Mustafa Sarıgül'den Enes Kanter'in skandal paylaşımına tepki: Cumhurbaşkanımıza kimsenin laf söylemesine izin vermeyiz - Son Dakika

Mustafa Sarıgül'den Enes Kanter'in skandal paylaşımına tepki: Cumhurbaşkanımıza kimsenin laf söylemesine izin vermeyiz

29.05.2022 07:32

Türkiye Değişim Partisi lideri Mustafa Sarıgül lideri, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in manevi oğlu basketbolcu Enes Kanter'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın posterini ayaklarının altına aldığı skandal paylaşıma sert tepki gösterdi. Sarıgül, "Cumhurbaşkanımıza yurt içi ve yurt dışından kimsenin laf söylemesine izin vermeyiz. Cumhurbaşkanlığı makamı bütün ulusumuzu temsil eden bir makamdır. Bu makama dil uzatılmasına Türkiye Değişim Partisi olarak asla ve asla izin vermeyiz." dedi.

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in manevi oğlu basketbolcu Enes Kanter, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın posterini ayaklarının altına aldığı bir video paylaşmıştı. Skandal paylaşımla ilgili Enes Kanter hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan re'sen soruşturma başlatılırken Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül'den de sert bir çıkış geldi.

Mustafa Sarıgül: 'Cumhurbaşkanımıza kimsenin laf söylemesine izin vermeyiz'

"CUMHURBAŞKANIMIZA KİMSENİN LAF SÖYLEMESİNE İZİN VERMEYİZ"

Sarıgül, Enes Kanter'in yaptığı paylaşımı kınadıklarını ve Cumhurbaşkanına yurt içi ve yurt dışından kimsenin laf söylemesine izin vermeyeceklerini dile getirdi. Enes Kanter'in paylaşımını kınadıklarını ifade eden Sarıgül, "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımıza yurt içi ve yurt dışından kimsenin laf söylemesine izin vermeyiz. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamı bütün ulusumuzu temsil eden bir makamdır. Bu makama dil uzatılmasına Türkiye Değişim Partisi olarak asla ve asla izin vermeyiz." dedi.

Mustafa Sarıgül: 'Cumhurbaşkanımıza kimsenin laf söylemesine izin vermeyiz'

"O MAKAMA HERKES SAYGI GÖSTERME MECBURİYETİNDE"

Açıklamalarının devamında ise Sarıgül, "Türkiye Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamı devletimizin makamıdır. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, bütün ulusumuzu temsil etmektedir. O makama herkesin saygı göstermek mecburiyeti vardır. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı; atalarımızın, dedelerimizin, ecdadımızın bize bıraktığı son derece yüce bir makamdır. Bu makama dil uzatılmasını kesinlikle ve kesinlikle doğru bulmayız ve esefle kınıyoruz" dedi.

YORUMLAR (1)
  • Hakim ATMACA: Ne olursa olsun bir lider bir ülkeyi bir toplumu temsil eder yapılan saygısızcadır yanlış Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
500
TDP Genel Başkanı Sarıgül: 'Yunan parlamentosu önünde Türk bayrağını gururla ve kimseden korkmadan açtık' TDP Genel Başkanı Sarıgül: 'Yunan parlamentosu önünde Türk bayrağını gururla ve kimseden korkmadan açtık' Mustafa Sarıgül, Yunanistan Parlamentosu önünde Türk bayrağı açtı: Amerika'dan medet umma Mustafa Sarıgül, Yunanistan Parlamentosu önünde Türk bayrağı açtı: Amerika'dan medet umma Mustafa Sarıgül: Biz Yunanistan'a barış için gittik (2) Mustafa Sarıgül: Biz Yunanistan'a barış için gittik (2)
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Mustafa Sarıgül'den Enes Kanter'in skandal paylaşımına tepki: Cumhurbaşkanımıza kimsenin laf söylemesine izin vermeyiz - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement