Urfa'da LYS'ye 43 Bin 388 Öğrenci Girecek - Son Dakika
Yerel

Urfa'da LYS'ye 43 Bin 388 Öğrenci Girecek

Urfa\'da LYS\'ye 43 Bin 388 Öğrenci Girecek

28-29 Nisan tarihlerinde yapılacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavına Urfa'da toplam 43 bin 388 öğrenci gireceği açıklandı.

22.04.2014 11:40  Güncelleme: 11:35

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavları ile ilgili Okul Müdürlerine yönelik bilgilendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci başkanlığında yapıldı.

'Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi' toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci'nin yanı sıra Sınavlardan Sorumlu Şube Müdürü Mehmet Alay Temel Eğitim'den Sorumlu Şube Müdürü Mehmet Vural ve ortaokul müdürleri katıldı.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi sınavının il genelinde toplam 454 okulda yapılacağının ele alındığı toplantıda sınavlara 43 bin 388 öğrencinin gireceği ve 14 Bin 294 öğretmenin görev yapacağı belirtildi.

Toplantıda ilk olarak 28-29 Kasım 2013 tarihlerinde yapılan sınavın genel değerlendirilmesi yapıldı. 28-29 Nisan 2014 tarihlerinde yapılacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavında yaşanması muhtemel sorunlarla ilgili çözüm önerileri masaya yatırıldı.

İLCİ: HER ÖĞRENCİ SINAVA KENDİ OKULUNDA GİRECEK

Toplantının açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci "Öğrenci başarısının anlık performansa dayalı olarak değil, geniş bir zaman dilimine yayılarak belirlenmesini sağlayan bu uygulama; telafi imkânının sağlanması, merkezî ortak sınavların iki okul gününde yapılması, ortak sınavların, sınav gününe kadar işlenen konuları kapsayacak olması, merkezi sınavların süresinin bir yazılı süresi kadar olması, yanlış cevapların doğru cevapları etkilememesi, her öğrencinin sınavlara kendi okullarında girebilmesi gibi yenilikleri içermektedir" dedi.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sisteminin bu yıl ilk defa uygulanmasına dikkat çeken İlci, okul yönetici ve öğretmenlerin daha dikkatli olmasını müfredat programlarının sınav tarihlerine kadar mutlaka bitirilmesi gerektiğini ve gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci sınava girecek tüm öğrencilere başarı dileklerinde bulunduktan sonra toplantı sona erdi.
(Kaynak: Gazeteipekyol)

Kaynak: Temsilci

Son Dakika Yerel Urfa'da LYS'ye 43 Bin 388 Öğrenci Girecek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement