Küçük Yusuf'un Dramı Yürek Burkuyor - Son Dakika
Yerel

Küçük Yusuf'un Dramı Yürek Burkuyor

Küçük Yusuf\'un Dramı Yürek Burkuyor

Diyarbakır'da Gözlerinde ve Başında Doğuştan Şekil Bozukluğu Bulunan 4 Yaşındaki Yusuf Aladağ'ın Dramı Yürekleri Dağlıyor. Küçük Yusuf'un Ameliyatı İçin 18 Bin YTL Gerekirken Maddi Durumu Yetersiz Olan Aile Yardımseverlerden Destek Bekliyor.

29.02.2008 13:38

Diyarbakır'da gözlerinde ve başında doğuştan şekil bozukluğu bulunan 4 yaşındaki Yusuf Aladağ'ın dramı yürekleri dağlıyor. Küçük Yusuf'un ameliyatı için 18 bin YTL gerekirken maddi durumu yetersiz olan aile yardımseverlerden destek bekliyor.

Gözleri ve başında doğuştan şekil bozukluğu bulunan Yusuf Aladağ'ın ameliyatı için 18 bin YTL gerekiyor. Diyarbakır'ın Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşayan Aladağ ailesinin 11 çocuğundan biri olan Yusuf Aladağ, 4 yıl önce başında ve gözlerinde şekil bozukluğu oluşmuş olarak dünyaya geldi.

İlk olarak Diyarbakır'daki hastanelere götürülen küçük Yusuf'un tedavisinin Ankara ya da İstanbul'daki hastanelerde yapılabileceği söylendi. Yoksullukla boğuşan aile, Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve Diyarbakır Valiliği'nden aldığı destekle Yusuf'u Ankara'daki hastanelere götürdü. Ankara'da yapılan araştırmalar sonucunda Yusuf''un ilk ameliyatı yeşil kartın sağladığı imkanlar ile yapıldı ve ikinci ameliyat için gün verildi. Ancak, aileye ikinci ameliyatta yeşil kartın geçerli olmayacağı, 18 bin YTL karşılığında ameliyatın yapılabileceği söylendi. Türkçe bilmeyen baba Reşit Aladağ, parasızlık nedeniyle oğlunu tedavi ettiremediğini ifade ederek, "Hastane hastane dolaştırdık, yapılan tetkiklerde hastalığın teşhisi kondu. Yeşil kart ile ameliyat edildi. Ama tam iyileşmedi. Bu yıl ikinci kez ameliyat olması gerekiyor. Ancak bu ameliyat yeşil kart ile yapılamadığı için ne yapacağımızı bilmiyoruz. Amelelik yapıyorum, şartlarım çok kötü. Aldığım birkaç kuruşla ancak ailemi geçindirebiliyorum.

Tek çare ameliyat. Ama bunun için de 18 milyar (18 bin YTL) gerekiyor. Bunun da olması için hayırsever vatandaşlardan yardım bekliyoruz" dedi.

Anne Reşide Aladağ ise, oğlunun durumuna üzüldüğünü belirterek, "Yusufum iyileşsin. Onu böyle gördükçe kahroluyorum. Büyüdüğü zaman bu halinden utanmamasını istiyorum. Onu okula göndermek istiyorum. Bize yardım edilsin. Diyarbakır Milletvekilleri, Diyarbakır Valisi, belediyeler ile hayırsever vatandaşlardan destek istiyoruz. Çocuğumun umudu ameliyat. Lütfen bize yardım elini uzatın" dedi.

(SK-ZG-CMH-Y)

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Küçük Yusuf'un Dramı Yürek Burkuyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement