Antalya'ya gelen depremzede sayısı 157 bin 770'e ulaştı - Son Dakika

Antalya'ya gelen depremzede sayısı 157 bin 770'e ulaştı

Son Güncelleme: 24.02.2023 13:11

Antalya'ya gelen depremzede sayısı 157 bin 770'e ulaştı Antalya Valisi Ersin Yazıcı, deprem bölgesinden kente gelen afetzede sayısının 157 bin 770'e ulaştığını kaydetti.

Antalya'ya gelen depremzede sayısı 157 bin 770'e ulaştı

ANTALYA - Antalya Valisi Ersin Yazıcı, deprem bölgesinden kente gelen afetzede sayısının 157 bin 770'e ulaştığını kaydetti.

Vali Yazıcı, deprem bölgesinden kente gelen ve 56 öğrencinin eğitimlerine devam ettiği Muratpaşa ilçesindeki Fatmagül Özpınar İlkokulu'nu ziyaret etti. Okul girişinde öğretmenlerce karşılanan Vali Yazıcı, bahçedeki bir depremzede aile ile de sohbet etti. Vali Ersin Yazıcı, daha sonra depremzede öğrencilerin bulunduğu sınıflara geçti. Burada öğrencilere sorular soran Vali Yazıcı, öğrencilerin deprem noktasındaki bilgileri ve misafirleri ağırlama noktasında aldığı cevaplarla mutlu oldu.

"15 bin 98 öğrenci okula başladı"

Ziyaretin ardından açıklamada bulunan Vali Yazıcı, Yazıcı, Fatmagül Özpınar İlkokulu'nda deprem bölgesinden gelen 56 öğrencinin eğitimlerine başladığını kaydetti.

Antalya'ya bu sabah itibariyle deprem bölgesinden gelen 157 bin 770 kişinin geldiğini ifade eden Vali Yazıcı, " Bu sayı her gün artabiliyor. Bu sayı içinden 15 bin 98 öğrencimiz ana sınıfından, 12. sınıfa kadar eğitimlerine başladılar. Öğrencilerimizin gerekli kıyafetleri sağlandı. Gündoğmuş hariç 18 ilçemizde hepsinde öğrencimiz var. Okul hangi kıyafeti belirlemişse öğrencilerimizin giyeceği kıyafetler temin edildi. Oteller, apart ve lojman, pansiyon gibi yerlerde kalan misafir sayımız 74 bin 729'a ulaştı. Büyük oranda gelişler kesildi" dedi.

"80 bin 360 kişiye yerinde sağlık hizmeti"

Kendi imkanlarıyla Antalya'ya gelenlerin sayısının her geçen gün artmaya devam ettiğini belirten Vali Yazıcı, " Onları kaydetmemeye yeni yeni başladık. O sayıda 66 bin 653'e ulaştı. Antalya olarak 157 binin üzerindeki misafirimize elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Otellerimize, kamu çalışanlarına, esnafa hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Sahada ciddi bir sıkıntımız yok. İnsanlarımızın kötü günlerinden kurtarmak, çocuklarımızı bu travmadan çıkarmak adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Kriz masamızda her gün değerlendirme yapıyoruz. 80 bin 360 kişiye yerinde sağlık hizmeti uyguladık. Psikodestek anlamında 60 bin 700 vatandaşımızla görüştük. Antalya olarak biz insani anlamında yapmamız gereken güzellikleri yapmaya devam edeceğiz" değerlendirmesini yaptı.

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Antalya'ya gelen depremzede sayısı 157 bin 770'e ulaştı - Son Dakika


Advertisement