Antalya'daki 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Acil Yardım Hattı Çalıştayı' Sona Erdi - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Antalya'daki 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Acil Yardım Hattı Çalıştayı' Sona Erdi

20.11.2022 13:33

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Acil Yardım Hattı Çalıştayı’ sona erdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğini yaptığı '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Acil Yardım Hattı Çalıştayı' sona erdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Kadın Federasyonu Dernekleri Federasyonu (TKDF) iş birliğiyle düzenlenen ve iki gün süren '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Acil Yardım Hattı Çalıştayı' tamamlandı. Çalıştayın kapanış bildirgesinde, "Eşitlik Yerelde Başlar" sloganıyla toplumsal cinsiyet eşitliği yaklaşımının yerelde kurumsallaştırılmasına vurgu yapıldı.

İki gün boyunca yerel yönetimlerin kadın politikaları, kadın istihdamı, kadın-erkek cinsiyet eşitliği ve kadına yönelik şiddet konularında planladığı projelerin ve önerilerin konuşulduğu çalıştay, kadınların yaşam koşullarının yükseltilmesi için atılacak adımların belirlenmesi ve iş birliği kararlarıyla tamamlandı. Çalıştay kapsamında, "Eşitlik Yerelde Başlar" sloganıyla çalışmaların hızlandırılması, eşitliğin benimsenmesi, daha fazla kadının yerel yönetimlerde karar verici pozisyonlara erişebilmesi, daha fazla kadının istihdamda yer almasını sağlamak amacıyla imzacı belediyeler tarafından çeşitli eğitim programları ve projeler düzenlenerek bu çalışmaların artarak devam etmesi kararı alındı.

KORKOOP'U GEZDİLER

Çalıştay kapsamında 38 belediye temsilcisi, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin kadınlara yönelik hayata geçirdiği projelere ilişkin teknik geziye de katıldı. Katılımcılar, Başkan Muhittin Böcek'in yerelden kalkınma hedefiyle destek verdiği Korkuteli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin (KORKOOP) Korkuteli İmrahor Mahallesi'ndeki Kadın Girişimciler Durağı'nı, Antalya Toptancı Hal içindeki Doğal Ürünler Üretim Tesisi'ni ve İsmet İnönü Kent Parkı içerisindeki Büyükşehir Belediyesi Kadın Kooperatifleri Satış Alanı'nı gezdi.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Antalya'daki 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Acil Yardım Hattı Çalıştayı' Sona Erdi - Son Dakika


Advertisement