Edirne'de "Kültür Köprüleri" Konseri - Son Dakika

Edirne'de "Kültür Köprüleri" Konseri

25.04.2013 00:30
Edirne'de "Kültür Köprüleri" Konseri

Yunanistan Konsolosluğu'nca Edirne'de "Kültür Köprüleri" konseri düzenlendi.

Yunanistan Konsolosluğu'nca Edirne'de "Kültür Köprüleri" konseri düzenlendi.

Yunanistan'ın Edirne Konsolosu Katerina Varvarigou, Edirne Halk Eğitim Merkezi Konser Salonu'ndaki etkinlik öncesi yaptığı konuşmada, halklar ve kültürler arasındaki görünmez köprünün müzik olduğunu söyledi.

Müziğin, sözlere ve açıklamalara gerek duymaksızın neşe, keder ve sevgiyi aktarabilen yegane sanat biçimi olduğunu belirten Varvarigou, "Yüzyıllarca ahenkle çeşitli milletlerin kültürel kimliklerinin bir arada yaşadığı bu coğrafyada müzik günümüzde köprü görevini yerine getirmeye devam etmektedir. Yunanistan Konsolosluğu, böyle bir barış ve dostluk köprüsünü Edirne halkına sunmaktan büyük mutluluk duyar" dedi.

Konuşmanın ardından Nea Orestiada Tarih ve Folklor Müzesi Enstrümanlı Trakya Korosu, şef Vaslis Pampamihail yönetiminde, Yunanistan'a özgü "İyi ki birbirimize kavuştuk", "Kırklarelili kız", "İndirluda", "Karaağaç kızı", "Güzel İstanbul kızı", "Lianohortarudıa" ve "Güle güle" türkülerini seslendirdi.

Nea Orestiada Kız Lisesi Dans Grubu da konser sırasında yöresel oyunlar sundu.

Konseri, Edirne Valisi Hasan Duruer, vali yardımcıları Hasan Hüseyin Can, Beyazıt Tanç, Salih Altınok, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Elçi Metin Kılıç, Yunanistan'ın Orestiada Belediye Başkanı Dimitris Muzos ve her iki ülkenin vatandaşları izledi. - EDİRNE

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
İzmir açıklarında 43 düzensiz göçmen kurtarıldı İzmir açıklarında 43 düzensiz göçmen kurtarıldı İzmir açıklarında 43 düzensiz göçmen kurtarıldı İzmir açıklarında 43 düzensiz göçmen kurtarıldı Çanakkale'de Türk kara sularına itilen 12 düzensiz göçmen kurtarıldı Çanakkale'de Türk kara sularına itilen 12 düzensiz göçmen kurtarıldı

Son Dakika Yerel Edirne'de 'Kültür Köprüleri' Konseri - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement