Konya'da Gençler "Okuma Saati"Nde Buluştu - Son Dakika
Yerel

Konya'da Gençler "Okuma Saati"Nde Buluştu

Konya\'da Gençler "Okuma Saati"Nde Buluştu

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kütüphane Haftası kapsamında düzenlenen "Okuma Saati" programında yüzlerce öğrenci, kitabın ve okumanın önemine dikkat çekmek için hep birlikte kitap okudu.

27.03.2013 17:50

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kütüphane Haftası kapsamında düzenlenen "Okuma Saati" programında yüzlerce öğrenci, kitabın ve okumanın önemine dikkat çekmek için hep birlikte kitap okudu.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Bölge Yazma Eserler Kütüphanesi ve Türk Kütüphaneciler Derneği tarafından 49. Kütüphane Haftası nedeniyle "Okuma Saati" düzenlendi. Konya İl Halk Kütüphanesi Müdürü Hasan Coşar ile Büyükşehir Belediyesi Koyunoğlu Şehir Müze ve Kütüphanesi Müdürü Hasan Yaşar, 25-31 Mart arası kutlanan Kütüphane Haftası'nda yapılan etkinlikleri anlatarak kitap okumanın önemine dikkat çekti.

Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Memiş Kütükcü de, her türlü bilgi ve donanımın okuma sayesinde elde edildiğini belirterek, "Bilgimizi, deneyimimizi artırmak için ömür boyu okumak gerekiyor. Okumayı ne kadar sever ve vakit ayırırsak o denli donanımlı ve geleceğe hazır hale geliriz. Artık bilişim çağındayız. Bilgi ve donanım bizim en önemli ihtiyacımız. Okumayı sevmeli, mutlaka günün bir vaktini okuma için ayırmalıyız" dedi.

Konuşmaların ardından Kültürpark Amfi Tiyatro'da buluşan yüzlerce öğrenci, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyelerinin hediye ettiği kitapları okudu.

Öte yandan, Konya Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Haftası kapsamında Koyunoğlu Müzesi Sergi Salonu'nda, " Türkiye'nin İlk Türk Fotoğrafçısı Hasan Behçet" isimli fotoğraf sergisi açıyor. 28 Mart günü saat 14.30'da düzenlenecek etkinlik kapsamında Araştırmacı-Yazar Mehmet Eminoğlu'nu Anma programı düzenlenecek. - KONYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Konya'da Gençler 'Okuma Saati'Nde Buluştu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement