Sporda Karşıyaka Farkı - Son Dakika
Yerel

Sporda Karşıyaka Farkı

Sporda Karşıyaka Farkı

Karşıyaka Belediyesi; okçuluk, judo ve satrançta yeni şampiyonluklar kazandı.

01.05.2016 10:58

Karşıyaka Belediyesi; okçuluk, judo ve satrançta yeni şampiyonluklar kazandı. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Karşıyaka'da 4 yaşından itibaren herkese spor yapma imkanı tanıyoruz" dedi.

Okçuluk branşında Ecem Cansu Coşkun ve Demir Elmaağaçlı gibi iki dünya şampiyonunu bünyesinde barındıran Karşıyaka Belediyesi, minik sporcularının elde ettiği dereceler ile bu başarısının tesadüf olmadığını kanıtladı. Karşıyaka Belediyesi; okçuluk, judo ve satrançta yeni şampiyonluklar kazandı.

OKÇULAR FİNALDE

İzmir Okullar Arası Okçuluk Yarışması'nda Karşıyaka Belediye Spor adına yarışan okçulardan; Umut Süter, Muhittin Armağan, Bahar Üçkardeş ve Doruk Gezen kendi yaş gruplarında derece yapmayı başararak, 17-18- 19 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan final yarışmalarına katılmaya hak kazandı.

JUDODA SIRTIMIZ YERE GELMEDİ

Judoda, Küçükler Ortaokullar İzmir İl Birinciliği karşılaşmalarında da yine Karşıyaka Belediyesi adına mindere çıkan Mehmet Emin Avşar, Arda Hasret, Murat Toksun, İlayda Arı ve Cemal Aydın başarı kazanan sporcular arasında yer aldı. Minikler Teşvik Turnuvası İzmir İl Birinciliği yarışmalarında da; Melda Engin, Pınar Toksun, Mehmet Emin, Cemal Aydın, Arda Umut Aydın derece yaptı. Yıldızlar kategorisinde de Hamdi Yurtçu 3. oldu.

SATRANÇTA RAKİP YOK

Karşıyaka Belediyesi'nin, küçük yaştaki çocuklara sevdirmek için yoğun çalışma yürüttüğü satranç branşında müsabakalara katılan Gül Sena Kayış ise önce Manavgat'taki Türkiye Küçükler Satranç Turnuvası'nda Türkiye 2'ncisi, sonrasında da İzmir Küçükler Satranç Turnuvası'nda, 9 Yaş Kızlar Kategorisinde İzmir 1'incisi oldu.

"GURUR DUYUYORUZ"

Sporcular, madalyaları ve kupaları ile birlikte Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ı ziyaret etti. Sporcuların başarılarından mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Akpınar, "Her yaşta ve her branşta sporu desteklemeye devam edeceğiz. Karşıyakamızda 4 yaşından itibaren herkese, farklı branşlarda spor yapma imkanı tanıyoruz. Kazanılan başarılar da göğsümüzü kabartıyor" diye konuştu. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sporda Karşıyaka Farkı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement