Çubuk Belediye Meclisi Toplandı - Son Dakika

Çubuk Belediye Meclisi Toplandı

09.04.2012 20:46
Çubuk Belediye Meclisi Toplandı

Çubuk Belediye Meclisi 4.dönem 20.birleşimin 5.oturumu yapıldı.

Çubuk Belediye Meclisi 4. dönem 20. birleşimin 5. oturumu yapıldı.

Belediye Başkan Vekili Yavuz Tansel Demirok başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, gündemdeki maddeler ile belediyenin 2011 yılı faaliyetleri görüşüldü.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, belediyenin faaliyetleri ile ilgili bilgi verdiği konuşmasında, ilçede geleceğe yönelik projeler ile uygulamaya koydukları stratejik yönetim ve planlı gelişme uygulamaları sayesinde hemşehrilerinin rahatını, mutluluğunu ve huzurunu temin etmek için doğru adımlar attıklarını söyledi.

Özden, "Bu adımları atarken ilçemizin, Ankara'nın gelir ve eğitim seviyesi yüksek, yaşanabilir en huzurlu ilçesi olması yönünde mücadele ediyoruz" dedi.

Altyapı hizmetlerine büyük önem verdiklerini ifade eden Özden, hükümet ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin de desteğiyle çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Özden, şöyle konuştu:

"Geçmişte yaşanan sıkıntıları bildiğimiz için ilçemizde göreve geldiğimiz ilk günden itibaren alt yapı yatırımına öncelik verdik. Büyükşehir Belediyesi ile el ele vererek ilçemizin alt yapısını yeniden imar edilmesini sağladık. Pissu, yağmur suyu, içme suyu, doğalgaz, haberleşme ve enerji hatlarının yer altına alınmasıyla 100 yıllık alt yapı sorunu çözüme kavuşmaktadır. İlçemizin en önemli sorunlarından biri olan imar konusundaki çalışmalarımız da tamamlanmak üzere. İlçemizin önünü açacak ve bin yıllık geleceğini etkileyecek olan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'de Çubuk'un çehresini ve kaderini değiştirecek en büyük yatırımlardan biri olacaktır."

Meclis üyelerinin sorularını da cevaplayan Başkan Özden daha sonra 2011 yılına dair belediye faaliyetleri hakkında meclis üyelerine detaylı bilgi verdi.

Meclis toplantısında ayrıca encümen üyelikleri ve ihtisas komisyonları üyeliklerine de seçim yapıldı. Encümen üyeliğine Ahmet Kaya ve Ramazan Sarıkaya seçilirken, 2011 yılı faaliyet raporu oy birliği ile onaylandı.

- ANKARA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Çubuk Belediye Meclisi Toplandı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement