Başkan Kocaoğlu'ndan Aliağa Ziyareti - Son Dakika
Yerel

Başkan Kocaoğlu'ndan Aliağa Ziyareti

Başkan Kocaoğlu\'ndan Aliağa Ziyareti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Ziyaret Ettiği Aliağa'da Gemi Söküm Yolunu Hizmete Açtı. Helvacı Beldesi'ni ve Aliağa Petro Kimya İlköğretim Okulunu Ziyaret Eden Kocaoğlu, Petkim A.ş'de İşçilerle Öğlen Yemeği Yedi. Gemi Söküm Yolunun Açılışının Ardında Petrol- İş Sendikasını Ziyaret Eden Kocaoğlu Aliağalı Esnaflara Karanfil Dağıttı.

07.06.2008 09:13

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ziyaret ettiği Aliağa'da gemi söküm yolunu hizmete açtı. Helvacı Beldesi'ni ve Aliağa Petro Kimya İlköğretim Okulunu Ziyaret eden Kocaoğlu, Petkim A.Ş'de işçilerle öğlen yemeği yedi. Gemi Söküm yolunun açılışının ardında Petrol- İş Sendikasını ziyaret eden Kocaoğlu Aliağalı esnaflara karanfil dağıttı.

İlk olarak Helvacı Beldesi'ni ziyaret eden Kocaoğlu, Helvacı Belediye Başkanı Hüseyin Şengül ile birlikte pazaryerini gezdikten sonra Helvacı İlköğretim Okulunda da incelemelerde bulundu. Helvacı meydanında halka karanfil dağıtan Kocaoğlu burada yaptığı konuşmada, kendisinin de çiftçilik yaptığını ve sıkıntıları çok iyi bildiğini anlattı. Aziz Kocaoğlu; "Yolları asfaltlıyoruz ki ürünlerimiz toz içinde kalmasın, Helvacı'nın ulaşımına demiryolunu yatırımını da kattık. Hüseyin Başkan ile uyumlu bir çalışma içersindeyiz. Çok yakında çok amaçlı bir salon da inşa edeceğiz. Bu salonda düğünlerinizi de yapacaksınız her türlü organizasyonu da. Çocuklarımız spor da yapabilecek, yapılacak olan bu salonun ihalesi yapıldı Türkiye model olacak bir projedir bu ve 940 bin YTL'ye malolacak" dedi.

Helvacı daki temaslarını tamamlayan Aziz Kocaoğlu Aliağa Petro Kimya İlköğretim Okulu'na geçti. Burada Öğrencilerin Halk oyunlarıyla karşıladığı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na Okul Müdürü Turgay Ceylan Tarafından plaket takdim edildi. Okul Bahçesinde düzenlenen törende konuşan Aziz Kocaoğlu, eğitime çok önem verdiklerini belirterek; "Hiçbir ayrım yapmadan tüm okullarımızın bakımlarını yapmaya gayret ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak Aliağa'da bulunan 16 okulu elden geçirdik ve daha çağdaş bir eğitim vermelerine destek olduk, olmaya da devam edeceğiz" şeklinde konuştu. Aliağa Petrokimya Okulu'nda bir sınıfı gezen Başkan Kocaoğlu, öğrencilere kitap, su tasarrufunu anlatan broşür, dış fırçası ve diş macunu dağıttı. Öğle yemeğini Petkim A.Ş'de işçilerle yiyen Başkan Kocaoğlu, Petkim Genel Müdürü Kenan Yavuz'u da makamında ziyaret ederek fabrikalarla ilgili brifing aldı. Petkim sahasını da gezen Kocaoğlu, yapımı altı ay süren ve beş milyon YTL'ye malolan yedi kilometrelik gemi söküm yolunun açılışını yaptı. Açılış öncesi konuşan Kocaoğlu, Belediye Başkanlığı'nın bir hizmet görevi olduğunu belirterek; "Belediye Başkanları kentin her yerine her vatandaşa yetişmek zorundadır. Dört yıldır 24 saat ayrım yapmadan çalışıyoruz. Aliağa'nın kalkınması demek, İzmir'in ve Türkiye'nin kalkınması demek. Aliağa konumu itibariyle oldukça stratejik öneme sahip bir yerleşim bölgesi. Bizde bu bölgenin gelişmesi için gayret gösteriyoruz. Aliağa'ya yaptığımız ve yapacağımız yatırımlar toplam 30 milyar YTL'yi buluyor. Yıllardan beri şikayet edilen gemi söküm yolunu bu kez bozulmamak üzere yapıyoruz. Bu yolun yapımında bir daha bozulmamak için diyebilmek oldukça iddialı bir söz. Biz bu yolun yapımında ilk kez burada uygulanan özel imal edilmiş dolgu malzemeleri kullandık, ağır tonajlı araçların kullandığı bu yol bu sebepten bozulmayacaktır. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak bu kentin kalkınmasından sorumluyuz. En borçlu belediye diye lanse edilen belediyemiz dört yıllık süreçte hem borcunu yarıya indirmiş hem de kendi öz kaynaklarıyla 30 yıllık yatırımları gerçekleştirmiştir" dedi. Konuşmasının ardından Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği İkinci Başkanı Mustafa Erdil Başkan Kocaoğlu'na plaket takdim etti. Yolu işçilerle birlikte açan Kocaoğlu yine işçilerle birlikte açılışını yaptığı yolda yaklaşık 100 metre yürüdü.

Aliağa İstiklal Caddesi boyunca esnafları tek tek ziyaret eden Aziz Kocaoğlu herkese karanfil dağıttı. Ziyaretleri sırasında Aziz Kocaoğlu'na; Aliağa Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Helvacı Belediye Başkanı Hüseyin Şengül, Zeytindağ Belediye Başkanı Feridun Ergün, ESHOT Genel Müdürü Gül Şener, İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hülya Güven, Aliağa Emniyet Müdürü Özkan Demirkurt, İlçe Milli eğitim Müdürü Yakup Tatlıcı, CHP İlçe Başkanı Turgut Oğuz, CHP'li Belediye Meclis Üyeleri, partililer ve bürokratlar eşlik etti. Aziz Kocaoğlu'nun ziyaretleri boyunca görevliler çocuklara oyuncak araba, barbi bebek ve futbol topu dağıttılar.

(CU-Mİ- (CU-Mİ-) 07.06.2008 08:53 TSİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Kocaoğlu'ndan Aliağa Ziyareti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement