Simav'da Bir Gün Daha Kar Tatili - Son Dakika
Yerel

Simav'da Bir Gün Daha Kar Tatili

Simav\'da Bir Gün Daha Kar Tatili

Kütahya Simav'da, kar yağışı ve soğuk hava nedeni ile ilk ve orta dereceli okullarda tatil süresi bir gün daha uzatıldı.

12.01.2012 17:11

Kütahya Simav'da aralıklarla devam eden kar yağışının yanı sıra soğuk hava ve ayaz nedeni ile ilk ve orta dereceli okullarda tatil süresi bir gün daha uzatıldı.

Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, ilçe genelinde hava sıcaklığının eksi 10 dereceye kadar düşmesi sonucu 12 Ocak 2012 Perşembe günü için geçerli olmak üzere gerçekleştirdikleri ilk ve orta dereceli okullardaki tatil süresini 13 Ocak 2012 Cuma günü de dahil olmak üzere bir gün daha uzattıklarını, ilçede eğitim ve öğretime bir gün daha ara verildiğini bildirdi.

Kapalı olan 40 köy yolunun ekipler tarafından açıldığını ve şu an için Simav'da kapalı köy yolu bulunmadığını vurgulayan Kaymakam Ünal, meteorolojik verilere dayanarak yarın Simav ve çevresinde havanın eksi 12 derecelere kadar düşeceğini, bu yüzden de vatandaşların yanı sıra seracılar ve üreticilerin herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemeleri için daha dikkatli davranmalarını ve gerekli önlemlerini almalarını istedi.

KÜTAHYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Simav'da Bir Gün Daha Kar Tatili - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement