Çözüm Sürecinde Akil İnsanlar - Son Dakika

Çözüm Sürecinde Akil İnsanlar

03.04.2013 16:31
Çözüm Sürecinde Akil İnsanlar

Çözüm sürecinde, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde faaliyet göstereceği açıklanan akil insanlar, Şanlıurfa'da memnuniyetle karşılandı.

Çözüm sürecinde, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde faaliyet göstereceği açıklanan akil insanlar, Şanlıurfa'da memnuniyetle karşılandı.

Şanlıurfa Barosu Başkanı Ali Fuat Bucak, söz konusu listeye ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, isimlerin bölge halkı tarafından sevildiğini belirtti.

Güneydoğu için belirlenen isimlerin görüşlerine bölgede değer verildiğini vurgulayan Bucak, şunları kaydetti:

"Bence olumlu insanlar. Bölgede seviliyor ve görüşlerine değer veriliyor. Eminim üstlendikleri misyonları en iyi şekilde yerine getireceklerdir. Aralarındakilerden bazıları zaten bölgenin insanı. Diğerleri ise bu konuyla ilgili yıllardır çalışma yapan değerli insanlar. Sorunu bilen ve takip eden insanların bölgemiz için son derece uygun olduğuna inanıyorum."

-ŞUTSO Başkanı Ertekin-

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Eyyüp Sabri Ertekin de listenin tüm Türkiye ve bölge halkı açısından hayırlı olmasını diledi.

Süreçte iyi işler olacağına inandığını vurgulayan Ertekin, "Kimsenin kalbini okumak mümkün değildir. İsimlerin, bölge insanını ortak paydada buluşturabilecekleri kanaatindeyim" dedi.

Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Şube Başkanı Mehmet Yavuz da, listedeki insanların "ortak akılla" hareket edeceğini düşündüğünü ifade etti.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi listesinde, Yılmaz Ensaroğlu, Kezban Hatemi, Mehmet Emin Ekmen, Murat Belge, Fazıl Hüsnü Erdem, Yılmaz Erdoğan, Etyen Mahçupyan, Lami Özgen (KESK) ve Ahmet Faruk Ünsal (Mazlum-Der) yer alıyor. - ŞANLIURFA

Şanlıurfalı ve Amerikalı öğrencilerin mektup arkadaşlığı 23 yıldır sürüyor Şanlıurfalı ve Amerikalı öğrencilerin mektup arkadaşlığı 23 yıldır sürüyor Trafo hırsızı suçüstü yakalandı Trafo hırsızı suçüstü yakalandı Tarihin sıfır noktasında Turistlerin halay keyfi Tarihin sıfır noktasında Turistlerin halay keyfi
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Çözüm Sürecinde Akil İnsanlar - Son Dakika


Advertisement