Dadaşların Herefene Coşkusu - Son Dakika

Dadaşların Herefene Coşkusu

02.10.2012 11:45
Dadaşların Herefene Coşkusu

Maltepe'de faaliyet gösteren Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı yeni binasında sezonun Eylül ayı herefene toplantısını yaptı.

Maltepe'de faaliyet gösteren Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı yeni binasında sezonun Eylül ayı herefene toplantısını yaptı.Çok kalabalık bir katılımın olduğu herefene de ünlü sanatçılar türküler söylediler, orta oyunları oynandı, fıkralar anlatıldı, Erzurum barları oynandı ve dostlar birbirleriyle doyasıya sohbet ettiler.

Burhan Topal, Yağız, Ayaz gibi Erzurum'lu sanatçılar türküleriyle renk katarken, Erzurumspor şampiyon olduğu dönemde forma giyen efsane takımdan futbolcular ilgi odağı oldular.

HEREFENEYE İLGİ ÇOK FAZLAYDI

Program sunuculuğunu Vakfın Genel Sekreteri Hasan Koç yaparken, davetli sayısının bir hayli fazla olması dikkat çekti. Vakfın yönetim kurulu üyelerinden Selçuk Özkavcı, Bülent Gül, Tuncay Atasever, Taylan Mestgil, Hasan

yanı sıra, İston Genel Müdürü Ahmet Ağırman, İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Veysel Tipioğlu, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Atilla İpek, Sarıgazi Belediye Başkanlığı yapan şimdi İstanbul İl Genel Meclisi Üyesi Kemal Ayyıldız, Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Av. Kamil Barkır, Dr. Zakir Aras, Dr. İsmet Kırkpınar, Pendik Erzurumlular Derneği Başkanı Bünyamin Özbek, Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Kolaçoğlu, Marmara Oltulular Platform Başkanı Fatih Hiçdurmaz, Erzurum Dernekler Federasyonu Başkanı Murat Taşlıçay, sanatçılardan Burhan Topal, Yağız, Ayaz, Edip Demir, Ozan Taner Öztürkoğlu, işadamı Aziz Özdemir, Şakir Çoban ve Erzurumspor efsane kadrosunda forma giyen Kürşat Karataş, Atilla Çebi, Alirıza Salcı, Furkan Şükürcü yer aldılar.

DENGİZEK ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakıf Başkanı Süha Dengizek yaptığı konuşmada, "Herefene toplantımıza hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz. Vakıf binamıza biz Ramazanın birinci günü taşındık, Ramazan boyunca hatim okuttuk teravih namazları kıldık ve vakfımızda sohbetler yaptık.

AÇILIŞA HERKESİ DAVET ETTİ

Ben burada bu vakıf binasını bizlere bırakan daha önce başkanlık yapan yöneticilik yapan tüm hemşerilerimize huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyorum, Allah onlardan razı olsun diyorum. İnşallah vakıf binamızın açılışını 6 Ekim Cumartesi günü saat 10.30'de Sağlık Bakanımızın da katılımlarıyla burada yapacağız tekrar hepinizi burada haftaya yapacağımız açılışa davet ediyorum hepinizi bekliyorum.

VAKFIN KADIN KOLLARI FAALİYETLERİ

Vakıf binasında şu anda yaptığımız faaliyetler hakkında biraz bilgi vermek istiyorum;

Vakfımız 1200 metrekare üzerine kurulu olup 6 katlıdır, her katımızda ayrı ayrı faaliyetler yapıyoruz, kadın kollarımızı biz göreve geldikten sonra kurduk kadın kollarımızın yaptığı faaliyetler lise ve üniversite talebelerine dersler vermektedir. Ayrıca İngilizce kursları, yemek dersleri, pasta kursu, diksiyon kursu, bilgisayar kursu ve Erzurum kadın barlarını öğretme kursları kadın kolları tarafından verilmektedir. Bu kurslara yeni sezon için müracaatlar da Ekim ayının 15'ine kadar katılmak isteyenler bacılarımız analarımız müracaat edebilirler ben kadın kolları konusunda biraz bilgi vermek istiyorum. Kadın kollarımıza altta bir katımızı ayırdık burada çalışmaları kadınlar yapıyor.

GENÇLİK KOLLARI FAALİYETLERİ

Ayrıca gençlik kollarımız faaliyetlerini sürdürüyorlar gençlik kollarımız burada kuran dersleri veriyor. Yine İngilizce dersleri ayrıca karate ve uzak doğu sporları, tiyatro dersleri, erkek, çocuk bar dersleri vermekteyiz bütün bu kurslarımız ücretsiz olup isteyenler ayın 15'ine kadar kayıt yaptırabilirler 09 Ekim'de kurslarımıza başlayacağız.

ESKİ ERZURUM KÜLTÜRÜNÜ YAŞATACAĞIZ

Biz ne yapacağız? Bizim burada tek bir gaye ve amacımız var. Erzurum kültürünü yaşatmaktır. Erzurum kültürü dediğim zamanda şu anki Erzurum değil 30-40 sene önceki Erzurum kültürünü yaşatacağız inşallah. Erzurum'un örfünü, adetini, geleneğini, saygısını, sevgisini, dostluğunu, kaynaşmayı yaşatmaya çalışacağız. Bunun ilk örneği de sağ olsun burada hemşerilerimiz yalnız bırakmadılar birbirlerini tanımayanlar lütfen gitsinler birbirleriyle tanışsınlar. Kartlarını versinler telefonlarını versinler katlarımız müsait özel görüşme yapabilirler. Yani burada paylaşalım o manevi havayı burada estirelim ben sizlerden bunu istiyorum.

ÖĞRENCİ BURS KONUSUNU GELİŞTİRMELİYİZ

Ayrıca bizim bir amacımızda vakfımızda bu yıl başaramadık inşallah bir dahaki yıl 100 - 200 öğrenciye vakıf olarak burs vermek. Bunlar içinde benim siz değerli hemşerilerimden sizlerin fikirlerine desteğine ihtiyacımız var. Şimdi destek dediğim zaman bazılarının aklına hemen maddiyat geliyor. Ben burada maddi konuyu da ilk defa ve son defa açıyorum bir daha da maddi konu açmayacağım. Bu vakıf binasını biz yaptığımız zaman samimiyetime inanın Erzurumlu hemşerilerim parmakla saydığım zaman 10 taneyi geçmiyor bize maddi katkıda bulunanlar. Ben burada bana büyük maddi desteği veren yönetimdeki kendini Erzurum'a adamış tüm yönetici arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

VAKFIMIZA AİDAT ÖDEMEYE ALIŞMALIYIZ

Biz şunu yapalım bakın biz yönetime geldiğimiz zaman masaj hattı yoktu, Vakfımız kapanmak üzereydi şu anda biz 4000 üzerinde hemşerimize biz mesaj atıyoruz şunu başarabilirsek biz burada başarılı işler yaparız. Fazla değil 500 tane hemşerimiz ayda 20 TL, 50 TL, 100 TL 100 bin olsa istemiyorum aidat verseler ortalama 50 TL'den 500 kişi 25.000 eder biz bu paranın da 1 lirasına dokunmayacağız. Hepsini bankaya yatıracağız talebelere 200 TL'den burs olarak destek sağlayacağız. İnşallah bunu hep beraber başaracağız. Aidat konusunda da aidat vermek isteyen varsa sekreterlerimize müracaat edebilirler. Şimdi ben her yerde konuşuyorum bu vakıf dolduğu zaman da ölene kadar konuşacağım.

BEN DİYORUM Kİ BU VAKIF İŞİ VEBALLİ İŞTİR. BİZ BURADA VEBALİN ALTINDAYIZ

En büyük vebalde şu an için bende görünüyor. Ben buradan sizlerden destek istiyorum bakın hatalarımız kusurlarımız varsa bizlere söyleyin. Ayrıca projeleriniz varsa gelin beraber çalışalım. Yarın ben öldüğüm zaman münker nekir melekleri gelip bana topuzu vuracaklar diyeceğim sadece bana topuzu vurma, ben sorumluluğumu yerine getirmeye çalışıyorum, Zakir Aras hocamdan başla başka kim var yada Tekin Bozhalil'e de topuzu git ilk önce onlara vur topuzu ondan sonra bana gel bu iş çok veballi iş bakın gelin diyorum her zaman her yerde diyorum bunu, gelin beraber çalışalım biz bir herefene toplantısı yapıyoruz inanın hemşerilerimizi zorla davet ediyoruz. Bura hepimizin burada bugün ben varım yarın Ahmet gelir Mehmet gelir kalıcı olan vakıfcılıktır. Vakti müsait olanları vakfımıza davet ediyorum. Dediğim gibi her konuda bizlere destek olsunlar.

ALLAH, BAYRAK VE MEMLEKET SEVDALISIYIZ

Bizim yönetim olarak tek bir amacımız gayemiz var. Erzurum Erzurumluya hizmet etmek başka gayemiz yok. 3 tane sevdamız var Allah'ımıza sevdalıyız ay yıldızlı bayrağımıza sevdalıyız birde memleketimize sevdalıyız. Rabbim bunlara hizmet etmeyi bize nasip eylesin diyorum hepinize tekrar katılımlarınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum hepinizden Allah razı olsun" dedi.

ERZURUM BARLARI SERGİLENDİ

Vakıfın bar ekibi Erzurum barlarını sergilediler, etli pilav, börek, ayran ve kadayıf dolması menüsünden oluşan ikramların yenmesinin ardından sohbetlerin eşliğinde çaylar içilerek program son buldu. - ERZURUM

YORUMLAR
500
MEB'in 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasında taban puanlar ve kontenjanlar belli oldu: En çok atama okul öncesi öğretmenlik branşı için yapılacak MEB'in 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasında taban puanlar ve kontenjanlar belli oldu: En çok atama okul öncesi öğretmenlik branşı için yapılacak Büyükşehir Belediye Erzurumspor'da kulüp başkanı Ahmet Dal oldu Büyükşehir Belediye Erzurumspor'da kulüp başkanı Ahmet Dal oldu Milli Eğitim Bakanlığının 1 Eylül'deki 20 bin öğretmen atamasına ilişkin alanlar, taban puanlar ve kontenjan listesi 'www.meb.gov.tr' adresinden... Milli Eğitim Bakanlığının 1 Eylül'deki 20 bin öğretmen atamasına ilişkin alanlar, taban puanlar ve kontenjan listesi 'www.meb.gov.tr' adresinden...
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Dadaşların Herefene Coşkusu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement