Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden 'Ulaşım Sirkülasyonu' Toplantısı - Son Dakika
Yerel

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden 'Ulaşım Sirkülasyonu' Toplantısı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden \'Ulaşım Sirkülasyonu\' Toplantısı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığının Dünü, Bugünü, Tekirdağ Toplu Ulaşım Sistemi (TETUS) ve Trafik Sirkülasyon Projesi ile Geleceğe Yönelik Hedefler konulu toplantı, Büyükşehir Belediyesi Yılmaz İçöz Sahnesi’nde geniş çaplı bir katılımla gerçekleştirildi.

17.12.2016 10:55

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığının Dünü, Bugünü, Tekirdağ Toplu Ulaşım Sistemi (TETUS) ve Trafik Sirkülasyon Projesi ile Geleceğe Yönelik Hedefler konulu toplantı, Büyükşehir Belediyesi Yılmaz İçöz Sahnesi'nde geniş çaplı bir katılımla gerçekleştirildi.

Genel olarak Tekirdağ ulaşımının paydaşlara aktarıldığı toplantıda, ulaşım sisteminin en iyi şekilde işler hale getirilmesi, halkın en iyi ulaşım hizmetini alabilmesi, toplu taşımada dönüşüm sisteminin hayata geçirilmesi aşamasında hem ulaşım hizmetini alacak vatandaşların hem de hizmet verecek esnafların memnun kalacağı bir sistem konusunda Tekirdağ ulaşımında söz sahibi paydaşlarla görüş alışverişinde bulunuldu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, büyükşehir olan Tekirdağ'ın büyük hedefleri olduğunu dile getirerek, "Değişim kaçınılmaz bir gerçekliktir. Büyükşehir olan Tekirdağ'da birçok konuda olduğu gibi ulaşımda da bazı değişimler yaşayacaktır. Artan nüfus yoğunluğuna hitap edebilmek, 11 ilçede vatandaşlarımıza en iyi ulaşım hizmetini verebilmek için Ulaşım Dairesi Başkanlığımız gerekli çalışmaları yapıyorlar. Bilimsel veriler ışığında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ama bu çalışmaları yaparken de paydaşlarımızı dışarıda bırakmıyoruz. Onları da işin içine katarak ortak akıl doğrultusunda en iyiyi bulma hedefindeyiz. Bugün de bu amaç doğrultusunda burada toplandık. Tekirdağ ulaşımında emek veren, söz sahibi olan tüm paydaşlarımızla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunmak istedik. Bu tür toplantılar bundan sonra da devam edecek. Tek gayemiz Tekirdağ'a hizmet etmek. Tekirdağlılar her şeyin en iyisine layık. Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak her konuda olduğu gibi ulaşım konusunda da çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Geçiş süreci biraz sancılı olabilir. Ulaşımda yapılan değişimler biraz süre gerektiriyor. Kısa süre içerisinde yaptığımız tüm çalışmaların meyvelerini toplayacağımıza inanıyorum. Halkımız bize güvensin. Biz onların güvenine layık olabilmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle toplantının hayırlı olmasını diliyorum. Yapacağımız tüm çalışmalarla kazanan esnafımız olsun, kazanan halkımız olsun, kazanan Tekirdağ olsun, herşey gönlünüzce ve gönlümüzce olsun" diye konuştu.

"Tekirdağ il genelinde ulaşımda gözle görülür bir rahatlama ve değişim yaşanacağının inancındayız"

Ulaşım Dairesi Başkanı Hasan Bayram, Ulaşım Dairesi olarak vatandaşlara modern, sürdürülebilir, güvenli, ekonomik, konforlu ve rahat bir ulaşım hizmeti sunma hedefi içinde olduklarını belirterek, "Bu hedef doğrultusunda mevcut yol ağı altyapısının standartlarını iyileştirmek, daha verimli kullanımını sağlamak, yolculuk süresi ve trafik yoğunluğunu azaltmak, ulaşımın çevreye olan olumsuz etkilerini azaltarak çevrenin korunması ve geliştirilmesine katkı sağlamak, trafik güvenliğini sağlayarak kazaları azaltmak ve ilimizde daha güvenli trafik akışı sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Toplu Taşımanın dönüşümü çerçevesinde 2017 yılı içerisinde mevcut araçların yüzde 50'sinin değişiminin tamamlanmış olmasını hedefliyoruz. Trafik Sirkülasyon projesi kapsamında da 11 ilçemizde önemli kavşaklar için de proje çalışmalarımızı tamamladık. En kısa sürede yapım ve uygulama aşamasına geçeceğiz. Yapacağımız tüm proje ve çalışmalar ile birlikte Tekirdağ il genelinde ulaşımda gözle görülür bir rahatlama ve değişim yaşanacağının inancındayız" dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Ulaşım Dairesi Başkanı Hasan Bayram, Ulaşım Dairesinin yaptığı çalışmalar ve geleceğe yönelik hedefler konusunda katılımcılara bilgi verdi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Danışmanı Prof. Dr. Halim Ceylan tarafından da Tekirdağ Toplu Ulaşım Sistemi (TETUS) ve Trafik Sirkülasyon Projesi ile ilgili sunum gerçekleştirildi.

Toplantı, esnaf ve vatandaşların sorularının cevaplanması ile sona erdi. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden 'Ulaşım Sirkülasyonu' Toplantısı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement