Esob'ta Esnaf Bayramlaşması - Son Dakika

Esob'ta Esnaf Bayramlaşması

Esob\'ta Esnaf Bayramlaşması
Son Güncelleme: 07.10.2014 09:27

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) ve Adana Taksiciler, Kamyoncular, Kamyonetçiler, Nakliyeciler ve Nakliyat Komisyoncuları Esnaf Odası (Adana TKKNNEO) Başkanı Kazım Barışık, Ramazan Bayramı nedeniyle ESOB’ta düzenlenen geleneksel bayramlaşma töreninde Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, Esnaf Odaları Başkanları, Esnaf ve Sanatkârlar ile vatandaşlarla bayramlaştı.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) ve Adana Taksiciler, Kamyoncular, Kamyonetçiler, Nakliyeciler ve Nakliyat Komisyoncuları Esnaf Odası (Adana TKKNNEO) Başkanı Kazım Barışık, Ramazan Bayramı nedeniyle ESOB'ta düzenlenen geleneksel bayramlaşma töreninde Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, Esnaf Odaları Başkanları, Esnaf ve Sanatkarlar ile vatandaşlarla bayramlaştı.

ESOB Eğitim ve Hizmet Binası'nda düzenlenen bayramlaşma törenine, ESOB Hukuk Müşaviri Av. Mustafa Çinkılıç, Birlik Başkan Vekilleri, Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek ve Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Göktaş, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, Berberler Esnaf Odası Başkanı İlhami Uygunsözlü, Milli Piyango ve Şans Oyunları Esnaf Odası Başkanı Mustafa Gökay Karakuş, Tatlıcı ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Metin Taylancı, Kozan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Atlı ile Birlik Denetim ve Disiplin Kurulu Üyeleri Nuri Zengin, Mesut Yalı, Saruhan Yağmur, Oğuz Başman ile Elektrik - Elektronikçiler Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Adana Elektrik Teknisyenleri Esnaf Odası Başkanı İsmail Abike, Geri Dönüşümcüler Sitesi Başkanı Kemal Deniz, Adana Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Abdusselam Mortepe, Adana Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Ülkü Uçar, Adana Tüpgaz Satıcıları Esnaf Odası ve Güney Adana EKKK Başkanı Mehmet Susar, Adana Oto Elektrikçiler Esnaf Odası Başkanı İbrahim Uraslı, Adana Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Mahmut Alptekin, Adana Eski Eşya ve Elbiseciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Gökçe, Adana Lastikçiler Esnaf Odası Başkanı Muhsin Teze, Adana Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Tunç, Adana Sütçüler, Yoğurtçular, Peynirciler Esnaf Odası Başkanı Memduh Özalp, Adana Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Tuncay Eskindağ, Hava Limanı Birlik Taksi Başkanı Umut Baykan ile esnaf ve sanatkarlar ile vatandaşlar katıldı.

Birlik Başkanı Barışık, törene katılan herkesle kucaklaşıp, bayramlaşırken, personel de katılımcılara kolonya, şeker, çikolata ve çay ikramında bulundu. Barışık, bayramlaşmanın Müslümanlığın bir gereği olduğunu, başta devletin zirvesindekiler olmak üzere, devlet makamları, belediyeler, siyasi partiler, dernekler ve esnaf birlikleri ve odalarda da bayramlaşmalar olduğunu belirtti. Barışık, "Biz de dinimizin gereğini yerine getirdik. Ahi Evran felsefesiyle yoğrulmuş esnaf teşkilatı olarak bize gelen herkesle kucaklaşma, kaynaşma, barıştırma gibi bir noktada ibadet olan emri yerine getirmek görevimiz. Hepinizin bayramını tüm ailelerinizle birlikte kutluyorum. Bu mübarek günde buraya katıldığınız, bu birlik, beraberliğe ortak olduğunuz için hepinize şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. Yüce Mevla'm tüm inananları kazalardan belalardan, felaketlerden, musibetlerden korusun. Ülkenin birliğini, dirliğini, düzenini bozmak isteyenleri ıslah etsin, bir an evvel akılları başlarına gelsin. Yüce Mevla'm hepimizi birlik, dirlik içinde tekrar yeni bir Ramazan Bayramı'nda burada tekrar eksiksiz kavuşmayı nasip etsin. " dedi.

Barışık, bayramlaşmalar sırasında kendisini telefonla arayanlara da teşekkür ederek bayramlarını kutladı. - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Esob'ta Esnaf Bayramlaşması - Son Dakika


Advertisement