Büyükşehir, Kyk Ailesine Gençlik ve Spor Hizmetlerini Anlattı - Son Dakika

Büyükşehir, Kyk Ailesine Gençlik ve Spor Hizmetlerini Anlattı

Büyükşehir, Kyk Ailesine Gençlik ve Spor Hizmetlerini Anlattı
Son Güncelleme: 05.12.2016 14:29

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Akademi Lise ve Akademi Üniversitesi projeleri hakkında, KYK yöneticileri ve öğrencilere bilgi verdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Akademi Lise ve Akademi Üniversitesi projeleri hakkında, KYK yöneticileri ve öğrencilere bilgi verdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Kredi Yurtlar Kurumu Kocaeli İl Müdürlüğü ailesiyle bir araya gelerek, gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi verdi. Toplantıda Büyükşehir Belediyesi'nin gençlik ve spor hizmetleri ile yine gençler için hayata geçirilen Akademi Lise, Akademi Üniversite ve Uluslararası Öğrenciler birimi tanıtıldı. Antikkapı Restaurant'ta gerçekleştirilen toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ali Bilgi, Kredi Yurtlar Kurumu Kocaeli İl Müdürü Nedim, Aslan, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Eyüp Ensar Demir ile KYK öğrencileri katıldı.

Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ali Bilgi, Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği gençlik ve spor hizmetleri hakkında detaylı bilgi sundu. Büyükşehir Belediyesi'nin gençlerin eğitimine büyük önem verdiğini kaydeden Bilgi, "Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu, bir eğitimci olması sebebiyle, eğitim hizmetlerine ciddi değer veriyor. Bu nedenle gençlerin vakitlerini faydalı aktivitelerle geçirmelerini sağlamak ve böylece hem eğitim yönünden hem de sosyal yönden gelişimlerine katkıda bulunmak için Akademi Lise, Akademi Üniversite ve Uluslararası Öğrenciler Birimlerimizi hayat geçirdik" dedi.

Akademi Lise ve Akademi Üniversite'nin Türkiye'ye örnek eğitim projeleri olduğunu ifade eden Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ali Bilgi, "Bugün bu eğitim merkezlerimizden çok sayıda gencimiz faydalanıyor. Akademi Lise, öğrencilerin derslerine katkı sunarken, geleceklerini yönlendiren üniversite sınavlarına da ücretsiz hazırlanma imkanı veriyor. Akademi Üniversite ise üniversite gençliğinin akademik gelişimine adeta yön çiziyor" şeklinde konuştu.

Daire başkanı Bilgi, bilgilendirme sırasında Büyükşehir Belediyesi'nin Uluslararası Öğrenciler Birimi'ne de değindi. Büyükşehir Belediyesi'nin kentte eğitim alan misafir öğrencilerin sorunlarına eğildiğini hatırlatan Bilgi, "Onlar ülkelerinden gelip kentimizde eğitim alıyorlar. Başka bir ülkede eğitim görmek her zaman zordur. Biz de onların yalnız olmadıklarını anlatmak ve yaşadıkları sorunlara çözüm bulmak için yanlarındayız. Onlar bizim misafirlerimiz. Uluslararası Öğrenci Birimimiz sayesinde kendilerini yalnız hissetmiyorlar" ifadelerini kullandı.

Toplantıya katılan KYK öğrencileri de özellikle Akademi Lise ve Akademi Üniversite ile ilgili çalışmalar hakkında Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ali Bilgi'ye çeşitli sorular sordu. Toplantı çekilen dostluk fotoğrafı ile sona erdi. - KOCAELİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Büyükşehir, Kyk Ailesine Gençlik ve Spor Hizmetlerini Anlattı - Son Dakika


Advertisement