Demiryolu çalışanlarından deprem bölgesine yardım - Son Dakika

Demiryolu çalışanlarından deprem bölgesine yardım

07.02.2023 23:38

Demiryolu çalışanlarından deprem bölgesine yardımVAN Van'ın Özalp ilçesindeki demiryolu çalışanları, deprem felaketinin ardından bölgeye gönderilmek üzere hazırladıkları yardım kolilerini yetkililere teslim ettiler.

Demiryolu çalışanlarından deprem bölgesine yardım

VAN Van'ın Özalp ilçesindeki demiryolu çalışanları, deprem felaketinin ardından bölgeye gönderilmek üzere hazırladıkları yardım kolilerini yetkililere teslim ettiler.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Özalp ilçesindeki demiryolu çalışanları harekete geçti. Kendi aralarında topladıkları parala deprem bölgesine gönderilmek üzere bebek maması, çocuk bezi, battaniye, kışlık bot ve giyim malzemesi alan demiryolu çalışanları, hazırladıkları yardım kolilerini ise yetkililere teslim ettiler. Kaymakamlık ve belediye aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine kolilerin ulaştırılacağını ifade eden Şef Engin Ahi, "Demiryolu Özalp İstasyon Şefliği olarak çalışanlarımızla karınca kararınca almış olduğumuz malzemeleri Özalp Kaymakamlığı ve belediyesinin başlatmış olduğu yardım kampanyası bünyesinde görevlilere teslim ettik. Depremi yaşadığımız için bu acıyı en iyi biz biliyoruz" dedi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Depremzede çocuklar için hediyelerle gönderilen notlar sergilenecek Depremzede çocuklar için hediyelerle gönderilen notlar sergilenecek Van'da 'Deprem Eylem Planı' toplantısı Van'da 'Deprem Eylem Planı' toplantısı Van Büyükşehir Belediyesinin depremzedelere yardımları sürüyor Van Büyükşehir Belediyesinin depremzedelere yardımları sürüyor

Son Dakika Yerel Demiryolu çalışanlarından deprem bölgesine yardım - Son Dakika


Advertisement