Selçuklu Sim Saha Sayısını 42'ye Tamamlıyor - Son Dakika
Yerel

Selçuklu Sim Saha Sayısını 42'ye Tamamlıyor

Selçuklu Sim Saha Sayısını 42\'ye Tamamlıyor

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından ilçeye 15 yeni suni çim saha daha kazandırılıyor.

11.01.2015 14:14
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Konya'nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından ilçeye 15 yeni suni çim saha daha kazandırılıyor. 10'u okul, 5'i de yeni bağlanan mahallelere olmak üzere yapılacak 15 suni çim saha için çalışmalar başladı. Yenilerle birlikte suni çim saha sayısı 42 olacak.

Selçuklu Belediyesi spora ve sporcuya yaptığı yatırımlara devam ediyor. Amatör sporlara yaptığı tesisleşme hamleleri ile spor camiasına ulusal ve uluslararası alanda birçok sporcu kazandıran Selçuklu Belediyesi, ilçeye yeni tesisler yapıyor. 10'u okul, 5'i de yeni bağlanan mahalleler olmak üzere toplam 15 yeni suni çim saha için çalışmalar başladı. Böylece daha önce 13 suni çim saha okullara, 14 suni çim saha da parklara ve mahallelere olmak üzere 27 suni çim saha ile ilçedeki spor altyapısını güçlendiren Selçuklu Belediyesi, ilçeye kazandıracağı 15 yeni suni çim saha ile amatör futbolcuların ve öğrencilerin spor alanlarını arttırıyor.

Toprak zeminli sahalara göre spor ve sporcu sağlığı açısından daha faydalı olan suni çim sahalar, toz ve sporcu yaralanmalarını minimum seviyeye indiriyor. 44x24 metre ebatlarında olacak suni çim sahalar kısa sürede tamamlanarak hizmet sunulacak. Suni çim sahalar toplam 1 milyon 581 bin 200 TL'ye mal olacak. Tepekent, Büyükkayacık, Gövenç, Başarakavak ve Aşağı Pınarbaşı mahallelerinin yanı sıra suni çim sahaların yapılacağı okullar şunlar; Selçuklu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Selçuklu Türk Telekom Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Uluslararası Mevlana Anadolu İmam Hatip Lisesi, Cumhuriyet Ahmet Haşhaş Orta Okulu, Süleyman Çelebi Orta Okulu, Akıncılar Mahallesi Ahmet Haşhaş İlkokulu, Mustafa Fevzi Serin İlkokulu, Selçuklu Şehit Osman Demir İlkokulu, Yazır Şehit Osman Küçükdillan İlkokulu, Özel İdare Yüzüncü Yıl İlkokulu. - KONYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Selçuklu Sim Saha Sayısını 42'ye Tamamlıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement