Son dakika Diyarbakır Valiliği haberleri, Diyarbakır Valiliği son dakika, son dakika Diyarbakır Valiliği

Son Dakika Diyarbakır Valiliği Haberleri

 • Diyarbakır'da iki mahalle geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi
  25 Şub Diyarbakır'da iki mahalle geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi

  Diyarbakır'ın Lice ilçesinde iki mahalle 15 gün süreyle ''özel güvenlik bölgesi'' ilan edildi. Valilikten yapılan açıklamada vatandaşların bu bölgeye izinsiz olarak girmeleri yasaklandı.

 • Diyarbakır'da Büyük Katılımlı Düğün
  25 Şub Diyarbakır'da Büyük Katılımlı Düğün

  Diyarbakır'da bürokratlar, siyasetçiler ve iş insanlarının bir araya geldiği yaklaşık 3 bin kişinin katılım sağladığı düğünde paralar havada uçuştu.

 • Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, DİSKİ Genel Müdürlüğünü ziyaret etti
  23 Şub Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, DİSKİ Genel Müdürlüğünü ziyaret etti

  Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su, Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğünü ziyaret ederek projelere ilişkin bilgi aldı. Toplantıda, kanalizasyon şebekeleri, içme ve yağmur suyu ile ilgili yapılacak yatırımlar ve planlanan projeler ele alındı.

 • Diyarbakır'da Baltık Ülkeleri Turizm Potansiyeli Toplantısı Gerçekleştirildi
  23 Şub Diyarbakır'da Baltık Ülkeleri Turizm Potansiyeli Toplantısı Gerçekleştirildi

  Diyarbakır'da Baltık ülkeleri Letonya, Litvanya ve Estonya'dan gelen seyahat acenteleri ve tur şirketlerinin katılımıyla kentin turizm potansiyeline yönelik toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, Diyarbakır'ın tarihi ve kültürel zenginlikleri vurgulanarak, tur operatörlerinin kente katkı sağlaması umut edildi.

 • Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Hattat Hamit Aytaç'ın İzinde Geleneksel Sanatlar Sergisi'ni açtı
  22 Şub Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Hattat Hamit Aytaç'ın İzinde Geleneksel Sanatlar Sergisi'ni açtı

  Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Ali Emiri Kültür Sanat Sezonu kapsamında 'Hattat Hamit Aytaç'ın İzinde Geleneksel Sanatlar Sergisi'ni açtı. Sergide, Hattat Hamit Aytaç'ın eserlerinin yanı sıra talebelerinin ve öğrencilerinin hüsn-i hat sanatı yolculuğu da sergilendi. Vali Su, Diyarbakır'ın önemli bir kent olduğunu vurgulayarak, Diyarbakır surlarında yapılan yenileme çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 • Diyarbakır'da 'Hattat Hamit Aytaç'ın İzinde Geleneksel Sanatlar Sergisi' Açıldı
  22 Şub Diyarbakır'da 'Hattat Hamit Aytaç'ın İzinde Geleneksel Sanatlar Sergisi' Açıldı

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından 20'inci yüzyıl hüsn-i hat sanatkarlarından Diyarbakırlı Hattat Hamit Aytaç'ın vefatından 42 yıl sonra 'Hattat Hamit Aytaç'ın İzinde Geleneksel Sanatlar Sergisi' düzenlendi. Açılışı gerçekleştirilen sergiye sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

 • Diyarbakır'da Tarih Yazan Çocuklar Projesi Devam Ediyor
  21 Şub Diyarbakır'da Tarih Yazan Çocuklar Projesi Devam Ediyor

  Diyarbakır Valiliği himayesinde ve Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda hayata geçirilen 'Tarih Yazan Çocuklar Projesi' kapsamında, Raif Türk İlkokulu'nda öğrencilere tarihteki önemli şahsiyetlerin hayatlarının yer aldığı 100 kitaplık serinin okutulduğu etkinlik düzenlendi. Çocuklar, okudukları kahramanların karakterlerine bürünerek canlandırmalar yaparak eğlenceli vakit geçirdi.

 • İçişleri Bakanı Yerlikaya: 200 bin konut ve köy evi yıl sonuna kadar teslim edilecek
  20 Şub İçişleri Bakanı Yerlikaya: 200 bin konut ve köy evi yıl sonuna kadar teslim edilecek

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır'da düzenlenen bir törende yaptığı konuşmada, bu yılın sonuna kadar 200 bin konut ve köy evinin hak sahiplerine teslim edileceğini açıkladı. Yerlikaya, önümüzdeki yıl ise bu sayının 389 bine çıkarılacağını belirtti. Ayrıca, depremzede kardeşlerin yeni yuvalarına kavuşturulmaya devam edileceğini vurguladı.

 • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır'da deprem konutlarının kura ve anahtar teslim törenine katıldı
  20 Şub İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır'da deprem konutlarının kura ve anahtar teslim törenine katıldı

  Bakan Yerlikaya, Diyarbakır'a 3 milyar lirayı aşkın kaynak aktarıldığını belirterek, bin 423 konutun kura çekimi ve hak sahiplerine tesliminin gerçekleştirileceğini söyledi. Deprem sonrası hızlı bir şekilde yapılan konutların teslimatının devam ettiğini ve hedefin 75 bin konutun teslimi olduğunu belirtti.

 • Camide oyun oynayan çocuklara bıçak çekmişti: Diyarbakır Valiliği'nden açıklama
  19 Şub Camide oyun oynayan çocuklara bıçak çekmişti: Diyarbakır Valiliği'nden açıklama

  Diyarbakır Valiliği, Bağlar ilçesinde bir caminin girişinde çocukları bıçakla korkutan şahsın güvenlik kuvvetleri tarafından yakalandığını duyurdu. Şüpheli S.S.'nin (70) emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Diyarbakır'da kanaat önderleriyle bir araya geldi Açıklaması
  16 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Diyarbakır'da kanaat önderleriyle bir araya geldi Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Burada yatırım ortamı farklılaştı son yıllarda.

 • Diyarbakır Valiliği: Deprem konut kuraları bugün çekilmeyecek
  16 Şub Diyarbakır Valiliği: Deprem konut kuraları bugün çekilmeyecek

  Diyarbakır Valiliği, bazı basın yayın ve sosyal paylaşım sitelerinde yer alan deprem konut kuralarının bugün çekileceğine dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Valilik, kuranın çekileceği tarih ve saatlerin hak sahibi olan depremzedelere kısa mesaj yoluyla bildirileceğini duyurdu.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, 'Diyarbakır'ın Gelecek Tasavvuru Kongresi'nde konuştu Açıklaması
  16 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, "Diyarbakır'ın Gelecek Tasavvuru Kongresi"nde konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Bir müjdeyi de vermiş olalım. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız ile görüştük, inşallah Diyarbakır-Erbil uçuşlarını da başlatıyoruz.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır Valiliğine ziyarette bulundu
  16 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır Valiliğine ziyarette bulundu

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır Valiliği'ne ziyaret gerçekleştirdi. Valilik önünde Vali Ali İhsan Su tarafından karşılanan Yılmaz, tören mangasını selamladı ve şeref defterini imzaladı. Yılmaz, Vali Su ile makamında bir süre görüşerek şehirdeki çalışmalara ilişkin brifing aldı. Ziyarette AK Parti Diyarbakır Milletvekili Suna Kepolu Ataman, AK Parti İl Başkanı Mehmet Raşit Ocak ve AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Halis Bilden de hazır bulundu.

 • CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, AKP'nin yerel yönetim politikasını eleştirdi
  13 Şub CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, AKP'nin yerel yönetim politikasını eleştirdi

  CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada AKP'nin yerel yönetim politikasını eleştirdi. Tanrıkulu, iktidarın muhalefetin yönettiği belediyelerin imar yetkilerine el koyduğunu ve bunu rüşvetle dağıttığını belirtti. Ayrıca, kayyum atanan belediyelerin görevi kötüye kullanma ve rant yapma işlerine dikkat çekti ve iktidara 2001'deki kuruluş ayarlarına geri dönme çağrısı yaptı.

 • DEM Partili adayın ''Gözaltına alındık'' paylaşımı yalan çıktı
  12 Şub DEM Partili adayın ''Gözaltına alındık'' paylaşımı yalan çıktı

  Diyarbakır Valiliği, DEM Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Doğan Hatun'un gözaltına alındığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada ''Bazı sosyal medya hesapları ve basında yer alan 'DEM Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doğan Hatun'un ilimizde gözaltına alındığına ilişkin haber ve yorumlar' kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.'' ifadelerine yer verildi.

 • Diyarbakır Valiliği, Doğan Hatun'un gözaltına alındığı haberlerini yalanladı
  12 Şub Diyarbakır Valiliği, Doğan Hatun'un gözaltına alındığı haberlerini yalanladı

  Diyarbakır Valiliği, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Diyarbakır Büyükşehir Belediye EŞ Başkan adayı Doğan Hatun'un gözaltına alındığı yönündeki haber ve yorumların gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Valilik, bu haberlerin mağduriyet algısı oluşturmak amacıyla kasıtlı olarak yapıldığını belirtti.

 • Diyarbakır Valiliği, DEM Parti adayının gözaltına alındığı iddialarını yalanladı
  12 Şub Diyarbakır Valiliği, DEM Parti adayının gözaltına alındığı iddialarını yalanladı

  Diyarbakır Valiliği, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doğan Hatun'un sosyal medya hesabındaki 'Gözaltına alınıyoruz' paylaşımının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

 • Diyarbakır'da Eylem ve Etkinlikler 15 Şubat'a Kadar Yasaklandı
  08 Şub Diyarbakır'da Eylem ve Etkinlikler 15 Şubat'a Kadar Yasaklandı

  Diyarbakır Valiliği, 15 Şubat'a kadar kentte yapılması planlanan toplantı ve gösteri yürüyüşleri, miting, çadır kurma, stant açma, afiş ve pankart asma gibi eylem ve etkinliklerinin 15 Şubat'a kadar yasaklandığını duyurdu. Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, kentte 8- 15 Şubat tarihleri arasında yapılması planlanan etkinliklerin yasaklandığı belirtildi.

 • Diyarbakır'da 15 Şubat'ta yapılması planlanan etkinlikler yasaklandı
  07 Şub Diyarbakır'da 15 Şubat'ta yapılması planlanan etkinlikler yasaklandı

  Diyarbakır Valiliği, 15 Şubat tarihlerinde kentte yapılması planlanan toplantı ve gösteri yürüyüşleri, miting, çadır kurma, stant açma, afiş ve pankart asma gibi eylem ve etkinliklerin yasaklandığını duyurdu. Yasaklama kararı, kamu düzeni ve güvenliği bozulabileceği gerekçesiyle alındı.

 • Diyarbakır'da deprem sergisi Ceylan Karavil Park AVM'de düzenlendi
  06 Şub Diyarbakır'da deprem sergisi Ceylan Karavil Park AVM'de düzenlendi

  Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su'nun da katıldığı deprem sergisi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük alışveriş merkezi olan Ceylan Karavil Park AVM'de gerçekleştirildi. Sergide, afetlerde ve trafik kazalarında kullanılan malzemeler ile ilk yardım müdahalesinde kullanılan tıbbi malzemeler sergilendi ve ziyaretçilere anlatıldı.

 • Dicle Elektrik Arama Kurtarma Ekibi Deprem Anma Törenine Katıldı
  06 Şub Dicle Elektrik Arama Kurtarma Ekibi Deprem Anma Törenine Katıldı

  Dicle Elektrik Arama Kurtarma ekibi, Kahramanmaraş merkezli depremin 1'inci yıl dönümünde AFAD'ın düzenlediği anma törenine katıldı. Diyarbakır ve Şanlıurfa'nın da etkilendiği depremde yoğun çalışmalar yürüten ekip, anma programında yerini aldı. Törende, depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifa dilekleri iletilirken, kurtarma ekiplerinin başarılı çalışmaları vurgulandı.

 • Diyarbakır'da terör operasyonu: 6 şüpheli yakalandı
  06 Şub Diyarbakır'da terör operasyonu: 6 şüpheli yakalandı

  Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda terör örgütü mensupları ile ilişki içerisinde oldukları ve yardım yataklık yaptıkları değerlendirilen 8 şahsa yönelik düzenlenen operasyonda 6 şüpheli şahıs yakalandı. Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 2 kişinin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği belirtildi. Operasyonda yapılan aramalarda ise çeşitli silah ve mühimmat ele geçirildi.

 • Diyarbakır'da kızını öldüren şahıs yakalandı ve tutuklandı
  06 Şub Diyarbakır'da kızını öldüren şahıs yakalandı ve tutuklandı

  Diyarbakır'ın Hani ilçesinde 9 yıldır aranan bir kişi, av tüfeğiyle kızını öldürdüğü gerekçesiyle jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonla yakalandı. Zanlı, adli makamlar tarafından tutuklandı.

 • Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, depremde hayatını kaybeden vatandaşların mezarlarını ziyaret etti
  06 Şub Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, depremde hayatını kaybeden vatandaşların mezarlarını ziyaret etti

  Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, 6 Şubat depremlerinin 1. yıl dönümünde depremde hayatını kaybeden vatandaşların mezarlarını ziyarette bulunarak karanfil bıraktı.

 • Diyarbakır'da depremde ölenler için anma programı düzenlendi
  06 Şub Diyarbakır'da depremde ölenler için anma programı düzenlendi

  Diyarbakır Valiliği, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremin yıl dönümünde anma programı düzenledi. Programda depremde hayatını kaybedenler için dualar okundu. Vali Ali İhsan Su, depremde gösterilen çabanın önemini vurgulayarak, olası depremlere hazırlıklı olmanın önemini belirtti.

 • AFAD İl Müdürlüğü'nde Deprem Anma Programı Düzenlendi
  06 Şub AFAD İl Müdürlüğü'nde Deprem Anma Programı Düzenlendi

  Diyarbakır Valiliği tarafından, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'te meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerin yıl dönümünde, AFAD İl Müdürlüğü'nde anma programı düzenlendi. Programa çeşitli kurum ve kuruluşlara ait arama kurtarma ekipleri katıldı. Program, siren sesinin çalmasıyla başladı ve deprem ile ilgili bir sinevizyon gösterisi izletildi. Program, depremde hayatını kaybedenler için duaların okunmasıyla sona erdi. Vali Ali İhsan Su, programda yaptığı açıklamada, deprem gecesi büyük çaba sarf edildiğini belirterek, depremlere karşı hazırlıklı olmanın önemine vurgu yaptı.

 • Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine konut teslim edecek
  06 Şub Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine konut teslim edecek

  Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde kentte arama-kurtarma çalışmalarına katılan ekiplerle bir araya geldi. Vali Su, 6 bin 40 konuttan tamamlanan 1423'ünü kura çekimiyle hak sahiplerine teslim edeceklerini açıkladı. Depremde 412 vatandaş hayatını kaybederken, 901 kişi yaralandı. Toplamda 16 bin 525 personel ve bin 347 araç arama-kurtarma çalışmalarına katıldı.

 • Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 10 yeni otobüsü hizmete aldı
  03 Şub Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 10 yeni otobüsü hizmete aldı

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımada etkin, verimli ve konforlu ulaşım hizmetinin vatandaşlara sunulması amacıyla alımı yapılan 10 otobüsü düzenlenen törenle hizmete aldı. Büyükşehir Belediyesi Doğalgazlı Otobüs Dolum Tesisinde yapılan programda konuşan Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su, Diyarbakır'a güzel bir hizmeti daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

 • Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 10 Yeni Otobüsü Hizmete Aldı
  03 Şub Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 10 Yeni Otobüsü Hizmete Aldı

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımada daha etkin, verimli ve konforlu bir ulaşım sunmak amacıyla 10 yeni otobüsü hizmete soktu. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su, düzenlenen törende vatandaşlara güzel bir hizmet sunmak için bir araya geldiklerini belirtti. Diyarbakır'da hizmetlerin devam ettiğini vurgulayan Su, geçen yıldan bu yana 35 yeni otobüsü hizmete aldıklarını ve ulaşım filosunu 330'a çıkardıklarını ifade etti. Ayrıca, otobüslerin engelli erişimine uygun olduğunu ve dijital dönüşümlerin gerçekleştirildiğini söyledi.

 • Diyarbakır'da Öğrenciler Türkiye'nin İlk Astronotu Alper Gezeravcı ile Görüştü
  31 Oca Diyarbakır'da Öğrenciler Türkiye'nin İlk Astronotu Alper Gezeravcı ile Görüştü

  Diyarbakır'da bulunan öğrenciler, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan (ISS) Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı ile görüşme fırsatı buldu. Gezeravcı, öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtladı ve bağlantının sona ermesinin ardından öğrenciler duygularını paylaştı. Programa, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Ahmet Yozgatlıgil, Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Türkiye'nin ikinci uzay yolcusu Tuva Cihangir Atasever ve öğrenciler katıldı.

 • Diyarbakır'da hasarlı binaların yıkımı sürüyor
  27 Oca Diyarbakır'da hasarlı binaların yıkımı sürüyor

  6 Şubat depreminden sonra Diyarbakır'da ağır ve orta hasar gören binaların yıkımı aralıksız devam ediyor. Kentteki hasarlı binaların yıkımını gerçekleştiren SMC Yıkım ve Hafriyat firma sorumlusu Hamza Yetüt, yıkımların Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve YİKOB kontrolünde yapıldığını belirtti.

 • Diyarbakır'da deprem yardım görevlilerine başarı belgesi
  25 Oca Diyarbakır'da deprem yardım görevlilerine başarı belgesi

  6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 kentten biri olan Diyarbakır'da Valilik koordinasyonunda kurulan Acil Ayni Yardım Koordinasyon Merkezi'nde 7/24 saat görev başında olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı görevlileri, başarı belgesi ile ödüllendirildi.

 • Diyarbakır'da PKK tarafından kaçırılan genç, jandarmanın ikna çabaları sonucu teslim oldu
  24 Oca Diyarbakır'da PKK tarafından kaçırılan genç, jandarmanın ikna çabaları sonucu teslim oldu

  Diyarbakır'da 2013'te terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Z.C., jandarmanın ikna çabaları sonucu güvenlik güçlerine teslim oldu. Z.C., ailesiyle buluşarak Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan aile sayısını 49'a çıkardı.

 • Diyarbakır ve Şanlıurfa'da Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleşti
  23 Oca Diyarbakır ve Şanlıurfa'da Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleşti

  Diyarbakır ve Şanlıurfa illerinin sosyo ekonomik kalkınmasını sağlamak amacıyla hazırlanan bölge planı kapsamında yapılan Karacadağ Kalkınma Ajansı yönetim kurulu toplantısı, Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak başkanlığında, Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su'nun ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantıda, TRC2 bölgesinde 5 yılda yapılması planlanan çalışmalar ele alındı.

 • Diyarbakır'da Sezai Karakoç Kültür ve Edebiyat Evi açıldı
  22 Oca Diyarbakır'da Sezai Karakoç Kültür ve Edebiyat Evi açıldı

  Diyarbakır'da restorasyonu tamamlanan Şehzadeler Konağı, Sezai Karakoç Kültür ve Edebiyat Evi olarak hizmet vermeye başladı. Müzede Sezai Karakoç'a ait eşyalar ve kitaplar sergilenirken, edebi etkinlikler de düzenlenecek.

 • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kulp Kaymakamı'nın imamı darp ettiği iddialarını yalanladı
  20 Oca İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kulp Kaymakamı'nın imamı darp ettiği iddialarını yalanladı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır Kulp Kaymakamı Burak Akeller'in cami imamını darp ettiği iddialarını yalanladı. Yerlikaya, kaymakamın sadece hutbe okuma tarzını hatırlatmak için imamı odasına çağırdığını ve incelemenin devam ettiğini belirtti.

 • Diyarbakır Kulp'ta Kaymakam ile İmam Arasında Tartışma
  20 Oca Diyarbakır Kulp'ta Kaymakam ile İmam Arasında Tartışma

  Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde, Kaymakam Burak Akeller ile imam M.K. arasında cuma namazında hutbe nedeniyle çıkan tartışmaya ilişkin Diyanet İşleri Başkanlığı'nca inceleme başlatılarak müfettiş görevlendirildi.

 • Diyarbakır Kulp'ta Kaymakam ile İmam Arasında Tartışma
  20 Oca Diyarbakır Kulp'ta Kaymakam ile İmam Arasında Tartışma

  Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde, Kaymakam Burak Akeller ile imam M.K. arasında cuma namazında hutbe nedeniyle çıkan tartışmaya ilişkin Diyanet İşleri Başkanlığı'nca inceleme başlatılarak müfettiş görevlendirildi.

 • Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale: 'Görev süremizde 50 projeyi hayata geçirdik'
  20 Oca Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale: 'Görev süremizde 50 projeyi hayata geçirdik'

  Diyarbakır'ın AK Partili Hani İlçe Belediye Başkanı İbrahim Lale, görevde olduğu yaklaşık 5 yıllık süreçte toplam 50 projeyi hayata geçirdiklerini, hizmet seferberliğinde gönül bağını yeniden inşa ettiklerini söyledi.

 • Diyarbakır'da Yöresel Kıyafetler ve Moda Tasarım Yarışması
  20 Oca Diyarbakır'da Yöresel Kıyafetler ve Moda Tasarım Yarışması

  Diyarbakır Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, DESOB ve Dicle Üniversitesi işbirliğiyle 'Geçmişten Geleceğe Yöresel Kıyafetler ve Moda Tasarım Yarışması' düzenlendi. Yarışmada birbirinden renkli ve özgün tasarımlar sergilendi.

 • Diyarbakır'da Kaymakamın Cami Hocasını Darp Ettiği İddiasıyla Soruşturma Başlatıldı
  20 Oca Diyarbakır'da Kaymakamın Cami Hocasını Darp Ettiği İddiasıyla Soruşturma Başlatıldı

  Diyarbakır'ın Kulp İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Burak Akeller, cuma namazı için gittiği Bahçelievler Camisinde, hocanın hutbede şehitler ile ilgili paragrafı okumamasına tepki gösterdi. Kaymakamın gösterdiği tepki üzerine sosyal medya ve bazı basın yayın organlarında 'Kaymakamın cami hocasını darp etti' şeklindeki haberler üzerine Diyarbakır Valiliği tarafından olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Diyarbakır Valiliği, Kulp İlçe Başkanı'nın Cami İmamını Darp Ettiği İddialarını Soruşturuyor
  20 Oca Diyarbakır Valiliği, Kulp İlçe Başkanı'nın Cami İmamını Darp Ettiği İddialarını Soruşturuyor

  Diyarbakır Valiliği, Kulp İlçe Başkanı Burak Akeller'in cuma namazında hutbe okuma tarzını beğenmediği gerekçesiyle Bahçelievler Camisi imamını darp ettiği iddialarına ilişkin adli ve idari tahkikat başlatıldığını açıkladı. İmam M.K., darp raporu alarak kaymakamdan şikayetçi oldu.

 • Diyarbakır'ı karıştıran iddia! Kaymakam imamı darbetti, valilik soruşturma başlattı
  19 Oca Diyarbakır'ı karıştıran iddia! Kaymakam imamı darbetti, valilik soruşturma başlattı

  Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde Kaymakam Burak Akeller'in cuma namazı için gittiği camide imamı mikrofonla darbettiği iddiası büyük yankı uyandırdı. Olayla ilgili Valilik tarafından soruşturma başlatılırken Kaymakam Akeller iddiaları kesin bir dille yalanladı.

 • Diyarbakır Valiliği, Kulp ilçesindeki darp iddiasıyla ilgili soruşturma başlattı
  19 Oca Diyarbakır Valiliği, Kulp ilçesindeki darp iddiasıyla ilgili soruşturma başlattı

  Diyarbakır Valiliği, Kulp ilçesinde yaşandığı iddia edilen darp olayıyla ilgili adli ve idari soruşturma başlattığını duyurdu.

 • Diyarbakır'da Sezai Karakoç Kültür ve Edebiyat Evi açılıyor
  19 Oca Diyarbakır'da Sezai Karakoç Kültür ve Edebiyat Evi açılıyor

  Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali İhsan Su, Şehzadeler Konağı'nın restorasyonunu tamamlayarak Sezai Karakoç Kültür ve Edebiyat Evi'ne dönüştürülen merkezin açılışını yapacak. Merkezde, ünlü şair Sezai Karakoç'a ait özel eşyalar ve kitapların sergileneceği müze alanı ve edebi etkinliklerin yapılacağı alanlar bulunacak.

 • Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı
  19 Oca Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı

  Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Anadolu Ajansının (AA) gözünden 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı. Su, AA muhabirleri ile foto muhabirlerinin çektiği 147 fotoğrafı inceledi ve seçim yapmanın zor olduğunu belirtti. Fotoğrafları çeken arkadaşları tebrik eden Su, başarılarının devamını diledi.

 • Diyarbakır Valiliği, 250 okula spor malzemesi desteği sağladı
  16 Oca Diyarbakır Valiliği, 250 okula spor malzemesi desteği sağladı

  Diyarbakır Valiliği, genç ve çocukların spor becerilerini desteklemek ve spora olan ilgiyi arttırmak amacıyla kentteki 250 okula spor malzemesi desteği sundu. Vali Ali İhsan Su, çocuk ve gençlerin spor becerilerinin gelişmesi için ellerindeki tüm imkanları seferber ettiklerini belirtti. Diyarbakır'da son iki yılda 1 milyar liradan fazla yatırımı spor tesislerine gerçekleştirdiklerini ifade eden Su, bu hizmetlerle çocukların hem sağlık yönünden kendilerini daha iyi hissedeceklerini hem de eğitimde başarılı olacaklarını söyledi.

 • Diyarbakır'da 23 Ton Uyuşturucu Madde İmha Edildi
  16 Oca Diyarbakır'da 23 Ton Uyuşturucu Madde İmha Edildi

  Diyarbakır'da 2023 yılında gerçekleştirilen operasyonlarda ele geçirilen toplam 23 ton 961 kilo 950 gram uyuşturucu madde, Lice İlçe Jandarma Komutanlığı uyuşturucu madde imha alanında yakılarak imha edildi. O anlar havadan görüntülendi.

 • Diyarbakır'da 23 Ton Uyuşturucu Madde İmha Edildi
  16 Oca Diyarbakır'da 23 Ton Uyuşturucu Madde İmha Edildi

  Diyarbakır'da 2023'te gerçekleştirilen operasyonlarda ele geçirilen 23 ton 961 kilo 950 gram uyuşturucu madde, Lice İlçe Jandarma Komutanlığı uyuşturucu madde imha alanında yakılarak imha edildi. O anlar havadan görüntülendi.

 • Diyarbakır'da 'Güneydoğu Anadolu Kariyer Fuarı' başladı
  05 Oca Diyarbakır'da "Güneydoğu Anadolu Kariyer Fuarı" başladı

  Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinatörlüğünde ve Dicle Üniversitesi (DÜ) ev sahipliğinde düzenlenen Güneydoğu Anadolu Kariyer Fuarı (GÜNKAF'24) başladı.

 • Diyarbakır'da PKK saldırısında hayatını kaybeden 6 öğrenci anıldı
  03 Oca Diyarbakır'da PKK saldırısında hayatını kaybeden 6 öğrenci anıldı

  Diyarbakır'da 16 yıl önce PKK'lı teröristler tarafından gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden 6'sı öğrenci 7 kişi törenle anıldı. Şehitlerin aileleri ve Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su'nun konuşmalarıyla duygusal anlar yaşandı. Vali Su, terörle mücadelenin devam edeceğini vurguladı.

 • Diyarbakır'da 1 Yılda 102 Milyon Kök Kenevir ve 47 Ton Esrar Ele Geçirildi
  03 Oca Diyarbakır'da 1 Yılda 102 Milyon Kök Kenevir ve 47 Ton Esrar Ele Geçirildi

  Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda 1 yıl içinde 102 milyon 594 bin kök kenevir ile 47 ton 60 kilogram esrar ele geçirildi. Diyarbakır Valiliği, uyuşturucuyla mücadelenin kararlılıkla devam ettiğini belirtti ve operasyonlara devam edileceğini açıkladı.

 • Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, güvenlik noktalarında jandarma ve polis ekiplerini ziyaret etti
  31 Ara Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, güvenlik noktalarında jandarma ve polis ekiplerini ziyaret etti

  Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, yeni yıl öncesi güvenlik noktalarında jandarma ve polis ekiplerini ziyaret ederek çorba ikramında bulundu. Vali Su, görevli personele çorba ikram ederken, sürücü ve yolcuların yeni yılını kutladı ve çikolata ile oyuncak hediye etti.

 • Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su: Yılbaşı gecesi 170 noktada 2 bin 527 personelle sahadaydık
  31 Ara Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su: Yılbaşı gecesi 170 noktada 2 bin 527 personelle sahadaydık

  Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, yılbaşı gecesi 170 noktada 2 bin 527 personelle sahada olduklarını söyledi. Vali Su, güvenlik güçlerini ziyaret ederek yeni yılını kutladı ve vatandaşlara ikramlarda bulundu. Vali Su, tedbirlerin alındığını ve ekiplerin huzur ve güven için çalıştığını belirtti.

 • Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su'dan Yeni Yıl Mesajı
  31 Ara Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su'dan Yeni Yıl Mesajı

  Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Su, mesajında, 2023'ün zorlu bir yıl olduğunu ve depremlerin herkesi derinden etkilediğini belirtti. Su, depremzedelerin sağlam ve güvenli yuvalarına kavuşması için çalışmaların devam ettiğini vurguladı. Ayrıca, yeni yılda Diyarbakır'ın sosyal, ekonomik ve kültürel yönden daha da ilerlemesi için çalışmaların kararlılıkla sürdürüleceğini ifade etti.

 • DEM Parti Eş Genel Başkanı teröristlerin ismini sayıp ekledi: Onların sesi olmaya devam edeceğiz
  24 Ara DEM Parti Eş Genel Başkanı teröristlerin ismini sayıp ekledi: Onların sesi olmaya devam edeceğiz

  Önceki gün, ''Kürt sorunu devam ettikçe Tekirdağlı da Trabzonlu da rahat olmayacak.'' diyen DEM Parti'nin Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan skandal açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Diyarbakır'daki olaylı DEM Parti kongresinde konuşan Bakırhan, öldürülen teröristlerin isimlerini tek tek sayıp ''Biz onların sesi soluğu olmaya devam edeceğiz.'' dedi.

 • DEM Parti kongresinde teröristler için ''şehit'' deyip saygı duruşunda bulunan terör destekçilerine gözaltına
  24 Ara DEM Parti kongresinde teröristler için ''şehit'' deyip saygı duruşunda bulunan terör destekçilerine gözaltına

  Diyarbakır'da DEM Parti Gençlik Meclisi 1'inci Olağan Kongresi'nde, öldürülen teröristler için ''şehit'' denilip, saygı duruşunda bulunuldu. Skandal sonrası Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'tan açıklama geldi. Bakan Tunç, infiale yol açan kongrede, suç ve suçluyu övme ile terör propagandası yapan şüphelilere yönelik adli soruşturma başlatıldığını ve gözaltı kararı verildiğini açıkladı. Polis, 42 terör destekçisini gözaltına aldı.

 • Diyarbakır'da Aşık Veysel Yılı Şan Dinletisi
  22 Ara Diyarbakır'da Aşık Veysel Yılı Şan Dinletisi

  Diyarbakır Güzel Sanatlar Lisesi'nde Aşık Veysel'in ölümünün 50. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen Anadolu Ezgileri Şan Dinletisi ve heykel açılışı etkinliği gerçekleştirildi. Programa, Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su'nun eşi Zeliha Su, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali'nin eşi Sevil Küçükali, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 • Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 'Huzur Hanem' buluşmalarında Senai Demirci söyleşi gerçekleştirdi
  19 Ara Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 'Huzur Hanem' buluşmalarında Senai Demirci söyleşi gerçekleştirdi

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Terapistin Mevlana Olsaydı' söyleşisinde yazar Senai Demirci, Gazze'deki zulmü anlattı ve Filistinliler için dualar edildi. Programa Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su'nun eşi Zeliha Su ve daire başkanları da katıldı.

 • DİYARBAKIR'DA JANDARMANIN ARANANLARA OPERASYONUNDA 129 TUTUKLAMA
  18 Ara DİYARBAKIR'DA JANDARMANIN ARANANLARA OPERASYONUNDA 129 TUTUKLAMA

  DİYARBAKIR'da jandarmanın düzenlediği operasyonda çeşitli suçlardan aranıp, gözaltına alınan 189 kişiden 129'u tutuklandı.

 • Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığından Türkiye geneli operasyon
  18 Ara Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığından Türkiye geneli operasyon

  Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekiplerin Türkiye geneli düzenlediği operasyonda nitelikli suçlardan aranan 189 kişi gözaltına alınırken, adli makamlara sevk edilen şüphelilerden 129'u tutuklandı, 60 kişi ise serbest bırakıldı.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Diyarbakır Tanıtım Günleri'ni ziyaret etti
  16 Ara Cumhurbaşkanı Yardımcısı Diyarbakır Tanıtım Günleri'ni ziyaret etti

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen Diyarbakır Tanıtım Günleri'ni ziyaret etti. Yılmaz, şehrin kültürü, gastronomisi ve doğal güzelliklerinin tanıtıldığı etkinlikte yöresel ikramlarla karşılandı.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Diyarbakır Tanıtım Günleri'ne katıldı
  15 Ara Cumhurbaşkanı Yardımcısı Diyarbakır Tanıtım Günleri'ne katıldı

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Atatürk Havalimanı Etkinlik Alanı'nda düzenlenen Diyarbakır Tanıtım Günleri'ne katıldı. Yılmaz, valilik ve belediye stantlarını dolaşarak yetkililerden bilgi aldı ve yöresel ürünlerle ikram edildi. Ziyaretçilerle sohbet eden Yılmaz, hatıra fotoğrafı çektirdi ve ebru yaptı. Ziyaretinde Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su ve Diyarbakır Tanıtma Kültür ve Yardımlaşma Vakfı İstanbul Başkanı Aydoğan Ahıakın da eşlik etti.

 • İnci Projesi ile yetim ve öksüz öğrencilere mont ve bot hediye edildi
  15 Ara İnci Projesi ile yetim ve öksüz öğrencilere mont ve bot hediye edildi

  Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan İnci Projesi kapsamında, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Diyarbakır Şube Başkanlığı tarafından 6 ilçedeki yetim ve öksüz öğrencilere bir mont ve bir bot hediye edildi. Proje sayesinde, öğrencilerin giyim ihtiyaçları karşılanmış oldu.

 • Diyarbakır Tanıtım Günleri Atatürk Havalimanı'nda başladı
  14 Ara Diyarbakır Tanıtım Günleri Atatürk Havalimanı'nda başladı

  Diyarbakır Tanıtım Günleri, Atatürk Havalimanı'nda başladı. Etkinlikte Diyarbakır'ın kültürü, gastronomisi, doğal güzellikleri ve yöresel lezzetleri tanıtılacak. İstanbul Valisi Davut Gül, Diyarbakır'ın bugünü dünden daha iyi ama yarının da bugünden daha iyi olacağını belirtti.

 • Diyarbakır Tanıtım Günleri Atatürk Havalimanı'nda başladı
  14 Ara Diyarbakır Tanıtım Günleri Atatürk Havalimanı'nda başladı

  Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen Diyarbakır Tanıtım Günleri, yöresel lezzetler, el sanatları ve kentin tarihi özelliklerinin tanıtımıyla başladı. İstanbul Valisi Davut Gül, Diyarbakır'ın potansiyelini vurgulayarak, şehrin geleceğinin bugünden daha iyi olacağını belirtti. Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su ise kentin tarihi ve kültürel zenginliklerini anlattı. Tanıtım günleri, 17 Aralık'a kadar devam edecek.

 • Dicle Üniversitesi'nde Filistin'de İnsan Olmak konulu söyleşi düzenlendi
  12 Ara Dicle Üniversitesi'nde Filistin'de İnsan Olmak konulu söyleşi düzenlendi

  Dicle Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Diyanet Gençlik, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile Dicle Gençlik Kulübü iş birliğiyle 'Filistin'de İnsan Olmak' konulu söyleşi düzenlendi. Söyleşiye, İsrail'in saldırılarına değinen Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Meral Karakoç konuşmacı olarak katıldı. Programa, Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su'nun eşi Zeliha Su, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tanyıldız, akademisyenler ve öğrenciler de katıldı.

 • Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını inceledi
  06 Ara Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını inceledi

  Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları denetledi. Vali Su, Şeyh Sait Bulvarı ve Yeşil Kuşak çalışmaları hakkında bilgi aldı ve kent trafiğini rahatlatacak önlemler için talimat verdi.

 • Ceylan Karavil Park'ta Dünya Engelliler Günü kutlamaları
  03 Ara Ceylan Karavil Park'ta Dünya Engelliler Günü kutlamaları

  Diyarbakır'daki Ceylan Karavil Park AVM, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde çeşitli etkinlikler düzenleyerek engelli bireylerin katılımını sağladı. Vali Ali İhsan Su ve Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, engelli vatandaşların el emeği ürünlerini sergileyerek günü kutladı.

 • Diyarbakır'da Özel Sesler Korosu Jandarma Hava Grup Komutanlığında sahne aldı
  02 Ara Diyarbakır'da Özel Sesler Korosu Jandarma Hava Grup Komutanlığında sahne aldı

  Diyarbakır'da hafif düzeyde otizmli ve zihinsel engeli bulunan 20 öğrencinin yer aldığı 'Özel Sesler Korosu' Jandarma Hava Grup Komutanlığında sahne aldı, pilot ve teknik personele türküler seslendirdi.

 • Diyarbakır'da trafik polisine hakaret eden sürücüye tepki
  01 Ara Diyarbakır'da trafik polisine hakaret eden sürücüye tepki

  Diyarbakır'da bir otomobil sürücüsü, kural ihlali yapması üzerine kendisini uyaran trafik polisine hakaret edip mukavemette bulundu. Çevredekilerin tepki gösterdiği olayda sürücüye müdahale eden trafik polisleri tarafından kurtarıldı. Sürücünün kolunda kırık olduğu belirlendi ve olayla ilgili adli ve idari tahkikat başlatıldı.

 • Diyarbakır'da Kadına Şiddete Karşı Etkinlik Yasaklandı
  24 Kas Diyarbakır'da Kadına Şiddete Karşı Etkinlik Yasaklandı

  Diyarbakır Valiliği, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü konulu etkinliğe kısıtlama getirildiğini duyurdu. Valilik açıklamasında, etkinliğin mevzuatlara aykırı olduğu gerekçesiyle eylem ve yürüyüşlere yasak getirildiği belirtildi.

 • Diyarbakır'da 9 Firari Hükümlü Yakalandı
  23 Kas Diyarbakır'da 9 Firari Hükümlü Yakalandı

  Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi tarafından yapılan operasyon sonucunda, aranan 9 firari hükümlü yakalandı. Yakalanan kişiler arasında uyuşturucu ticareti, adam öldürme ve hırsızlık gibi suçlardan hapis cezası bulunanlar da yer alıyor.

 • Diyarbakır'da yağışlara karşı önlemler gözden geçirildi
  18 Kas Diyarbakır'da yağışlara karşı önlemler gözden geçirildi

  Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su başkanlığında yapılan toplantıda, kent genelindeki yağışlara karşı alınacak tedbirler gözden geçirildi. Toplantıda, sel, su baskını, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı alınacak önlemler ele alındı.

 • Diyarbakır Valiliği, Eylemleri 4 Gün Süreyle Yasakladı
  16 Kas Diyarbakır Valiliği, Eylemleri 4 Gün Süreyle Yasakladı

  Diyarbakır Valiliği, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın ceza infaz koşullarının gündeme getirilmesi amacıyla yapılacak olan 'İmralı sözde tecridine karşı Gemlik'e özgürlük yürüyüşü' konulu kitlesel eylem ve etkinlik ile ilgili olarak açık alanlarda yapılmak istenilen her türlü eylemi 4 gün süreyle yasakladığını duyurdu. Yasaklama, kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla alınmıştır.

 • Diyarbakır'da Eylem ve Etkinlikler 4 Gün Süreyle Yasaklandı
  15 Kas Diyarbakır'da Eylem ve Etkinlikler 4 Gün Süreyle Yasaklandı

  Diyarbakır'da toplanma, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri ya da broşür dağıtma, afiş ya da pankart asma gibi eylem ve etkinlikler 4 gün süreyle yasaklandı. Bursa'da yapılacak olan 'Sözde İmralı tecridine karşı Gemlik'e özgürlük yürüyüşü' konulu kitlesel eylem ve etkinlikle ilgili olarak Bursa Valiliği tarafından alınan yasak kararı, Diyarbakır'da da geçerli olacak.

 • Diyarbakır'da Tarımsal Kuraklık İl Kriz Merkezi Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
  15 Kas Diyarbakır'da Tarımsal Kuraklık İl Kriz Merkezi Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

  Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su başkanlığında Tarımsal Kuraklık İl Kriz Merkezi Değerlendirme Toplantısı düzenlendi. Toplantıda, sürdürülebilir tarımsal su kullanımının planlanması, kuraklık dönemlerinde alınacak tedbirler ve kuraklık etkilerinin azaltılması için etkin mücadele programı ele alındı. Vali Su, su kaynaklarının korunması ve tasarruflu kullanılmasının önemine vurgu yaparak, sahada etkin bir takibin sürdürüleceğini belirtti. Toplantıya, ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri ile oda ve birlik başkanları da katıldı.

 • Diyarbakır'da 5. Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı Açıldı
  14 Kas Diyarbakır'da 5. Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı Açıldı

  Diyarbakır'da düzenlenen 5. Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı, 57 ilden 168 firma katılımıyla kapılarını açtı. Erzurum'un onur konuğu olduğu fuar, yöresel ürünlerin markalaşması ve coğrafi ürünlerin tanınması amacıyla birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak. Fuarın açılışında konuşan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, bu yıl 400 bin ziyaretçi beklediklerini belirtti. Erzurum Ticaret Borsası Başkanı Hakan Oral ise Diyarbakır'ın Türk kültürünü ileriye taşımak için gösterdiği gayretin örnek teşkil edeceğine inandığını ifade etti. Fuar, 19 Kasım tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

 • Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kahramanmaraş'ta Anıldı
  10 Kas Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kahramanmaraş'ta Anıldı

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85'inci yılında Kahramanmaraş'ta düzenlenen törenle anıldı. Atatürk Meydanı'nda yapılan törende çelek konuldu, sirenler çalındı ve İstiklal Marşı okundu. Anma programı ise Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde devam etti ve öğrenciler Atatürk ile ilgili şiirler okudu.

Advertisement