Konya İl Müftüsü Özbuğday'ın Ramazan Bayramı Mesajı - Son Dakika

Konya İl Müftüsü Özbuğday'ın Ramazan Bayramı Mesajı

13.08.2012 16:05
Konya İl Müftüsü Özbuğday'ın Ramazan Bayramı Mesajı

Konya İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Konya İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Özbuğday, mesajında, her zaman olduğu gibi bayram günlerinde de insanları incitici ve zarar verici davranışlardan kaçınılması gerektiğine dikkati çekti.

Dini bayramların insanlar arasında kaynaşmanın, dostluk ve arkadaşlıkların ilerletilmesi yolunda önemli olduğunu belirten Özbuğday, şunları kaydetti:

"Akraba ve komşularla tebrikleşerek karşılıklı sevgi ve saygı duygularımızı aktarmalıyız. Tanıdıklarımızı ziyaret ederek, hatırlarını sormalı ve gönüllerini almalıyız. Bizden dua bekleyen ölülerimizin mezarlarına giderek ruhlarını şad etmeliyiz. Hastanelerde ve evlerde yatan hastaları ziyaret etmeli, şifa dileklerimizi sunmalıyız. Yetimlerin ve kimsesiz çocukların başlarını okşamalı, onlara anne ve baba gibi davranmalıyız."

Yayıncı: Rıfat Yerlikaya - KONYA

YORUMLAR
500
Beyşehir'de kutsal topraklar yolcuları için aşıya başlandı Beyşehir'de kutsal topraklar yolcuları için aşıya başlandı OTOMOBİL REFÜJDEKİ DİREĞE ÇARPTI OTOMOBİL REFÜJDEKİ DİREĞE ÇARPTI Karatay Medresesi Çini Eserler Müzesi'nin restorasyonu tamamlanan bölümleri ziyarete açıldı Karatay Medresesi Çini Eserler Müzesi'nin restorasyonu tamamlanan bölümleri ziyarete açıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Konya İl Müftüsü Özbuğday'ın Ramazan Bayramı Mesajı - Son Dakika


Advertisement