İzmit Belediyesi'nden Sınavlara Girecek Öğrencilere Beslenme Önerileri - Son Dakika

İzmit Belediyesi'nden Sınavlara Girecek Öğrencilere Beslenme Önerileri

29.05.2022 13:54
İzmit Belediyesi'nden Sınavlara Girecek Öğrencilere Beslenme Önerileri

İzmit Belediyesi bünyesinde görev yapan diyetisyen Gizem Aydın, 5 Haziran’da yapılacak LGS ve 18-19 Haziran’da yapılacak YKS öncesi sınavlara girecek öğrencilere yönelik beslenme önerilerinde bulundu.

İzmit Belediyesi bünyesinde görev yapan diyetisyen Gizem Aydın, 5 Haziran'da yapılacak LGS ve 18-19 Haziran'da yapılacak YKS öncesi sınavlara girecek öğrencilere yönelik beslenme önerilerinde bulundu.

İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi'nde ücretsiz diyetisyenlik hizmeti sunan Gizem Aydın, Liselere Giriş Sınavı'na (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrencilere beslenme tavsiyelerinde bulundu. Diyetisyen Gizem Aydın, doğru beslenme ve düzenli uykunun başarının en önemli etkenlerinden olduğunu söyledi.

HEM FİZİKSEL HEM RUHSAL

Sınavdan önceki süreçte, sınav gecesi ve sınav sabahı beslenme konusunda dikkat edilmesi gereken noktalardan bahseden Aydın, "Sınav döneminde beslenme, pek çok yönüyle başarıya etki ediyor. Öğrencinin başarısında doğru beslenme çok önemli bir faktördür. Sınav senesinde doğru beslenen ve uyku düzeni olan bir öğrenci, odaklanma problemi yaşamayacak hem fiziksel hem de ruhsal olarak çok daha sağlıklı olacak ve kendini çok daha iyi hissedecektir. Bu sebeple öğrencilerin beslenmeye ve uyku düzenine özellikle bu sene çok dikkat etmeleri gerekmektedir" dedi.

YORUMLAR
500
TİM Başkanı Gültepe: '12 aylık ihracatımız 246 milyar doları aştı' TİM Başkanı Gültepe: '12 aylık ihracatımız 246 milyar doları aştı' Son dakika haberleri: Tüm zamanların en yüksek aylık ihracat rakamı Son dakika haberleri: Tüm zamanların en yüksek aylık ihracat rakamı Turunçgillerde Harnup Güvesi'ne dikkat Turunçgillerde Harnup Güvesi'ne dikkat
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel İzmit Belediyesi'nden Sınavlara Girecek Öğrencilere Beslenme Önerileri - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement