Son dakika Simav haberleri, Simav son dakika, son dakika Simav

Son Dakika Simav Haberleri

 • Simav İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası düzenlendi
  23:52 Simav İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası düzenlendi

  Simav İbrahim Eren İmam Hatip Ortaokulu'nda gerçekleştirilen Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası sona erdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Güven, turnuvaya katılan tüm öğrencilere katılım belgesi verdi ve 1. olan öğrencilerin il turnuvasına katılma hakkını kazandığını açıkladı. Müdür Güven, turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen öğretmenlere ve yöneticilere teşekkür etti.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz, Kütahya'da altın madeni açılmasına karşı uyarıda bulundu
  26 Şub CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz, Kütahya'da altın madeni açılmasına karşı uyarıda bulundu

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeliha Aksaz Şahbaz, Kütahya Simav'da açılması planlanan altın madeni alanını ziyaret etti. Aksaz Şahbaz, bölgedeki maden işletmesinin çevreye ve halk sağlığına olası olumsuz etkilerine dikkat çekti ve madenlerin derhal kapatılması gerektiğini belirtti. Ayrıca, bölgede yaşayan bir vatandaş da madenlerin çevreye verdiği zararları dile getirdi.

 • Simav'da Siyasi Partiler Yaren Ekibinin Konuğu Oldu
  26 Şub Simav'da Siyasi Partiler Yaren Ekibinin Konuğu Oldu

  Simav İlçesi, Türkiye'ye örnek olacak bir organizasyona imza attı. Siyasi partilerin ilçe başkanları ve belediye başkan adayları, Simav Sarı ve Mor Zeybekler Yaren ekibinin sezon açılışına konuk oldu. Yarencilik geleneğinin önemli bir parçası olan siyaset yapmama kuralına dikkat çekildi.

 • Toprak Koruma Kurulu Şaphane ve Simav ilçelerinde saha çalışmalarını tamamladı
  21 Şub Toprak Koruma Kurulu Şaphane ve Simav ilçelerinde saha çalışmalarını tamamladı

  Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu çerçevesinde Şaphane ve Simav ilçelerinde Toprak Koruma Kurulu tarafından yapılan saha çalışmalarının tamamlandığını duyurdu. Çalışmaların amacı, arazi ve toprak kaynaklarının bilimsel esaslara uygun olarak belirlenmesi, arazi kullanım planlarının doğru şekilde yapılabilmesi ve tarım arazilerinin korunması ve geliştirilmesi sürecinde yanlış kullanımların önlenmesidir.

 • Simav İlçe Müftülüğü tarafından hafızlık yarışması düzenlendi
  21 Şub Simav İlçe Müftülüğü tarafından hafızlık yarışması düzenlendi

  Simav İlçe Müftülüğü, halkın arasından hafız olan ve yarışmaya başvuran vatandaşlar için hafızlık yarışması düzenledi. Yarışmaya katılan vatandaşlara Kur'an-ı Kerim'den yerler soruldu ve Mehmet Ali Dinçay en yüksek puanı alarak birinci oldu.

 • Simav Güney Beldesinde 1000 Dekar Mera Alanında Gübreleme Çalışması Yapıldı
  19 Şub Simav Güney Beldesinde 1000 Dekar Mera Alanında Gübreleme Çalışması Yapıldı

  Kütahya'nın Simav ilçesi Güney Beldesinde mera ıslah çalışmaları çerçevesinde yaklaşık 1000 dekar mera alanında gübreleme çalışması yapıldığı bildirildi. İl ve İlçe Tarım Müdürlüğü teknik personeli koordinasyonunda mera ıslah çalışmaları çerçevesinde Güney Beldesinde yaklaşık 1000 dekar mera alanına 9 bin 540 kilogram amonyum nitrat gübresi atıldı.

 • Türkiye'de Ocak Ayı Son 53 Yılın En Sıcak Ayı Oldu
  17 Şub Türkiye'de Ocak Ayı Son 53 Yılın En Sıcak Ayı Oldu

  Türkiye'de geçen ay, son 53 yılın en sıcak ocak ayı olarak kayıtlara geçti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Türkiye genelinde 1991-2020 yılları arasında 2,9 derece olarak ölçülen ocak ayı ortalama sıcaklığı, geçen ay 5,7 derece ile normallerinin 2,8 derece üzerinde gerçekleşti. Bölge bölge yapılan analizlerde ise Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklar ölçüldü.

 • Kütahya'da AK Parti'nin il, ilçe ve belde belediye başkan adayları tanıtıldı
  10 Şub Kütahya'da AK Parti'nin il, ilçe ve belde belediye başkan adayları tanıtıldı

  Kütahya'da AK Parti'nin ilçe ve belde belediye başkan adayları kamuoyuna tanıtıldı. Tanıtım toplantısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti MKYK üyesi Erkan Güral ve tarım ve orman eski bakanlarından Veysel Eroğlu da katıldı. AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, Kütahya'yı 12 ilçe, merkez ve 15 beldesi ile Tayyip Erdoğan'a hediye edeceklerini belirtti. Program, hatıra fotoğrafları çektirilmesiyle son buldu.

 • Kütahya'da AK Parti'nin İlçe ve Belde Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı
  10 Şub Kütahya'da AK Parti'nin İlçe ve Belde Belediye Başkan Adayları Tanıtıldı

  Kütahya'da AK Parti'nin ilçe ve belde belediye başkan adayları, tanıtım toplantısında kamuoyuna sunuldu. Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya ve diğer parti üyeleri de katıldı. AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, Kütahya'yı Tayyip Erdoğan'a hediye edeceklerini belirtti. Adaylar da seçimlerde AK Parti bayrağıyla belediyeleri teslim almayı hedeflediklerini ifade etti.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya: CHP'nin kavga gürültüsü millete hizmet etmesini engelliyor
  10 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya: CHP'nin kavga gürültüsü millete hizmet etmesini engelliyor

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, Kütahya'da yaptığı konuşmada, CHP'nin muhalefet olarak ortaya koyduğu kavga gürültünün millete hizmet etmesini engellediğini belirtti. Kaya, AK Parti'nin yerel seçimlerde milletin desteğiyle Türkiye Yüzyılı'nı inşa etmek için yola çıktığını vurguladı.

 • Kütahya'da AK Parti Belediye Başkan Adayları Açıklandı
  10 Şub Kütahya'da AK Parti Belediye Başkan Adayları Açıklandı

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, Kütahya'da partisinin belediye başkan adaylarını tanıttı. Adaylar, Kütahya merkezi ve ilçelerinde AK Parti belediyeciliği ve Cumhur İttifakı belediyeciliğinin kazanacağına inançlarını ifade etti.

 • AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi için harekete geçti
  09 Şub AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi için harekete geçti

  AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, Kütahya merkezde Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi için çalışmalara başladıklarını belirtti. Önsay, şehre nitelikli ve üst düzey gelir sağlayan üretimi çekmek amacıyla gayretlerinin devam edeceğini ifade etti.

 • Kütahya'da AK Parti'nin ilçe belediye başkan adayları açıklandı
  09 Şub Kütahya'da AK Parti'nin ilçe belediye başkan adayları açıklandı

  Kütahya'da AK Parti'nin ilçe belediye başkan adayları açıklandı. Adaylar şu şekildedir: Altıntaş Murat Koyak, Aslanapa Necati Kulik, Çavdarhisar Bekir Kocaman, Domaniç Ahmet Özoğul, Dumlupınar Ali Bursa, Emet Ali Ceyhan, Gediz Muharrem Akçadurak, Hisarcık Fatih Çalışkan, Pazarlar Bilal Demirci, Simav Ahmet Kulat, Şaphane Hasan Basri Mete ve Tavşanlı Ali Özden.

 • Gediz İlçe Nüfusu 49 Bin 915 Oldu
  09 Şub Gediz İlçe Nüfusu 49 Bin 915 Oldu

  TÜİK tarafından açıklanan 2023 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre Gediz ilçe nüfusu 49 bin 915 olarak belirlendi. Gediz'in nüfusu geçtiğimiz yıla göre yüzde -0,47 azaldı. Merkezde yaşayan nüfus 26 bin 119'a düşerken, köy ve beldelerde ise 23 bin 796 kişiye yükseldi. Kütahya ilçelerinden Aslanapa, Çavdarhisar, Dumlupınar, Hisarcık, Pazarlar, Şaphane ve Tavşanlı'da nüfus artışı görülürken, Gediz, Domaniç ve Emet ilçelerinde nüfus azaldı.

 • Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen organizasyonla 64 umreci dualarla kutsal topraklara uğurlandı
  04 Şub Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen organizasyonla 64 umreci dualarla kutsal topraklara uğurlandı

  Simav'dan yola çıkacak olan 23 günlük Şubat umreci kafilesi için Simav Otogarında uğurlama programı düzenlendi. Program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı ve ilahi, tekbir ve salavatların okunmasıyla devam etti. İlçe Müftüsü Hasan Serçe'nin yaptığı duanın ardından 64 kişilik kafile kutsal topraklara uğurlandı.

 • Simav İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sürü Yöneticisi İstihdamı Desteklemesi için Yerinde Tespit Çalışmaları Yapıyor
  03 Şub Simav İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sürü Yöneticisi İstihdamı Desteklemesi için Yerinde Tespit Çalışmaları Yapıyor

  Simav İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, 2023 Yılı Sürü Yöneticisi (Çoban) İstihdamı Desteklemesi için başvuran işletmelerin ve çobanların yerinde tespit çalışmalarını gerçekleştiriyor.

 • Eski AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Yeniden Refah Partisi'ne katılarak Karaköprü Belediye Başkan adayı oldu
  02 Şub Eski AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Yeniden Refah Partisi'ne katılarak Karaköprü Belediye Başkan adayı oldu

  Eski AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Avukat Nihat Çiftçi, Yeniden Refah Partisi'ne katılarak Şanlıurfa Karaköprü Belediye Başkan adayı oldu. Yeniden Refah Partisi'nin 45 belediye başkan adayı daha açıklandı.

 • Simav İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Akdeniz Meyve Sineği ile Mücadele Çalışmalarını Sürdürüyor
  01 Şub Simav İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Akdeniz Meyve Sineği ile Mücadele Çalışmalarını Sürdürüyor

  Simav İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Akdeniz meyve sineği ile mücadele çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi. İlçede meyve ağaçlarındaki tuzak kontrolleri yapıldı.

 • Verimlilik Proje Ödül Töreni'nde Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'ne teşekkür belgesi
  30 Oca Verimlilik Proje Ödül Töreni'nde Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'ne teşekkür belgesi

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Simav Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Alaattin Kaçal, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. Verimlilik Proje Ödül Töreni'ne Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri ve davetliler katıldı.

 • Kütahya'da Tarihi Eser Operasyonu: Araç ve Evde Değerlendirilen Malzemeler Ele Geçirildi
  27 Oca Kütahya'da Tarihi Eser Operasyonu: Araç ve Evde Değerlendirilen Malzemeler Ele Geçirildi

  Kütahya'da yapılan operasyonda, şüpheli H.A'nın kullandığı araçta ve evinde tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen malzemeler ele geçirildi. Operasyon sonucunda 176 sikke, 95 obje, 2 antika tabanca, 7 antika tüfek ve dedektör bulundu. H.A'nın gözaltına alındığı ve emniyetteki işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

 • Simav İlçe Emniyet Müdürü ve personeli uyuşturucu operasyonunda başarı belgesi ile ödüllendirildi
  26 Oca Simav İlçe Emniyet Müdürü ve personeli uyuşturucu operasyonunda başarı belgesi ile ödüllendirildi

  Simav İlçe Emniyet Müdürü Secaattin Aktay ve personeli, uyuşturucu tacirlerinin yakalanmasında gösterdikleri üstün gayret ve başarılı çalışmalarından dolayı başarı belgesi ile ödüllendirildi. Operasyon, Kütahya Narkotik Şube Müdürlüğü ve Kütahya İstihbarat Şube Müdürlüğü ile koordineli olarak gerçekleştirildi.

 • BBP lideri Destici: PKK'nın sözcüsü İsveç'le biz nasıl müttefik olacağız?
  24 Oca BBP lideri Destici: PKK'nın sözcüsü İsveç'le biz nasıl müttefik olacağız?

  Cumhur İttifakı ortağı BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM'nin İsveç'e NATO üyeliğine izin vermesine tepki gösterdi. Destici, ''Doğru bir karar olmamıştır. Büyük Birlik Partisi olarak bir kere daha ret, bir kere daha hayır diyoruz. PKK'ya silah veren, para veren, kanlı terör örgütü, şehitlerimizin ve insanlarımızın katili, hain, bölücü terör örgütü PKK'lıları koruyan, uluslararası alanda PKK'nın sözcüsü gibi davranan İsveç'le biz nasıl müttefik olacağız?'' ifadelerini kullandı.

 • BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İsveç'in NATO'ya üyelik başvurusunu eleştirdi
  24 Oca BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İsveç'in NATO'ya üyelik başvurusunu eleştirdi

  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "İsveç'in NATO'ya üyelik başvurusunun TBMM'de kabul edilmesi doğru bir karar olmamıştır.

 • BBP Lideri Destici: İsveç'in NATO'ya üyeliği kabul edilmemeli
  24 Oca BBP Lideri Destici: İsveç'in NATO'ya üyeliği kabul edilmemeli

  BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, İsveç'in NATO'ya üyelik başvurusunun Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) kabul edilmesinin doğru bir karar olmadığını belirterek, PKK'ya silah ve para yardımı yapan İsveç ile nasıl müttefik olunacağını sordu. Destici, ayrıca CHP'nin PKK'nın siyasi şubesini meşrulaştırma çabalarını eleştirerek, doğru projelerle siyaset yapılması gerektiğini vurguladı.

 • Hisarcık Belediyespor, Emet Borspor'u yenerek şampiyon oldu
  21 Oca Hisarcık Belediyespor, Emet Borspor'u yenerek şampiyon oldu

  Kütahya 1. Amatör Simav-Emet-Hisarcık Grubunun şampiyonluk maçında ikinci sıradaki Hisarcık Belediyespor lider Emet Borspor'u 2-0 yenerek şampiyon oldu. Hisarcık Belediyespor taraftarları araç konvoyu düzenleyerek şampiyonluğu kutladı.

 • Balıkesir'de düğün kavgası: Çocuk gelin zorla evlendirildiğini söyledi, sonra geri döndü
  21 Oca Balıkesir'de düğün kavgası: Çocuk gelin zorla evlendirildiğini söyledi, sonra geri döndü

  Balıkesir'de düğün sırasında kavga çıkan çocuk gelin, zorla evlendirildiğini iddia ederek şikayetçi oldu. Ancak daha sonra geri dönerek eşini sevdiğini söyledi. İki aile arasında soruşturma devam ediyor.

 • Simav Jeotermal Sahasının Potansiyeli Belirlendi
  18 Oca Simav Jeotermal Sahasının Potansiyeli Belirlendi

  Kütahya'nın Simav ilçesinde jeotermal sahasının potansiyelinin belirlenmesi ve jeotermal enerjinin daha verimli ve sürdürülebilir olarak kullanılması amacıyla bir toplantı gerçekleştirildi. Simav Kaymakamı, Belediye Başkanı ve diğer yetkililer, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde jeotermal uzmanlarıyla bir araya gelerek konuyu değerlendirdi. Toplantının ardından heyet, İzmir Jeotermal Genel Müdürü ve Karabağlar Kaymakamı ile teknik incelemelerde bulundu.

 • Simav Kaymakamlığı, Eğitim Kurumlarına 525 Adet Voleybol ve Futbol Topu Bağışladı
  17 Oca Simav Kaymakamlığı, Eğitim Kurumlarına 525 Adet Voleybol ve Futbol Topu Bağışladı

  Simav Kaymakamlığı, ilçedeki tüm eğitim kurumlarına 525 adet voleybol ve futbol topu bağışında bulundu. Simav İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Güven, bağışın spora ve genç sporculara sağladığı değerli destekler için Kaymakam Bünyamin Karaloğlu'na teşekkür etti.

 • Pazarlar Spor Lisesi, kız futsal takımı il finallerine damga vurdu
  16 Oca Pazarlar Spor Lisesi, kız futsal takımı il finallerine damga vurdu

  Kütahya'da düzenlenen okul sporları etkinlikleri çerçevesinde Futsal müsabakalarında Pazarlar Spor Lisesi kız Futsal takımı il finallerinde il birincisi oldu. Kütahya'da düzenlenen İl müsabakalarında kız Futsal takımı il birinciliğini elde etti ve Kütahya'yı bölge müsabakalarında temsil etmeye hak kazandı. Ayrıca Badminton Kız takımı il 2.si, Badminton erkek takımı il 3.sü oldu.

 • Gediz'de trafik kazası: Bir kişi yaralandı
  13 Oca Gediz'de trafik kazası: Bir kişi yaralandı

  Kütahya'nın Gediz ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı. Hafif ticari aracın kontrolden çıkarak karşı şeride geçip yolun kenarına devrilmesi sonucu meydana gelen kazada, yaralı olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Gediz Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralının sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

 • Simav İlçe Müftülüğüne bağlı 15 Temmuz Şehitleri Hafızlık Yatılı Erkek Kur'an Kursunda 5 öğrenci hafızlıklarını tamamladı
  12 Oca Simav İlçe Müftülüğüne bağlı 15 Temmuz Şehitleri Hafızlık Yatılı Erkek Kur'an Kursunda 5 öğrenci hafızlıklarını tamamladı

  Simav İlçe Müftülüğüne bağlı 15 Temmuz Şehitleri Hafızlık Yatılı Erkek Kur'an Kursunda hafızlık eğitimi alan 5 öğrenci, hafızlıklarını tamamladı. İlçe Müftüsü Hasan Serçe'ye son derslerini veren öğrenciler, hafızlık merasimi programında ödüllerini aldılar.

 • TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ: Türkiye'nin istikrarı yerel yönetimlerde de önemli
  11 Oca TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ: Türkiye'nin istikrarı yerel yönetimlerde de önemli

  TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Kütahya'nın Simav ilçesinde yapılan bir törene katılarak yaptığı konuşmada, Türkiye'nin istikrarının yerel yönetimlerde de sağlanması gerektiğini belirtti. Bozdağ, yereldeki iktidarla Ankara'daki iktidarın el ele koşmasının ülkenin menfaatine olacağını ifade etti.

 • Simavlı öğrenciler Filistin'e yardım için 8 bin TL biriktirdi
  11 Oca Simavlı öğrenciler Filistin'e yardım için 8 bin TL biriktirdi

  Simav İlçe Müftülüğüne bağlı Naşa Büyük Camii'nde okuyan öğrenciler, harçlıklarını ve biriktirdikleri 8 bin TL'yi Filistin'e gönderilmek üzere İlçe Müftülüğüne teslim etti. Öğrenciler, yardımı Din Görevlileri Zafer Demircan, Muhammed Selman ve Veysel Duru ile birlikte İlçe Müftüsü Hasan Serçe'ye makbuz karşılığında teslim etti.

 • 35 Umreci Dualarla Kutsal Topraklara Uğurlandı
  10 Oca 35 Umreci Dualarla Kutsal Topraklara Uğurlandı

  Diyanet İşleri Başkanlığı ve Simav İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen umre yolculuğunda yer alacak olan 35 umreci, dualarla kutsal topraklara uğurlandı. Kur'an Kursu Öğreticisi Kadriye Gümüş Ergün ve Din Görevlisi Raşit Göktepe'nin Grup Hocası olarak görev alacakları umre yolculuğu, 17. Tur, servisli ve 24 günlük olarak planlandı. Simav Otogarında İlçe Müftüsü Hasan Serçe'nin yaptığı uğurlama duası ile umrecilerin kutsal topraklara yolculuğu başladı.

 • Manisa'da Spil Dağı ve Demirci'de Kar Yağışı
  10 Oca Manisa'da Spil Dağı ve Demirci'de Kar Yağışı

  Manisa'nın Spil Dağı ve Demirci ilçesinde kar yağışı nedeniyle kara yollarında önlemler artırıldı. Demirci'de başlayan kar ve tipi sonucunda ilçenin yüksek kesimleri beyaza büründü. Karayolları ekipleri, Akçakertik Geçidi'nde kar temizleme ve tuzlama çalışması yaparken, Demirci-Simav kara yolunda kar lastiği ve zinciri bulunmayan araçlar zorluk yaşadı. Spil Dağı Milli Parkı da kar altında kaldı ve birçok kişi kartopu oynamak için dağa gitti.

 • Kütahya AK Parti İl Başkanı Mustafa Önsay, 2023 faaliyetlerini değerlendirdi
  30 Ara Kütahya AK Parti İl Başkanı Mustafa Önsay, 2023 faaliyetlerini değerlendirdi

  Kütahya AK Parti İl Başkanı Mustafa Önsay, AK Parti'nin 2023 yılı faaliyetlerini İhlas Haber Ajansı'na (İHA) değerlendirdi.

 • Kütahya Valisi: 2023 yılında önemli yatırımlar yapıldı
  29 Ara Kütahya Valisi: 2023 yılında önemli yatırımlar yapıldı

  Kütahya Valisi Musa Işın, devletin verdiği imkanlar ve mali desteklerle Kütahya'nın 2023 yılında eğitim, sağlık, tarım ve tarihi dokunun korunması alanlarında önemli yatırımlar yaptığını belirtti. Vali Işın, gelecekte de daha büyük hizmetler yapacaklarını ve Kütahya'nın parlak bir geleceğe sahip olduğunu vurguladı.

 • Termal Tesisler, Yılbaşı Tatilinde Yoğun İlgi Görüyor
  29 Ara Termal Tesisler, Yılbaşı Tatilinde Yoğun İlgi Görüyor

  Yalova, Balıkesir ve Kütahya'daki termal tesisler, hafta sonu ile birleşen yılbaşı tatilinde yoğun ilgi görüyor. Yalova'daki tesislerde hafta sonu ve yılbaşı rezervasyonları dolarken, Sındırgı ve Bigadiç ilçelerindeki termal tesislerde de hareketlilik yaşanıyor. Kütahya'da ise Yoncalı, Ilıca, Simav, Gediz, Tavşanlı, Emet ve Hisarcık ilçelerindeki turizm işletmelerinde rezervasyon yoğunluğu yaşanıyor.

 • Simav İlçe Müftülüğü'nden 15 din görevlisine vaaz becerileri eğitimi
  27 Ara Simav İlçe Müftülüğü'nden 15 din görevlisine vaaz becerileri eğitimi

  Simav İlçe Müftülüğü personeli tarafından düzenlenen 'Vaaz Becerilerini Geliştirme Hizmet İçi Eğitim Kursu' üçüncü dönem kursiyerlerle devam ediyor. Programda İlçe Müftüsü Hasan Serçe, Vaizler Mustafa Bektaş, Bayram Maraşlı ve Din Hizmetleri Uzmanı Necati Keleş öğretici olarak görev alıyor. Kursun ikinci haftasında kursiyerler, kendi vaazlarını hazırlayıp sunum yapacak.

 • Simav İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Sera Kontrolleri Yaptı
  27 Ara Simav İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Sera Kontrolleri Yaptı

  Simav İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, seracılık yapan işletmelerin sera kontrollerini ve örtü altı kayıt güncelleme işlemlerini gerçekleştirdi.

 • Simav Kız İHL öğrencileri Filistin'e yardım gönderdi
  26 Ara Simav Kız İHL öğrencileri Filistin'e yardım gönderdi

  Simav Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri, 'Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum' projesi kapsamında topladıkları maddi yardımı Filistin'e göndermek üzere İlçe Müftülüğüne teslim etti. İlçe Müftüsü, öğrencilere duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

 • Hisarcık Belediye Spor Takımı 12 asker şehidi için asker selamı verdi
  25 Ara Hisarcık Belediye Spor Takımı 12 asker şehidi için asker selamı verdi

  Kütahya 1. Amatör Simav-Emet-Hisarcık Grubunda oynanan Hisarcık Belediye Spor-Simav Çitgöl Sazlıkspor maçı sonrası Hisarcık Belediye Spor takımı oyuncuları, 12 asker şehidi anma ve onlara saygı gösterme adına asker selamı verdiler. Maçı kazanan Hisarcık Belediye Spor takımı oyuncuları, seyircilerle birlikte asker selamı vererek duygusal anlar yaşattılar.

 • Kütahya'da dur ihtarına uymayan araçtan uyuşturucu çıktı
  20 Ara Kütahya'da dur ihtarına uymayan araçtan uyuşturucu çıktı

  Kütahya'nın Simav ilçesinde dur ihtarına uymayarak kaçan araçtan atılan gözlük kılıfının içinde uyuşturucu madde bulundu. 3 kişi tutuklandı.

 • Simav Belediyesi Kültür Merkezi'nden Gazze'ye mont desteği
  20 Ara Simav Belediyesi Kültür Merkezi'nden Gazze'ye mont desteği

  Simav Belediyesi Kültür Merkezi bünyesinde Halk Eğitim Merkeziyle oluşturulan dikiş kursunda gönüllü kursiyerler tarafından Gazze'ye gönderilmek üzere mont dikimi gerçekleştiriliyor. Simav Belediye Başkanı Fatih Kalay, dikiş kursunu ziyaret ederek emeği geçen gönüllü kursiyerlere teşekkür etti.

 • Simav'da dur ihtarına uymayan araçtan uyuşturucu çıktı
  19 Ara Simav'da dur ihtarına uymayan araçtan uyuşturucu çıktı

  Kütahya'nın Simav ilçesinde polis tarafından dur ihtarına uymayan araç, kapan kullanılarak durduruldu. Araçtan atılan gözlük kılıfının içinden ise uyuşturucu madde çıktı. Olayla ilgili olarak 3 kişi gözaltına alındı.

 • Manisa Futbol Kulübü, genç yetenek Süleyman Buğra Parlak ile sözleşme imzaladı
  18 Ara Manisa Futbol Kulübü, genç yetenek Süleyman Buğra Parlak ile sözleşme imzaladı

  Manisa Futbol Kulübü, Fenerbahçe Simav Futbol Okulu'ndan Süleyman Buğra Parlak ile sözleşme imzaladı. A Takımına ve Türk futboluna oyuncu kazandırma hedefini sürdüren Manisa FK Akademi, genç yetenekleri bünyesine katmaya devam ediyor.

 • Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile sanayi kuruluşu arasında işbirliği protokolü imzalandı
  15 Ara Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile sanayi kuruluşu arasında işbirliği protokolü imzalandı

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Simav Meslek Yüksekokulu ile Simav'ın önde gelen bir sanayi kuruluşu arasında 'İşletmede Mesleki Eğitim Çalışması' protokolü imzalandı. Protokol ile sanayi kuruluşu, öğrencilerin staj eğitiminde öncelikli olarak tercih edilecek ve öğrencilere doğrudan destek sağlanacak.

 • Simav'da hapis cezası bulunan 2 hükümlü yakalandı
  14 Ara Simav'da hapis cezası bulunan 2 hükümlü yakalandı

  Kütahya'nın Simav ilçesinde, hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 2 hükümlü, Jandarma Suç Araştırma Timleri tarafından Eğirler köyünde saklandıkları yerde yakalandı. Zanlılar, 12 yaşındaki Halil Bulut'un öldürülmesi olayına karıştıkları gerekçesiyle cezaevine teslim edildi.

 • Kütahya'da 39 ve 40 yıl hapis cezası bulunan 2 hükümlü yakalandı
  14 Ara Kütahya'da 39 ve 40 yıl hapis cezası bulunan 2 hükümlü yakalandı

  Kütahya'nın Simav ilçesinde Jandarma Suç Araştırma Timi tarafından hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 2 hükümlü yakalandı. Şahıslar tutuklanarak ceza infaz kurumuna teslim edildi.

 • Simav İlçe Müftülüğü Güney 4-6 yaş Kur'an Kursunda Mevlana Haftası etkinliği düzenlendi
  12 Ara Simav İlçe Müftülüğü Güney 4-6 yaş Kur'an Kursunda Mevlana Haftası etkinliği düzenlendi

  Güney 4-6 yaş Kur'an Kursunda Mevlana Haftasına özel köşe hazırlanıp öğrencilere semazen elbisesi giydirildiği programa öğrencilerin aileleri de katıldı. Mesnevi'den hikayelerin okunduğu, Mevlana'nın öğütlerinden nasihatlerde bulunulduğu etkinlik, ikramlarla sona erdi.

 • Simav İlçe Müftülüğüne bağlı Aksaz İhtiyaç Odaklı Kur'an Kursunda öğrenciler harfleri ve tecvidi öğreniyor
  11 Ara Simav İlçe Müftülüğüne bağlı Aksaz İhtiyaç Odaklı Kur'an Kursunda öğrenciler harfleri ve tecvidi öğreniyor

  Aksaz Kur'an Kursu öğreticisi Kader Binbir rehberliğinde öğrenciler, harfleri örgü ile hazırlayarak el becerilerini geliştiriyor ve eğlenerek öğreniyor. Duyarak ve görerek öğrenme metotlarıyla derse hazırlık yapılarak başarı elde ediliyor.

 • Kütahya'da çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü
  08 Ara Kütahya'da çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü

  Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı Yavu köyünde çıkan yangın, çevre binalara sıçramadan itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Yangın sonucu 2 katlı ahşap ev kullanılamaz hale geldi. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

 • Simav'da servis minibüsü kaza yaptı: 14 çocuk hafif yaralandı
  07 Ara Simav'da servis minibüsü kaza yaptı: 14 çocuk hafif yaralandı

  Kütahya'nın Simav ilçesinde, öğrencileri taşıyan servis minibüsü yol kenarındaki toprak yığınına çarptı. Kazada 14 çocuk hafif yaralandı. Olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi.

 • Kütahya'da Kaçakçılık Operasyonu: 27 Bin Makaron ve 19 Kilogram Tütün Ele Geçirildi
  06 Ara Kütahya'da Kaçakçılık Operasyonu: 27 Bin Makaron ve 19 Kilogram Tütün Ele Geçirildi

  Kütahya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Simav ilçesinde durdurulan bir araçta yapılan aramada, 27 bin adet içi tütün dolu makaron, 31 adet puro ve 19 kilogram kıyılmış tütün ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheli hakkında soruşturma başlatıldı.

 • DPÜ Simav Meslek Yüksekokulu, Dünya Engelliler Günü'nde sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi
  04 Ara DPÜ Simav Meslek Yüksekokulu, Dünya Engelliler Günü'nde sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Simav Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları ve öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde Simav Dört Eylül Ortaokulu ve Simav Özel Eğitim Uygulama Okulu'nu ziyaret ederek okulları süsledi ve etkinlikler düzenledi.

 • Kütahya'da kış lastiği denetimi yapıldı
  01 Ara Kütahya'da kış lastiği denetimi yapıldı

  Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde Jandarma Trafik ekipleri, 1 Aralık itibarıyla zorunlu olan şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan ticari araçlarda kış lastiği denetimi gerçekleştirdi. Denetimlerde sürücüler, kış lastiği takmanın önemi hakkında bilgilendirildi.

 • Kütahya'da yapılan operasyonda 8 kişi tutuklandı
  27 Kas Kütahya'da yapılan operasyonda 8 kişi tutuklandı

  Kütahya'da yapılan operasyonlarda yakalanan 12 şahıstan 8'i tutuklandı, 4 kişi ise serbest bırakıldı.

 • Tavşanlı'da Gençler Voleybol İle Spora Katılıyor
  26 Kas Tavşanlı'da Gençler Voleybol İle Spora Katılıyor

  Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, 9-18 yaş arası gençlere voleybol eğitimi veren antrenör Çetin Aysu, gençlerin sporla tanışmasını ve voleybolun yaygınlaşmasını hedeflediklerini belirtti. Kayıtlar başladı.

 • Fatih Erbakan Partisinin 49 Belediye Başkan Adayını Açıkladı... Erbakan: 'Türk Siyasetine Damgamızı Mart Ayında Vuracağız'
  24 Kas Fatih Erbakan Partisinin 49 Belediye Başkan Adayını Açıkladı... Erbakan: "Türk Siyasetine Damgamızı Mart Ayında Vuracağız"

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin genel merkezinde önümüzdeki yıl mart ayında yapılacak yerel seçimler için 49 belediye başkan adayını açıkladı. Erbakan, “14 Mayıs seçimlerinde Yeniden Refah Partimiz anketlerin gösterdiği oy oranının üç misli oy aldı. Yüzde 1’e yakın bir oy bize lütfediyorlardı tırnak içerisinde. Biz yüzde 2,86 aldık. Yani yüzde 3’e yakın bir oy aldık. Şimdi anketler Yeniden Refah Partisi'ni ne gösteriyor? Yüzde 6 ila 7 arasında gösteriyor. Bu ne demek? Yine üçle çarptığınız zaman Yeniden Refah Partisi mart ayında yüzde 20 oy alacak demektir. 14 Mayıs'ta üç katını aldık. Şimdi de inşallah yine anketlerin üç katını alacağız. Türk siyasetine damgamızı mart ayında vuracağız” dedi.

 • Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını açıkladı
  24 Kas Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını açıkladı

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin 'Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda 49 adayı açıkladı.

 • İLKSAN, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde Kütahyalı şehit öğretmenleri andı
  24 Kas İLKSAN, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde Kütahyalı şehit öğretmenleri andı

  Kütahya'nın Simav ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) ile Simav Belediyesince, bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen öğretmenleri anma etkinliği düzenlendi.

 • DSİ, Kütahya'daki sanayi bölgelerinde taşkın riskine karşı çalışmaları tamamladı
  23 Kas DSİ, Kütahya'daki sanayi bölgelerinde taşkın riskine karşı çalışmaları tamamladı

  DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, Kütahya'daki sanayi bölgelerinde taşkın riskine karşı yapılan çalışmaların tamamlandığını açıkladı. Kütahya ve Simav sanayi bölgeleri taşkın riskinden korundu. Yapılan çalışmalar sonucunda yaklaşık 600 dekar tarımsal arazi ve 500 dekar mera alanı taşkınlardan korundu.

 • AK Parti Kütahya İl Başkanı ve Milletvekilleri Ulaştırma ve Altyapı Bakanı'nı ziyaret etti
  23 Kas AK Parti Kütahya İl Başkanı ve Milletvekilleri Ulaştırma ve Altyapı Bakanı'nı ziyaret etti

  AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Kütahya Milletvekilleri Adil Biçer, İsmail Çağlar Bayırcı ve Mehmet Demir ile birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu'nu ziyaret etti. Ziyarette, Kütahya'daki yol yatırımları ve İstanbul-Antalya otobanı proje çalışmaları görüşüldü. İl Başkanı Mustafa Önsay, Kütahya'nın taleplerini takip etmeye devam edeceklerini belirtti.

 • Simav'da Tarım ve Orman Müdürlüğü örnekleme çalışmalarına başladı
  16 Kas Simav'da Tarım ve Orman Müdürlüğü örnekleme çalışmalarına başladı

  Kütahya'nın Simav ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından tek ve çok yıllık ürünlerde örnekleme çalışmalarına başlandığı açıklandı.

 • Simav'da traktör kazası: Sürücü hayatını kaybetti
  13 Kas Simav'da traktör kazası: Sürücü hayatını kaybetti

  Kütahya'nın Simav ilçesinde meydana gelen traktör kazasında, Mustafa Karademir isimli sürücü hayatını kaybetti. Kazanın ardından olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi.

 • Simav'da trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti
  13 Kas Simav'da trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti

  Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı Hisarbey köyünde meydana gelen trafik kazasında traktör devrildi ve sürücü Mustafa Karademir hayatını kaybetti. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan müdahale sonucunda Karademir'in hayatını kaybettiği belirlendi. Cenaze Hisarbey köy mezarlığına defnedildi.

 • Kütahya'da Sahte Rakı Operasyonu: 19 Litre Sahte Rakı Ele Geçirildi
  10 Kas Kütahya'da Sahte Rakı Operasyonu: 19 Litre Sahte Rakı Ele Geçirildi

  Kütahya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Simav ilçesinde bir eve düzenlenen operasyonda, 19 litre sahte el yapımı rakı, 5 litre etil alkol ve 17 mililitre anason aroması ele geçirildi. Operasyonda 1 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheli hakkında adli soruşturma başlatıldı.

 • Kütahya'da Uyuşturucu Operasyonu: 250 Gram Esrar ve 2 Bin 400 Makaron Ele Geçirildi
  08 Kas Kütahya'da Uyuşturucu Operasyonu: 250 Gram Esrar ve 2 Bin 400 Makaron Ele Geçirildi

  Kütahya'nın Simav ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda, 7 ayrı adreste yapılan aramalarda 250 gram kubar esrar ve 2 bin 400 adet içi tütün doldurulmuş makaron ele geçirildi. 8 şüpheli gözaltına alındı.

 • Simav Nurullah Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Voleybol Takımı İl Şampiyonu Oldu
  07 Kas Simav Nurullah Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Voleybol Takımı İl Şampiyonu Oldu

  Kütahya'da düzenlenen 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı Okul Sporları Voleybol Genç-A Kızlar il birinciliği müsabakalarında Simav Nurullah Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi voleybol takımı il şampiyonu oldu. 31 Ekim- 6 Kasım tarihler arasında yapılan Genç-A Kızlar voleybol müsabakalarını namağlup tamamlayan Nurullah Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Genç Kızlar voleybol takımı bölge müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

 • Baba, Kızını Sosyal Medyada Satılık İlan Etmekle Suçlandı
  03 Kas Baba, Kızını Sosyal Medyada Satılık İlan Etmekle Suçlandı

  Simav ilçesinde yaşayan bir baba, kızının fotoğrafını sosyal medyada paylaşarak onu satılık ilan ettiği iddiasıyla suçlanıyor. Geçen yıl ise baba, canlı yayında kızına 250 lira fiyat verdi. Kızın ailesiyle yapılan düğün ise tartışmalı bir şekilde sona erdi. Gelin, ailesi tarafından zorla evlendirildiğini iddia ederken, damat tarafı da başlık parası ve takı giderleri nedeniyle zarara uğradıklarını belirterek suç duyurusunda bulundu. Olayla ilgili soruşturma sürerken, kız devlet korumasına alındı.

 • 'Satılık' ilanıyla kızının fotoğrafını paylaşan baba, canlı yayında fiyat da vermiş
  03 Kas "Satılık" ilanıyla kızının fotoğrafını paylaşan baba, canlı yayında fiyat da vermiş

  17 yaşındaki kızının satılık ilanıyla fotoğrafını paylaşan sözde babanın canlı yayında evladına fiyat biçtiği de ortaya çıktı. Sosyal medyada canlı yayan açan baba Y.D., "Aha benim kızım, 250 kayme kızım. Mangalı iyi yapar, 250 kayme" ifadelerini kullandı.

 • Kız Çocuğu Devlet Korumasına Alındı
  31 Eki Kız Çocuğu Devlet Korumasına Alındı

  Balıkesir'de ailesinin onayıyla evlendikten sonra takıları alarak kaçtığı iddia edilen D.K., devlet korumasına alındı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, D.K.'nin ikametinde inceleme yapıldığını ve hukuki sürecin takipçisi olacaklarını duyurdu.

 • Şanlıurfa'da Hafriyat Kamyonu Motosiklete Çarptı: 1 Ölü
  31 Eki Şanlıurfa'da Hafriyat Kamyonu Motosiklete Çarptı: 1 Ölü

  Şanlıurfa'da hafriyat kamyonu, kırmızı ışıkta duran sürücü Muhammed Ali Kaplan'ın kullandığı motosiklete çarptı. Kaplan kaza yerinde hayatını kaybederken, kamyonun sürücüsü gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Simav'dan Umreye Gidecek 10 Umreci Dualarla Uğurlandı
  30 Eki Simav'dan Umreye Gidecek 10 Umreci Dualarla Uğurlandı

  Kütahya'nın Simav ilçesinden Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığıyla umreye gidecek olan 10 umreci, dualarla kutsal topraklara uğurlandı. Uğurlama programında Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

 • Simav İlçe Emniyet Müdürlüğü personeline başarı belgesi
  28 Eki Simav İlçe Emniyet Müdürlüğü personeline başarı belgesi

  Kütahya'nın Simav İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli başarı belgesi ile ödüllendirildi.

 • Kütahya'da Otomobil Kazası: 3 Kişi Yaralandı
  27 Eki Kütahya'da Otomobil Kazası: 3 Kişi Yaralandı

  Kütahya'nın Gediz ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, iki otomobil çarpıştı ve 3 kişi yaralandı. Kazada yaralananlar, sağlık ekipleri tarafından Gediz Devlet Hastanesine kaldırıldı ve sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

 • Emet İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri Sürücüleri Bilgilendiriyor
  27 Eki Emet İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri Sürücüleri Bilgilendiriyor

  Emet İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri, sürücüleri güvenli sürüş ve emniyet kemeri konularında bilgilendirme ve denetim faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

 • Doğal Şehirler Birliğine 4 Yeni İlçe Daha Katıldı
  27 Eki Doğal Şehirler Birliğine 4 Yeni İlçe Daha Katıldı

  Balıkesir'in Sındırgı ilçesi öncülüğünde kurulan Doğal Şehirler Birliği, Ankara'nın Beypazarı, Balıkesir'in Havran, Eskişehir'in İnönü, Aydın'ın Kuşadası, İzmir'in Bergama, Antalya'nın Elmalı, Sakarya'nın Geyve, Kütahya'nın Simav, Manisa'nın Gördes, Çanakkale'nin Ezine ilçelerini de üye olarak kabul etti.

 • Hisarcık'ta yosun ihracat sınır kontrolleri
  25 Eki Hisarcık'ta yosun ihracat sınır kontrolleri

  Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Karbasan köyünde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce yosun ihracatı sınır kontrollerinin yapıldığı bildirildi.

 • OEDAŞ Kütahya İl Müdürü, okul çatısına kurulan GES panellerinin açılışına katıldı
  25 Eki OEDAŞ Kütahya İl Müdürü, okul çatısına kurulan GES panellerinin açılışına katıldı

  OEDAŞ Kütahya İl Müdürü Kamil Uğur Mumcu, Kuşu Şehit Er Şenayi Akdağ Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin öğrenci ve öğretmenleri tarafından okulun çatısına kurulan güneş enerjisi santralinin (GES) açılış törenine katıldı.

Advertisement