Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Seyyah-ı Alem Sergisi'nde Evliya Çelebi ile Buluşma - Son Dakika

Seyyah-ı Alem Sergisi'nde Evliya Çelebi ile Buluşma

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi tarafından Evliya Çelebi'nin 400.doğum yılı nedeniyle düzenlenen "Seyyah-ı Alem Sergisi"ni gezdi.

Seyyah-ı Alem Sergisi\'nde Evliya Çelebi ile Buluşma
02.01.2012 - 14:04,

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi tarafından Evliya Çelebi'nin 400. doğum yılı nedeniyle düzenlenen "Seyyah-ı Alem Sergisi"ni gezdi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun ve Konya'ya gelen Star Medya Grup ve 24 TV Yönetim Kurulu Başkanı Tevhit Karakaya ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi'nin Seyyah-ı Alem Sergisi'ni gezdi.

Kule Site AVM'deki sergiyi son gününde ziyaret eden Akyürek, Evliya Çelebi'nin doğumunun 400. yıl dönümünde Evliya Çelebi ile ilgili önemli bir sergiye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi'nde Konya'nın önemli bir yer tuttuğunu vurgulayan Akyürek, "Gez dünyayı gör Konya'yı demiş olan Evliya Çelebi, medeniyetimizin önemli isimlerinden biridir. Bu sergide onunla yeniden buluşmuş oluyoruz" dedi.

Akyürek, Sorgun ve Karakaya, sergiyi düzenleyen Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyelerinden bilgi alarak hatıra defterini imzaladılar.

- KONYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Seyyah-ı Alem Sergisi'nde Evliya Çelebi ile Buluşma - Son Dakika


Advertisement