Koyun kırkma işinden ayda 60 bin TL para kazanıyor! - Son Dakika

Koyun kırkma işinden ayda 60 bin TL para kazanıyor!

04.04.2022 13:19

Antalya'nın Kumluca ilçesinde her yaz koyun kırkma işleri yapan Hüseyin Gültekin günlük 2 bin TL, ayda 60 bin TL para kazanıyor. Gelen taleplere yetişemediğini söyleyen Gültekin, "Bayağı talep var. Yetişemiyorum. Yetişemediğim zaman destek için yeğenimi çağırıyorum. Çok kırkım var. Koyun başı 25 TL alıyorum" açıklamasını yaptı.

Kumluca ve Elmalı bölgelerinde uzun yıllardan beri koyun kırkma işleri yapan Hüseyin Gültekin, bölgede bu işleri yapması ile tanındığı için koyun sahiplerinin tercihi oluyor. Taleplere yetişemeyen Hüseyin Gültekin, yeğeninden yardım alıyor. Koyunun tanesini 25 TL'ye kırkan Gültekin, günlük 80 koyun kırkıyor. Günlük 2 bin TL kazanan Gültekin'in aylık kazancı 60 bin TL'yi buluyor.

Koyun kırkma işinden günlük 2 bin TL kazanıyor

"DOĞDUM DOĞALI BU İŞİ YAPIYORUM"

Koyun sahiplerinin kırkma işi için kendisini tercih ettiğini belirten Hüseyin Gültekin, "Doğdum doğalı bu işi yapıyorum. 40 yıl oldu. Kumluca ve elmalı bölgelerinde çalışıyorum. Diğer bölgelere geçiş yapmıyorum çünkü bu bölgedeki taleplere yetişemiyorum. Yoğun zamanlarda için yeğenimi çağırıyorum. Çok kırkım var. Koyun başı 25 TL alıyorum. Denizli'den gelen oluyor ama uzun yıllardır bu bölgede bu işi yaptığım için genelde koyun sahipleri beni tercih ediyorlar." dedi.

Koyun kırkma işinden günlük 2 bin TL kazanıyor

"YAPILACAK EN İYİ MESLEK"

Mayıs ayından eylül ayına kadar kırkım olduğunu söyleyen Gültekin, "Eylül ayında güz kırkımı yapıyoruz. Günlük 75 - 80 tane koyun kırkıyorum. Bu bölgede koyun kırkma işini yapan 8 - 10 kişi var. Bu işi yapan az olduğu için en iyi meslek, yapılacak en iyi iş bana göre. Çocukluğumuzda kırklık ile kırkım yapıyorduk. 2000 yılından beri elektrikli kırkım makinesine geçtik" diye konuştu.

Koyun kırkma işinden günlük 2 bin TL kazanıyor
Koyun kırkma işinden günlük 2 bin TL kazanıyor
YORUMLAR
500
Tunus'ta Nahda Hareketi'nden ayrılan bir grup yeni parti kurdu Tunus'ta Nahda Hareketi'nden ayrılan bir grup yeni parti kurdu Bartın'da barajın yanında yıkımların yaşandığı mahalle boşaltıldı Bartın'da barajın yanında yıkımların yaşandığı mahalle boşaltıldı Elektrik Mühendisleri Odası'ndan Çağrı: 'Kamulaştırma İdaresi Başkanlığı Kurulmalı' Elektrik Mühendisleri Odası'ndan Çağrı: 'Kamulaştırma İdaresi Başkanlığı Kurulmalı'
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Koyun kırkma işinden ayda 60 bin TL para kazanıyor! - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement