Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Kocaeli Büyükşehir Belediyesi haberleri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi son dakika, son dakika Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

Son Dakika Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Haberleri

Son dakika Kocaeli Büyükşehir Belediyesi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son kocaeli büyükşehir belediyesi haberleri anında burada.


 • 16:22 Mühendisler Dip Çamurundan Tuğla Üretti

  Mühendisler Dip Çamurundan Tuğla Üretti Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tamer Sınmazçelik, dip çamurundan tuğla ürettiklerini açıkladı. Bu tuğlalar, yapı endüstrisinde kullanılabilecek uluslararası standartlara sahip.

 • 15:19 Kocaeli'de Engelliler Günü etkinliği

  Kocaeli'de Engelliler Günü etkinliği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla özel sporcuların farklı branşlarda gösteri yaptığı bir etkinlik düzenledi. Programda judo, karate, masa tenisi, bilek güreşi, boccia, floor curling, hemsball, atletizm ve okçuluk gibi branşlarda performanslar sergilendi.

 • 00:36 46 yıllık tecrübe: Esnaflık ona dürüstlüğü ve yardımlaşmayı öğretti

  46 yıllık tecrübe: Esnaflık ona dürüstlüğü ve yardımlaşmayı öğretti Kocaeli'nin İzmit ilçesinde 46 yıldır bakkallık yapan Ziya Özkan, esnaflığın kendisine dürüstlük ve yardımlaşmayı öğrettiğini söyledi. Babasının cenazesinde bile dükkanı kapatamayan Özkan, müşterilerinin güvenini kazanarak mahallesinin güven kapısı haline geldi.

 • 03.12.2023 03 Ara 13:04 Derince'de yapımı devam eden cemevi hakkında bilgiler

  Derince'de yapımı devam eden cemevi hakkında bilgiler Derince'de inşa edilen cemevi, toplamda 4 bin 45 metrekare alan üzerine kurulacak. Cemevinin içerisinde cenaze alanı, yemekhane, kütüphane, konferans salonu ve cem salonu gibi bölümler bulunacak.

 • 03.12.2023 03 Ara 11:09 Engelli bireyler Kocaeli'de deprem eğitimi alıyor

  Engelli bireyler Kocaeli'de deprem eğitimi alıyor Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında engelli bireyler, deprem öncesi, anında ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında teorik ve uygulamalı eğitim alıyor. Proje ile engel gruplarının depreme karşı bilinçlendirilmesi ve zararların azaltılması hedefleniyor.

 • 03.12.2023 03 Ara 09:58 Babasının 77 yıl önce kurduğu dükkanda 46 yıldır bakkallık yapan Ziya Özkan, marketlere meydan okuyor

  Babasının 77 yıl önce kurduğu dükkanda 46 yıldır bakkallık yapan Ziya Özkan, marketlere meydan okuyor Kocaeli'nin İzmit ilçesinde babasının 77 yıl önce kurduğu dükkanda 46 yıldır bakkallık yapan Ziya Özkan, esnaflığın kendisine dürüstlük ve yardımlaşmayı öğrettiğini söyledi. Özkan, müşterileri için güven kapısı olurken, ahilik belgesiyle de taçlandırıldı.

 • 01.12.2023 01 Ara 21:02 Çayırova'da Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi Açıldı

  Çayırova'da Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi Açıldı Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde yapılan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi. Merkezde sokak hayvanlarına tedavi, kısırlaştırma, aşılama, laboratuvar ve röntgen hizmetleri sunulacak. Ayrıca merkezde hayvan sevgisi bilinci oluşturmak için eğitim salonu da bulunuyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 17:13 Tahir Büyükakın ile down sendromlu çocuğun videosu yüreklere dokundu

  Tahir Büyükakın ile down sendromlu çocuğun videosu yüreklere dokundu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, özel eğitim ihtiyacı olan bireyler için eğitim hizmetlerinin niteliğini artırmak amacıyla Cumhuriyetin 100. yılında 100 özel eğitim sınıfını hizmete açtı. Açılışta down sendromlu bir genç ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın samimi görüntüleri yürekleri ısıttı.

 • 01.12.2023 01 Ara 15:56 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 100. yıl kutlamasında 100 özel eğitim sınıfı açtı

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 100. yıl kutlamasında 100 özel eğitim sınıfı açtı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, özel eğitim ihtiyacı olan bireyler için eğitim hizmetlerinin niteliğini artırmak amacıyla Cumhuriyetin 100. yılında 100 özel eğitim sınıfının açılışını gerçekleştirdi.

 • 01.12.2023 01 Ara 12:48 SEKA Kağıt Müzesi ve Bilim Merkezi'nde Avrupa Atık Azaltım Haftası etkinlikleri

  SEKA Kağıt Müzesi ve Bilim Merkezi'nde Avrupa Atık Azaltım Haftası etkinlikleri Avrupa Atık Azaltım Haftası çerçevesinde SEKA Kağıt Müzesi ve Bilim Merkezi, 'Ambalajın Yolculuğu' temasıyla çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Geri dönüşüm ve atık önleme konularında farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinliklerde gelecek nesillere daha sürdürülebilir bir dünya bırakmanın önemi anlatıldı.

 • 30.11.2023 30 Kas 19:24 İzmit'te Taksi Durağının Altındaki Toprak Kaydı

  İzmit'te Taksi Durağının Altındaki Toprak Kaydı İzmit ilçesinde debisi artan dere yatağının kıyısında bulunan taksi durağının altındaki toprak kaydı. Durak boşaltılırken, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri önlem aldı.

 • 30.11.2023 30 Kas 17:45 TCG Anadolu, Kocaeli'de ziyarete açıldı

  TCG Anadolu, Kocaeli'de ziyarete açıldı İZMİT Körfezi'ne demir atan TCG Anadolu vatandaşların ziyaretine açıldı.

 • 29.11.2023 29 Kas 15:59 Kocaeli'de 50 Yıllık Hayal Gerçeğe Dönüşüyor: Teleferik Projesi Hızla İlerliyor

  Kocaeli'de 50 Yıllık Hayal Gerçeğe Dönüşüyor: Teleferik Projesi Hızla İlerliyor Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli'de uzun süredir konuşulan teleferik projesinin zorlu kış şartlarına rağmen ilerlediğini açıkladı. Proje, Kartepe'nin zirvesine uzanırken Kocaeli'yi turizmin zirvesine taşıyacak. Ana hat boyunca taşıyıcı kabloların çekilmeye başlanmasıyla birlikte test sürüşüne geçilecek. Ayrıca, projenin Türkiye'deki diğer teleferik projelerinden farklı olarak çevreci bir yaklaşım benimsediği belirtildi.

 • 28.11.2023 28 Kas 15:57 TCG Anadolu İzmit Körfezi'ne demirleyecek

  TCG Anadolu İzmit Körfezi'ne demirleyecek TCG Anadolu, Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla İzmit Körfezi'ne demirleyecek ve ziyarete açılacak. Gemi, 30 Kasım-6 Aralık tarihleri arasında Kocaeli halkının ziyaretine açık olacak.

 • 28.11.2023 28 Kas 14:46 Türkiye'de Kritik Hammaddelerin Önemi Vurgulandı

  Türkiye'de Kritik Hammaddelerin Önemi Vurgulandı Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu (TENMAK) Nadir Toprak Elementleri Araştırma Enstitüsü Başkanı Belma Soydaş Sözer, kritik ham maddelerin tedarik zincirindeki öneminin arttığını belirtti. Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası ile geri dönüşüm firması Exitcom Recycling işbirliğiyle düzenlenen çalıştayda, TENMAK'ın kritik ve stratejik ham maddelerin üretimiyle ilgili araştırmaları hakkında bilgi verildi. Sözer, yenilenebilir enerji üretimi için gerekli olan kritik ham maddelerin tedarikine odaklanmanın önemine dikkat çekti ve ülkelerin bu konuda tek bir ülkeye bağımlı olmanın risklerini vurguladı. Ayrıca, Türkiye'de kritik ve stratejik ham madde listesi oluşturulması gerektiği belirtildi.

 • 28.11.2023 28 Kas 10:44 Yeşilova'ya modern bir gençlik merkezi inşa ediliyor

  Yeşilova'ya modern bir gençlik merkezi inşa ediliyor Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Yeşilova Mahallesi'ne gençlik merkezi inşa ediyor. İnşaat çalışmaları hızla ilerliyor.

 • 28.11.2023 28 Kas 09:54 Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sporun Gelişimi İçin Çalışıyor

  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sporun Gelişimi İçin Çalışıyor Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, sporun tabana yayılması ve bir yaşam kültürü haline gelmesini önemsediklerini belirterek, sporun Kocaeli'de gelişimi için tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi. Başkan Büyükakın, şehirdeki spor projeleri üzerine konuklarıyla görüş alışverişinde bulundu ve gençleri sporla tanıştırarak daha başarılı bireyler olmalarını sağlamak için çalıştıklarını dile getirdi.

 • 27.11.2023 27 Kas 18:59 Galatasaray, Judo Spor Toto Süper Ligi'nde şampiyon oldu

  Galatasaray, Judo Spor Toto Süper Ligi'nde şampiyon oldu 2023 sezonunda düzenlenen Judo Spor Toto Süper Ligi'nde Galatasaray, hem kadınlar hem de erkekler kategorisinde şampiyon oldu. Kadınlarda ikincilik Konya Büyükşehir Belediyespor'un, üçüncülük ise İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Sancaktepe Belediyespor'un oldu. Erkeklerde ise İstanbul Büyükşehir Belediyespor ikinci, İzmir Büyükşehir Belediyespor ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor Kulübü üçüncü oldu.

 • 27.11.2023 27 Kas 16:29 Çayırova Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi Tamamlandı

  Çayırova Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi Tamamlandı Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, yapımı tamamlanan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Merkezde hasta ve yaralı sokak hayvanlarının tedavisi ile kısırlaştırma işlemleri yapılacak.

 • 27.11.2023 27 Kas 11:58 İşitme engelli birey Türkiye'de ilki gerçekleştirdi

  İşitme engelli birey Türkiye'de ilki gerçekleştirdi Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalı'nda doktora tez savunma sınavını başarıyla tamamlayan işitme engelli Burak Uyanık, Türkiye'de bir ilki başardı.

 • 27.11.2023 27 Kas 11:27 Fitness Salonunda Antrenörlük Yapan Kenan Eroğlu

  Fitness Salonunda Antrenörlük Yapan Kenan Eroğlu Fitness salonunda antrenörlük yaparken tanıştığı bilek güreşinde bugüne kadar 126 madalya kazanan Kenan Eroğlu, hem sporcu hem antrenör olarak sürdürdüğü spor hayatında kendisi gibi başarılı gençlerin yetişmesi için mesai yapıyor.

 • 27.11.2023 27 Kas 11:12 İzmit Ayazma Mahallesine Futbol Saha İnşa Edilecek

  İzmit Ayazma Mahallesine Futbol Saha İnşa Edilecek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Ayazma Mahallesine 800 metrekare alan üzerine futbol sahası inşa etmek için çalışmalara başladı. İnşaat sürecinde perde duvarlarının temeli atılırken, sahanın çevre düzenlemesi ve alt yapısı da tamamlanacak.

 • 26.11.2023 26 Kas 19:53 2 bin 191 personel fırtınada görev başında

  2 bin 191 personel fırtınada görev başında Kocaeli Valiliği'nden yapılan açıklamada, Kocaeli'yi etkisi altına alan kuvvetli fırtınanın neden olduğu olumsuzluklara ilişkin bilgiler paylaşıldı. 7 çatı uçtu, 6 ağaç ve direk devrildi, 23 trafik kazası meydana geldi. 2 bin 191 personel bin 44 araçla görev yapmaktadır.

 • 26.11.2023 26 Kas 16:33 Kocaeli'de Fırtına ve Yağışa Bağlı Olaylara Müdahale Edildi

  Kocaeli'de Fırtına ve Yağışa Bağlı Olaylara Müdahale Edildi Kocaeli Valiliği, kentte etkisini gösteren fırtına, yağmur ve kar yağışına bağlı olaylara 2 bin 191 personel ve 1044 araçla müdahale edildiğini bildirdi. Su baskını, deniz taşması, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olaylar yaşandı.

 • 26.11.2023 26 Kas 16:13 Gölcük'te Kuvvetli Fırtına Sonucu Ev ve İş Yerleri Su Bastı

  Gölcük'te Kuvvetli Fırtına Sonucu Ev ve İş Yerleri Su Bastı Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde etkili olan kuvvetli fırtına sebebiyle ev, iş yeri ve yolları su bastı. Bina girişleri su ile dolarken, vatandaşlar dışarıya çıkamadı. Sabah uyandığında gözlerine inanamadığını belirten vatandaş, '09.00'da uyandım. Bir baktım ki evin içi hemen hemen 20 santim su dolmuş. 1 saat geçtikten sonra 10 santim daha geldi. Şuanda 30 santim içeride su var' dedi.

 • 26.11.2023 26 Kas 16:10 KO-MEK, Kocaeli Üniversitesi Formula Takımı'na kaynak eğitimi verdi

  KO-MEK, Kocaeli Üniversitesi Formula Takımı'na kaynak eğitimi verdi Kocaeli Üniversitesi Formula Takımı, KO-MEK Meslek ve Sanat Eğitim Kursları'ndan aldıkları kaynak eğitimiyle araçlarını geliştiriyor. Kız öğrencilerin de yer aldığı takım, erkek öğrencilere meydan okuyor.

 • 26.11.2023 26 Kas 13:01 Başkan Büyükakın, Kocaeli Giresun Dernekler Federasyonu ile bir araya geldi

  Başkan Büyükakın, Kocaeli Giresun Dernekler Federasyonu ile bir araya geldi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Giresun Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Elmas ve yönetimiyle bir araya geldi. Başkan Büyükakın, yapılan görüş alışverişinde, memleket meselesi ve şehre hizmet etme konularını vurguladı.

 • 26.11.2023 26 Kas 12:07 Ağaç otomobilin üzerine devrildi

  Ağaç otomobilin üzerine devrildi İzmit Mehmet Ali Paşa Mahallesi'nde bir ağaç, fırtına nedeniyle park halindeki bir otomobilin üzerine devrildi. Olay yerine polis ve belediye ekipleri sevk edildi.

 • 26.11.2023 26 Kas 10:21 Kocaeli'de 65 yaş üstü vatandaşlar için sosyal proje

  Kocaeli'de 65 yaş üstü vatandaşlar için sosyal proje Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan 'Hayatın İçindeyim' projesi ile 65 yaş üstü vatandaşlar sosyalleşme imkanı buluyor. Proje kapsamında Uluslararası Sezai Karakoç Günleri, Çevrimdışı Aile Tiyatro Oyunu ve Rami Kütüphanesi ziyareti gerçekleştirildi.

 • 25.11.2023 25 Kas 20:36 Feci kazada hayatını kaybeden kızına son bakış

  Feci kazada hayatını kaybeden kızına son bakış Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde meydana gelen feci kazada hayatını kaybeden 14 yaşındaki Tuğçe Altunataş son yolculuğuna uğurlandı. Acılı baba İbrahim Altuntaş, kızının tabutuna öylece bakakaldı. Anne Serpil Altuntaş'ın ilk evliliğinden dünyaya gelen çocuğunun, depremde vefat ettiği öğrenildi.

 • 25.11.2023 25 Kas 19:33 Yıldızlar ve Gençler 100. Yıl Salon Türkiye Şampiyonası Samsun'da Başladı

  Yıldızlar ve Gençler 100. Yıl Salon Türkiye Şampiyonası Samsun'da Başladı Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu tarafından düzenlenen 'Yıldızlar ve Gençler 100. Yıl Salon Türkiye Şampiyonası', Samsun'da başladı. 445 sporcunun katıldığı şampiyonada geleneksel kıyafetler giyilecek ve geleneksel oklar ve yaylar kullanılacak. Şampiyonanın sonunda madalya töreni düzenlenecek ve milli takım seçmeleri için puanlar ve dereceler dikkate alınacak.

 • 25.11.2023 25 Kas 14:36 Gölcük'te korkunç kaza: 14 yaşındaki Tuğçe Altuntaş son yolculuğuna uğurlandı

  Gölcük'te korkunç kaza: 14 yaşındaki Tuğçe Altuntaş son yolculuğuna uğurlandı Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde meydana gelen feci kazada hayatını kaybeden 14 yaşındaki Tuğçe Altuntaş son yolculuğuna uğurlandı. Acılı baba İbrahim Altuntaş, kızının tabutuna öylece bakakaldı. Anne Serpil Altuntaş'ın ilk evliliğinden dünyaya gelen çocuğunun depremde vefat ettiği öğrenildi.

 • 25.11.2023 25 Kas 13:27 İzmit'te olumsuz hava şartlarından etkilenen kürekçiler kurtarıldı

  İzmit'te olumsuz hava şartlarından etkilenen kürekçiler kurtarıldı Kocaeli'nin İzmit ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle denizde mahsur kalan 4 kürekçi, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kurtarıldı. Sporcuların sağlık durumu iyi.

 • 25.11.2023 25 Kas 13:01 Kuvvetli rüzgar ve yağışta kanocular zor anlar yaşadı

  Kuvvetli rüzgar ve yağışta kanocular zor anlar yaşadı Kocaeli'de etkili olan kuvvetli rüzgar ve yağış nedeniyle İzmit Körfezi'ne açılan kanocular, kanolarının alabora olması sonucu can simidiyle kurtarıldı.

 • 25.11.2023 25 Kas 11:18 Geleneksel Türk Okçuluk Yıldızlar ve Gençler 100. Yıl Salon Türkiye Şampiyonası Samsun'da Başladı

  Geleneksel Türk Okçuluk Yıldızlar ve Gençler 100. Yıl Salon Türkiye Şampiyonası Samsun'da Başladı Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu (TGTOF) tarafından düzenlenen şampiyonanın ilk gününde Samsun İlkadım Okçuluk Tesisleri'nde sıralama atışları yapıldı. Yıldızlar ve gençler kategorisinde yapılan şampiyonaya 65 ilden 445 sporcu katıldı. Şampiyona, yarın final atışlarının ardından düzenlenecek madalya töreniyle sona erecek.

 • 25.11.2023 25 Kas 09:51 TCG Anadolu, İzmit Körfezi'ne demirleyecek

  TCG Anadolu, İzmit Körfezi'ne demirleyecek Türkiye'nin en büyük yerli ve milli gemisi TCG Anadolu, Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla önümüzdeki günlerde İzmit Körfezi'ne demirleyecek. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın talebiyle gerçekleşen bu ziyarette, TCG Anadolu'nun Kocaeli ve çevre illerden yüzbinlerce kişi tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor. TCG Anadolu, dünyanın ilk SİHA gemisi olarak biliniyor ve Cumhuriyetin 100. yılında Kocaelililerin ve çevre illerden gelenlerin ziyaretine açık olacak.

 • 24.11.2023 24 Kas 17:23 HEDEP, yeni kısa adını belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor

  HEDEP, yeni kısa adını belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor Şırnak Milletvekili Ayşegül Doğan Dağlı, HEDEP'in yeni kısa adını belirlemek için çalışmalarının devam ettiğini açıkladı. Dağlı, ayrıca 2024 bütçesinin sermayenin, savaşın ve yoksulluğun bütçesi olduğunu ileri sürdü. Parti, yerel seçimlerde kayyum atanan belediyeleri geri almayı hedefliyor ve aday belirleme sürecinde geniş mutabakat ve kent uzlaşısıyla hareket edecek. Yargıtayın HEDEP kısa adını kabul etmemesine rağmen parti adının değişmeyeceği, sadece kısa adının değişeceği belirtildi. Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde usulsüzlük yapıldığını iddia etti ve Sayıştay raporlarına dayanarak yolsuzlukları ortaya koydu.

 • 24.11.2023 24 Kas 12:52 Bakan Bolat: 575 milyar dolar yıllık döviz geliri kazandırma hedefi doğrultusunda çalışacağız

  Bakan Bolat: 575 milyar dolar yıllık döviz geliri kazandırma hedefi doğrultusunda çalışacağız TİCARET Bakanı Ömer Bolat, bu yıl mal ihracatını 2 milyar dolar fazlayla 256 milyar dolara, hizmetler ihracatını da 11 milyar dolar fazlayla 100 milyar dolara çıkaracaklarını belirterek, "Gidişat onu göstermektedir.

 • 23.11.2023 23 Kas 17:55 İzmit'te 4 bina çökme nedeniyle boşaltıldı

  İzmit'te 4 bina çökme nedeniyle boşaltıldı Kocaeli'nin İzmit ilçesinde, bir binanın istinat duvarında ve yolda meydana gelen çökme nedeniyle 4 bina tedbir amacıyla boşaltıldı.

 • 23.11.2023 23 Kas 12:14 Kocaeli'de Ambalajsız Alışveriş Farkındalığı Oluşturuldu

  Kocaeli'de Ambalajsız Alışveriş Farkındalığı Oluşturuldu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Atık Azaltım Haftası kapsamında ambalajsız ürün kullanımını teşvik etmek ve atık miktarını azaltmak için çeşitli farkındalık çalışmaları gerçekleştirdi. Gölcük Yüzbaşılar Pazarı'nda stant açan belediye ekipleri, esnafa ambalajsız ürünlerin sunulması ve plastik yerine bez torbaların kullanılması konusunda bilgilendirme yaptı. Ayrıca, Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri gazete kağıtlarından kese kağıdı yaparak bu farkındalık çalışmasına katkıda bulundu.

 • 23.11.2023 23 Kas 11:07 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İş Yerlerini Kiralama İhalesi Gerçekleştirdi

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İş Yerlerini Kiralama İhalesi Gerçekleştirdi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin haftalık encümen toplantısında, Karamürsel ve Kandıra'da bulunan işletmelerin açık teklif usulü kiralama ihalesi yapıldı. İhaleye mevcut işletmeciler teklif verdi. Ayrıca İzmit Abdurahman Yüksel Caddesi, İnönü Caddesi ve Başiskele Salim Dervişoğlu Caddesi'nde bulunan taksi durak yeri ve unlu mamuller üretim satış yerinin kiralama ihalesi de 13 Aralık'ta yapılacak.

 • 22.11.2023 22 Kas 10:31 Kocaeli'de İhtiyaç Sahibi Ailelere Yakacak Desteği Verilecek

  Kocaeli'de İhtiyaç Sahibi Ailelere Yakacak Desteği Verilecek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kış mevsiminin başlamasıyla birlikte ihtiyaç sahibi 15 bin 670 aileye yakacak desteği sağlayacak. Desteğin aylık 1.000 TL olarak ödeneceği ve toplamda 6 ay süreceği belirtildi. İlk ödeme kasım ayında yapıldı.

 • 21.11.2023 21 Kas 16:40 Muhtemel İstanbul depreminde Kocaeli sağlık üssü olacak

  Muhtemel İstanbul depreminde Kocaeli sağlık üssü olacak Ulusal Sağlıkta Kalite Forumlarında (USKAF-8) konuşan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cantürk, muhtemel İstanbul depreminde Kocaeli'nin sağlık üssü olacağını ifade etti.

 • 21.11.2023 21 Kas 15:59 Kocaeli Hemşeri Turnuvasında Şampiyon Belli Oldu

  Kocaeli Hemşeri Turnuvasında Şampiyon Belli Oldu Kocaeli Hemşeri Turnuvası finalinde Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu, Kocaeli Erzurumlular Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğini 4-2 yenerek şampiyon oldu. Turnuvada toplamda 23 hemşeri derneği yer aldı ve final maçı yoğun seyirci desteğiyle gerçekleşti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen turnuvada kardeşlik ve dayanışma ön plana çıktı.

 • 21.11.2023 21 Kas 15:41 Recep Akdağ: AFAD'ın İçişleri Bakanlığı'na bağlı olması doğru değil

  Recep Akdağ: AFAD'ın İçişleri Bakanlığı'na bağlı olması doğru değil KOCAELİ Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen, Afet Yönetimi ve Afet Dönemlerinde Sağlık Hizmet Kongresi'ne katılan eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, AFAD'ın İçişleri Bakanlığı'na bağlı olmasının doğru olmadığını belirterek, "Şahsi düşüncemi söylüyorum.

 • 21.11.2023 21 Kas 15:09 İbrahim Ercin: "Haldun Alagaş istese Spor Bakanı bile olmuştu"

  İbrahim Ercin: 'Haldun Alagaş istese Spor Bakanı bile olmuştu' Kocaeli sporunda kat edilen yolu kendi deneyimiyle açıklayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulüp Başkanı İbrahim Ercin, "90'larda bize kimse sahip çıkmadı.

 • 21.11.2023 21 Kas 11:51 Kocaeli'de İllerarası Karate Ligi 1. Ayak Müsabakaları Tamamlandı

  Kocaeli'de İllerarası Karate Ligi 1. Ayak Müsabakaları Tamamlandı Kocaeli'de düzenlenen İllerarası Karate Ligi 1. Ayak müsabakaları, geniş bir katılım ve coşkuyla tamamlandı. 22 şehirden 88 kulübün 760'ı kadın, 681'i erkek olmak üzere toplam bin 441 sporcu yarıştı. Dereceye giren sporcular madalyalarını alırken, en yüksek puanları elde edecek olanlar finale kalacak.

 • 20.11.2023 20 Kas 16:14 Kocaeli'de YHT'nin Çarptığı Kişi Hayatını Kaybetti

  Kocaeli'de YHT'nin Çarptığı Kişi Hayatını Kaybetti Kocaeli'de raylarda yürüdüğü sırada Yüksek Hızlı Trenin (YHT) çarptığı Sedat Göremen kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

 • 20.11.2023 20 Kas 13:56 Mahir Ünal: Bugün Orta Çağ'a döndük

  Mahir Ünal: Bugün Orta Çağ'a döndük AK Parti MKYK Üyesi Mahir Ünal, Kocaeli'de düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, çocukların öldürülmesine göz yuman ve kutsal kitabını gerekçe gösteren bir akıl ile karşı karşıya olduğumuzu belirtti. Ünal, bu durumu Orta Çağ'a dönüş olarak nitelendirdi ve nübüvvet medeniyetine mensup olduklarını vurguladı.

 • 20.11.2023 20 Kas 10:38 Kocaeli Bayan Futbol Takımı Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından kutlandı

  Kocaeli Bayan Futbol Takımı Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından kutlandı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kadınlar 1. Ligi'nde mücadele eden Kocaeli Bayan Futbol Takımını konuk etti. Başkan Büyükakın, takımın başarılarından gurur duyduklarını ve sporun gençlerin geleceği için önemli olduğunu belirtti. Ayrıca, spora ve sporcuya destek olma konusunda verdikleri önemi vurguladı ve yeni spor tesislerinin yapımına devam edeceklerini söyledi.

Advertisement