Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Dışişleri Bakanlığı haberleri, Dışişleri Bakanlığı son dakika, son dakika Dışişleri Bakanlığı

Son Dakika Dışişleri Bakanlığı Haberleri

Son dakika Dışişleri Bakanlığı haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son dışişleri bakanlığı haberleri anında burada.


 • 16:57 Dışişleri Bakanlığı İsrail'in Filistin topraklarındaki yasa dışı yerleşim faaliyetlerini kınadı

  Dışişleri Bakanlığı İsrail'in Filistin topraklarındaki yasa dışı yerleşim faaliyetlerini kınadı Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in işgal altında bulunan Filistin topraklarındaki yasa dışı yerleşim faaliyetlerine ilişkin kınama açıklaması yaptı. Açıklamada, İsrail'in Gazze'deki saldırıları sürdürürken Filistin topraklarındaki yerleşimleri genişletmesinin kabul edilemez olduğu vurgulandı.

 • 16:41 Dışişleri Bakanlığı: İsrail'in, Gazze'de saldırılarını sürdürürken, diğer yandan işgal altındaki Filistin topraklarındaki yasa dışı yerleşimleri...

  Dışişleri Bakanlığı: İsrail'in, Gazze'de saldırılarını sürdürürken, diğer yandan işgal altındaki Filistin topraklarındaki yasa dışı yerleşimleri... Dışişleri Bakanlığı: İsrail'in, Gazze'de saldırılarını sürdürürken, diğer yandan işgal altındaki Filistin topraklarındaki yasa dışı yerleşimleri genişletmesini şiddetle kınıyoruz.

 • 16:41 İsrail’in Doğu Kudüs’te bin 800 konutun inşası için onayına Dışişleri Bakanlığından tepki

  İsrail’in Doğu Kudüs’te bin 800 konutun inşası için onayına Dışişleri Bakanlığından tepki Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Doğu Kudüs'te 186 dönümlük bir alan üzerinde yaklaşık bin 800 konut inşa edilmesine yönelik planı onaylamasına tepki gösterdi. Açıklamada planın onaylanmasının kabul edilemez olduğuna vurgu yapıldı.

 • 16:01 İngiltere'den 46 kişi ve kuruluşa yaptırım kararı! Aralarında Türk şirket de var

  İngiltere'den 46 kişi ve kuruluşa yaptırım kararı! Aralarında Türk şirket de var İngiltere, Rusya'ya askeri ekipman ve yedek parça tedarik etmekle suçladığı 46 kişi ve kuruluşa yaptırım kararı aldı. Listede Türkiye'den de bir firma bulunuyor.

 • 15:49 Filistin, İngiltere'nin Gazze'ye gözetleme uçakları gönderme kararını eleştirdi

  Filistin, İngiltere'nin Gazze'ye gözetleme uçakları gönderme kararını eleştirdi Filistin Dışişleri Bakanlığı, İngiltere'nin Gazze üzerinde gözetleme uçuşları yapma kararını İsrail'in soykırım savaşına bulaşmak olarak nitelendirdi. İngiltere Savunma Bakanlığı ise bu uçuşların esirlerin kurtarılmasına destek amacıyla gerçekleştirileceğini açıklamıştı.

 • 14:57 Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: Batı Ukrayna'ya ihanet etti

  Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: Batı Ukrayna'ya ihanet etti Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Batı'nın Ukrayna'ya ihanet ettiğini ve Ukrayna halkının güvenini kullandığını belirterek, 'Onlar (Ukraynalılar) Batı'ya güvendi. Batı ise onları alaycı şekilde kandırdı.' dedi. Zaharova, başkent Moskova'da güncel konulara dair haftalık basın toplantısı düzenledi.

 • 13:32 Kocaeli Valisi: 20 bin 343 yabancıyı sınır dışı ettik

  Kocaeli Valisi: 20 bin 343 yabancıyı sınır dışı ettik Kocaeli Vali Seddar Yavuz, yasadışı göçle mücadele kapsamında kurulan mobil göç noktasını ziyaret ederek, 2017'den bu yana 20 bin 343 yabancıyı sınır dışı ettiklerini açıkladı. Vali Yavuz, bu yıl ilde 3 bin 743 yabancının yakalandığını ve geri gönderme merkezlerine gönderildiğini belirtti.

 • 13:24 Fransız hükümeti, Hamas liderinin mal varlığını dondurdu

  Fransız hükümeti, Hamas liderinin mal varlığını dondurdu Fransız hükümeti, Hamas'ın Gazze sorumlusu Yahya Sinvar'ın Fransa'da mal varlığının bulunmadığını bildirdi. Dışişleri ve Ekonomi Bakanlığı ortak açıklamasında, Fransa'nın Hamas'ın eylemlerini engellemek için çalıştığı ve finans kaynaklarını kurutmak için harekete geçtiği belirtildi. Sinvar'ın Fransa'da mal varlığı olmadığı ve ekonomik kaynak sağlamasının yasaklandığı ifade edildi. Ayrıca Fransa, Hamas üyelerine yönelik yaptırımların katılaştırılması için çalışmalarını sürdürüyor.

 • 03:08 İsrail saldırılarından tahliye edilen Türk vatandaşları İstanbul'a geldi

  İsrail saldırılarından tahliye edilen Türk vatandaşları İstanbul'a geldi İSRAİL'in saldırıları nedeniyle Gazze'den tahliye edilen Türk vatandaşlarının da bulunduğu 68 kişilik kafile, İstanbul'a geldi. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ve AFAD koordinesinde gerçekleştirilen tahliye operasyonu sonucunda, kafile İstanbul Havalimanı'nda yakınları ve AFAD yetkilileri tarafından karşılandı.

 • 02:45 İsrail saldırılarından tahliye edilen Türk vatandaşları İstanbul'a ulaştı

  İsrail saldırılarından tahliye edilen Türk vatandaşları İstanbul'a ulaştı İsrail'in saldırıları nedeniyle Gazze'den tahliye edilen 68 Türk vatandaşı ve aile yakını, Mısır üzerinden İstanbul'a ulaştı. Türk Hava Yolları'na ait uçak, İstanbul Havalimanı'na indi ve vatandaşlar Dışişleri Bakanlığı temsilcileri ile AFAD yetkilileri tarafından karşılandı. Vatandaşlar, pasaport kontrolünün ardından AFAD tarafından belirlenen otellere yerleştirildi.

 • Dün Dün 23:33 Mısır, İsrail'in Doğu Kudüs'te yeni yerleşim yeri inşa etme kararını kınadı

  Mısır, İsrail'in Doğu Kudüs'te yeni yerleşim yeri inşa etme kararını kınadı Mısır Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Doğu Kudüs'te yeni bir yasa dışı Yahudi yerleşim yeri inşa etme kararını kınadığını açıkladı. Açıklamada, İsrail'in yerleşim politikasının reddedildiği ve BMGK kararlarına aykırı olduğu vurgulandı. İsrail'in yasa dışı yerleşim faaliyetlerini durdurması talep edildi.

 • Dün Dün 23:31 Dışişleri Bakanı Başdanışmanı: Coğrafyamızda yükselen her güç İsrail ile karşı karşıya gelmek zorunda

  Dışişleri Bakanı Başdanışmanı: Coğrafyamızda yükselen her güç İsrail ile karşı karşıya gelmek zorunda Dışişleri Bakanı Başdanışmanı ve Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM) Başkanı Nuh Yılmaz, Türkiye'nin stratejik çıkarının bölgede barış, istikrar ve refahın hakim olmasından geçtiğini ve bunun için çalıştıklarını söyledi. Yılmaz, bölgesel güç olma yolunda hangi ülke adım atarsa atsın bir şekilde İsrail ile karşı karşıya geleceğini ifade etti.

 • Dün Dün 21:41 ABD, İsrailli yerleşimcilere vize kısıtlaması getirecek

  ABD, İsrailli yerleşimcilere vize kısıtlaması getirecek ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Batı Şeria'da şiddet olaylarından sorumlu aşırılık yanlısı İsrailli yerleşimcilere vize kısıtlaması getirileceğini açıkladı. Dışişleri Bakanlığı, bu politikayı Batı Şeria'daki saldırılardan sorumlu olan Filistinlilere de uygulayabileceğini belirtti.

 • Dün Dün 20:10 Çin, altı ülkeden gelen yolcular için vize muafiyeti uygulamasını olumlu buldu

  Çin, altı ülkeden gelen yolcular için vize muafiyeti uygulamasını olumlu buldu Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin, Çin'in altı ülkeden gelen yolcular için vize muafiyeti uygulamasının olumlu sonuçlar verdiğini ve vize politikasını daha da iyileştirmeye devam edeceklerini söyledi. 1-3 Aralık tarihleri arasında yaklaşık 18.000 kişi Çin'e giriş yaparken, bu rakamın günlük yüzde 39 artışa işaret ettiği belirtildi.

 • Dün Dün 18:59 Zeytin Yetiştiriciliği Türkiye'nin Kültürel Miras Listesine Eklendi

  Zeytin Yetiştiriciliği Türkiye'nin Kültürel Miras Listesine Eklendi Türkiye'nin 'Somut Olmayan Kültürel Miras Listelerinde' kayıtlı kültürel unsurlarının sayısı, 'Zeytin Yetiştiriciliği ile İlgili Geleneksel Bilgi, Yöntemler ve Uygulamalar' adlı ulusal adaylık dosyasının kabulüyle 26'ya yükseldi. UNESCO tarafından Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel Miras Listesine kaydedilen dosya, Dışişleri Bakanlığı tarafından yazılı açıklama ile duyuruldu.

 • Dün Dün 18:50 TBMM Genel Kurulu'nda 2024 yılı bütçe görüşmeleri başlıyor

  TBMM Genel Kurulu'nda 2024 yılı bütçe görüşmeleri başlıyor TBMM Genel Kurulu'nda, 2024 yılı bütçe görüşmeleri 11 Aralık'ta başlayacak ve 14 günde tamamlanacak. Görüşmelerde bütçenin tümü üzerinde tartışmalar yapılacak ve kamu idarelerinin bütçe ve kesin hesapları ele alınacak. Bütçe mesaisi 24 Aralık'ta sona erecek.

 • Dün Dün 18:02 Gazze'den tahliye edilen 68 Türk vatandaşı ve aileleri Mısır'a geçti

  Gazze'den tahliye edilen 68 Türk vatandaşı ve aileleri Mısır'a geçti Dışişleri Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre; Gazze'den tahliye edilen 68 Türk vatandaşı ve aile yakını, Mısır'a geçiş yaptı. Vatandaşların bugün Türkiye'ye getirileceği bildirildi.

 • Dün Dün 07:59 GAZZE'den Mısır'a tahliye edilen 130 kişilik kafile Türkiye'ye geldi

  GAZZE'den Mısır'a tahliye edilen 130 kişilik kafile Türkiye'ye geldi Gazze'de kalan Türk vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ve AFAD koordinesinde Mısır üzerinden Türkiye'ye getirilmeye devam ediyor. Gazze'den gelen 130 kişilik kafile, İstanbul Havalimanı'nda yakınları ve AFAD yetkilileri tarafından karşılandı. Kafilede bulunanlar, Filistin'e dönmeyi umut ediyor.

 • Dün Dün 05:43 İsrail saldırılarından kaçan Türk vatandaşları İstanbul'a ulaştı

  İsrail saldırılarından kaçan Türk vatandaşları İstanbul'a ulaştı İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları nedeniyle tahliye edilen 130 Türk vatandaşı ve aileleri, Mısır üzerinden İstanbul'a geldi. Türk Hava Yolları'na ait uçakla İstanbul Havalimanı'na inen vatandaşlar, Dışişleri Bakanlığı temsilcileri ve AFAD yetkilileri tarafından karşılandı. Vatandaşların bir kısmı havalimanından ayrılırken, diğerleri AFAD tarafından belirlenen otellere yerleştirildi. Ayrıca, İsrail saldırısında çocuklarını ve kardeşlerini kaybeden Anadolu Ajansı kameramanı ve ailesi de İstanbul'a geldi.

 • Dün Dün 05:26 Gazze'den tahliye edilen Türk vatandaşları İstanbul'a getirildi

  Gazze'den tahliye edilen Türk vatandaşları İstanbul'a getirildi Gazze Şeridi'nden tahliye edilen 130 Türk vatandaşı ve aileleri, Mısır üzerinden İstanbul'a getirildi. Dışişleri Bakanlığı ve AFAD tarafından koordine edilen tahliye işlemi sonucunda, gece saatlerinde İstanbul'a ulaşan kafile, havalimanında yapılan kontrollerin ardından kalacakları yerlere götürüldü.

 • Dün Dün 04:41 Gazze'den Mısır'a tahliye edilen 130 kişilik kafile Türkiye'ye geldi

  Gazze'den Mısır'a tahliye edilen 130 kişilik kafile Türkiye'ye geldi Gazze'de kalan Türk vatandaşları Mısır üzerinden Türkiye'ye getirilmeye devam ediliyor. Gazze'den Mısır'ın başkenti Kahire'ye tahliye edilen 130 kişilik kafile, İstanbul'a getirildi. Yolcular, İstanbul Havalimanı'nda yakınları ve AFAD yetkilileri tarafından karşılandı.

 • 04.12.2023 04 Ara 23:46 ABD Dışişleri Bakanlığı, AA kameramanı için başsağlığı diledi

  ABD Dışişleri Bakanlığı, AA kameramanı için başsağlığı diledi ABD Dışişleri Bakanlığı, Gazze'de İsrail'in hava saldırıları sırasında hayatını kaybeden AA kameramanı Muntasır es-Savvaf için başsağlığı dileğinde bulundu. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, gazetecilerin ölümünü üzüntüyle karşıladıklarını belirtti ve İsrail'in sivil kayıpları en aza indirmesi gerektiğini vurguladı.

 • 04.12.2023 04 Ara 21:27 Türkiye ile Katar arasında ortak bildiri ve 12 anlaşma imzalandı

  Türkiye ile Katar arasında ortak bildiri ve 12 anlaşma imzalandı Türkiye ve Katar arasında çeşitli alanlarda 12 iş birliği anlaşması ile Yüksek Stratejik Komite'nin 9'uncu toplantısına ilişkin ortak bildiri imzalandı.

 • 04.12.2023 04 Ara 21:07 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim ile bir araya geldi (2)

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim ile bir araya geldi (2) İKİ ÜLKE ARASINDA ANLAŞMALAR İMZALANDIKatar'da başbaşa görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim, Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite Dokuzuncu Toplantısı'na başkanlık etti.

 • 04.12.2023 04 Ara 20:56 Papandreu'ya göre Türk-Yunan dostluğu bölgeye istikrar getirebilir

  Papandreu'ya göre Türk-Yunan dostluğu bölgeye istikrar getirebilir Eski Yunanistan Başbakanı Yorgos Papandreu, Türkiye ve Yunanistan arasındaki dostluk ilişkisinin yakın bölge için de istikrar unsuru olabileceğini ve böyle de olması gerektiğini dile getirdi.

 • 04.12.2023 04 Ara 19:06 Türkiye ile Katar arasında 12 anlaşma imzalandı

  Türkiye ile Katar arasında 12 anlaşma imzalandı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar'ın başkenti Doha'da resmi törenle karşılanmasının ardından Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani ile bir araya geldi. İki ülke arasında 12 anlaşma imzalandı.

 • 04.12.2023 04 Ara 18:21 Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'da resmi törenle karşılandı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'da resmi törenle karşılandı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite 9. Toplantısı'na katılmak üzere bulunduğu Katar'ın başkenti Doha'da, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani tarafından resmi törenle karşılandı.

 • 04.12.2023 04 Ara 15:58 Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: Gazze'de insani aranın sona ermesi acı bir gerileme

  Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: Gazze'de insani aranın sona ermesi acı bir gerileme Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Sebastian Fischer, Gazze'de insani aranın sona ermesini 'acı bir gerileme' olarak nitelendirdi. Fischer, insani acil durumu derinleştirme tehdidi taşıdığını belirterek, gerekli insani yardımın Gazze'ye girmesine izin verilmesi çağrısında bulundu.

 • 04.12.2023 04 Ara 15:36 Dışişleri Bakanlığı: Türk vatandaşları ve yakınlarından oluşan 130 kişi Mısır'a ulaştı

  Dışişleri Bakanlığı: Türk vatandaşları ve yakınlarından oluşan 130 kişi Mısır'a ulaştı Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, Türk vatandaşları ile aile yakınlarından oluşan 130 kişilik grubun, dün gece Gazze'den Mısır'a geçtiğini bildirdi.

 • 04.12.2023 04 Ara 12:13 Fransa, Ermenistan'a 50 zırhlı araç gönderiyor

  Fransa, Ermenistan'a 50 zırhlı araç gönderiyor Fransız Senatosu raporuna göre, Fransa Ermenistan'a 24 adet zırhlı araç gönderdi ve üretim aşamasında olan 26 aracın da sevk edileceği belirtildi. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ermenistan'a silah desteği sağlayacaklarını açıklamıştı.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:11 Çin-AB Zirvesi 7 Aralık'ta Beijing'de yapılacak

  Çin-AB Zirvesi 7 Aralık'ta Beijing'de yapılacak Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, Çin ile Avrupa Birliği arasında kararlaştırılan 24. Çin-AB Zirvesi'nin 7 Aralık'ta Beijing'de gerçekleştirileceğini duyurdu. Zirvede Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel ve Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen bir araya gelecek.

 • 04.12.2023 04 Ara 03:55 İsrail saldırılarından tahliye edilen Türk vatandaşları İstanbul'a getirildi

  İsrail saldırılarından tahliye edilen Türk vatandaşları İstanbul'a getirildi İsrail'in devam eden saldırıları nedeniyle Gazze'den tahliye edilen 142 Türk vatandaşı ve aile yakınları, Kahire'den kalkan uçakla İstanbul'a getirildi. Vatandaşlar, Dışişleri Bakanlığı temsilcileri ve AFAD yetkilileri tarafından karşılandı.

 • 04.12.2023 04 Ara 03:51 İsrail saldırılarından tahliye edilen Türk vatandaşları İstanbul'a ulaştı

  İsrail saldırılarından tahliye edilen Türk vatandaşları İstanbul'a ulaştı İsrail'in saldırıları nedeniyle Gazze'den tahliye edilen 142 Türk vatandaşı ve aile yakını, Mısır üzerinden İstanbul'a ulaştı. Türk Hava Yolları'na ait uçakla İstanbul Havalimanı'na inen vatandaşlar, Dışişleri Bakanlığı temsilcileri ve AFAD yetkilileri tarafından karşılandı. Bazı vatandaşlar otobüslerle AFAD tarafından belirlenen otellere yerleştirilirken, aile yakınları gözyaşlarına hakim olamadı.

 • 04.12.2023 04 Ara 01:03 İsrail, Ürdünlü aileye ait evi bombalayarak bir kişinin ölümüne neden oldu

  İsrail, Ürdünlü aileye ait evi bombalayarak bir kişinin ölümüne neden oldu İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'nde Ürdünlü aileye ait evi bombalaması sonucu bir kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Ürdün Dışişleri Bakanlığı, saldırıyı kınayarak konunun takipçisi olacaklarını açıkladı.

 • 03.12.2023 03 Ara 11:29 142 Türk vatandaşı Gazze'den Mısır'a geçti

  142 Türk vatandaşı Gazze'den Mısır'a geçti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, 142 Türk vatandaşı ve aile yakınının, dün gece Gazze'den Mısır'a geçtiğini açıkladı. Tahliye edilen vatandaşların bugün Türkiye'ye gelmesi planlanıyor.

 • 03.12.2023 03 Ara 11:23 Gazze'den 142 Türk vatandaşı ve aileleri tahliye edildi

  Gazze'den 142 Türk vatandaşı ve aileleri tahliye edildi Dışişleri Bakanlığı, Gazze'den Türk vatandaşlarının tahliyesinin tekrar başlamasıyla birlikte 142 Türk vatandaşı ve aile yakını Gazze'den Mısır'a geçiş yaptı. Grubun bugün Türkiye'ye getirilmesi planlanıyor.

 • 03.12.2023 03 Ara 10:37 Suriye Dışişleri Bakanlığı İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıları kınadı

  Suriye Dışişleri Bakanlığı İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıları kınadı Suriye Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıları şiddetle kınayarak, saldırıların acilen durdurulması gerektiğini vurguladı. Bakanlık ayrıca, Suriye'nin Filistin halkına desteğini yineleyerek Filistin'in bağımsız bir devlet kurma hakkını vurguladı ve uluslararası toplumu İsrail'in saldırılarını kınamaya ve hesap vermesini sağlamaya çağırdı.

 • 03.12.2023 03 Ara 00:55 Dışişleri Bakanlığı İsrail'e tepki gösterdi

  Dışişleri Bakanlığı İsrail'e tepki gösterdi Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen'in sosyal medyada yaptığı paylaşıma tepki göstererek, işgalci bir gücün sivil nüfusa yönelik saldırılarının meşru müdafaa olarak kabul edilemeyeceğini belirtti.

 • 03.12.2023 03 Ara 00:25 Türkiye, BM'nin Somali'ye silah ambargosunu kaldırma kararını memnuniyetle karşıladı

  Türkiye, BM'nin Somali'ye silah ambargosunu kaldırma kararını memnuniyetle karşıladı Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin Somali'ye silah ambargosunun kaldırılmasına yönelik kararın memnuniyetle karşılandığını açıkladı. Türkiye, Somali'ye destek vermeye devam edecektir.

 • 02.12.2023 02 Ara 23:31 Dışişleri Bakanlığı, BMGK'nin Somali'ye yönelik silah ambargosunu kaldırma kararını memnuniyetle karşıladı

  Dışişleri Bakanlığı, BMGK'nin Somali'ye yönelik silah ambargosunu kaldırma kararını memnuniyetle karşıladı Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK), Somali'ye yönelik 1992'den bu yana uyguladığı silah ambargosunu kaldırma kararını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi. BMGK'nin dün gerçekleştirilen oturumunda alınan kararın, Somali'de huzur ve refahın artmasına katkı sağlayacağı belirtildi. Türkiye ise bu yeni dönemde de Somali'ye destek vermeye devam edeceğini açıkladı.

 • 02.12.2023 02 Ara 21:51 Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Keçeli: "İşgalci bir gücün (İsrail), sivil nüfusa yönelik hunharca saldırıları hiçbir şekilde meşru müdafaa olarak kabul...

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Keçeli: 'İşgalci bir gücün (İsrail), sivil nüfusa yönelik hunharca saldırıları hiçbir şekilde meşru müdafaa olarak kabul... Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Keçeli: "İşgalci bir gücün (İsrail), sivil nüfusa yönelik hunharca saldırıları hiçbir şekilde meşru müdafaa olarak kabul edilemez"

 • 02.12.2023 02 Ara 16:49 İspanyollar İsrail'e baskı yapmaya devam ediyor

  İspanyollar İsrail'e baskı yapmaya devam ediyor İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına karşı İspanya'da düzenlenen gösteriler devam ediyor. Madrid, Barselona, Valensiya gibi kentlerde gerçekleştirilen eylemlerde İspanya ve Avrupa hükümetlerine İsrail'e baskı yapılması ve soykırımın durdurulması çağrısı yapıldı. Başbakan Pedro Sanchez'in İsrail'in saldırılarını kınayan açıklamalarının ardından İsrail'in Madrid Büyükelçisi geri çağrılmıştı.

 • 02.12.2023 02 Ara 16:16 Çin, Filipinler'in af çağrılarına rağmen uyuşturucu kaçakçılarını idam etti

  Çin, Filipinler'in af çağrılarına rağmen uyuşturucu kaçakçılarını idam etti Filipinler'in defalarca tekrarladığı af çağrılarına rağmen Çin'in iki uyuşturucu kaçakçısını idam ettiği bildirildi. Filipinler Dışişleri Bakanlığı, kaçakçıların cezalarının müebbet hapse çevrilmesi için defalarca başvuru yapılmasına rağmen sonuç alınamadığını belirtti. Çin hükümeti, kendi iç yasalarını gerekçe göstererek idam kararını icra etti. Filipinler, vatandaşlarına yardımcı olmak için tüm yolları deneyeceğini vurguladı.

 • 02.12.2023 02 Ara 14:11 Ermenistan, Türkiye-Ermenistan sınırındaki geçişlerin hazır olduğunu duyurdu

  Ermenistan, Türkiye-Ermenistan sınırındaki geçişlerin hazır olduğunu duyurdu Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, Türkiye-Ermenistan sınırındaki Margara Sınır Kapısı'nın geçişlere hazır olduğunu duyurdu. Ermenistan, Türkiye'den olumlu sinyaller bekliyor.

 • 02.12.2023 02 Ara 13:13 ABD, İngiltere ve Avustralya Savunma Bakanları Yüksek Teknoloji Savunma Ortaklıklarını Artırıyor

  ABD, İngiltere ve Avustralya Savunma Bakanları Yüksek Teknoloji Savunma Ortaklıklarını Artırıyor ABD, İngiltere ve Avustralya Savunma Bakanları, Hint-Pasifik'teki yüksek teknoloji savunma ortaklıklarının kapasitesini artırdıklarını duyurdu. AUKUS Savunma Bakanları Toplantısı'nda alınan kararlar arasında denizaltı ve deniz dronlarıyla istihbarat toplama ve paylaşımı, yapay zeka kullanımının artırılması ve yeni radar bölgelerinin kurulması yer alıyor. Avustralya'nın ABD ve İngiltere ile imzaladığı AUKUS anlaşması kapsamında nükleer enerjili denizaltılar inşa edilecek.

 • 02.12.2023 02 Ara 11:29 Somali'ye silah ambargosu kalktı

  Somali'ye silah ambargosu kalktı Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, BMGK'nın silah ambargosunu kaldırma kararıyla ülkenin artık ihtiyaç duyduğu silahları temin edebileceğini söyledi. Mahmud, kararın terörle mücadeleye katkı sağlayacağını belirtti. Somali Dışişleri Bakanlığı ise ambargonun kaldırılmasının ülkeye verilen destek olduğunu vurguladı.

 • 02.12.2023 02 Ara 10:53 Türk ve Bulgar heyetleri Kapıkule Sınır Kapısı'nda toplantı gerçekleştirdi

  Türk ve Bulgar heyetleri Kapıkule Sınır Kapısı'nda toplantı gerçekleştirdi Türk ve Bulgar heyetleri, Kapıkule Sınır Kapısı'nda bir araya gelerek sınır kapılarında yaşanan sıkıntıları ve çözüm önerilerini görüştü. Toplantıda, soğuk zincir taşıma yapan araçların bekleme sürelerinin azaltılması, ticari eşya ve uyuşturucu kaçaklığıyla mücadele, kolluk kuvvetleri arasında iş birliği ve bilgi paylaşımı konuları ele alındı.

 • 01.12.2023 01 Ara 22:58 Hamas 8 esiri, İsrail 30 Filistinli tutukluyu serbest bıraktı

  Hamas 8 esiri, İsrail 30 Filistinli tutukluyu serbest bıraktı İsrail ile Hamas arasındaki 7'nci esir takası kapsamında Hamas 8 esiri, İsrail ise 30 Filistinli tutukluyu daha serbest bıraktı. Gazze Şeridi'ndeki insani ara bu sabah itibarıyla sona erdi.

 • 01.12.2023 01 Ara 20:23 Türkiye, Uluslararası Denizcilik Teşkilatı Konsey Üyeliği Seçimlerinde Tekrar Seçildi

  Türkiye, Uluslararası Denizcilik Teşkilatı Konsey Üyeliği Seçimlerinde Tekrar Seçildi Dışişleri Bakanlığı, Uluslararası Denizcilik Teşkilatı'nın Konsey üyeliği seçimlerinde Türkiye'nin tekrar seçildiğini duyurdu. Türkiye, denizcilik alanındaki imkan ve tecrübesiyle IMO çalışmalarına katkıda bulunmaya devam edecek.

 • 01.12.2023 01 Ara 20:20 Pakistan Dışişleri Bakanlığı İsrail'e çağrıda bulundu

  Pakistan Dışişleri Bakanlığı İsrail'e çağrıda bulundu Pakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, uluslararası toplumun İsrail'in Filistinli sivillere yönelik terör kampanyasına son vermek için acil adımlar atması gerektiğini söyledi. Ayrıca, Hindistan'ın Cammu Keşmir'deki öğrencileri serbest bırakması çağrısı yapıldı ve Pakistan, Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru projelerine yönelik tehditlere karşı güvenliği sağlama taahhüdünde bulundu.

Advertisement