Cilo Festivali Suruç'taki Patlama Nedeniyle İptal Edildi - Son Dakika
Yerel

Cilo Festivali Suruç'taki Patlama Nedeniyle İptal Edildi

Cilo Festivali Suruç\'taki Patlama Nedeniyle İptal Edildi

Hakkari Cilo Doğa Derneği tarafından bu yıl düzenlenmesi planlanan Cilo Dağı Kültür ve Sanat Festivali etkinliği, Suruç’ta yaşanan ve 32 kişinin yaşamını yitirdiği patlama nedeniyle iptal edildi.

23.07.2015 12:24

Hakkari Cilo Doğa Derneği tarafından bu yıl düzenlenmesi planlanan Cilo Dağı Kültür ve Sanat Festivali etkinliği, Suruç'ta yaşanan ve 32 kişinin yaşamını yitirdiği patlama nedeniyle iptal edildi.

Açıklamalarda bulunan Cilo Doğa Derneği Başkanı Halit Soydan, 28-29 Temmuz'da yapılması planlanan Cilo Dağı Festivali'nin Suruçtaki patlama nedeniyle iptal edildiğini söyledi. Soydan, "Bilindiği gibi Cilo Doğa Derneği'nin öncülüğünde Cilo Buzulları Ekoloji ve Kültür Festivali adıyla bir festival yapılması için gerekli kararlar alınarak festival hazırlıkları bitirilmek üzereyken, Suruç'ta SGDF'li gençlere yönelik katliam sonucu 32 yoldaşımız yaşamını yitirmiştir. 28 - 29 Temmuz tarihlerinde yapılması planlanan festivale Türkiye halkları, renkleri ve kültürlerinin, devrimci demokrat kesimlerinin, barış ve özgürlükten yana olan tüm kesimlerin katılımı sağlanarak ekolojik toplumla buluşmak hedeflenmişti. Suruç'ta yapılan barbar katliam ülkemizde ve coğrafyamızda Kürtlerin kazanımlarına ve halkların birlikteliğine darbe vurmayı amaçlamıştır. Yaşamını yitiren yoldaşlarımızın anısına olan saygımızdan dolayı 28 - 29 Temmuz tarihlerinde yapılması planlanan Cilo Buzulları Ekoloji ve Kültür Festivali iptal edilmiştir. Yaşamını yitiren yoldaşlarımızın ailelerine ve halklarımıza başsağlığı, yaralı olan yoldaşlarımıza acil şifalar diliyor, yoldaşlarımızın anılarını mücadelemizde yaşatma sözü veriyoruz" dedi. - HAKKARİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Cilo Festivali Suruç'taki Patlama Nedeniyle İptal Edildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement