Son dakika nilüfer belediyesi haberleri, nilüfer belediyesi son dakika, son dakika nilüfer belediyesi

Son Dakika Nilüfer Belediyesi Haberleri

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa'da adayını tanıttı
  29 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa'da adayını tanıttı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa'da aday tanıtım toplantısında Mustafa Bozbey'i desteklediğini belirtti. Özel, ayrıca Bursa'da açılan sağlık müzesinin önemine vurgu yaparak, her siyasi görüşten insana açık olduğunu ifade etti. Ayrıca, Osmangazi ve Yıldırım ilçelerindeki CHP ilçe başkanlığı binalarının açılışına da katılan Özel, adayları Mehmet Önder Mutlu ve Mustafa Bozbey'i desteklediğini söyledi.

 • Anka Haber Ajansı 29 Şubat Perşembe Gündemi
  29 Şub Anka Haber Ajansı 29 Şubat Perşembe Gündemi

  ANKA HABER AJANSI 29 ŞUBAT PERŞEMBE GÜNDEMİ

 • Nilüfer Belediyesi ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Bursa Şubesi İş Birliğiyle Kadın Şehitler İçin Fidan Dikimi Yapıldı
  28 Şub Nilüfer Belediyesi ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Bursa Şubesi İş Birliğiyle Kadın Şehitler İçin Fidan Dikimi Yapıldı

  Nilüfer Belediyesi ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Bursa Şubesi, Kurtuluş Savaşı döneminde Bursa'da şehit düşmüş kadınlar adına fidan dikimi gerçekleştirdi. Nilüfer Belediyesi'nin budama atıklarından elde edilen kompost gübreler kullanılarak 35 fidan toprakla buluşturuldu.

 • Nilüfer Kent Konseyi'nden sürdürülebilir yaşam etkinliği
  28 Şub Nilüfer Kent Konseyi'nden sürdürülebilir yaşam etkinliği

  Nilüfer Kent Konseyi'nin düzenlediği etkinlikte ikinci el eşyalar takas edildi. Aşırı tüketime dikkat çekmek amacıyla yapılan etkinlikte vatandaşlar ikinci el giysi, kitap, oyuncak ve ev eşyalarını takas yoluyla veya uygun fiyata alışveriş yapma imkanı buldu.

 • Mustafa Bozbey: Nilüfer Dernekler Yerleşkesi Türkiye'ye örnektir
  27 Şub Mustafa Bozbey: Nilüfer Dernekler Yerleşkesi Türkiye'ye örnektir

  CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, gençlerle buluştuğu platformda, Nilüfer Dernekler Yerleşkesi'nin diğer ilçelerde de uygulanması gerektiğini belirtti. Ayrıca, gençlerin taleplerini dinleyerek çözüm önerilerini anlattı ve sandık güvenliği konusuna da değindi.

 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Hikmet Şahin Kent Hali ve Balık Hali'ni ziyaret etti
  26 Şub Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Hikmet Şahin Kent Hali ve Balık Hali'ni ziyaret etti

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Tarım A.Ş tarafından işletilen Hikmet Şahin Kent Hali ve Balık Hali'ni ziyaret ederek esnafın talep ve düşüncelerini dinledi. Balık halinde rüsum tutarlarını yüzde 3'ten yüzde 1'e düşürme kararı aldıklarını müjdeleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, esnafın hale giriş ve çıkışlarda yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırmak için çalışma başlattıklarını duyurdu.

 • Nilüfer Belediyesi Güneş Enerji Santralini Hizmete Açtı
  23 Şub Nilüfer Belediyesi Güneş Enerji Santralini Hizmete Açtı

  Nilüfer Belediyesi tarafından hayata geçirilen Güngören Güneş Enerji Santrali düzenlenen törenle açıldı. Santralde yıllık 1,5 milyon kilowat üretimi hedefleniyor.

 • Hindistan İstanbul Başkonsolosu Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'i ziyaret etti
  23 Şub Hindistan İstanbul Başkonsolosu Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'i ziyaret etti

  Göreve yeni başlayan Hindistan İstanbul Başkonsolosu Shri Mijito Vinito, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'i ziyaret etti. Başkan Erdem, Vinito'ya başarılar dileyerek iki ülke arasındaki güçlü bağlara dikkat çekti.

 • Nilüfer Belediyesi Amatör Spor Kulüplerine Destek Sağladı
  23 Şub Nilüfer Belediyesi Amatör Spor Kulüplerine Destek Sağladı

  Nilüfer Belediyesi, Amatör Spor Kulüpleri Ayni ve Nakdi Yardım Destek Projesi ile spora ve sporculara desteğini sürdürdü. Proje ile Nilüfer'deki 32 amatör spor kulübüne 1 milyon 850 bin TL değerinde ayni ve nakdi destek dağıtıldı.

 • Başkan Aktaş: 'İş bilenin, kılıç kuşananın'
  21 Şub Başkan Aktaş: "İş bilenin, kılıç kuşananın"

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Cumhur İttifakı belediyelerin hizmet yaptığını, muhalefetin ise sadece algı yaptığını söyledi. Aktaş, yapılan hizmetleri anlatarak, muhalefetin ise spor salonları, yüzme havuzları gibi projeleri olmadığını belirtti.

 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Cumhur İttifakı belediyeler hizmet yaparken muhalefet sadece algı yapıyor
  21 Şub Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Cumhur İttifakı belediyeler hizmet yaparken muhalefet sadece algı yapıyor

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Orhaneli ve Büyükorhan ilçelerinde vatandaşlarla buluşarak yapılan çalışmaları anlattı. Aktaş, Cumhur İttifakı belediyelerin hizmet yaptığını, muhalefetin ise sadece algı yaptığını belirterek, yapılan hizmetleri ve projeleri anlattı. Aktaş, muhalefetin 5 senede hiçbir spor salonu, yüzme havuzu, kültür merkezi veya gençlik merkezi yapmadığını söyledi.

 • Nilüfer Belediyesi Öğrencileri Tarımla Buluşturdu
  20 Şub Nilüfer Belediyesi Öğrencileri Tarımla Buluşturdu

  Nilüfer Belediyesi, öğrencilere tarım deneyimi yaşatmak amacıyla enginar ve çilek fideleri dikimi gerçekleştirdi. Öğrenciler, fideleri toprakla buluşturarak derslerin yorgunluğunu attı.

 • Nilüfer Belediyesi Caz Konserleri Başladı
  17 Şub Nilüfer Belediyesi Caz Konserleri Başladı

  Nilüfer Belediyesi'nin düzenlediği Caz Konserleri başladı. Türkiye'nin güçlü caz kadın vokalistlerinden Jülide Özçelik ile başlayan Caz Konserleri'nde ünlü sanatçılar Mehmet Ali Sanlıkol ile Kenan Doğulu da sahne alacak.

 • Bursa'da 11 Yaşındaki Çocuğu Kaçıran Teyzenin Tahliye Kararı Reddedildi
  16 Şub Bursa'da 11 Yaşındaki Çocuğu Kaçıran Teyzenin Tahliye Kararı Reddedildi

  Bursa'da 11 yaşındaki yeğenini kaçırarak çöp evde kilitli tuttuğu iddia edilen teyzenin tahliye kararına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatlarınca yapılan itiraz, bir üst mahkeme tarafından reddedildi. Mahkeme heyeti, sanığın adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

 • Çöp evde bulunan çocuğun teyzesi tahliye edildi, itiraz reddedildi
  16 Şub Çöp evde bulunan çocuğun teyzesi tahliye edildi, itiraz reddedildi

  Bursa'da çöp evde bakımsız bulunan erkek çocuğunun teyzesi Kamuran Pınar A'nın tutuklu yargılandığı davada tahliye edilmesine yapılan itirazlar reddedildi. Mahkeme, delillerin toplanması nedeniyle sanığın adli kontrol tedbiriyle tahliyesine karar verdi. Ancak çocuğun annesi ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vekili tahliye kararına itiraz etti. İtirazlar reddedildi ve çocuğun teyzesiyle ilgili alt mahkemenin kararı usul ve yasaya uygun bulundu.

 • Görme Engelli Satranççı Muhammet Balcı, Avrupa Şampiyonası'na Katılmak İstiyor
  14 Şub Görme Engelli Satranççı Muhammet Balcı, Avrupa Şampiyonası'na Katılmak İstiyor

  Bursalı görme engelli milli satranççı Muhammet Balcı, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonunun düzenleyeceği ön elemeyi geçip haziran ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası'na katılarak rakiplerini 'mat' etmek istiyor. Doğuştan tavukkarası hastalığı olan Balcı, çocukluğunda görme sorunu yaşamamasına rağmen ortaokulda görme yetisinin gerilediğini fark etti. Şu anda yüzde 80'in üzerinde görme engeli olan Balcı, atletizm ve judo gibi sporlarda da başarılar elde etti. Satranç branşında milli takıma yükselen Balcı, Avrupa Şampiyonası'nda ülkesini temsil etmek ve milli takımın değişmez oyuncularından olmak istiyor.

 • Nilüfer Belediyesi Pancar Deposu'nda Yoga Buluşmaları Başladı
  13 Şub Nilüfer Belediyesi Pancar Deposu'nda Yoga Buluşmaları Başladı

  Nilüfer Belediyesi'nin düzenlediği yoga etkinlikleri Pancar Deposu'nda başladı. Bir ay boyunca devam edecek olan etkinliklere bütün kadınlar katılabiliyor.

 • 6 Şubat'ta hayatını kaybedenler Nilüfer'de anıldı
  06 Şub 6 Şubat'ta hayatını kaybedenler Nilüfer'de anıldı

  Tam bir yıl önce 6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen iki büyük depremde hayatını kaybedenler Nilüfer'de de anıldı. Nilüfer Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene katılanlar iki dakikalık saygı duruşunda bulunarak depremzedelerin acısını paylaştı.

 • Kahramanmaraş depreminin yıl dönümü Nilüfer'de anıldı
  06 Şub Kahramanmaraş depreminin yıl dönümü Nilüfer'de anıldı

  Tam bir yıl önce meydana gelen Kahramanmaraş depreminin yıl dönümünde Nilüfer'de anma töreni düzenlendi. Törene katılanlar depremzedelerin acısını paylaştı.

 • Bursa'da çöp evde kilitli tutulan çocuğun tahliyesine itiraz
  05 Şub Bursa'da çöp evde kilitli tutulan çocuğun tahliyesine itiraz

  Bursa'da çöp evde kilitli tutulan ve kaçırıldığı iddia edilen çocuğun tahliyesine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatları itiraz etti. İtirazda, çocuğun can güvenliği ve kaçırılma riski gösterildi.

 • Yeğenini çöp evde kilitli tutan teyzenin tahliyesine itiraz edildi
  05 Şub Yeğenini çöp evde kilitli tutan teyzenin tahliyesine itiraz edildi

  Bursa'da çöp ev haline gelen dairede kilitli tutulan çocuğun yeğeni, tedbir amaçlı devlet korumasına alındı. Kamuran Pınar A.'nın tahliye edilmesine itiraz eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatları, kaçma ihtimali ve çocuğun can güvenliği göz önünde bulundurularak tutuklanmasını talep etti.

 • MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, CHP'li belediyeleri eleştirdi
  03 Şub MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, CHP'li belediyeleri eleştirdi

  MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İstanbul, Ankara, İzmir büyükşehir belediyelerinin CHP'li başkanlarını eleştirerek, Cumhur İttifakı'nın başarılı olması gerektiğini söyledi. Büyükataman, CHP'nin yerel yönetimlerde başarısız olduğunu ve vatandaşların hizmete hasret kaldığını belirtti.

 • Bursa'da Çöp Evinde Alıkoyulan Çocuk Serbest Bırakıldı
  02 Şub Bursa'da Çöp Evinde Alıkoyulan Çocuk Serbest Bırakıldı

  Bursa'da kaçırıldığı iddia edilen 12 yaşındaki çocuk, çöp ev haline gelen dairede kilitli odada alıkonulduktan 18 ay sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Tutuklamanın lehine değişme ihtimali gösterilerek tahliye kararı verilen sanık, duruşma ertelendi. Çocuk, tedavi ve koruma altına alındı.

 • Bursa'da Kaçırılan Çocuk Çöp Evinde Bulundu, Teyze Tutuklandı
  02 Şub Bursa'da Kaçırılan Çocuk Çöp Evinde Bulundu, Teyze Tutuklandı

  Bursa'da kaçırıldığı iddia edilen 12 yaşındaki çocuk, çöp ev haline gelen dairede kilitli odada bulundu. Çocuğun teyzesi tutuklandı ve çocuk koruma altına alındı. Teyze, 18 ay sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Bursa'da yeğenini çöp evde alıkoyan teyze serbest bırakıldı
  02 Şub Bursa'da yeğenini çöp evde alıkoyan teyze serbest bırakıldı

  Bursa'da çöp evde bakımsız halde bulunan çocuğun teyzesi, 30,5 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada tahliye edildi. Mahkeme heyeti, sanığın adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.

 • Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü'nden çocuklar için eleştirel düşünme atölyesi
  31 Oca Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü'nden çocuklar için eleştirel düşünme atölyesi

  Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü, yarıyıl tatilinde çocuklar için düzenlediği 'Çocuklar İçin Eleştirel Düşünme Atölyesi'ne büyük ilgi gösterildi. Atölyede Prof. Dr. Kurtul Gülenç, çocuklarla akıl yürütme, analiz yapma ve değerlendirme konularında sohbet etti. Etkinlik sonunda öğrencilere Felsefi Öyküler adlı kitap hediye edildi.

 • Nilüfer Belediyesi, Kosova'nın Peja Belediyesi yöneticilerini ağırladı
  31 Oca Nilüfer Belediyesi, Kosova'nın Peja Belediyesi yöneticilerini ağırladı

  Nilüfer Belediyesi'nin kardeş kenti olan Kosova'nın Peja Belediyesi yöneticileri, ziyaret ettikleri Nilüfer'de farklı alanlarda hayata geçirilen projeleri yerinde inceledi. Konuklarla bir araya gelen Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, her türlü işbirliğine açık olduklarını söyledi.

 • Bursaspor Başkanı Sinan Bür, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'i ziyaret etti
  30 Oca Bursaspor Başkanı Sinan Bür, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'i ziyaret etti

  Bursaspor Kulübü Başkanı Sinan Bür ve yönetim kurulu üyeleri, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'i ziyaret etti. Ziyarette Bursaspor'un geleceği ve destek konuşuldu. Başkan Erdem, Bursa halkının takıma destek olması gerektiğini belirtti.

 • Beşevler ve Konak Mahallesi'ndeki Kadınlar Pancar Deposu'nda Buluştu
  26 Oca Beşevler ve Konak Mahallesi'ndeki Kadınlar Pancar Deposu'nda Buluştu

  Beşevler ve Konak Mahallesi'nde yaşayan kadınlar, Pancar Deposu'nda düzenlenen fikir paylaşımı toplantısında bir araya geldi. Kadınlar, etkinliklerle ilgili önerilerini sundu ve İtalyan usulü yemeklerin tadına baktı.

 • Nilüfer Belediyesi Çiftçilere Toprak, Bitki ve Su Analizleri Eğitimi Düzenledi
  26 Oca Nilüfer Belediyesi Çiftçilere Toprak, Bitki ve Su Analizleri Eğitimi Düzenledi

  Nilüfer Belediyesi, Çaylı Mahallesi'nde çiftçilere 'Toprak, bitki ve su analizleri' başlıklı eğitim düzenledi. Eğitimi gerçekleştiren Prof. Dr. Murat Ali Turan, analiz yaptırmanın çiftçilerin parasını cebinde bırakacağını söyleyerek, 'Mutlaka analiz yaptırın' dedi.

 • Nilüfer Belediyesi, deplasmanda Sarıyer Belediyesi'ni 3-1 yendi
  24 Oca Nilüfer Belediyesi, deplasmanda Sarıyer Belediyesi'ni 3-1 yendi

  Voleybol Sultanlar Ligi 17. haftasında Bursa Nilüfer Belediyesi, deplasmanda Sarıyer Belediyesi'ni 3-1 mağlup etti. Maçın setleri 11-25, 17-25, 25-13, 21-25 şeklinde sonuçlandı.

 • Nilüfer Belediyesi Öğrencilere Yarıyıl Tatili Etkinlikleri Düzenliyor
  24 Oca Nilüfer Belediyesi Öğrencilere Yarıyıl Tatili Etkinlikleri Düzenliyor

  Nilüfer Belediyesi, öğrencilerin yarıyıl tatilini iyi değerlendirmeleri için çeşitli atölyeler düzenliyor. İlgi duydukları alandaki atölyelere katılan öğrenciler yeni deneyimler edinmenin heyecanını yaşıyor.

 • Nilüfer Belediyesi, çalışanlarının maaş ve sosyal haklarını iyileştirdi
  23 Oca Nilüfer Belediyesi, çalışanlarının maaş ve sosyal haklarını iyileştirdi

  Nilüfer Belediyesi, Belediye-İş Sendikası ile yaptığı ikinci ek sözleşmeyle birlikte, iştiraki olan NİLBEL A.Ş. bünyesinde çalışanlarla, kadrolu işçi olarak çalışan yaklaşık 2 bin 500 personelin maaş ve sosyal haklarında büyük oranda iyileştirme yaptı. Çalışanlarını enflasyona ezdirmeyen Nilüfer Belediyesi’nde en düşük maaş 32 bin 462 TL’ye yükselirken, en yüksek maaş da 53 bin 98 TL oldu.

 • Nilüfer Belediyesi'nde 67 kadrolu işçi ve Nilbel AŞ.'de 2 bin 461 çalışanı kapsayan sözleşme imzalandı
  23 Oca Nilüfer Belediyesi'nde 67 kadrolu işçi ve Nilbel AŞ.'de 2 bin 461 çalışanı kapsayan sözleşme imzalandı

  Nilüfer Belediyesi, Nilbel AŞ. ve Belediye İş Sendikası arasında gerçekleştirilen toplu sözleşme ile en düşük personel maaşı 32 bin 462 lira, en yüksek personel maaşı da 53 bin 98 lira oldu. Ayrıca çalışanların Şubat ayında alacakları zamlar, bu protokolle 1 Ocak 2024 tarihine çekilerek zamlı maaşların erken alınması sağlandı.

 • Çanakkale Kale Gençlik Derneği İzcileri Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'i Ziyaret Etti
  22 Oca Çanakkale Kale Gençlik Derneği İzcileri Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'i Ziyaret Etti

  Bursa'ya kampa gelen Çanakkale Kale Gençlik Derneği İzcileri, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'i ziyaret ederek, keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. İzciler, ritüelleri olan sarılmayı Başkan Erdem ile de gerçekleştirince sıcak anlar yaşandı.

 • Nilüfer Belediyesi Ev Sahipliğinde Türkiye Squash Şampiyonası Gerçekleşti
  22 Oca Nilüfer Belediyesi Ev Sahipliğinde Türkiye Squash Şampiyonası Gerçekleşti

  Nilüfer Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen Türkiye Squash Şampiyonası büyük çekişmeye sahne oldu. 3 gün süren karşılaşmalarda dereceye girenler ödüllendirildi. Şampiyonaya 12 ilden toplam 155 sporcu katıldı. Nilüfer Belediyespor da 32 sporcusuyla katıldığı şampiyonada, 4'ü birincilik olmak üzere toplam 14 madalya aldı.

 • Nilüfer Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri Yolları Açtı
  21 Oca Nilüfer Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri Yolları Açtı

  Nilüfer Belediyesi karla mücadele ekipleri, kentin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açmak için seferber oldu. Ekipler, gün boyunca Kadriye, Üçpınar ve Güngören'de yolları ulaşıma açarak tuzlama çalışması yaptı.

 • MHP Nilüfer İlçe Başkanı, Nilüfer Belediyesi'nin taşınmaz satışına tepki gösterdi
  20 Oca MHP Nilüfer İlçe Başkanı, Nilüfer Belediyesi'nin taşınmaz satışına tepki gösterdi

  MHP Nilüfer İlçe Başkanı Levent Karakoç, Nilüfer Belediyesi'nin seçim öncesi bazı taşınmazları satışa çıkarmasına sitem etti. Karakoç, satışın gerekçelerini sorgulayarak, yeni yönetim ve meclis yapısına bırakılmasını önerdi.

 • Nilüfer Kent Tiyatrosu'ndan çocuklara özel etkinlik
  19 Oca Nilüfer Kent Tiyatrosu'ndan çocuklara özel etkinlik

  Nilüfer Kent Tiyatrosu'nun ödüllü oyunu olan '1984'ü, denetimli serbestlik tedbiri çerçevesinde tedbir uygulanan çocuklar ve Bursa Yeşilay Rehabilitasyon Merkezi'nden danışmanlık hizmeti alan gençler, aileleri ile birlikte izledi.

 • Göz bantlı empati...Görme engelliler görenlerle kıran kırana maç yaptı
  19 Oca Göz bantlı empati...Görme engelliler görenlerle kıran kırana maç yaptı

  Görme engellilerle ilçe sağlık müdürlüğü personeli arasında yapılan golbol maçında göz bandı takan personeller, kıran kırana bir mücadele sergiledi. Maçta görme engellilerin günlük hayatını tecrübe etmek amacıyla yapılan etkinlik, Rahim Ağzı Farkındalık Ayı kapsamında bilgilendirici pankartlarla desteklendi.

 • Görme Engelliler Haftası'nda Golbol Maçı Düzenlendi
  19 Oca Görme Engelliler Haftası'nda Golbol Maçı Düzenlendi

  Görme engelli sporcular ve Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası vesilesiyle golbol karşılaşmasında bir araya geldi. Karma takımların kurulduğu müsabakada personeller sahaya göz bandı ile çıktı. Maç kıran kırana geçti.

 • Nilüfer 22. Uluslararası Spor Şenlikleri Başlıyor
  17 Oca Nilüfer 22. Uluslararası Spor Şenlikleri Başlıyor

  Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen 22. Uluslararası Spor Şenlikleri, 20 Nisan ile 20 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Şenliklerde 24 farklı spor branşında müsabakalar yapılacak ve binlerce öğrenci sporla buluşacak. Şenlikler, Nilüfer Kaymakamlığı, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Nilüfer Belediyespor Kulübü ve Nilüfer Kent Konseyi iş birliğiyle düzenleniyor. Şenliklerde ayrıca okul öncesi ve özel eğitim kurumları gösterileri ile uçurtma şenlikleri de yapılacak.

 • Nilüfer Belediyesi, Tarımsal Arazi Analiz ve Haritalandırma Çalışmasını Tamamladı
  17 Oca Nilüfer Belediyesi, Tarımsal Arazi Analiz ve Haritalandırma Çalışmasını Tamamladı

  Nilüfer Belediyesi, Türkiye’de ilk kez ilçedeki tarımsal arazilerin analiz ve haritalandırma çalışmasını tamamlayarak yeni bir dönem başlattı. Topraklarında hangi ürünle daha fazla verim alabileceklerini bir tuşla ücretsiz olarak öğrenebilen Nilüferli çiftçiler, artık emeklerinin karşılığını alabilecek.

 • Nilüfer Belediyesi, Tarım Alanlarını Koruyor: 3 Kaçak Fabrika Yıkıldı
  15 Oca Nilüfer Belediyesi, Tarım Alanlarını Koruyor: 3 Kaçak Fabrika Yıkıldı

  Nilüfer Belediyesi, tarım alanlarının tahrip edilmesine izin vermemek için Tahtalı Mahallesi'nde 3 kaçak fabrikayı yıkarak kullanılamaz hale getirdi. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, imara aykırı olarak yapılan ve uyarılara rağmen faaliyete devam eden iş yerlerini yıkmak için çalışma başlattı. Yıkımlar geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirildi ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

 • Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Uludağ'ı 4 mevsim turizme hizmet verecek hale getirecek
  15 Oca Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Uludağ'ı 4 mevsim turizme hizmet verecek hale getirecek

  Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Uludağ'ı 4 mevsim turizme hizmet verecek hale getireceklerini belirterek, "Şu anda termal su araştırması yapıyoruz.

 • Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Regaip Kandili'nde Vatandaşlarla Birlikte Kandil Simidi İkram Etti
  12 Oca Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Regaip Kandili'nde Vatandaşlarla Birlikte Kandil Simidi İkram Etti

  Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Regaip Kandili'nde vatandaşlarla birlikte olup kandil simidi ikram ederek herkesin kandilini kutladı. Nilüfer Belediyesi, ilçenin farklı noktalarında 10 ayrı camide toplam 6 bin kişilik kandil simidi dağıttı. Ayrıca, belediye çalışanlarına da Halk Evi Binası ve Alaaddinbey Hizmet Binası'nda simit ikramı yapıldı. Başkan Erdem, kandilin tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diledi.

 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BUSKİ'de yaşanan olaylara ilişkin açıklamalarda bulundu
  11 Oca Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BUSKİ'de yaşanan olaylara ilişkin açıklamalarda bulundu

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BUSKİ'de yaşanan olaylara ilişkin açıklamalarda bulundu. Aktaş, olayın hukuki sürece intikal ettiğini ve konunun siyasi zemine taşınmasına tepki gösterdi. Ayrıca, Nilüfer Belediyesinin yönetmeliğe aykırı olarak led panolar diktiğini belirtti.

 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BUSKİ'de yaşanan olaylara ilişkin açıklama yaptı
  11 Oca Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BUSKİ'de yaşanan olaylara ilişkin açıklama yaptı

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, meclis toplantısında BUSKİ'de yaşanan olaylara ilişkin açıklama yaparak, olayın siyasi malzeme haline getirilmeye çalışıldığını belirtti. Başkan Aktaş, konunun hukuki sürecin devam ettiğini ve gereken incelemelerin yapıldığını vurguladı. Ayrıca, Nilüfer Belediyesi'nin izinsiz olarak diktiği led panoların kaldırılması konusunda da açıklama yaptı ve usulsüzlüğe geçit vermeyeceklerini söyledi.

 • Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'nden Hayvan Hakları Eğitimi
  11 Oca Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'nden Hayvan Hakları Eğitimi

  Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sahada çalışan personeline Hayvan Hakları Davranışları ve Refahı Eğitimi düzenledi. Eğitimi başarıyla tamamlayanlar sertifikalarını Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'in elinden aldı. Eğitim kapsamında hayvanlara yaklaşma, müdahale teknikleri, bakım ve beslenme, hayvan hakları kanunu ve yasal yükümlülükler gibi konularda bilgiler verildi.

 • Başkan Erdem'den öğrencilere çorba ikramı
  09 Oca Başkan Erdem'den öğrencilere çorba ikramı

  Nilüfer Belediyesi, üniversite öğrencilerine eğitim dönemi boyunca çorba ikramında bulunuyor. Final dönemine giren öğrencilere ise çorba dağıtımı Nilüfer Gençlik Evi'nde de başladı. Belediye, finallere hazırlanan öğrencilere kolaylık sağlamak için üçüncü bir nokta daha ekledi. Başkan Erdem, öğrencilere çorba dağıtarak başarılar diledi.

 • Görme engelli milli judocu Yasin Çimciler, Paris 2024 Paralimpik Oyunları'nda altın madalya hedefliyor
  07 Oca Görme engelli milli judocu Yasin Çimciler, Paris 2024 Paralimpik Oyunları'nda altın madalya hedefliyor

  Görme engelli milli judocu Yasin Çimciler, Almanya'da katılacağı grand prix müsabakalarında kota alarak Paris 2024 Paralimpik Oyunları'nda altın madalya kazanma hedefi için hazırlıklarını sürdürüyor. Çimciler, 11 yaşında göz tansiyonu nedeniyle tamamen görme yetisini kaybettikten sonra babasının teşvikiyle spora başlamıştır. Şu ana kadar uluslararası turnuvalarda üçüncülükler elde eden Çimciler, gelecek ay Almanya'da yapılacak grand prix müsabakalarında başarılı olmayı hedeflemektedir. Ayrıca, öğretmenlik yaptığı okuldaki öğrencileri tarafından desteklenen Çimciler, Paralimpik Oyunları'na katılıp madalya kazanacağına inanmaktadır.

 • Nilüfer Belediyesi ile Seyyar Pazarcılar Odası ve Yaymacılar Odası arasında pazar yerleri protokolü imzalandı
  05 Oca Nilüfer Belediyesi ile Seyyar Pazarcılar Odası ve Yaymacılar Odası arasında pazar yerleri protokolü imzalandı

  Nilüfer Belediyesi, Bursa Seyyar Pazarcılar Odası ve Bursa Yaymacılar Odası arasında 2024 yılına kadar geçerli olacak pazar yerleri kullanım protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, Nilüfer'deki sebze, meyve ve giyim pazarlarının işlevselliği artırılacak ve tüketici memnuniyeti ile pazar donatılarının kalitesi yükseltilecek. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, protokolün amacının vatandaşların alışverişini kolaylaştırmak ve esnafın işini rahat yapmasını sağlamak olduğunu belirtti.

 • Görme Engelli Sporcu, Arkadaşını Bıçaklayarak Öldürdü
  04 Oca Görme Engelli Sporcu, Arkadaşını Bıçaklayarak Öldürdü

  Bursa'da bir futbol maçını izlemek için bir araya gelen görme engelli sporcu Suat Öner, çıkan tartışmada arkadaşını bıçaklayarak öldürdü. Öner, tutuklu yargılandığı davada 22,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

 • Nilüfer Belediyesi ve Bursa Uludağ Üniversitesi Tarımsal Proje İmzaladı
  29 Ara Nilüfer Belediyesi ve Bursa Uludağ Üniversitesi Tarımsal Proje İmzaladı

  Nilüfer Belediyesi, Bursa Uludağ Üniversitesi ile tarımsal alanda yeni bir proje hayata geçiriyor. Çalışma kapsamında Nilüfer'in bitkisel ve hayvansal üretim performansı, tarım makinesi ve teçhizatlarının envanteri çıkartılacak. Elde edilecek verilere göre üretim, verimlilik ve rekabet gücünü artıracak hamleler yapılacak. Proje kapsamında tarımsal faaliyetlerle uğraşan kişilerle anket çalışması yapılacak, muhtarların da katılımıyla bir web uygulaması geliştirilecek. Bu projeyle Nilüfer'de kapsamlı bir tarımsal veri tabanı oluşturulacak ve üretim artışı, girdi maliyetlerinin düşürülmesi ve pazarlama sorunlarının çözülmesi sağlanarak üretim ve rekabet gücü artırılacak.

 • Prof. Mehmet Ali Sanlıkol, Türkiye'de sanatçılarla ortak projeler yapmayı hedefliyor
  28 Ara Prof. Mehmet Ali Sanlıkol, Türkiye'de sanatçılarla ortak projeler yapmayı hedefliyor

  ABD'nin Boston şehrinde çalışmalarını sürdüren Prof. Mehmet Ali Sanlıkol, Türkiye'de de sanatçılarla ortak projeler yapmayı amaçlıyor. Batı müziklerini geleneksel Türk müzikleriyle harmanlayan Sanlıkol, bu yıl 'Turkish Hipster' ve 'A Gentleman of Istanbul' adlı iki albümünü müzikseverlerle buluşturdu. Sanlıkol, müzikle iç içe geçen yaşamını, yeni albümlerini ve gelecek projelerini AA muhabirine anlattı.

 • Nilüfer Belediyesi, Kentin Tamamında Toprak Analizleri ve Haritalandırma Yaptı
  25 Ara Nilüfer Belediyesi, Kentin Tamamında Toprak Analizleri ve Haritalandırma Yaptı

  Nilüfer Belediyesi, üniversite iş birliğiyle kentin tamamında toprak analizleri ve haritalandırma yaptı. Çiftçilere toprağında hangi ürünleri daha verimli yetiştirebileceği konusunda yol gösteren bilimsel veriler, Nilüfer Belediyesi'nin web sayfası üzerinden erişilebilir durumda.

 • Pancar deposu yeni yüzü ve işleviyle hizmete açıldı
  24 Ara Pancar deposu yeni yüzü ve işleviyle hizmete açıldı

  Nilüfer Belediyesi, "Ortak aklın ürünü" olan ve Cumhuriyet'in ikinci yüzyılına yakışan bir projeyi kente kazandırdı.

 • Nilüfer Belediyesi çiftçilere analiz eğitimi verdi
  20 Ara Nilüfer Belediyesi çiftçilere analiz eğitimi verdi

  Nilüfer Belediyesi, Badırga Mahallesi'nde düzenlediği eğitimde çiftçilere toprak, bitki ve su analizlerinin önemini anlattı. Eğitimde, düşük maliyetle kaliteli üretim yapmanın önemi vurgulandı.

 • Nilüfer Belediyesi, öğrencilere eşya desteği sağlıyor
  19 Ara Nilüfer Belediyesi, öğrencilere eşya desteği sağlıyor

  Nilüfer Belediyesi, öğrenci evlerine destek olmak isteyen vatandaşların iyi durumdaki eşyalarını alarak ihtiyacı olan öğrencilere teslim ediyor. Proje kapsamında öğrencilere kalacak yer, yemek, giysi ve çalışma alanları desteği de veriliyor.

 • Nilüfer Belediyesi ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi dış denetiminden başarıyla çıktı
  12 Ara Nilüfer Belediyesi ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi dış denetiminden başarıyla çıktı

  Nilüfer Belediyesi, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi dış denetiminden başarıyla geçti. Değerlendirmeler sonucunda majör ve minör uygunsuzluk bulunmadı. Belediye, küresel ısınma ve iklim değişikliği ile mücadelede farkındalığı artırmak ve karbon emisyonunu azaltmak amacıyla çeşitli faaliyetler yürütüyor.

 • Nilüfer Belediye Meclisi Afet Komisyonu'na Teşekkür
  12 Ara Nilüfer Belediye Meclisi Afet Komisyonu'na Teşekkür

  Nilüfer Belediye Meclisi bünyesinde kurulan Afet Komisyonu, deprem bölgelerine yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, komisyon üyelerine teşekkür etti.

 • Nilüfer Belediyesi'nin projeleri Çin'de ödüle layık görüldü
  11 Ara Nilüfer Belediyesi'nin projeleri Çin'de ödüle layık görüldü

  Nilüfer Belediyesi'nin Nilüfer Sosyal Girişimcilik Merkezi ve Nilüfer Gıda Living Lab projeleri, Çin'de düzenlenen 6. Guangzhou Uluslararası Kentsel Yenilik Ödülü'nde 'Örnek Girişimler' kategorisine girmeye değer görüldü.

 • Hatay'ın mandalinasına Nilüfer desteği
  11 Ara Hatay'ın mandalinasına Nilüfer desteği

  Deprem felaketinin doğurduğu olumsuz şartlar Hataylı üreticinin mandalinasının dallarda kalmasına neden oldu.

 • MHP Nilüfer İlçe Başkanı: Nilüfer betonlaştı, yeşil alanlar kayboldu
  09 Ara MHP Nilüfer İlçe Başkanı: Nilüfer betonlaştı, yeşil alanlar kayboldu

  MHP Nilüfer İlçe Başkanı Levent Karakoç, Nilüfer Belediyesi'nin 5 yılını değerlendirerek, bütçeye rağmen hizmet alamayan ve betonlaşan Nilüfer'in artık yeşil alanların hayal olduğunu belirtti. Karakoç, Mart 2024 yerel seçimlerinde MHP'nin samimi, dürüst ve şeffaf belediyecilik anlayışıyla Nilüfer'i ve vatandaşları buluşturacağını söyledi.

 • Nilüfer Belediyesi ISO Denetimlerinden Başarıyla Çıktı
  09 Ara Nilüfer Belediyesi ISO Denetimlerinden Başarıyla Çıktı

  Nilüfer Belediyesi, ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001 ve ISO 10002 yönetim sistemlerinin değerlendirildiği 4 günlük denetimlerden başarıyla çıktı. Denetim sonucunda herhangi bir uygunsuzluk tespit edilmediği belirtildi.

 • Nilüfer Belediyesi Dernekler Yerleşkesi'nin 11. Kuruluş Yılı ve Dünya Gönüllüler Günü Kutlandı
  06 Ara Nilüfer Belediyesi Dernekler Yerleşkesi'nin 11. Kuruluş Yılı ve Dünya Gönüllüler Günü Kutlandı

  Nilüfer Belediyesi Dernekler Yerleşkesi'nin 11'inci kuruluş yılı ve Dünya Gönüllüler Günü, Nilüfer'de düzenlenen etkinlikle kutlandı. "Kriz Dönemlerinde Sivil Toplum" söyleşisinin düzenlendiği buluşmada, gönüllüğün önemine dikkat çekildi.

 • Nilüfer Belediyesi araç filosunu elektrikli araçlarla yeniledi
  05 Ara Nilüfer Belediyesi araç filosunu elektrikli araçlarla yeniledi

  Nilüfer Belediyesi, çevre dostu araçlarla araç filosunu yenileyerek 65 adet elektrikli otomobili hizmete soktu. Bu adım, karbondioksit salımını azaltma hedefine yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Nilüfer Belediyesi, çevre koruma ve iklim değişikliğiyle mücadele konusundaki kararlılığını vurgulayarak, fosil yakıtlı araç kullanımını azaltma çalışmalarına devam edeceğini belirtti.

 • Nilüfer Belediyesi Kaçak İşyerlerini Yıktı
  05 Ara Nilüfer Belediyesi Kaçak İşyerlerini Yıktı

  Nilüfer Belediyesi, Çalı ve Tahtalı'da tarım alanına imara aykırı şekilde yapılan kaçak işyerlerini yıkarak kullanılamaz hale getirdi. Yıkımlar güvenlik önlemleri altında gerçekleştirildi.

 • Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi'nin 12. yılı coşkuyla kutlandı
  03 Ara Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi'nin 12. yılı coşkuyla kutlandı

  Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi'nin kuruluşunun 12. yılı, coşku içinde kutlandı. Başkan Turgay Erdem'in de katıldığı gece, engelli bireylerin mutluluğuna ortak oldu. Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi, farklı engel gruplarından bireylerin sosyal yaşamda aktif rol almasını sağlayan eğitim ve atölyelerle 12 yıldır hizmet veriyor.

 • Nilüfer Belediyesi Engelsiz Spor Etkinliği
  01 Ara Nilüfer Belediyesi Engelsiz Spor Etkinliği

  Nilüfer Belediyesi'nin düzenlediği Engelsiz Spor Etkinliği'ne katılan öğrenciler dans, ritim ve spor gösterileriyle hünerlerini sergiledi. Etkinlikte ayrıca Görme Engelliler Spor Kulübü de ödüllendirildi.

 • Nilüfer'de Kadına Yönelik Şiddete Karşı Yürüyüş
  25 Kas Nilüfer'de Kadına Yönelik Şiddete Karşı Yürüyüş

  Nilüfer'de 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde kadınlar, şiddetin son bulması için yürüyerek seslerini duyurdu. Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kent Konseyi'nin düzenlediği yürüyüşe çok sayıda kadın katıldı.

 • Nilüfer Belediyesi'nin Tamirhane Projesi Özendirme Ödülü'ne layık görüldü
  22 Kas Nilüfer Belediyesi'nin Tamirhane Projesi Özendirme Ödülü'ne layık görüldü

  2023 yılında 'İkinci Yüzyıl İçin Tasarım' yılı ilan eden Nilüfer Belediyesi'nin Tamirhane Projesi, TMMOB Şehir Plancıları Odası tarafından düzenlenen Raci Bademli İyi Uygulamalar Yarışması'nda Özendirme Ödülü'ne değer görüldü. Proje, eski bir zabıta karakolu binasının katılımcı bir şekilde dönüştürülerek onarım kültürünü destekleyen bir mekan haline getirilmesini amaçlıyor.

 • Nilüfer Belediyesi 10 Yaş Yüzme Yarışması Heyecanı
  20 Kas Nilüfer Belediyesi 10 Yaş Yüzme Yarışması Heyecanı

  Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen 10 Yaş Yüzme Yarışması, 11 kulüpten 80 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Yarışmada dereceye giren sporcular ödüllendirildi.

 • Nilüfer Belediye FSK, Karasuspor'u 4-0 yenerek liderliğini sürdürdü
  19 Kas Nilüfer Belediye FSK, Karasuspor'u 4-0 yenerek liderliğini sürdürdü

  Bölgesel Amatör Lig (BAL) 3. Grup 6. hafta maçında Nilüfer Belediye FSK, Karasuspor'u 4-0 yenerek altıncı maçından da galibiyetle ayrıldı. Nilüfer Belediye FSK, 6 maçta 18 puan topladı ve liderliğini sürdürdü.

 • Nilüfer Belediyesi, Yerel Eşitlik Eylem Planı Hazırlık Çalıştayı Başlattı
  16 Kas Nilüfer Belediyesi, Yerel Eşitlik Eylem Planı Hazırlık Çalıştayı Başlattı

  Nilüfer Belediyesi, cinsiyet eşitliği ve kadına yönelik şiddetle mücadele gibi hedeflerin bulunduğu 'Yerel Eşitlik Eylem Planı Hazırlık' çalıştayını düzenledi. Çalıştayda, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda çözüm önerileri masaya yatırıldı ve Nilüfer Yerel Eşitlik Eylem Planı'nın temelleri atıldı.

 • Nilüfer Belediyesinden Hatay Samandağ'a anaokulu
  16 Kas Nilüfer Belediyesinden Hatay Samandağ'a anaokulu

  Nilüfer Belediyesinden Hatay Samandağ'a anaokulu Nilüfer'in anaokulu projesi Samandağ'da hizmete açıldı Nilüfer Belediyesi öncülüğünde, Samandağ Belediyesi'nin yanı sıra, Almanya Türk Öğretmen Dernekleri Federasyonu ve Nilüfer'deki kadın derneklerinin destekleriyle Hatay Samandağ'da...

 • Bursa'da çöp evde bulunan çocuğun teyzesinin yargılandığı dava devam ediyor
  15 Kas Bursa'da çöp evde bulunan çocuğun teyzesinin yargılandığı dava devam ediyor

  Bursa'da çöp evde bakımsız halde bulunan çocuğun teyzesinin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Sanık hakkında çocuğa karşı eziyet suçlarından 30 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

 • Nilüfer Belediyesi Mini Voleybol Şenliği'nde 800 çocuk sporla buluştu
  15 Kas Nilüfer Belediyesi Mini Voleybol Şenliği'nde 800 çocuk sporla buluştu

  Nilüfer Belediyesi, BAL-GÖÇ işbirliğiyle Cumhuriyet'in 100. yıl anısına düzenlenen 'Mini Voleybol Şenliği'nde 10-11 yaş grubundaki 800 çocuğu sporla buluşturdu. Şenlik, renkli ve eğlenceli geçti.

 • Nilüfer Belediyesi ve Gönüllü Hareketi Derneği arasında Gıda Bankacılığı protokolü imzalandı
  15 Kas Nilüfer Belediyesi ve Gönüllü Hareketi Derneği arasında Gıda Bankacılığı protokolü imzalandı

  Nilüfer Belediyesi, Gönüllü Hareketi Derneği ile protokol imzalayarak ihtiyaç sahipleri ve doğal afetlerden etkilenmiş kişilere sağlıklı gıda ulaşımı sağlamak için bina tahsis edecek. Protokol ile gıda ürünlerinin doğru kullanımı ve israfın önlenmesi hedefleniyor.

 • Nilüfer Belediyesi, İnegazi ve Atlas Mahalleleri'nde Çilek Fidesi Dağıttı
  13 Kas Nilüfer Belediyesi, İnegazi ve Atlas Mahalleleri'nde Çilek Fidesi Dağıttı

  Nilüfer Belediyesi, tarımsal üretimi artırmak amacıyla İnegazi ve Atlas Mahalleleri'nde 232 bin adet Yediveren Albion cinsi çilek fidesi dağıttı. Belediye Başkanı Turgay Erdem, üretimin önemine vurgu yaparak, çiftçilerin desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Advertisement