Kırşehir Emniyet Müdürü Aşık, 2011 Yılını Değerlendirdi - Son Dakika
Yerel

Kırşehir Emniyet Müdürü Aşık, 2011 Yılını Değerlendirdi

Kırşehir Emniyet Müdürü Aşık, 2011 Yılını Değerlendirdi

Kırşehir Emniyet Müdürü Metin Aşık, yazılı ve görsel basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek 2011 yılını değerlendirdi.

03.01.2012 13:00
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kırşehir Emniyet Müdürü Metin Aşık, yazılı ve görsel basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek 2011 yılını değerlendirdi.

Polis Evi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Aşık, Kırşehir'de geçen yıl asayiş olaylarında yüzde 3'lük bir azalma olduğunu, 2010'da 156 olan kaçakçılık olayının ise 2011'de 170'e çıktığına dikkati çekti.

Güvenlik olay sayısının 20'den 7'ye indiğini belirten Aşık, kişilere karşı olay sayısında yüzde 7'lik düşüş olduğunu, topluma karşı olan olay sayısında ise azalma olduğunu söyledi.

Tehdit ve şantaj olaylarında da yüzde yüzde 33'lük artış olduğunu dile getiren Aşık, hırsızlık olaylarında yüzde 4, gasp olaylarında yüzde 9, evden hırsızlık olaylarında da yüzde 38'lik azalma olduğunu vurguladı.

Fuhuş olaylarında yüzde 68'lik artış yaşandığını ifade eden Aşık, görev yaptığı bir yıl içerisinde halkın ve esnafın sorunlarını tespit etmek için 31 huzur toplantısı yaptığını ve olumlu sonuçlar aldığını ifade etti.

Aşık, 2011 yılında 137 kayıp çocuk ihbarı yapıldığını ve bu çocuklardan 136'sının bulunarak ailelerine teslim edildiğini, bir çocuğun bulunması için de çalışmaların yoğun şekilde devam ettiğini belirtti.

Kırşehir'deki 54 eğitim kurumunda okuyan çocukların huzur ve mutluluğu için 84 okul polisi ile 5 motorize ekibi ve 12 şube müdürünün görevlendirildiğini ve bu ekibin okul civarında çocukları rahatsız ettiklerini belirledikleri 187 kişiyi yakalayarak haklarında adli işlem yaptıklarını anlatan Aşık, amaçlarının Kırşehir'de eğitimin sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yapılmasına katkı sunmak olduğunu söyledi.

Trafik kazalarına da değinen Emniyet Müdürü Aşık, 2010 yılında trafik kazalarında 9 kişinin hayatını kaybettiğini, 362 kişinin yaralandığını, aldıkları önlemler ve yaptıkları denetimler sonucu ölen kişi sayının 2011 yılında 6'ya, yaralı sayısının da 354'e düştüğünü kaydetti.

Aşık, MOBESE sayısını da yaptıkları çalışmalar sonucu 34'e çıkardıklarını, bunlardan 4'ünün plaka tanımı sistemi olduğunu, 16'sının sabit, 14'ünün de hareketli kameralardan oluştuğunu bildirdi.

"155 Polis İmdat" telefonuna 2011 yılında en fazla şikayetin evden hırsızlık olayı olarak başvurulduğunu belirten Aşık, vatandaşlardan 155 Polis İmdat telefonunu en ufak bir olayda kullanmalarını istedi.

- KIRŞEHİR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kırşehir Emniyet Müdürü Aşık, 2011 Yılını Değerlendirdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • HSK atama kararları yürürlükte! 148 hakim ve savcının görev yeri değişti
  00:25 HSK atama kararları yürürlükte! 148 hakim ve savcının görev yeri değişti

  Adli yargı hakim ve Cumhuriyet Savcısı adaylarının atamaları gerçekleştirildi. Adayların, Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanlığınca atanmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Atama kararına göre 148 hakim ve savcının görev yeri değişti.

 • Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus istihbarat uçağını düşürdü
  00:11 Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus istihbarat uçağını düşürdü

  Ukrayna ordusu, Karadeniz yakınlarındaki Azak Denizi üzerinde uçan Rusya'ya ait A-50 tipi istihbarat uçağını düşürdü. Ukrayna sınır hattında istihbarat topladığı düşünülen uçağın havada vurulduğu ve düştükten sonra infilak ettiği anlara ait görüntüler de ortaya çıktı.

 • Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim
  00:01 Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimler öncesi Sancaktepe'de yaptığı konuşmasında ilk kez Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistemler açılışına Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından davet edildiğini söyledi. İmamoğlu, "Teşekkür ediyorum kendisine. Pazartesi oraya gideceğim. Şunun için gideceğim o açılışa: O bakanlık, o makamlar; onlar kadar benim. Benim makamım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, benim kadar onların. Bunu onlara öğretene kadar, bunu her yerde anlatacağım" dedi.

 • Twitch'e erişim engeli getirildi
  23 Şub Twitch'e erişim engeli getirildi

  BTK sayfasında paylaşılan bilgilere göre, popüler canlı yayın platformları arasında yer alan Twitch'e, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişim engeli getirildi.

 • Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz
  23 Şub Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz

  Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un bakanlık döneminde felaket bölgelerindeki hizmetlerinden övgüyle bahsetti. Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapan Özdemir, ''Biz felaket zamanı balıkçıya, tatile gitmeyiz'' dedi.

 • Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu
  23 Şub Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu

  Niğde'de kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki F.G. isimli kadın, evinde uyurken bulundu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
  23 Şub Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, ''Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak.'' ifadelerini kullandı.

 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  23 Şub 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  23 Şub Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.


Advertisement