Muğla'da Suya Yüzde 25 Zam - Son Dakika
Yerel

Muğla'da Suya Yüzde 25 Zam

Muğla\'da Suya Yüzde 25 Zam

Muğla Belediyesi 2012 yılının ilk Belediye Meclis toplantısında suya zam yaptı.

04.01.2012 12:16
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Muğla Belediyesi 2012 yılının ilk Belediye Meclis toplantısında suya zam yaptı. Gerekçe olarak elektriğe yapılan zam ve bakım onarım giderlerinin artmasını gösterdi.

Ocak ayının ve 2012 yılının ilk belediyle meclis toplantısı suya zam ile açıldı. Belediye Başkanı Osman Gürün'ün başkanlık yaptığı Belediye Meclis toplantısında Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Hilmi Giresun, suya yapılacak zam hakkında bilgi verdi. Giresun, "Elektrik zammı, bakım onarım ve amortisman giderlerinin yüksek olmasından kaynaklanan fiyat arttırımı için gerekli çalışmalar yapıldı. Suya bu yıl için yüzde 25 oranında zam öngördük. Diğer iller ile karşılaştırdığımızda hemen hemen birbirine yakın bir fiyat politikası var. Su tonaj fiyatı düşük olan illerde ise su rezervlerinin yüksekliği veya sanayi şehri olmalarından kaynaklanıyor" dedi.

AK Partili Belediye Meclis üyesi Hamza Akercan ise kaçak suyun maliyetinin vatandaşa yüklendiğini belirterek, "Muğla belediyesinin su politikası yok. Yüzde 25 artış çok fazla. Komşu iller Aydın, Denizli ve Uşak gibi illerde ve Çine, Fethiye gibi ilçelerde bizden çok çok aşağılarda bir rakam mevcut. Muğla Belediyesi'nin Muğla halkına daha fazla su faturası ödetmemesi için bu zammın geri çekilmesi lazım. Yüzde 60 kaçak olan bir su isale hattının kaçak maliyetinin Muğla halkına ödettirilmemesi gerekir" dedi.

Belediye Başkanı Osman Gürün ise Akercan'ın su politikası olmadığı iddialarına katılmadığını belirterek, "Fiyatlandırma maliyet hesaplamaları yapılarak bu oranlar belirlendi" dedi.

Yapılan oylamada yüzde 25'lik su zammı CHP'li üyelerin oy çokluğu ile kabul edildi. - MUĞLA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Muğla'da Suya Yüzde 25 Zam - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • HSK atama kararları yürürlükte! 148 hakim ve savcının görev yeri değişti
  00:25 HSK atama kararları yürürlükte! 148 hakim ve savcının görev yeri değişti

  Adli yargı hakim ve Cumhuriyet Savcısı adaylarının atamaları gerçekleştirildi. Adayların, Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanlığınca atanmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Atama kararına göre 148 hakim ve savcının görev yeri değişti.

 • Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus istihbarat uçağını düşürdü
  00:11 Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus istihbarat uçağını düşürdü

  Ukrayna ordusu, Karadeniz yakınlarındaki Azak Denizi üzerinde uçan Rusya'ya ait A-50 tipi istihbarat uçağını düşürdü. Ukrayna sınır hattında istihbarat topladığı düşünülen uçağın havada vurulduğu ve düştükten sonra infilak ettiği anlara ait görüntüler de ortaya çıktı.

 • Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim
  00:01 Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimler öncesi Sancaktepe'de yaptığı konuşmasında ilk kez Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistemler açılışına Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından davet edildiğini söyledi. İmamoğlu, "Teşekkür ediyorum kendisine. Pazartesi oraya gideceğim. Şunun için gideceğim o açılışa: O bakanlık, o makamlar; onlar kadar benim. Benim makamım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, benim kadar onların. Bunu onlara öğretene kadar, bunu her yerde anlatacağım" dedi.

 • Twitch'e erişim engeli getirildi
  23 Şub Twitch'e erişim engeli getirildi

  BTK sayfasında paylaşılan bilgilere göre, popüler canlı yayın platformları arasında yer alan Twitch'e, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişim engeli getirildi.

 • Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz
  23 Şub Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz

  Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un bakanlık döneminde felaket bölgelerindeki hizmetlerinden övgüyle bahsetti. Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapan Özdemir, ''Biz felaket zamanı balıkçıya, tatile gitmeyiz'' dedi.

 • Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu
  23 Şub Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu

  Niğde'de kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki F.G. isimli kadın, evinde uyurken bulundu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
  23 Şub Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, ''Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak.'' ifadelerini kullandı.

 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  23 Şub 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  23 Şub Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.


Advertisement