Depremzede 'Nane' ve 'Bulut' şimdi çok mutlu - Son Dakika

Depremzede 'Nane' ve 'Bulut' şimdi çok mutlu

26.03.2023 11:18

Depremzede 'Nane' ve 'Bulut' şimdi çok mutlu Aydın'ın Nazilli ilçesinde adeta ikinci hayatlarını yaşayan Nane ve Bulut isimli depremzede muhabbet kuşları, sahibinin yanından ayrılmıyor.

Depremzede 'Nane' ve 'Bulut' şimdi çok mutlu

AYDIN - Aydın'ın Nazilli ilçesinde adeta ikinci hayatlarını yaşayan Nane ve Bulut isimli depremzede muhabbet kuşları, sahibinin yanından ayrılmıyor.

Geçtiğimiz 6 Şubat'ta 11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından geçen süreye rağmen yeni hayat hikayeleri de ortaya çıkmaya devam ediyor. Evlerinin depremde büyük hasar almasının ardından canlarını zor kurtaran ancak çok sevdikleri Nane ve Bulut isimli muhabbet kuşları ağır hasarlı evde mahsur kalan Malatyalı Hasan-Feride Han ailesi, kızları Feyzanur'la birlikte 2 gün sonra kavuştukları kuşlarını da yanlarına alarak Nazilli'deki akrabalarının evine sığındı. Tercihlerinde istediği diş hekimliği fakültesini tutturamadığı için yeniden YKS sınavlarına hazırlanan 21 yaşındaki Feyzanur Han, babası Hasan Han annesi Feride Han, Dedesi Hamza ve Ninesi Cemile ile dayısı Celal Günay ve yengesi Ahu Derya Günay'ın Nazilli'deki evlerinde misafir olarak kalıyor.

"Nane ve Bulut her şeyim"

6 yaşındaki Bulut ve 3 yaşındaki Nane isimli muhabbet kuşları, ağır hasarlı evde 2 gün kaldıktan sonra kurtarılmalarının ardından sahipleri tarafından Nazilli'deki akrabalarının yanına getirildi. Dayısının evinde hayatlarını sürdüren muhabbet kuşlarını gözü gibi baktığını ve çok sevdiğini, onların her şeyi olduğunu ifade eden Feyzanur Han; "Yaklaşık 5 yıldır Bulut benimle, 3 yıldır da Nane aramızda. İkisi de erkek ve ilk zamanlarda anlaşamamalarına rağmen şu anda aralarındaki bağ çok güçlü. Birbirlerinden asla ayrılmazlar. 6 Şubat'taki depremde biz hayatımızı kurtardık ama evimizin ağır hasar alması nedeniyle 2 gün giremedik. Nane ve Bulut isimli muhabbet kuşlarımız ise kafesleri ile birlikte içeride mahsur kalmıştı. Eve girmemize izin verilmediği için kuşlarımı çok merak ediyordum. Aç ve susuz şekilde geçen iki günün ardından babam ağlamalarıma dayanamayarak her türlü riski göze alıp eve girdi ve kuşlarımı kurtardı. Onlara kavuştuğum için çok mutluyum" dedi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Depremzede 'Nane' ve 'Bulut' şimdi çok mutlu - Son Dakika


Advertisement