki arkadaşların ne durumda yaşayabileceğini, ne durumda olduklarını iyi kötü anladık. O yüzden bizde yardım etmek istiyoruz" diye konuştu.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Kahramanmaraş'ta dağdan kopan kayalar 3 bin dekar araziyi sulayan kanallara zarar verdi Kahramanmaraş'ta dağdan kopan kayalar 3 bin dekar araziyi sulayan kanallara zarar verdi DEPREMDE HASAR GÖREN MİNARENİN YIKIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ DEPREMDE HASAR GÖREN MİNARENİN YIKIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ Samandağ'da depremde yıkılan binaların toplandığı enkaz alanı yükselmeye devam ediyor Samandağ'da depremde yıkılan binaların toplandığı enkaz alanı yükselmeye devam ediyor

Son Dakika Yerel Aksaray'dan deprem bölgesine 20 tır yardım - Son Dakika


Advertisement