Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Kavaklı Belediye Başkanı Tunç Açıklaması - Son Dakika

Kavaklı Belediye Başkanı Tunç Açıklaması

"Beldemizden geçen İnci Deresi artık pırıl pırıl akacak, balıklar yaşayacak" dedi.

Kavaklı Belediye Başkanı Tunç Açıklaması
03.01.2012 - 16:00,

Kavaklı Belediye Başkanı İnci Tunç,

"Beldemizden geçen İnci Deresi artık pırıl pırıl akacak, balıklar yaşayacak" dedi.

Tunç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, derenin ıslahı ile ilgili Bulgaristan'ın Yambol kentine bağlı Stralca Belediyesinin partnerliği ile 750 bin avro değerindeki projenin Avrupa Birliğine sunulduğunu söyledi.

Tunç, proje kapsamında beldeden geçen 1,5 kilometre uzunluğundaki dere hakkında bilgiler vererek, derenin eninin 5 metre, yüksekliğinin 3,50 metre beton yapılacağını ve etrafının da yeşillendirileceğini belirtti.

Yıllardır Kırklareli'nin Karahıdır Mahallesi'nin ve beldenin evsel atıklarının dereye aktığını ifade eden Tunç, "İnci Deresi, Kırklareli ve Kavaklı'nın uzun yıllardır kanayan bir sorunu. Kavaklı Belediyesi olarak bu soruna artık 'Dur' diyeceğiz. Dere etrafında oturan belde halkımız kokudan duramaz hale geldi. Başkan olduğumdan bu yana o derenin temiz akması, içinde balıkların yaşaması ve dere boyunda oturan halkımızın oturup, sohbet edeceği bir alan oluşturmak hayalimdi. Bu derenin ıslahı ile ilgili Bulgaristan Stralca Belediyesinin partnerliği ile hazırladığımız projeyi Avrupa Birliğine sunduk. Proje uygun görülürse, hayalimi gerçekleştireceğiz. Beldemizden geçen İnci Deresi artık pırıl pırıl akacak, balıklar yaşayacak" dedi.

- KIRKLARELİ

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kavaklı Belediye Başkanı Tunç Açıklaması - Son Dakika


Advertisement