Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika İŞKUR haberleri, İŞKUR son dakika, son dakika İŞKUR

Son Dakika İşkur Haberleri

Son dakika İşkur haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son işkur haberleri anında burada.


 • 19:04 Karabük'te Engelliler Günü programı düzenlendi

  Karabük'te Engelliler Günü programı düzenlendi Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda, halk oyunları sergilendi, müzik ve dans gösterileri yapıldı. Ayrıca, Engelli Korosu ve Engelliler Folklor Gösterisi düzenlendi.

 • 16:02 Özak Tekstil İşçileri İşten Atılmaları ve Baskılar Nedeniyle Eyleme Devam Ediyor

  Özak Tekstil İşçileri İşten Atılmaları ve Baskılar Nedeniyle Eyleme Devam Ediyor Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Özak Tekstil'de çalışan işçilerin, Öz İplik İş Sendikası'ndan istifa ederek BİRTEK-SEN'e üye oldukları için bir kadın işçinin işten atıldığı, fabrikada baskı ve tehdit olduğu gerekçesiyle başlattıkları eylem, sekizinci gününde devam ediyor.

 • 09:51 TCDD 62 işçi alımı yapacak

  TCDD 62 işçi alımı yapacak TCDD, 42 tren teşkil ve 20 gemi yükleme işçisi olmak üzere toplamda 62 işçi alımı yapacak. Başvuru şartları ve detaylar TCDD ve İŞKUR internet sitelerinde yayımlanacak.

 • 06:23 Sağlık Bakanlığı 419 adet Eski Hükümlü ve TMY statüsünde işçi alımı yapacak

  Sağlık Bakanlığı 419 adet Eski Hükümlü ve TMY statüsünde işçi alımı yapacak Sağlık Bakanlığı, Eski Hükümlü ve TMY statüsünde 419 işçi alımı yapacak. İşçiler temizlik görevlisi olarak istihdam edilecek ve başvurular 4-8 Aralık tarihleri arasında online olarak alınacak.

 • 00:37 Sağlık Bakanlığı, eski hükümlü/TMY statüsünde 419 sürekli işçi istihdam edecek

  Sağlık Bakanlığı, eski hükümlü/TMY statüsünde 419 sürekli işçi istihdam edecek Sağlık Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatında temizlik görevlisi olarak istihdam edilmek üzere 419 eski hükümlü/TMY statüsünde sürekli işçi alımı yapacak. Başvurular 4-8 Aralık tarihleri arasında İŞKUR'un internet sitesinden yapılacak.

 • 03.12.2023 03 Ara 15:58 Engelliler Günü'nde 700 Kişiye Çorba İkramı Yapıldı

  Engelliler Günü'nde 700 Kişiye Çorba İkramı Yapıldı ASOS Derneği ve Kızılay işbirliğiyle 3 Aralık Engelliler Günü'nde 700 kişiye çorba ikramı yapıldı. Etkinliğe Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve ASOS Derneği Genel Başkanı Kadir Can Gökalp de katıldı.

 • 03.12.2023 03 Ara 13:39 İŞKUR, 463 bin 270 engelli vatandaşı işe yerleştirdi

  İŞKUR, 463 bin 270 engelli vatandaşı işe yerleştirdi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla 2002 yılından bugüne 463 bin 270 engelli vatandaşın işe yerleştirildiğini açıkladı. Bakan Işıkhan, engelli vatandaşların çalışma hayatına dahil olmaları için desteklerin devam edeceğini belirtti.

 • 02.12.2023 02 Ara 11:56 Ağrı Valisi Mustafa Koç, yatırım ve hizmetleri yerinde inceledi

  Ağrı Valisi Mustafa Koç, yatırım ve hizmetleri yerinde inceledi Ağrı Valisi Mustafa Koç, kentteki yatırım ve hizmetleri yerinde görmek üzere bir dizi ziyaret ve incelemede bulundu. Koç, okul, iş kurumu, şeker fabrikası, tekstil kenti, fizik tedavi merkezi ve hastane gibi yerleri ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • 02.12.2023 02 Ara 10:47 Edirne Valisi Yunus Sezer, Çavuşbey Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi

  Edirne Valisi Yunus Sezer, Çavuşbey Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi Vali Sezer, Gazimihal Spor Tesisleri ziyaretiyle başlayan mahalle ziyaretinde sporcularla sohbet edip yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Mahalle sakinleriyle de bir araya gelen Sezer, talep ve sorunları dinleyip gerekli çalışmaların yapılması için talimat verdi. Ayrıca, çocukların en iyi şartlarda eğitim alabilmeleri için tüm imkanların seferber edildiğini belirtti ve istihdamı artırmak için projelerin hayata geçirildiğini söyledi.

 • 01.12.2023 01 Ara 13:00 Yıldırım İstihdam Merkezi 34 bin 212 kişiyi istihdama kazandırdı

  Yıldırım İstihdam Merkezi 34 bin 212 kişiyi istihdama kazandırdı Yıldırım Belediyesi'nin, İŞKUR ve BTSO iş birliğinde hayata geçirdiği Yıldırım İstihdam Merkezi, 4,5 yılda bin 610'u engelli olmak üzere 34 bin 212 kişiyi istihdama kazandırdı.

 • 01.12.2023 01 Ara 11:04 Kadın konukevlerinde finansal okuryazarlık ve iş kulübü eğitimleri

  Kadın konukevlerinde finansal okuryazarlık ve iş kulübü eğitimleri Türkiye genelindeki 149 kadın konukevinde, şiddet mağdurlarının da bulunduğu kadınlar finansal okuryazarlık ve iş kulübü eğitimlerine katılarak iş hayatına hazırlanıyor. Kadın konukevlerinde barınmanın yanı sıra eğitim desteği de veriliyor. Finansal okuryazarlık, ebeveynlik becerisi, iş kulübü, sıfır atık yönetimi gibi konularda eğitimler düzenleniyor. İŞKUR ile iş birliği yapılarak kadınlara özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri, iş kulübü eğitimleri sunuluyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 09:43 Tekirdağ'da istihdamın bugünü ve geleceği sempozyumu düzenlendi

  Tekirdağ'da istihdamın bugünü ve geleceği sempozyumu düzenlendi Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından düzenlenen sempozyumda, istihdamın ekonomik büyümeye ve refah düzeyinin artmasına katkı sağladığı vurgulandı. Tekirdağ'ın ulaşım şartlarının gelişmiş olması ve Avrupa'ya geçiş güzergahında yer almasının, yerli ve yabancı sermayeli işletmeler tarafından tercih edilmesini sağladığı belirtildi. Tekirdağ'ın sanayi, tarım, turizm, hizmet ve inşaat sektörlerinde gelecek yıllarda etkinliğini artıracağı ifade edildi.

 • 30.11.2023 30 Kas 10:18 Muğla İŞKUR, vatandaşlara iş arama sürecinde destek oluyor

  Muğla İŞKUR, vatandaşlara iş arama sürecinde destek oluyor Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde stant açarak iş arama süreçleri konusunda vatandaşa destek oluyor. İŞKUR, stantlar aracılığıyla iş arayanlara hizmetlerini detaylıca anlatarak daha fazla vatandaşa ulaşmayı hedefliyor.

 • 29.11.2023 29 Kas 16:25 İŞKUR, Erzurum'da stantlar açıyor

  İŞKUR, Erzurum'da stantlar açıyor İŞKUR, faaliyetlerini tanıtmak ve daha fazla vatandaşa ulaşmak amacıyla Erzurum'da farklı yerlerde stantlar açacak.

 • 29.11.2023 29 Kas 16:11 CHP Milletvekili: YÖK Atlas Verileri Endişe Verici

  CHP Milletvekili: YÖK Atlas Verileri Endişe Verici CHP Ankara Milletvekili Deniz Demir, Yükseköğretim Kurulu, YÖK Atlas verilerinin endişe verici olduğunu belirterek, üniversiteye eksi net yapanların dahi yerleştiğini söyledi. Demir, ülkedeki lisans eğitiminin niteliğinin artırılması, kontenjanların azaltılması ve düşük kaliteli üniversitelerin açılmasının engellenmesi gerektiğini vurguladı.

 • 29.11.2023 29 Kas 11:29 Türkiye'nin istihdam şampiyonu şehirleri belli oldu

  Türkiye'nin istihdam şampiyonu şehirleri belli oldu 34 milyonu aşkın işgücüyle Avrupa'nın en büyük ikinci işgücü unvanına sahip Türkiye'nin istihdam şampiyonu illeri incelendi.

 • 29.11.2023 29 Kas 10:39 Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, hizmetlerini stantlar aracılığıyla vatandaşlara aktaracak

  Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, hizmetlerini stantlar aracılığıyla vatandaşlara aktaracak Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, 2023 yılı sonuna kadar alışveriş merkezleri, üniversiteler, oda ve borsalar, festivaller, fuar alanları, valilik, belediye, kaymakamlık binaları ve stadyumlarda stant açarak hizmetlerini vatandaşlara ulaştıracak. İŞKUR İl Müdürü Servet Kaba, stantlar aracılığıyla iş arayanların kayıtlarının alınması ve açık işlere yönlendirilmesine destek olacaklarını belirtti.

 • 28.11.2023 28 Kas 19:23 TOBB Yönetim Kurulu Üyesi: Ekonomide rasyonel bir düzleme geçişin son aşamalarına gelindi

  TOBB Yönetim Kurulu Üyesi: Ekonomide rasyonel bir düzleme geçişin son aşamalarına gelindi TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve İzmir Ticaret Borsası (İTB) Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, ekonomide rasyonel bir düzleme geçişin son aşamalarına gelindiğini belirtti. Kestelli, ekonomi yönetiminin enflasyonda gerilemenin başlayacağını öngördüğünü ifade etti. Ayrıca, Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin tarımda planlı üretimin önemine değinirken, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ise meslek liselerinin önemine vurgu yaptı.

 • 27.11.2023 27 Kas 18:09 İŞKUR, Nitelikli Bilişim Uzmanı Yetiştirme Projesi ile eğitimler veriyor

  İŞKUR, Nitelikli Bilişim Uzmanı Yetiştirme Projesi ile eğitimler veriyor Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, İŞKUR'un Nitelikli Bilişim Uzmanı Yetiştirme Projesi kapsamında bilgisayar programcılığı, bilgisayar bilgi yönetimi, kurumsal kaynak planlaması, web ve mobil programlama, siber güvenlik uzmanlığı, bulut bilişim uzmanlığı ve oyun geliştirme uzmanlığı mesleklerinde eğitimler verildiğini açıkladı.

 • 27.11.2023 27 Kas 17:58 Çalışma Bakanı: Gençler Güçlü Olursa Türkiye de Güçlü Olur

  Çalışma Bakanı: Gençler Güçlü Olursa Türkiye de Güçlü Olur Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye'nin güçlü olması için gençlerin güçlü olması gerektiğini belirtti. Bakan Işıkhan, Türkiye'nin dijital dönüşümde önemli adımlar attığını ve beceri envanteri oluşturmak için çalıştıklarını söyledi. Ayrıca, BM'nin gözü önünde bir soykırım gerçekleştiğini vurguladı.

 • 27.11.2023 27 Kas 17:11 OMÜ'de 'Bu Gençlik İyi İş Çıkarabilir' projesi tanıtıldı

  OMÜ'de 'Bu Gençlik İyi İş Çıkarabilir' projesi tanıtıldı Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde (OMÜ) 'Bu Gençlik İyi İş Çıkarabilir' projesi tanıtıldı. Proje kapsamında meslek lisesi, meslek yüksekokulu ya da fakültelerin uygun bölümlerden mezun 60 kişinin bölge sanayi kuruluşlarında istihdam edilebilirliklerini arttırmak hedefleniyor.

 • 25.11.2023 25 Kas 18:34 Manisa'da Kadına Şiddetle Mücadele Günü Etkinlikleri

  Manisa'da Kadına Şiddetle Mücadele Günü Etkinlikleri Manisa'da 25 Kasım Kadına yönelik Şiddetle Mücadele Günü etkinlikleri çerçevesinde yüzlerce balon gökyüzüne bırakıldı. Kadına şiddete dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, stantlar kuruldu ve bilgilendirme yapıldı. Ayrıca, kadın konukevinde başlatılan tablo vatandaşlar tarafından tamamlandı.

 • 24.11.2023 24 Kas 10:29 Eski hükümlülere, işlerini kurmaları için 1 milyon 200 bin lira hibe desteği

  Eski hükümlülere, işlerini kurmaları için 1 milyon 200 bin lira hibe desteği Niğde'de eski hükümlülerin kendi işlerini kurmaları için hibe desteği sağlandı. Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğü ve İŞKUR arasında yapılan protokolün ardından ekskavatör operatörlüğü eğitimi alan 12 eski hükümlüye düzenlenen törenle sertifikaları verildi. Eski hükümlülerin kendi işlerini kurmaları için 1 milyon 200 bin lira desteğin sağlandığı proje çerçevesinde hükümlülerin tahliyeleri sonrası topluma kazandırılması, kişisel becerilerinin geliştirilmesi, istihdam sağlanması, meslek edinmesi ve sosyal faaliyette bulunması amaçlanıyor.

 • 23.11.2023 23 Kas 16:47 Niğde'de 12 eski hükümlüye 1,2 milyon lira hibe desteği sağlandı

  Niğde'de 12 eski hükümlüye 1,2 milyon lira hibe desteği sağlandı Niğde'de gerçekleştirilen 'Kendi İşini Kurma Projesinin Tanıtımı ve Ekskavatör Operatörlüğü Sertifika Takdim Töreni'nde, Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğü ile İŞKUR arasındaki protokol kapsamında başvuru yapan 19 eski hükümlüden 12'sine yaklaşık 1,2 milyon lira destek sağlandığı açıklandı. Destek alan eski hükümlülerin projeleri tanıtıldı ve iş makinesi operatörlüğü kursunu tamamlayanlara belgeleri verildi.

 • 23.11.2023 23 Kas 15:15 Türk Kadınlar Birliği Edirne Şubesi'nden Öğretmenler Günü Etkinliği

  Türk Kadınlar Birliği Edirne Şubesi'nden Öğretmenler Günü Etkinliği Türk Kadınlar Birliği Edirne Şubesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla etkinlik düzenledi. Etkinlikte yılın öğretmeni seçilen İlknur Kılıçtakan'a plaket takdim edildi.

 • 23.11.2023 23 Kas 13:45 İŞKUR, İş Arayan Gençlere İş Fırsatı Sunmak İçin Stantlar Açacak

  İŞKUR, İş Arayan Gençlere İş Fırsatı Sunmak İçin Stantlar Açacak Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), ülke genelinde açacağı stantlarla iş arayan gençlere iş fırsatı sunarak istihdamın artırılmasına destek olacak. İŞKUR, valilik, belediye, üniversite gibi işlek noktalarda stantlar kurarak vatandaşlarla iletişime geçecek ve Kurum hizmetlerinden yararlanmalarını sağlayacak. Bu sayede İŞKUR'un hizmetlerine daha fazla vatandaşın erişmesi ve iş arayanlar ile açık işlerin eşleştirilmesine katkı sağlanacak.

 • 23.11.2023 23 Kas 11:42 Erzurum'da Kurum Müdürleri GGK ve KGK Başkanlarına Tebrik Ziyaretinde Bulundu

  Erzurum'da Kurum Müdürleri GGK ve KGK Başkanlarına Tebrik Ziyaretinde Bulundu Erzurum Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Nizamettin Durmuş, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Abdulkadir Mutlu, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İl Müdürü Lütfullah Aktaş ile Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Küçükler, TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu (GGK) Başkanı ve ETSO Meclis Üyesi İsmail Suci ile TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) Başkanı Kübra Alioğulları'na tebrik ziyaretinde bulundular. Paydaş kurumların müdürleri, ETSO Hizmet binasında faaliyetlerini sürdüren GGK ve KGK'nın başkanlarına yeni görevlerinde başarı dilediler. Ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade eden KGK Başkanı Kübra Alioğulları ve GGK Başkanı İsmail Suci de kurulların faaliyetleriyle ilgili bilgiler verdi ve istihdam, yatırım destek ve teşvik konularında kurum müdürleriyle istişarelerde bulundular. - ERZURUM

 • 22.11.2023 22 Kas 23:51 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Bakanlığının bütçe görüşmelerinde soruları yanıtladı: (2)

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Bakanlığının bütçe görüşmelerinde soruları yanıtladı: (2) Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Aile kurumunun güçlenmesi, aile değerlerinin korunması ve aile bireylerinin sorunlar karşısında iyilik halinin arttırılmasını içerecek şekilde Ailenin Güçlenmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı'nı önümüzdeki dönemde hayata geçireceğiz.

 • 22.11.2023 22 Kas 15:41 Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi'nde Kapsayıcı İşveren Forumu Düzenlendi

  Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi'nde Kapsayıcı İşveren Forumu Düzenlendi İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi kapsamında, engelli istihdamı ve kapsayıcı işverenlik konularında bir forum düzenlendi. Forumda, Türkiye'nin farklı sektörlerinden lider markaların insan kaynakları uzmanları ve engelsiz yaşama dair profesyoneller bir araya geldi.

 • 22.11.2023 22 Kas 10:33 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: "Yaşlı ve engelliler için yürüttüğümüz çalışmalarımızın kapsamını daha da genişletiyoruz.

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: 'Yaşlı ve engelliler için yürüttüğümüz çalışmalarımızın kapsamını daha da genişletiyoruz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: "Yaşlı ve engelliler için yürüttüğümüz çalışmalarımızın kapsamını daha da genişletiyoruz.

 • 22.11.2023 22 Kas 10:18 TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 2024 yılı bütçe görüşmeleri başladı

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 2024 yılı bütçe görüşmeleri başladı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 2024 yılı bütçe görüşmelerine başladı. Komisyon, AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş başkanlığında toplandı. Komisyonda, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bütçe, kesin hesap ve Sayıştay Raporu ele alınacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Bakanlığının 2024 yılı bütçesine ilişkin sunumuna başladı.

 • 22.11.2023 22 Kas 10:16 Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Oltu'da İstihdam Protokolü İmzaladı

  Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Oltu'da İstihdam Protokolü İmzaladı Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Oltu İlçesinde 82 işçinin istihdamına yönelik düzenlenen protokol imza törenine katıldı. Vali Çiftçi, Oltu Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Mithatoğulları Sentetik Dokuma Fabrikasında incelemelerde bulundu ve Türkiye İş Kurumu ile firma arasında yapılan protokol imza törenine katıldı. Törende Vali Çiftçi, istihdam garantili meslek eğitim kurslarının ve işbaşı eğitim programlarının önemine vurgu yaparak emeği geçenlere teşekkür etti.

 • 21.11.2023 21 Kas 23:26 Haksız işsizlik ödeneğine SGK'den denetleme

  Haksız işsizlik ödeneğine SGK'den denetleme İŞKUR ve SGK, haksız işsizlik ödeneği alımını önlemek için denetleme yapacak. Sahte işsizlik ödeneği alan kişiler hakkında işlem başlatılacak ve suç duyurusunda bulunulacak. İŞKUR, kısa süreli çalışan ve işten çıkarılan işçileri SGK'ye bildirecek. Sahte sigortalı işçi gösteren işverenler ise idari para cezası ve teşviklerin riske girmesiyle karşı karşıya kalabilir.

 • 21.11.2023 21 Kas 10:28 İŞKUR ve SGK, haksız işsizlik ödeneği alımını önlemek için denetleme yapacak

  İŞKUR ve SGK, haksız işsizlik ödeneği alımını önlemek için denetleme yapacak Sosyal Güvenlik Uzmanı İsa Karakaş, İŞKUR ve SGK'nın haksız işsizlik ödeneği alımını önlemek için denetleme yapacağını belirtti. Sahtekarlık tespit edilen kişiler hakkında işlem başlatılacak ve suç duyurusunda bulunulacak.

 • 20.11.2023 20 Kas 15:30 Orta Anadolu Kariyer Fuarı ORA-KAF'23 Kayseri'de düzenlenecek

  Orta Anadolu Kariyer Fuarı ORA-KAF'23 Kayseri'de düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda, 'Yetenek Her Yerde' temasıyla 2019 yılında başlatılan bölgesel kariyer fuarları kapsamında, Orta Anadolu Bölgesinin en büyük kariyer fuarı olan ve 19 üniversitenin paydaşlığında gerçekleştirilecek Orta Anadolu Kariyer Fuarı ORA-KAF'23'e Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ev sahipliği yapacak. 25-26 Aralık 2023 tarihleri arasında Kayseri'de gerçekleştirilecek etkinliğin dış paydaş toplantısı ERÜ'de gerçekleştirildi.

 • 20.11.2023 20 Kas 14:03 BŞEÜ ile İŞKUR İşbirliği Protokolü İmzalandı

  BŞEÜ ile İŞKUR İşbirliği Protokolü İmzalandı Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) ile İŞKUR İl Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında öğrencilere iş ve meslek danışmanlığı hizmeti sunulacak.

 • 20.11.2023 20 Kas 08:59 Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, 95 personel istihdam edecek

  Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, 95 personel istihdam edecek Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, daimi işçi statüsünde 95 personel alımı yapacak. İkinci kaptan, mühendis, deniz trafik operatörü, avukat, büro personeli, gözcü-muhabereci, elektrik zabiti, tekniker, gemici ve yağcı pozisyonları için başvurular Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacak. Detaylar ve nihai listeler ise İş Kurumu'nun internet sitesinde yayımlanacak.

 • 18.11.2023 18 Kas 01:28 Bakan Işıkhan: " Gazzelilerin yalnız olmadığını dünyaya ilan etmeye devam edeceğiz"

  Bakan Işıkhan: ' Gazzelilerin yalnız olmadığını dünyaya ilan etmeye devam edeceğiz' - Bakan Işıkhan: " Gazzelilerin yalnız olmadığını dünyaya ilan etmeye devam edeceğiz" -Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan: -"Zulüm devam ettikçe biz susmayacağız, kalıcı bir ateşkes sağlanana kadar Filistin rahat bir nefes alana kadar da mücadelemizi sürdüreceğiz" -"...

 • 17.11.2023 17 Kas 17:25 Trabzon'da genç istihdamına yönelik proje tanıtıldı

  Trabzon'da genç istihdamına yönelik proje tanıtıldı Trabzon'da, "Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler için İşgücü Piyasasını Destek Programı" kapsamında yürütülen "Let's NEET Up!" projesi tanıtıldı.

 • 17.11.2023 17 Kas 16:00 İsrail, devletten ziyade terör örgütü gibi davranıyor

  İsrail, devletten ziyade terör örgütü gibi davranıyor Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, AK Parti Antalya İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin konuştu. Işıkhan, İsrail'in bir devletten ziyade terör örgütü gibi davrandığını belirterek, zulüm altında olan Filistin'e desteklerini sürdüreceklerini ifade etti. Ayrıca, yerel seçimlere de değinen Işıkhan, Antalya'nın son dönemde halka hizmetten uzaklaşan bir yönetim anlayışıyla yönetildiğini söyledi ve AK Parti'nin hizmetleriyle Antalya'yı yeniden güzelleştireceklerini vurguladı. Bakan Işıkhan ayrıca, Antalya'ya verilen destekler ve istihdam çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 • 17.11.2023 17 Kas 15:55 Bakan Işıkhan: "Gazzelilerin yalnız olmadığını dünyaya ilan etmeye devam edeceğiz"

  Bakan Işıkhan: 'Gazzelilerin yalnız olmadığını dünyaya ilan etmeye devam edeceğiz' Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, İsrail'in Filistin'de Gazze'de bir soykırım gerçekleştirdiğini belirterek, " Zulüm devam ettikçe biz susmayacağız, kalıcı bir ateşkes sağlanana kadar Filistin rahat bir nefes alana kadar da mücadelemizi sürdüreceğiz.

 • 17.11.2023 17 Kas 12:28 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye İş Kurumu, Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Teknokent arasında iş birliği protokolü imzaladı

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye İş Kurumu, Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Teknokent arasında iş birliği protokolü imzaladı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye İş Kurumu, Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Teknokent arasında mesleki iş birliği protokolünü imzaladı. İş birliği protokolü, istihdamı artırmaya yönelik çözüm odaklı politikalar geliştirmeyi hedefleyen Bakan Işıkhan tarafından hayırlı olması temennisiyle imzalandı. Protokol kapsamında, üniversiteler ve Teknokent yönetimleriyle işbirliği sağlanarak iş gücü piyasasının ihtiyaç duyduğu nitelikli çalışanların yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

 • 17.11.2023 17 Kas 11:44 Gençler İş Bulmada Zorluk Yaşıyor

  Gençler İş Bulmada Zorluk Yaşıyor Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, gençlerin iş bulmakta zorluk yaşadığına dikkat çekerek, ILO raporlarına göre gençler iş bulmakta yetişkinlere göre üç kat daha fazla zorluk yaşamaktadır. Bakan Işıkhan, genç işsizliğinin toplumsal sonuçları açısından çok boyutlu bir sorun olduğunu belirtti ve NEET Projesi ile gençlerin işgücü piyasasında karşılaştıkları zorluklara daha geniş ve sistematik bir bakış açısı kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

 • 16.11.2023 16 Kas 20:49 Gençler İş Bulmakta Zorluk Yaşıyor

  Gençler İş Bulmakta Zorluk Yaşıyor Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, gençlerin iş bulmakta zorluk yaşadığını belirterek, ILO raporlarına göre gençlerin iş bulma konusunda yetişkinlere göre üç kat daha fazla zorluk yaşadığını söyledi. Bakan Işıkhan, genç işsizliğinin toplumsal sonuçları açısından çok boyutlu bir sorun olduğunu vurgulayarak, gençlere yönelik istihdam hizmetlerinin daha geniş ve sistematik bir bakış açısıyla ele alınması gerektiğini ifade etti.

 • 16.11.2023 16 Kas 20:46 Bakan Işıkhan, Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği konferansında konuştu Açıklaması

  Bakan Işıkhan, Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği konferansında konuştu Açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "AK Parti yönetim anlayışının 21 yıldır kaptanlık ettiği Türkiye gemisinin küresel sulardaki yükselişi, gelecek hedeflerimizin de en sağlam teminatı niteliğindedir.

 • 16.11.2023 16 Kas 13:05 Neet'lere yönelik kamu istihdam hizmetleri konferansı Antalya'da başladı

  Neet'lere yönelik kamu istihdam hizmetleri konferansı Antalya'da başladı Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği'nin (WAPES) Avrupa Bölge Konferansı, İŞKUR, Azerbaycan Devlet İstihdam Ajansı ve ILO Türkiye Ofisi işbirliğinde Antalya'da başladı. Konferansa 43 ülkeden kamu istihdam kurumlarının temsilcileri katıldı. İŞKUR Genel Müdürü Samet Güneş, genç işsizliği ve Neet'lerin iş gücü piyasasına entegrasyonunu konuştu. Güneş ayrıca İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını da eleştirdi.

 • 16.11.2023 16 Kas 11:52 İŞKUR Genel Müdürü Samet Güneş: "Genç işsizlik oranını yüzde 16,7 seviyesine kadar düşürdük"

  İŞKUR Genel Müdürü Samet Güneş: 'Genç işsizlik oranını yüzde 16,7 seviyesine kadar düşürdük' İŞKUR Genel Müdürü Samet Güneş: "Genç işsizlik oranını yüzde 16,7 seviyesine kadar düşürdük" "NEET'ler yapıları gereği iş gücü piyasasına girme konusunda daha isteksiz, ulaşılması güç bir grubu teşkil ediyor" "Esas itibariyle NEET (ne eğitimde ne istihdamda olan gençler grubu) kavramı negatif...

 • 15.11.2023 15 Kas 16:37 İŞKUR ve SGK, Teşvik ve Kayıt Dışı İstihdam Semineri Düzenledi

  İŞKUR ve SGK, Teşvik ve Kayıt Dışı İstihdam Semineri Düzenledi Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Van il müdürlükleri tarafından düzenlenen 'Teşvik, Destek ve Kayıt Dışı İstihdam Yaptırımları' konulu seminerde, istihdama katkı sağlama ve kayıt dışı istihdamla mücadele konuları ele alındı. İŞKUR İl Müdürü Ali Aslan, kayıt dışı istihdamın çok yönlü bir sorun olduğunu vurgulayarak, denetimlerin yapılması ve tüm paydaşların işbirliği içinde çalışması gerektiğini belirtti. Seminere, muhasebeci ve mali müşavirlerin yanı sıra İş ve Meslek Danışmanı ile Sosyal Güvenlik Denetmeni de katıldı.

 • 15.11.2023 15 Kas 01:23 Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Bakanlığının bütçe görüşmelerinde soruları yanıtladı: (1)

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Bakanlığının bütçe görüşmelerinde soruları yanıtladı: (1) Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Anayasa Mahkemesinin (AYM) Öğretmenlik Meslek Kanunu kararının ardından verilen 9 aylık süre içerisinde, eğitim sektörünün bütün paydaşlarıyla gerekli istişareleri yapacaklarını belirterek, "Bu konuyla ilgili ciddi geniş araştırmalar yapıyoruz, o konuda...

 • 14.11.2023 14 Kas 18:35 Karabük'te İş ve Meslek Eğitimleri Veriliyor

  Karabük'te İş ve Meslek Eğitimleri Veriliyor AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, kentte yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Şahin, iş, meslek, işbaşı ve girişimcilik eğitimlerinin 24 bin 84 kişiye verildiğini belirtti. Ayrıca iş ve meslek danışmanlıklarıyla birlikte istihdam konusunda da yoğun mesai harcandığını ifade etti. Kentteki işsizlik sorununun büyük ölçüde çözüleceğine inandıklarını vurgulayan Şahin, ayrıca engellilere hibe desteği, toplum yararına programlar ve kısa çalışma ödeneği gibi desteklerin de sağlandığını söyledi. İş güvenliği konusunda da önemli adımlar atıldığını belirten Şahin, kentte 296 iş güvenliği uzmanı ve 58 iş yeri hekimi bulunduğunu açıkladı.

Advertisement