SON DAKİKA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Dışişleri Bakanlığı Haberleri

 • 27 Nisan 2017 22:16 Dha Yurt Bülteni - 17 Dha Yurt Bülteni - 17 YPG, Resulayn'dan Ceylanpınar'a roket attıSURİYE'nin PYD denetimindeki Resulayn kentinden, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'ndeki hudut karakoluna YPG'li teröristler tarafından roketle saldırı düzenlendi.
 • 27 Nisan 2017 22:01 Büyükelçi Hızlan: Irkçılık Balkanlar'da da Artıyor Büyükelçi Hızlan: Irkçılık Balkanlar'da da Artıyor DIŞİŞLERİ Bakanlığı Balkanlar İkili Siyasi İlişkiler Genel Müdürü Büyükelçi Mustafa Babür Hızlan, Balkanlardaki da ırkçılığın ve yabancı düşmanlığının arttığını ifade ederek, "Avrupa'nın genelinde gördüğümüz ırkçılık, yabancı düşmanlığı giderek Balkanlar'da da artıyor.
 • 27 Nisan 2017 21:54 Mustafa Babür Hızlan: Mustafa Babür Hızlan: "Fetö'nün Mevcudiyeti Balkanlarda Devam Ediyor" Dışişleri Bakanlığı Balkanlar İkili Siyasi İşler ve Balkanlar Genel Müdürü Mustafa Babür Hızlan "Balkanlar Türkiye'nin stratejik tercihi olan Avrupa arasında bir geçiş noktası. O geçiş noktasının barış ve istikrar içerisinde olması Türkiye'nin çıkarınadır.
 • 27 Nisan 2017 21:45 Edirne Büyükelçi Hızlan: Irkçılık Balkanlar'da da Artıyor Edirne Büyükelçi Hızlan: Irkçılık Balkanlar'da da Artıyor Büyükelçi Hızlan: Irkçılık Balkanlar'da da artıyorDIŞİŞLERİ Bakanlığı Balkanlar İkili Siyasi İlişkiler Genel Müdürü Büyükelçi Mustafa Babür Hızlan, Balkanlardaki da ırkçılığın ve yabancı düşmanlığının arttığını ifade ederek, 'Avrupa'nın genelinde gördüğümüz ırkçılık, yabancı düşmanlığı...
 • 27 Nisan 2017 21:20 Edirne'den Balkanlar'a ve Avrupa'ya Bir Bakış Edirne'den Balkanlar'a ve Avrupa'ya Bir Bakış" Konferansı Dışişleri Bakanlığı Balkanlar İkili Siyasi İşler ve Balkanlar Genel Müdürü Mustafa Babür Hızlan, " Önümüzdeki dönemde Bulgar siyasetindeki ırkçı, Türkiye ve Türk düşmanlığı eğilimler artarsa bu ikili ilişkilere daha farklı yansıyacaktır.
 • 27 Nisan 2017 21:18 Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zakharova: Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zakharova: "İlişkileri Hızlandırmak İçin Rusya ve ABD'nin Tüm... Rusya Dışişleri Bakanlığı, ikili ilişkileri hızlandırmak için ABD ve Rusya’nın tüm imkanlara sahip olduğunu bildirdi.
 • 27 Nisan 2017 19:45 Büyükelçi Hızlan: Irkçılık Balkanlar'da da Artıyor Büyükelçi Hızlan: Irkçılık Balkanlar'da da Artıyor DIŞİŞLERİ Bakanlığı Balkanlar İkili Siyasi İlişkiler Genel Müdürü Büyükelçi Mustafa Babür Hızlan, Balkanlardaki da ırkçılığın ve yabancı düşmanlığının arttığını ifade ederek, "Avrupa'nın genelinde gördüğümüz ırkçılık, yabancı düşmanlığı giderek Balkanlar'da da artıyor.
 • 27 Nisan 2017 19:33 Dışişleri Bakanlığı Balkanlar İkili Siyasi İşler ve Balkanlar Genel Müdürü Hızlan Açıklaması Dışişleri Bakanlığı Balkanlar İkili Siyasi İşler ve Balkanlar Genel Müdürü Mustafa Babür Hızlan "Balkanlar Türkiye'nin stratejik tercihi olan Avrupa arasında bir geçiş noktası. O geçiş noktasının barış ve istikrar içerisinde olması Türkiye'nin çıkarınadır.
 • 27 Nisan 2017 18:13 Edirne'den Balkanlar'a ve Avrupa'ya Bir Bakış" Konferansı Dışişleri Bakanlığı Balkanlar İkili Siyasi İşler ve Balkanlar Genel Müdürü Mustafa Babür Hızlan, " Önümüzdeki dönemde Bulgar siyasetindeki ırkçı, Türkiye ve Türk düşmanlığı eğilimler artarsa bu ikili ilişkilere daha farklı yansıyacaktır.
 • 27 Nisan 2017 16:39 Flash....!!!!!! Flash....!!!!!! Rusya Dışişleri Bakanlığı Resmi Sözcüsü Mariya Zaharova, Moskova'nın Türkiye'nin Suriye ve Irak'taki Kürt hedeflerine ateş açmasından dolayı endişeli olduğunu bildirdi.
 • 27 Nisan 2017 16:39 Moskova, Türkiye'nin Suriye ve Irak'a Ateş Açmasından Dolayı Endişeli – Rusya Dışişleri Bakanlığı Resmi Sözcüsü Mariya Zaharova, Moskova'nın Türkiye'nin Suriye ve Irak'taki Kürt hedeflerine ateş açmasından dolayı endişeli olduğunu bildirdi.
 • 27 Nisan 2017 16:02 Türkiye'nin Eşek Adası Tepkisine Yunanistan'tan Kınama Geldi Türkiye'nin Eşek Adası Tepkisine Yunanistan'tan Kınama Geldi Türkiye'nin Yunan Savunma Bakanı'nın Eşek Adası'na gitmesine yönelik tepkisinin ardından Yunanistan'dan kınama geldi.
 • 27 Nisan 2017 15:35 İran'dan Pakistan'a Sınırda İran'dan Pakistan'a Sınırda "Sorumluluk Alma" Çağrısı İran Dışişleri Bakanlığı Pakistan sınırındaki Sistan ve Belucistan eyaletine bağlı Mircave'de kurulan pusuda 10 askerinin öldürülmesinden dolayı İslamabad'ı sorumluluk almaya çağırdı.
 • 27 Nisan 2017 15:29 Başbakan Yıldırım: Biz Herşeyi Dolar Olarak Görmüyoruz Başbakan Yıldırım: Biz Herşeyi Dolar Olarak Görmüyoruz ANTALYA'da Afrika Birliği ülkelerinin cumhurbaşkanı ve bakanlar düzeyinde katılımıyla düzenlenen toplantıda konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Biz herşeyi dolar olarak görmüyoruz" dedi.
 • 27 Nisan 2017 15:13 Dha Yurt Bülteni-9 1)BAŞBAKAN YILDIRIM: BİZ HERŞEYİ DOLAR OLARAK GÖRMÜYORUZANTALYA'da Afrika Birliği ülkelerinin cumhurbaşkanı ve bakanlar düzeyinde katılımıyla düzenlenen toplantıda konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Biz herşeyi dolar olarak görmüyoruz" dedi.
 • 27 Nisan 2017 15:10 Yabancı Militanlar Işid'i Terk Ediyor IŞİD'e savaşmak için katılan çok sayıda İngiliz ve Amerikalı sempatizanın terör örgütünü bırakarak Türkiye'ye ulaşmaya çalıştıkları iddia edildiİngiliz Guardian gazetesinin haberine göre, son olarak en az iki İngiliz ve Amerikalı vatandaşın terör örgütünü terk ediyor ve yabancı militanlar...
 • 27 Nisan 2017 15:10 Yabancı Militanlar Işid'i Terk Ediyor IŞİD'e savaşmak için katılan çok sayıda İngiliz ve Amerikalı sempatizanın terör örgütünü bırakarak Türkiye'ye ulaşmaya çalıştıkları iddia edildiİngiliz Guardian gazetesinin haberine göre, son olarak en az iki İngiliz ve Amerikalı vatandaşın terör örgütünü terk ediyor ve yabancı militanlar...
 • 27 Nisan 2017 15:02 İsrail Enerji Bakanlığı: İsrail Gazı 2-3 Yıl İçinde Türkiye'de Olabilir İsrail Enerji Bakanlığı: İsrail Gazı 2-3 Yıl İçinde Türkiye'de Olabilir İsrail Enerji Bakanlığı Genel Direktörü Meridor "Türkiye'ye boru hattı İsrail için uygun bir ihracat alanı. 2 veya 3 senede İsrail gazı Türkiye'de olabilir." dedi.
 • 27 Nisan 2017 14:59 Kosova Haradinaj Kararından Memnun Kosova'nın eski başbakanlarından Ramush Haradinaj'ın, Sırbistan'a iade talebinin reddedilmesi ve hakkındaki adli kontrol şartının kaldırılması, ülkesi Kosova'da memnuniyetle karşılandı.
 • 27 Nisan 2017 14:07 Güney Kore, Kuzey ile Diyaloğa Açık Güney Kore, Kuzey ile Diyaloğa Açık Güney Kore, Kuzey Kore'nin nükleer programından vazgeçmekte istekli olması halinde Pyongyang yönetimiyle silahsızlanma konusunda diyaloğa açık olduğunu bildirdi.
 • 27 Nisan 2017 13:51 On Askerini Kaybeden İran'dan Pakistan'a Sert Tepki: Savunma Hakkını Saklı Tutarız On Askerini Kaybeden İran'dan Pakistan'a Sert Tepki: Savunma Hakkını Saklı Tutarız Pakistan sınırında devriye görevi yapan 10 İran askeri pusuya düşürülerek öldürüldü.
 • 27 Nisan 2017 13:51 On Askerini Kaybeden İran'dan Pakistan'a Sert Tepki: Savunma Hakkını Saklı Tutarız Pakistan sınırında devriye görevi yapan 10 İran askeri pusuya düşürülerek öldürüldü.
 • 27 Nisan 2017 12:55 Güney Kore'den Çin'e Çağrı Güney Kore, Çin'den, ABD'nin Bölge Yüksek İrtifa Hava Savunması (THAAD) sisteminin kurulmasına yönelik misillemeleri durdurması için yapılan uluslararası çağrıları dinlemesini istedi.
 • 27 Nisan 2017 12:48 Türkiye-Afrika 1. Tarım Bakanları Toplantısı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Afrika Birliği, diğer bölgesel ekonomik örgütler ve tüm Afrika ülkeleriyle ilişkilerimizi her alanda geliştirmek için samimi gayretler sarf ediyoruz.
 • 27 Nisan 2017 10:55 Ankara'da Ankara'da "Bangladeş Kültür Günü" Etkinliği Ankara'da "Bangladeş Kültür Günü" etkinliği Bangladeş'in Ankara Büyükelçisi M. Allama Siddiki: "Bizim amacımız sevgi ve barış mesajlarımızı Türk halkına iletmek"ANKARA - Bangladeş'in Ankara Büyükelçisi M.