Deprem sonrası 10 TL'ye bilet satacağını söyleyen otobüs firması, bin TL'ye yolcu taşıdı - Son Dakika

Deprem sonrası 10 TL'ye bilet satacağını söyleyen otobüs firması, bin TL'ye yolcu taşıdı

07.02.2023 23:04

Depremlerin ardından afet bölgelerine giden yolculara 10 TL'ye bilet satacağını söyleyen bir otobüs firması, tam tersini yaptı. İstanbul'da 68 kişiye fahiş fiyatlarla bilet satan firmanın otobüsü Aksaray'da bozuldu. 8 saat boyunca soğukta bekleyen yolcular, "Fırsatçılık yapıp kimimize 500 kimimize, bin TL değerinde bilet kestiler. Emniyet müdürümüz olmasa bizler mahsur kalmıştık." sözleriyle tepki gösterdi.

Kahramanmaraş'ta dün meydana gelen iki büyük depremin sarsıcı etkileri devam ediyor. İstanbul'dan ünlü bir otobüs firması ile yola çıkarak depremden etkilenen yakınlarına ulaşmak isteyen vatandaşların otobüsü Aksaray'da arızalandı. 8 saat boyunca bekleyen yolcular, polis ekipleri ve yetkililer sayesinde başka bir otobüse bindirilerek memleketlerine gönderildi. Firma dün yaptığı açıklamada ise afet bölgelerine giden yolcuların bilet fiyatlarının 10 TL olacağını duyurmuşu.

"8 SAAT SOĞUKTA ARACIN İÇERİSİNDE KALDIK"

Mağduriyet yaşayan bir yolcu Aksaray'da şunları söyledi: "6 Şubat (dün) saat 10.30 civarında 68 kişilik bilet aldık. Kimilerimiz Osmaniye, Adana, Gaziantep kimisi de Maraş'a gitmek üzere çeşitli fiyatlar üzerinden biletler aldık. Biz Aksaray istikametine geldiğimizde araç arıza yaptı. Aracın arızası 1-2 saat içerisinde giderildi. Araç başka yollara girerek tekrar bir arıza yaptı, şoförlerin acemiliğinden dolayı bizler yolda kaldık. Saat 12 civarında bizler Aksaray'a 20 kilometre kala yolda kaldık. Hangi yetkili merciler varsa hepsini aradık, yüzümüze kapandı telefonlar. 8 saat soğukta aracın içerisinde kaldık. Bir polis memurunun aracı ile buraya tahliye edildik, buraya geldik. Yetkili bize araç bulamayacağını söyledi, bizler de terminalin müdürü ile iletişime geçtik. Müdür, belediye ile iletişime geçip bizlere araç tahsis etti. Bu sayede bizler Osmaniye'ye gideceğiz. Bizim şikayetimiz şirkete. Bizlere yolcularına sahip çıkmadı ve bizleri mağdur etti."

Depremzede Yakınlarına Fahiş Bilet Kesip 8 Saat Soğukta Beklettiler

"KİMİMİZE 500, KİMİZE BİN TL'YE BİLET KESTİLER"

Yolculardan Aynur Polat ise şunları söyledi: "Son günlerde ülkece yaşadığımız bu durumu herkes biliyor. Adıyaman, Kahramanmaraş, Gaziantep ve birçok ilimiz perişan oldu, perişan durumdayız. Bu durumumuzu bilmelerine rağmen bizler uçak bileti aldık. Üst üste üç kez biletlerimiz iptal edildi. Tek çaremiz otobüs kaldı, bu durumda fırsatçılık yapıp kimimize 500 kimimize, bin TL değerinde bilet kestiler. Belirli bir yerde bilet fiyatı arttırabilirsiniz ama kimine 500, kimine 300 veremezsiniz. Aslında mesele fiyat değil. Bu zamanda yapılacak bir değişiklik doğru değil. Bize destek olmak yerine bize köstek oluyorlar, yanımızda durmak yerine önümüzde duruyorlar. Hepimizin acısı var. Burada kimi görüyorsanız herkesin sevdikleri enkaz altında. Normal bir insan bu acıya dayanamazken biz sabırlı davranıyoruz ve biraz kale alınmak istiyoruz fırsatçılık yapmayın."

Deprem sonrası 10 TL'ye bilet satacağını söyleyen otobüs firması, bin TL'ye yolcu taşıdı

"ABLAMLAR ENKAZ ALTINDA KALDI, HABER ALAMIYORUM"

Mağduriyet yaşayan bir diğer depremzede yakını da, "Önceden Adıyaman'dan İstanbul'a 500 TL değerinde biletlerle yolculuk yapıyorduk. Yaşanan depremden dolayı ablamlar enkaz altında kaldı, haber alamıyorum. Gitmek için bilet aldım 550 TL'ye. 15 dakika geçti geçmedi yanımdaki arkadaşıma 650 TL'ye bilet kestiler." dedi.

"EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ OLMASA BİZLER MAHSUR KALMIŞTIK"

Bir başka yolcu da, "Emniyet müdürümüz olmasa bizler mahsur kalmıştık. Osmaniye'ye 550 TL'ye bilet kesiliyor. Önceden 450 TL'ye kesiliyordu. Birçok şehirler arası yolculuk otobüs biletinin fiyatlarını arttırmışlar." diye konuştu.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR (8)
  • Ahmet Karadeniz: Kardeşim suç sizde zaten İstanbul'dan Urfa'ya kadar 500 liraya geldim ben Esenler otogarından maraş'a çok çok 400 liraya yazsın aklı başında bir firma eline gelseydiniz bütün bunları yaşamazdınız ucuz etin yahnisi olmazmış kardeşim otobüs firmasının da Allah belasını versin inşallah hepimize geçmiş olsun Cevap Yaz 10 6 Yayından Kaldır
  • Filiz Özkan: Lanet olsun insanlığınıza, onların acıları zaten onlara yetiyor,herşeylerini depremde kaybettiler,böyle mağdur insanlar üzerinden nasıl fırsatçılık yapıyorsunuz, insan bile değilsiniz, bu firmalara ceza kesilmeli ,Yazıklar olsun!!! Cevap Yaz 201 1 Yayından Kaldır
  • Umut Savaşçı: Bu şirketler kamulastirilsin Cevap Yaz 114 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Miniklerin depremzede çocuklara yazdığı notlar yürekleri ısıtıyor Miniklerin depremzede çocuklara yazdığı notlar yürekleri ısıtıyor Hukukçular kentsel dönüşümde vatandaşların yasal haklarını anlattı Hukukçular kentsel dönüşümde vatandaşların yasal haklarını anlattı Deprem bölgesinden İstanbul'a getirilen 848 yaralının tedavisi sürüyor Deprem bölgesinden İstanbul'a getirilen 848 yaralının tedavisi sürüyor

Son Dakika Yerel Deprem sonrası 10 TL'ye bilet satacağını söyleyen otobüs firması, bin TL'ye yolcu taşıdı - Son Dakika


Advertisement