Bayramiç'teki Çiftçi Eğitimleri Tamamlandı - Son Dakika

Bayramiç'teki Çiftçi Eğitimleri Tamamlandı

15.02.2012 14:28
Bayramiç'teki Çiftçi Eğitimleri Tamamlandı

"Sulama" konulu çiftçi eğitimi tamamlandı.

Çanakkale Valiliği ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından "Kuraklık Eylem Planı" kapsamında düzenlenen,

"Sulama" konulu çiftçi eğitimi tamamlandı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinden (ÇOMÜ) yapılan yazılı açıklamada, eylem planı kapsamında Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü öğretim üyelerinin, Bayramiç ilçe merkeziyle 3 köyde eğitimleri gerçekleştirdiği ifade edildi.

Bayramiç Kaymakamı Osman Yenidoğan ile Bayramiç İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri, banka müdürleri ve Bayramiç Ezine Ovaları Sulama Birliği yöneticilerinin de eğitim toplantılarına katıldığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

"Çiftçi eğitim toplantılarında, ÇOMÜ Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümünden Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmail Taş, meyveciliğin yoğun olarak yapıldığı Çırpılar ve Evciler köyleri ile ilçe merkezinde, aynı bölümden Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat Tekiner ise sebze ve yem bitkileri yetiştiriciliğinin olduğu Pıtıreli köyünde eğitim verdi. Öğretim üyeleri eğitimlerde, tarımsal faaliyetler içerisinde sulamanın önemini vurguladı, bölgede sulama ile ilgili yaşanan problemlerin çözümleri hakkında çiftçileri bilgilendirdi."

- ÇANAKKALE

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Akşener Çanakkale'de kanlarımız üzerine ettiğimiz o kardeşlik yeminini bozan biz olmayacağız Akşener Çanakkale'de kanlarımız üzerine ettiğimiz o kardeşlik yeminini bozan biz olmayacağız Gündüz defnedildi, akşam evi yandı Gündüz defnedildi, akşam evi yandı Muğla Büyükşehir'den Çanakkale'ye Tarih Gezisi Muğla Büyükşehir'den Çanakkale'ye Tarih Gezisi

Son Dakika Yerel Bayramiç'teki Çiftçi Eğitimleri Tamamlandı - Son Dakika


Advertisement