Kayserililer Hayırseverlikte Yarışıyor - Son Dakika
Yerel

Kayserililer Hayırseverlikte Yarışıyor

Melikşah Üniversitesi Yerleşkesine yaptırılacak kız öğrenci yurdu ve sosyal tesislerin temeli düzenlenen törenle atıldı.

02.01.2012 16:00
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Melikşah Üniversitesi Yerleşkesine yaptırılacak kız öğrenci yurdu ve sosyal tesislerin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Melikşah Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reşit Özkanca, törende yaptığı konuşmada, öğrencilerin üniversite tercihlerinde sosyal imkanların özellikle de yurt imkanlarının önemli rol oynadığını söyledi.

Başarılı öğrencileri üniversitelerinde eğitmenin ana amaçlarından biri olduğunu belirten Özkanca, şöyle devam etti:

"Üniversitemizin tamamlanan fiziksel mekanlarının yeterliliği, teknolojik altyapısı, konforu öğrenciler tarafından önemsenmektedir. Bu mekanlarda kaliteli öğretim üyesinin yanı sıra kapasitesi yüksek ve yetenekli öğrenciler için cazip ortamlar oluşturulması gerekmektedir. Kız yurdumuz bu uygulamamızın bir neticesi olarak gelecek yıla yetişecek şekilde planlanmıştır. Toplam kız öğrenci sayımız 607, il dışından gelen kız öğrenci sayımız ise 268'dir. Buradaki yurtlarımızın kapasitesi ise 625 kız öğrencinin barınabileceği şekilde planlanmıştır. Bu alan içerisinde sosyal tesislerin yanı sıra, kız öğrencilerimizin spor yapabilecekleri alanlar da mevcuttur."

Melikşah Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Boydak Holding Üst Yöneticisi (CEO) Memduh Boydak da 2010 yılı kasım ayında eksi 5 derecede temelini attıkları 340 kişilik erkek öğrenci yurdunun tamamlandığını, öğrencilere rezidans kalitesinde hizmet verildiğini kaydetti.

Kayseri'de hayır ve sosyal sorumluluk işlerinin hız kesmeden ve yaz kış demeden devam ettiğini belirten Boydak, kürsüye çıkmadan önce görüştüğü işadamı Fatih Somtaş'ın kız öğrenci yurdunun 4. blokun yapımını üstlendiğini, bunun da kendisini heyecanlandırdığını anlattı.

Boydak, 2011 yılında 7 milyon liraya mal olan Yılmaz- Hatice Saçmacı Mühendislik Fakültesi ile 4 milyon liraya mal olan Prof. Dr. Mehmet Palamutoğlu ile babaannesi ve dedesi adına yaptırdıkları erkek öğrenci yurdunun tamamlandığını, 1,5 milyon liraya mal olan Ahmet Türkmen'in yaptırdığı kütüphanenin kısa süre içinde hizmete sunulacağını, Süleyman Çetinsaya tarafından yaptırılan sosyal tesislere de 1 milyon lira ile ek kat yapılacağınını bildirdi.

Geçen yıl satın aldıkları arsalarla birlikte 20 milyon lira yatırım yapıldığını dile getiren Boydak, bu yıl ise yaklaşık 15-20 milyon lira harcama yapılacağını bildirdi.

Boydak, kız öğrenci yurdunun ise 5 bloktan oluşacağını ifade ederek,

"Yurtları bu yıl sonunda hizmete açmayı planlıyoruz. Blokların yapımını üstlenen hayırseverlerimiz de bugün burada. İbrahim ve Ali Ezinç, rahmetli babaları Nurullah amca adına, Hacı-Şükrü Boydak anneleri adına, Hacı Ali Sözduyar kendisi adına, Fatih Somtaş da burada birer blokun yapımını üstlendi. Açıkta kalan bir blokun yapımı için de gelecek günlerde bir sponsor buluruz diye ümit ediyoruz. Mehmet ve Yusuf Özkan da buradaki konferans salonunun yapımını üstlendi" diye konuştu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise Kayseri'ye, belediye başkanlığı gibi bir makamda hizmet vermeyi nasip ettiği için Allah'a şükrettiğini söyledi.

Özhaseki, Memduh Boydak'ın yurt binasının 4. blokunu yaptıracak hayırseveri bulduğu için heyecanlandığını söylediğini anımsatarak, "O sırada ben de arkama dönerek 'inşallah buradan çıkmadan beşinci hayırseveri de buluruz' dedim. AK Parti İl Başkanımız Ömer Dengiz dedi ki, 'Allah buradan çıkmadan beşinciyi de nasip eder. Müsterih ol Başkanım. O konuda sorun yok' dedi. Ben de 5. hayırseverin Ömer Dengiz olduğu müjdesini size vereyim" dedi.

Konuşmaların ardından 625 öğrenci kapasiteli 7 katlı 5 bloktan oluşacak kız öğrenci yurdu ile sosyal tesisler ve spor sahalarının temeli, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Ahmet Öksüzkaya ve İsmail Tamer ile Vali Vekili Kasım Fikret Dayıoğlu ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki tarafından atıldı.

- KAYSERİ

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kayserililer Hayırseverlikte Yarışıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kişisel eşyalarını toplatan Akşener, makam odasını boşalttırdı
  08 Nis Kişisel eşyalarını toplatan Akşener, makam odasını boşalttırdı

  27 Nisan'daki olağanüstü kongrede aday olmayacağını duyuran İYİ Parti lideri Akşener, makam odasındaki kişisel eşyalarını toplattı.

 • İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale partisinden istifa etti
  08 Nis İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale partisinden istifa etti

  İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale, partisinde siyaset üretmenin artık imkansız hale geldiğini söyleyerek istifa etti. Özlale, yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışmıştı.

 • Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni meclis üyelerine hayırlı olsun dedi
  08 Nis Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni meclis üyelerine hayırlı olsun dedi

  Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni meclis üyelerine hayırlı olsun diyerek, 'Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada da huzurlu ve uyumlu bir meclis olacağımızı temenni ediyorum. Kayseri'de en çok kadın üyenin olduğu meclisiz' dedi.

 • Senegal'de Müridi tarikatının rastalı ve mistik yorumu: Baye Fall topluluğu
  08 Nis Senegal'de Müridi tarikatının rastalı ve mistik yorumu: Baye Fall topluluğu

  Senegal'de Müridi tarikatının renkli, aykırı ve mistik kolu Baye Fall topluluğu, giyimleri, yaşam tarzları ve kendilerini adadıkları felsefeleriyle ayrı bir dünyanın kapılarını aralıyor.

 • Söğütlü OSB'ye 200'ün üzerinde yatırımcı başvurusu
  08 Nis Söğütlü OSB'ye 200'ün üzerinde yatırımcı başvurusu

  Sakarya'nın istihdamına büyük katkı sağlaması beklenen Söğütlü Organize Sanayi Bölgesi'ne (OSB), 200'ün üzerinde yatırımcı yer tahsisi için başvuru yaptı. Başvuru şartlarının ilan edilmesinin ardından 40 firmayla sözleşme seviyesine gelindi. Söğütlü OSB Yönetim Kurulu Başkanı, hedeflerinin ihracat oranlarını yükselterek cari açığı kapatmaya katkı sağlamak olduğunu belirtti.

 • Söğütlü OSB'ye Yoğun Talep: 200'ün Üzerinde Yatırımcı Başvuru Yaptı
  08 Nis Söğütlü OSB'ye Yoğun Talep: 200'ün Üzerinde Yatırımcı Başvuru Yaptı

  Sakarya'nın yeni karma Organize Sanayi Bölgesi Söğütlü OSB için yapılan yer tahsis çağrısına 200'ün üzerinde yatırımcı başvuru yaptı. Söğütlü OSB'nin cazip özellikleri ve bölgenin ulaşım altyapısı, lojistik kolaylığı ve uygun arsa fiyatları yatırımcıları cezbetmektedir. Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Tiryaki, sadece ihracat ve istihdam artışına katkı sağlayacak firmaları beklediklerini belirtti. Rant amaçlı başvurulara itibar edilmeyeceği vurgulandı. Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda 40 firma ile sözleşme yapılabilir seviyeye gelindiği açıklandı. Başvurular hala devam etmektedir.

 • Bağcılar'ın Güneşli Mahallesi'nde 40 yıllık muhtarlık görevi devredildi
  08 Nis Bağcılar'ın Güneşli Mahallesi'nde 40 yıllık muhtarlık görevi devredildi

  Bağcılar'ın Güneşli Mahallesi'nde 87 yaşındaki Atik Yağmur, 40 yıldır yaptığı muhtarlık görevini Engin Kılıç'a devretti. Devir teslim törenine Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir de katıldı.

 • Köşk Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı
  08 Nis Köşk Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı

  Köşk Belediye Meclisi, yerel seçimlerin ardından yeni dönemin ilk olağan toplantısını gerçekleştirdi. Meclis üyeleri ve komisyon üyeleri seçimleri yapıldı.

 • HashKey Group, Bermuda Lisansıyla Küresel Kripto Borsası Açtı
  08 Nis HashKey Group, Bermuda Lisansıyla Küresel Kripto Borsası Açtı

  Asya merkezli finansal hizmetler devi HashKey Group, Bermuda'dan aldığı lisans ile kripto para piyasalarında küresel bir oyuncu olma yolunda. Şirket, HashKey Global adı verilen yeni bir kripto para borsası kurdu. Bermuda lisansı, HashKey'e launchpad, vadeli işlem ve kaldıraçlı ticaret gibi alanlarda faaliyet gösterme imkânı tanıyor. HashKey Group İşletme Müdürü Livio Weng, önümüzdeki beş yıl içinde dünyanın en büyük lisanslı borsa kümelerinden birini kurmayı amaçladıklarını belirtti.

 • Meral Akşener bırakıyor! İYİ Parti'de genel başkanlık koltuğuna talip 4 isim var
  08 Nis Meral Akşener bırakıyor! İYİ Parti'de genel başkanlık koltuğuna talip 4 isim var

  İYİ Parti lideri Meral Akşener, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde alınan başarısız sonuçların ardından olağanüstü seçimli kurultay kararı aldığını açıkladı. Ancak Akşener, kurultayda aday olmayacağını duyurdu. Seçimlerden önce istifa edip etmeyeceği merak edilen Akşener'in, yakın çevresiyle yaptığı görüşmeler sonucunda bu kararı aldığı belirtildi.

 • Doğu Karadeniz Bölgesi Turist Akınına Uğruyor
  08 Nis Doğu Karadeniz Bölgesi Turist Akınına Uğruyor

  Son yıllarda özellikle Körfez ülkelerinden Doğu Karadeniz Bölgesine yoğun turist akını olurken, geçen sene Trabzon'u 1 milyonun üzerinde turist ziyaret ettiği belirtildi. TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı, yeni turizm sezonunda beklentilerin geçen seneye göre daha yüksek olduğunu belirtti. Kantarcı, ayrıca Trabzon Havalimanı'ndaki modernizasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla hizmet kalitesinin artacağını ve bölgenin turizm potansiyelinin daha da yükseleceğini ifade etti. Turistlerin genellikle Trabzon'da konakladığını ve ardından bölgedeki diğer turistik yerleri ziyaret ettiklerini söyleyen Kantarcı, Uzungöl'deki turizmcilerin sıkıntılarının hala devam ettiğini ve bu konuda çözüm bulunması gerektiğini vurguladı.

 • İsrail, Gazze'deki askeri birliklerini geri çekti
  08 Nis İsrail, Gazze'deki askeri birliklerini geri çekti

  İsrail ordusu, Gazze'de gerçekleştirdiği saldırılardan sonra bir tugay dışında tüm kara birliklerini geri çekti. Ancak, Gazze'nin orta kesiminde bulunan Nahal adlı tugay hala bölgede kalmaya devam edecek. İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), Gazze çevresinde yeni güvenlik bölgeleri oluşturarak yeniden organize oldu ve istihbarata dayalı saldırılara odaklanacak. Askerlerin geri çekilmesinin siyasi baskıyla ilgili olmadığı belirtiliyor.


Advertisement