Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Nazım Hikmet Ran, doğum gününde bestelenmiş eserleriyle anıldı - Son Dakika

Nazım Hikmet Ran, doğum gününde bestelenmiş eserleriyle anıldı

Nazım Hikmet Ran, doğum gününde bestelenmiş eserleriyle anıldı Nilüfer Belediyesi'nin düzenlediği konserde, doğumunun 121. yılında usta şair Nazım Hikmet, şiirlerinden bestelenmiş eserlerle anıldı.

17.01.2023 - 11:36,  Güncelleme: 11:44

Nazım Hikmet Ran, doğum gününde bestelenmiş eserleriyle anıldı

BURSA - Nilüfer Belediyesi'nin düzenlediği konserde, doğumunun 121. yılında usta şair Nazım Hikmet, şiirlerinden bestelenmiş eserlerle anıldı. Nazım Hikmet'in eşsiz mısralarından notalara dökülmüş ezgileri, büyüleyici sesiyle Serenad Bağcan seslendirdi.

Usta şair Nazım Hikmet Ran, 121. doğum yılında Nilüfer Belediyesi'nin düzenlediği konserde, eserleriyle anıldı. Nazım Hikmet Kültürevi'nde gerçekleşen konserde Serenad Bağcan sahne aldı. Biletleri günler öncesinden tükenen konseri, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de eşi Zeynep Terzioğlu Erdem ile birlikte izledi. Nazım Hikmet Ran'ın dillere pelesenk olmuş eserleri, bu özel gecede yankılandı. Selda Bağcan, Zülfü Livaneli, Onur Akın, Fazıl Say gibi değerli sanatçıların Nazım Hikmet Ran'ın şiirlerinden bestelediği "Sen Memleketimsin", "Vapur", "Karlı Kayın", "Seviyorum Seni", "Güzel Günler Göreceğiz" eserlerini büyüleyici sesiyle yorumlayan Serenad Bağcan'a, salonu dolduran izleyenler de sık sık eşlik etti. Şarkı aralarında Nazım Hikmet anıları da paylaşan Serenad Bağcan, "Serenad" albümünde yer alan "Bülbül ve Pamuk İpliği" parçalarını da söyledi. Serenad Bağcan, bu özel gecede bir de sürpriz yaparak, salondan gelen şarkı isteğini yerine getirdi. Bağcan, bir izleyenin "Mağusa Limanı" isteğini seslendirdi.

Gecenin sonunda Serenad Bağcan ve orkestrası, ayakta alkışlandı. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de sahneye çıkarak, Serenad Bağcan ve orkestrasını performansından dolayı kutladı. Başkan Erdem, "Nazım Hikmet'in eşsiz mısralarından notalara dökülmüş o güzel ezgileri Serenad Bağcan'ın sesinden dinledik. İyi ki Nazım Hikmet Ran doğmuş. O'nu hep yaşatacağız. ve çok yakında hep beraber güneşli günler göreceğiz" diye konuştu.

Konserin sonunda salonu tıklım tıklım dolduran izleyenlerin yoğun isteğini kırmayan Serenad Bağcan, "Karlı Kayın Ormanında" eserini seslendirerek bis yaptı. İzleyenler de, telefonlarının ışıklarını açarak, Serenad Bağcan'a eşlik etti.

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Nazım Hikmet Ran, doğum gününde bestelenmiş eserleriyle anıldı - Son Dakika


Advertisement