Sağlık Tek Çatı Altında Toplanıyor - Son Dakika

Sağlık Tek Çatı Altında Toplanıyor

14.02.2012 18:17
Sağlık Tek Çatı Altında Toplanıyor

Kahramanmaraş'ta hizmet veren devlet hastaneleri ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi birleştirilerek "BİN Yataklı Kahramanmaraş Şehir Devlet Hastanesi" adı altında hizmet vermeye başlıyor.

Kahramanmaraş'ta hizmet veren devlet hastaneleri ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi birleştirilerek "BİN Yataklı Kahramanmaraş Şehir Devlet Hastanesi" adı altında hizmet vermeye başlıyor.

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Dr. İlker Çitil, düzenlediği basın toplantısı ile inşaatı tamamlanan Kahramanmaraş Şehir Devlet Hastanesi hakkında bilgiler verdi. Çalışmalarda sona gelindiğini ifade eden Çitil, kurucu başhekim ve kurucu hastane müdürü atamalarının ardından taşınma işlemlerine başlanacağını belirtti. Yeni hastaneyle birlikte sağlıkta hizmet kalitesinin üst düzeye yükseleceğini kaydeden Çitil, açılacak yanık ve tüp bebek üniteleriyle de bölgeye hitap eden bir hastane konumuna gelineceğine dikkat çekti.

Kahramanmaraş'ta hizmet veren tüm hastanelerdeki personellerden oluşan bir heyetle, hastane inşaat sürecinin haftalık periyotlarla takip edildiğini dile getiren Çitil, " Sağlık Bakanlığı'nın Yataklı Sağlık Tesislerinin rollerinin yeniden belirlenmesi ve gruplandırmasına ilişkin genelgesiyle hastanemiz A II tipi hastane olarak belirlenmiştir. 16 bin 500 metrekare kapalı alana sahip hastanemiz tüm nitelikleriyle örnek bir hastane oldu." diye konuştu.

Bir hastanenin kapasitesini gösteren en temel değer olarak hastane yatak sayılarını temel değer olarak ele aldıklarını vurgulayan Çitil, "Bakanlığımız ile yapılan yazışmalar sonucunda 18 Ocak'ta birleştirme onayı çıktı. Böylelikle Kahramanmaraş Devlet Hastanesi, Yenişehir Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi birleştirilerek, Bin Yataklı Kahramanmaraş Şehir Devlet Hastanesi'nin kurulumu gerçekleştirildi. Şimdi ise bakanlığımızın kurucu başhekim ve kurucu müdür atamalarını bekliyoruz. Bu atamalarla birlikte taşınma işlemlerine başlayacağız." şeklinde konuştu.

Çitil, Kahramanmaraş Devlet Hastanesi'nin 200 yatak dışında taşınmasının planlandığını ve burayla birlikte Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde acil poliklinik hizmetleri verileceğini belirtti. Taşınmalar esnasında sağlık hizmetlerinde asla bir aksaklık verilmeyeceğine de vurgu yapan Çitil, yeni hastaneyle birlikte kurulacak yanık ve tüp bebek üniteleri ile de bölgeye hitap eden bir hastane konumuna gelineceğini sözlerine ekledi. - KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Hatay'da bina yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları 16 mahallede sürecek Hatay'da bina yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları 16 mahallede sürecek Sri Lanka Büyükelçisi Dissanayake, ülkesindeki krize rağmen depremde seferber olduklarını belirtti Sri Lanka Büyükelçisi Dissanayake, ülkesindeki krize rağmen depremde seferber olduklarını belirtti GÜNDEM ÖZETİ / 22 Mart 2023 GÜNDEM ÖZETİ / 22 Mart 2023

Son Dakika Yerel Sağlık Tek Çatı Altında Toplanıyor - Son Dakika


Advertisement