Son dakika Eğitim Öğretim Yılı haberleri, Eğitim Öğretim Yılı son dakika, son dakika Eğitim Öğretim Yılı

Son Dakika Eğitim Öğretim Yılı Haberleri

 • Okul Sporları Gençler A-B Oryantiring Müsabakalarında 68 Sporcu Yarıştı
  12:36 Okul Sporları Gençler A-B Oryantiring Müsabakalarında 68 Sporcu Yarıştı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği yapılan Okul Sporları Gençler A-B Oryantiring müsabakalarına toplam 68 sporcu katıldı. Müsabakalar sonucunda A kategorisinde birinci olan takımlar belirlendi ve ödülleri takdim edildi. Gençler B kategorisinde ise Düzce Spor Lisesi birinci oldu.

 • Okul Sporları Puanlı Atletizm Yıldızlar Müsabakaları Düzce'de Yapıldı
  10:53 Okul Sporları Puanlı Atletizm Yıldızlar Müsabakaları Düzce'de Yapıldı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okul Spor yarışmaları kapsamında Puanlı Atletizm Yıldızlar Müsabakaları Düzce Üniversitesi Atletizm Pistinde gerçekleştirildi. 60 sporcu, 60m, cirit ile gülle atma, uzun atlama, yüksek atlama ve bayrak yarışları dallarında mücadele etti. Dereceye giren takımlar ödülleriyle birlikte ödül töreninde takdim edildi.

 • Eskişehir'de SİBERAY Programı Kapsamında Binlerce Kişiye Bilgilendirme Semineri
  28 Şub Eskişehir'de SİBERAY Programı Kapsamında Binlerce Kişiye Bilgilendirme Semineri

  Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar Mücadele Şube Müdürlüğü, SİBERAY programı çerçevesinde 9 okulda bin 647 öğrenci, öğretmen ve veliye yönelik siber suçların önlenmesi ve farkındalık konularında bilgilendirme seminerleri düzenledi.

 • Amasra'da Lise Öğrencilerine 1000 TL Destek Ödemesi
  28 Şub Amasra'da Lise Öğrencilerine 1000 TL Destek Ödemesi

  Amasra Belediyesi, il merkezindeki devlet okullarına giden lise öğrencilerine aylık 1000 TL destek ödemesi yapacak. Öğrencilerin eğitim hayatının kolaylaştırılması ve ilçeden il merkezine olan göçün engellenmesi hedefleniyor.

 • Tekirdağ'da polis öğrencileri siber suçlar konusunda bilgilendirdi
  25 Şub Tekirdağ'da polis öğrencileri siber suçlar konusunda bilgilendirdi

  Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Barbaros Ortaokulu ve Kumbağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 300 öğrenciyi siber suçların engellenmesi, siber zorbalık, siber suç ve güvenli internet konularında bilgilendirdi. Eğitim-öğretim yılı boyunca bilgilendirme faaliyetlerinin devam edeceği açıklandı.

 • Kırşehir'de Üniversite Sınavlarına Hazırlanan Öğrencilerin Velileri ve Servis Şoförleri Arasında Anlaşmazlık
  23 Şub Kırşehir'de Üniversite Sınavlarına Hazırlanan Öğrencilerin Velileri ve Servis Şoförleri Arasında Anlaşmazlık

  Kırşehir'de üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin velileri, bazı okulların öğrenciyi 'ders yok' gerekçesiyle kabul etmemesi sebebiyle servis şoförleriyle ücret konusunda anlaşmazlık yaşıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın 12. sınıflarda okula devam kararı olmasına rağmen veli ve servis şoförleri arasında gerilim yaşandı.

 • İstanbul'dan Ordu'ya dönen iş adamı besicilik yapmaya başladı
  23 Şub İstanbul'dan Ordu'ya dönen iş adamı besicilik yapmaya başladı

  İstanbul'un kalabalığı ve gürültüsünden sıkılan Fatih Kaya, işini kapatıp memleketi Ordu'ya dönerek besicilik yapmaya başladı. Tarım ve Orman Bakanlığı ile Ziraat Bankası'nın destekleriyle hayvanlarını satın alan Kaya, memleketine yatırım yapmak ve işini büyütmek istiyor. Kaya, memleketine döndüğü için çok mutlu olduğunu ve herkesi Karadeniz Bölgesi'ne yatırım yapmaya çağırdığını belirtti.

 • Çorum'da 14 okul servisi trafikten men edildi
  22 Şub Çorum'da 14 okul servisi trafikten men edildi

  Çorum'da yapılan okul servisi denetimlerinde, 14 servis aracının şartları uygun olmadığı belirlendi ve trafikten men edildi. Denetimlerde emniyet kemeri, aydınlatma donanımı, yangın tüpü gibi kriterler kontrol edilirken, sürücülere güvenlik sorgusu yapıldı. Ayrıca, servis araçlarında görevlendirilen rehber personelin sertifikası ve yeleği kullanıp kullanmadığı da kontrol edildi. Son 6 ayda yapılan denetimlerde 38 okul servisi sürücüsüne toplam 41 bin 328 lira para cezası uygulandı.

 • Muğla'da düzenlenen okullararası atletizm müsabakalarında Seydikemer öğrencileri büyük başarı elde etti
  22 Şub Muğla'da düzenlenen okullararası atletizm müsabakalarında Seydikemer öğrencileri büyük başarı elde etti

  2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okullararası Atletizm Müsabakaları Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde düzenlendi. Seydikemer Atatürk Ortaokulu ve Zorlar Şehit Jandarma Onbaşı Hasan Küçükçoban Ortaokulu öğrencileri birçok dalda dereceye girerek büyük başarı elde etti.

 • Düzce'de Okul Sporları Yıldız Futbol Müsabakalarında Şampiyon Cumayeri Ortaokulu
  21 Şub Düzce'de Okul Sporları Yıldız Futbol Müsabakalarında Şampiyon Cumayeri Ortaokulu

  Düzce'de yapılan Okul Sporları Yıldız Futbol Müsabakaları sonucunda Cumayeri Ortaokulu birinci oldu. İkinci sırayı 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu, üçüncü sırayı İsmet Paşa Ortaokulu ve dördüncü sırayı Kasım Aktaş Ortaokulu aldı. Dereceye giren okullara ödülleri törenle takdim edildi.

 • Gaziantep'teki bir ilkokulda öğretmenler öğrencilere bisiklet hediye etti
  21 Şub Gaziantep'teki bir ilkokulda öğretmenler öğrencilere bisiklet hediye etti

  Gaziantep'in Şehitkamil ilçesine bağlı Karakesek ilkokulunda görevli öğretmenler, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin hediye ettiği bisikletleri, öğretmenler kurulu kararıyla birlikte başarılı olan 6 öğrenciye hediye etti.

 • Beypazarı Anadolu Lisesi'nin yıkımına başlandı
  20 Şub Beypazarı Anadolu Lisesi'nin yıkımına başlandı

  Beypazarı Anadolu Lisesi binasının, Milli Eğitim Bakanlığının okullarda başlattığı güçlendirme ve yeniden yapılma çalışmaları kapsamında yıkımına başlandı.

 • Muş'ta Yıldız Kızlar Basketbol Takımı Bölge Şampiyonu Oldu
  20 Şub Muş'ta Yıldız Kızlar Basketbol Takımı Bölge Şampiyonu Oldu

  Muş'ta 3 yıl önce kurulan Yıldız Kızlar Basketbol Takımı, tek potası olan okul bahçesinde hazırlandıkları organizasyonda bölge şampiyonu oldu. Muş'un gözde okullarından Vali Adil Yazar Ortaokulu'nun Yıldız Kızlar Basketbol Takımı, Muş il birincisi olarak bölge şampiyonasına katıldı. Yaz tatillerinde okul bahçesinde hazırlıklarını sürdüren ekip, Batman'da düzenlenen bölge şampiyonasında Mardin, Diyarbakır ve Şanlıurfa'nın bulunduğu grupta şampiyonluk elde ederek adlarını Türkiye yarı finallerine yazdırdı.

 • MEB, ortak sınav tarihlerini duyurdu
  20 Şub MEB, ortak sınav tarihlerini duyurdu

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaokul 6. sınıf Türkçe ile lise 9. sınıf Türk dili ve edebiyatı dersleri için 26 Mart Salı, matematik dersleri için 27 Mart Çarşamba günü ülke genelinde ortak sınav yapılacağını duyurdu. Sınavlar için konu soru dağılım tabloları da yayımlandı.

 • Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okul Sporları Genç Erkek Futsal İl Birinciliği sona erdi
  19 Şub Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okul Sporları Genç Erkek Futsal İl Birinciliği sona erdi

  Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları Genç Erkek Futsal İl Birinciliği müsabakaları sona erdi. Birinci Manisa Spor Lisesi, ikinci Manisa Lisesi, üçüncü Akhisar Fevzi Keskinoğlu Anadolu Lisesi ve dördüncü Turgutlu Lisesi oldu.

 • CK Enerji Çamlıbel Elektrik, Sivas'ta 25 ilkokulda 'enerji okuryazarlığı' eğitimi verecek
  19 Şub CK Enerji Çamlıbel Elektrik, Sivas'ta 25 ilkokulda "enerji okuryazarlığı" eğitimi verecek

  CK Enerji Çamlıbel Elektrik, Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile "enerji okuryazarlığı" projesi kapsamında eğitim iş birliği protokolü imzaladı.

 • Kütahya'da Yıldızlar Bilek Güreşi İl Birinciliği Müsabakaları Sonuçlandı
  17 Şub Kütahya'da Yıldızlar Bilek Güreşi İl Birinciliği Müsabakaları Sonuçlandı

  2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okullar Arası Yıldızlar Bilek Güreşi İl Birinciliği müsabakaları Kütahya'da sona erdi. Gediz Erdoğmuş Köyü Ortaokulu öğrencisi Emre Uyanıker ve Mehmet Ortaokulu öğrencisi Tarık Demirkesen il birincisi oldu. Kütahya'yı bölge yarışmasında temsil etmeye hak kazanan öğrenciler, başarılarıyla dikkat çekti.

 • Okul Sporları Dart Gençler-Yıldızlar Müsabakaları Sonuçlandı
  16 Şub Okul Sporları Dart Gençler-Yıldızlar Müsabakaları Sonuçlandı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği düzenlenen Okul Sporları Dart Gençler-Yıldızlar Müsabakaları, Bahçeşehir Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplam 170 sporcu katıldığı müsabakalarda, Cumhuriyet Anadolu Lisesi genç erkeklerde, 15 Temmuz Anadolu Lisesi genç kızlarda, Doğan Eşref Taşhan Ortaokulu yıldız erkeklerde ve Gümüşova 75. Yıl Ortaokulu yıldız kızlarda birinci oldu. Dereceye giren takımlara ödülleri törenle takdim edildi.

 • Sivas'ta Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı Başladı
  15 Şub Sivas'ta Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı Başladı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde gerçekleştirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı, Sivas'ta başladı. Program kapsamında 3. sınıf öğrencilere genel yetenek tarama, test ve ölçümleri uygulandı. Öğrenciler, farklı alanlarda yeteneklerini sergiledi.

 • 2024 Okul Sporları Minikler ve Küçükler Yüzme Yarışmaları Tamamlandı
  15 Şub 2024 Okul Sporları Minikler ve Küçükler Yüzme Yarışmaları Tamamlandı

  13-14 Şubat 2024 tarihleri arasında Düzce Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen Okul Sporları Minikler ve Küçükler yüzme yarışları sona erdi. Kelebek, sırt üstü, kurbağalama ve serbest stil kategorilerinde 220 sporcu mücadele etti. Dereceye giren sporculara ödülleri Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Gülay Ercan tarafından verildi.

 • Okul Sporları Yıldız Basketbol grup müsabakaları tamamlandı
  15 Şub Okul Sporları Yıldız Basketbol grup müsabakaları tamamlandı

  Düzce'de yapılan Okul Sporları Yıldız Basketbol grup müsabakalarında 23 takım mücadele etti. Kızlarda Bartın Fatih Ortaokulu, İstanbul Emine – İbrahim Pekin Ortaokulu ve Ankara Özel Nesibe Aydın Ortaokulu birinci oldu. Erkeklerde ise Bolu 50 Yıl İzzet Baysal Ortaokulu, İstanbul Özel Güneşli Okyanus Ortaokulu ve İstanbul Özel Sev Ortaokulu birinci olarak Türkiye yarı finallerine katılma hakkı kazandı.

 • Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yaz tatilini kısaltma kararı
  14 Şub Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yaz tatilini kısaltma kararı

  Türkiye'de 180 gün olan eğitim süresinin 200 güne çıkarılması için Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Projenin uygulamaya alınmasıyla ara tatilinde değişme beklenmezken yaz tatili kısalacak. Uygulamayla gelişmiş ülkelerde 200 gün olan eğitim-öğretim süresi ortalamasına çıkılmış olacak.

 • Muğla'da Okul Sporları Basketbol Yıldız Kızlar ve Erkekler Grup Birinciliği Müsabakaları Başladı
  13 Şub Muğla'da Okul Sporları Basketbol Yıldız Kızlar ve Erkekler Grup Birinciliği Müsabakaları Başladı

  Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen okul sporları Basketbol Yıldız Kızlar ve Erkekler grup birinciliği müsabakaları Muğla'da başladı. 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı okul sporları faaliyet programında yer alan müsabakalara 8 farklı ilden 9 Kız, 12 Erkek takım katılıyor. Açılış seremonisi saygı duruşu ve istiklal marşıyla başladı ve Menteşe Spor Salonu ve Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek. Menteşe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yavuz Karahasanoğlu, takımlara başarılar dileyerek sporseverleri müsabakaları izlemeye davet etti.

 • Okul Sporları Judo Küçükler Müsabakalarına 23 sporcu katıldı
  13 Şub Okul Sporları Judo Küçükler Müsabakalarına 23 sporcu katıldı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okul Spor yarışmaları kapsamında Küçükler Judo müsabakaları yapıldı. Gençlik Merkezi Judo Salonu'nda yapılan Okul Sporları Judo Küçükler Müsabakalarına 23 sporcu katıldı. Okul Sporları Judo Küçükler müsabakalarında dereceye giren sporculara ödülleri yapılan ödül töreni ile takdim edildi. - DÜZCE

 • Sinop'un Türkeli Mimar Sinan MTAL Öğrencileri Floor Curling Branşında Karadeniz Bölge Birincisi Oldu
  12 Şub Sinop'un Türkeli Mimar Sinan MTAL Öğrencileri Floor Curling Branşında Karadeniz Bölge Birincisi Oldu

  2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları kapsamında, Türkeli Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğrencileri, floor curling branşında Karadeniz Bölge birincisi oldu. Öğrenciler, Türkiye şampiyonasında Karadeniz Bölgesi'ni temsil etmeye hak kazandı.

 • Düzce'de Okul Sporları Yıldız Kızlar ve Yıldız Erkekler Tenis Müsabakaları Sonuçlandı
  12 Şub Düzce'de Okul Sporları Yıldız Kızlar ve Yıldız Erkekler Tenis Müsabakaları Sonuçlandı

  Düzce'de gerçekleştirilen okul sporları yıldız kızlar ve yıldız erkekler tenis müsabakalarında birinciler belirlendi. Akçakoca Mustafa Açıkalın Ortaokulu kızlarda birinci, Kültür Koleji Ortaokulu ikinci olurken; Kasım Aktaş Ortaokulu erkeklerde birinci, Su Damlası Ortaokulu ikinci oldu. Ödüller Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından takdim edildi.

 • Okul Sporları Futbol Gençler Marmara Bölge Şampiyonası'nda Yarı Final Takımları Belli Oldu
  12 Şub Okul Sporları Futbol Gençler Marmara Bölge Şampiyonası'nda Yarı Final Takımları Belli Oldu

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Okul Sporları Futbol Gençler Marmara Bölge Şampiyonası'nda yarı finale adını yazdıran takımlar belli oldu. Kızlarda Kocaeli Barbaros Hayrettin Anadolu Lisesi, Balıkesir Kurtdereli Mehmet Pehlivan Spor Lisesi ve İstanbul Esenyurt TOKİ Ali Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yarı finale çıkmayı başarırken, erkeklerde ise Kocaeli Hayrettin Gürsoy Spor Lisesi, İstanbul Koca Yusuf Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Haluk Ündeğer Anadolu Lisesi yarı finale çıkan takımlar oldu. Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç, yarı finale yükselen takımları tebrik ederek, başarılar diledi.

 • Muğla'da Okul Sporları Futbol Gençler Grup Birinciliği Müsabakaları Başladı
  10 Şub Muğla'da Okul Sporları Futbol Gençler Grup Birinciliği Müsabakaları Başladı

  Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen okul sporları futbol gençler kızlar ve erkekler grup birinciliği müsabakaları Muğla'da başladı. Turnuvaya 16 takım ve 329 kişi katıldı. Turnuva sonunda erkeklerde ve kızlarda 3'er takım yarı finallere gitmeye hak kazanacak.

 • CHP Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi: Kriz Çocukların Eğitim Hayatını Etkiliyor
  10 Şub CHP Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi: Kriz Çocukların Eğitim Hayatını Etkiliyor

  CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, krizin çocukların eğitim hayatını etkilediğini ve çocuk işçi sayısının arttığını belirterek çözüm talep etti.

 • Okul Sporları Genç Kızlar ve Genç Erkekler Müsabakaları Sonuçlandı
  10 Şub Okul Sporları Genç Kızlar ve Genç Erkekler Müsabakaları Sonuçlandı

  2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okul Spor yarışmaları kapsamında yapılan Genç Kızlar ve Genç Erkekler futsal müsabakaları sona erdi. Kızlarda Spor Lisesi birinci olurken, erkeklerde ise Gümüşova Anadolu Lisesi birinci oldu. Dereceye giren takımlara ödülleri Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından takdim edildi.

 • Okul Sporları Futbol Gençler Marmara Bölge Şampiyonası Yalova'da başladı
  09 Şub Okul Sporları Futbol Gençler Marmara Bölge Şampiyonası Yalova'da başladı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Okul Sporları Futbol Gençler Marmara Bölge Şampiyonası Yalova'da başladı. İstanbul, Kocaeli, Edirne, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli, Bursa ve Yalova olmak üzere toplam 9 ilden 18 takımın yer aldığı turnuvada erkeklerde 12, kızlarda ise 6 takım bölge şampiyonluğu için mücadele verecek. Turnuvaya 324 sporcu katılıyor.

 • Keban Kaymakamı Furkan Atalık başkanlığında Okul Müdürleri Toplantısı gerçekleştirildi
  09 Şub Keban Kaymakamı Furkan Atalık başkanlığında Okul Müdürleri Toplantısı gerçekleştirildi

  Keban Kaymakamı Furkan Atalık başkanlığında düzenlenen Okul Müdürleri Toplantısı'na İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakkı Gök, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zülküf Çetinkaya ve okul müdürleri katıldı. Toplantıda, Kaymakam Atalık, devam eden eğitim öğretim yılı ile ilgili olarak sorun, istek ve önerilerini dinledi.

 • Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 75. Yıl Mühibe Germirli Ortaokulu futbol takımını ziyaret etti
  08 Şub Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 75. Yıl Mühibe Germirli Ortaokulu futbol takımını ziyaret etti

  Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 2023-2024 eğitim öğretim yılı Okul Sporları Yıldız Erkek Futbol Turnuvası'nın şampiyonu olan 75. Yıl Mühibe Germirli Ortaokulu futbol takımını ziyaret etti. Ziyarette Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez de hazır bulundu. Başkan Yalçın, gençlerin eğitim hayatıyla birlikte sporla da ilgilenmesinden mutluluk duyduğunu belirtti ve öğrencileri tebrik etti. Kaymakam Dönmez ise öğrencilerin okullarını ve ilçelerini gururlandırdığını ifade etti.

 • 2024 Okul Sporları Yıldızlar Güreş Grup Müsabakaları Başladı
  08 Şub 2024 Okul Sporları Yıldızlar Güreş Grup Müsabakaları Başladı

  18 ilden 200 sporcu, sporun gençler arasında yaygınlaşması ve spor kültürünün desteklenmesi amacıyla düzenlenen 2024 eğitim öğretim yılı okul sporları yıldızlar güreş grup müsabakalarına katıldı. Hakkari Valisi Ali Çelik, genç sporculara başarı temennilerinde bulunurken, programa Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz ve Gençlik ve Spor Müdürü Emin Yıldırım da katıldı.

 • Kırklareli'nde eğitim toplantısı yapıldı, başarılar kutlandı
  08 Şub Kırklareli'nde eğitim toplantısı yapıldı, başarılar kutlandı

  Kırklareli'nde yapılan eğitim öğretim yılı değerlendirme toplantısında, okulların durumu ve devamsızlık gibi konular görüşüldü. Vali Birol Ekici, başarılı sporcuları da kabul ederek tebrik etti.

 • Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 75. Yıl Mühibe Germirli Ortaokulu Futbol Takımı'nı Ziyaret Etti
  08 Şub Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 75. Yıl Mühibe Germirli Ortaokulu Futbol Takımı'nı Ziyaret Etti

  Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez ile birlikte 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Yıldız Erkek Futbol Turnuvası'nda şampiyon olan 75. Yıl Mühibe Germirli Ortokulu Futbol Takımı sporcularını ziyaret ederek tebrik etti.

 • Bartın'da Asayiş ve Trafik Tedbirleri Toplantısı Yapıldı
  08 Şub Bartın'da Asayiş ve Trafik Tedbirleri Toplantısı Yapıldı

  Bartın Valisi Nurtaç Arslan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, asayiş ve trafik, akran zorbalığı, teknoloji bağımlılığı ve uyuşturucuyla mücadele, okullarda gıda güvenliği ve hijyen konularında alınan tedbirler konuşuldu. Vali Arslan, öğrencilerin olumsuzluklarla mücadelede okul yönetimi, öğretmenler ve ailelerin desteğine ihtiyaç olduğunu vurguladı. Toplantıda, ilgili kurumlar personel bilgilendirmesi yaptı ve toplantıya birçok yetkili katıldı.

 • Yozgat'ın Sorgun ilçesinde okul güvenliği toplantısı yapıldı
  07 Şub Yozgat'ın Sorgun ilçesinde okul güvenliği toplantısı yapıldı

  Yozgat'ın Sorgun ilçesinde Kaymakam İhsan Emre Aydın başkanlığında okul güvenliği toplantısı düzenlendi. Toplantıda, okul güvenliği ile ilgili sunumlar yapıldı ve çocukların daha güvenli bir eğitim ortamında olmaları için önlemler alınacağı vurgulandı. Okulların yakın çevresinde ve güzergahlarında yapılacak çalışmalar da değerlendirildi.

 • Aydın'da Okul Sporları Basketbol Yarı Final Müsabakaları Başladı
  07 Şub Aydın'da Okul Sporları Basketbol Yarı Final Müsabakaları Başladı

  Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün koordinasyonunda gerçekleşen Okul Sporları Basketbol Genç Erkekler ve Kızlar Yarı Final Müsabakaları, Aydın'da başladı. 8 farklı ilden yaklaşık olarak 168 sporcu katılım sağladı. Müsabakalar 3 gün boyunca Atatürk Spor Salonu ve Mimar Sinan Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.

 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yarıyıl Tatilinde 20 Bin Çocuğa Sanat ve Eğlence Programı Sundu
  07 Şub Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yarıyıl Tatilinde 20 Bin Çocuğa Sanat ve Eğlence Programı Sundu

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nın yarıyıl tatilinde çocuklara ve gençlere sanat, bilim ve eğlence dolu bir program düzenledi. 20 bin 655 çocuk bu programlardan yararlandı.

 • Afyonkarahisar'da Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Tedbirleri Toplantısı Düzenlendi
  07 Şub Afyonkarahisar'da Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Tedbirleri Toplantısı Düzenlendi

  Afyonkarahisar'da düzenlenen toplantıda, öğrencilerin güvenli bir şekilde eğitim almaları ve madde bağımlılığıyla mücadele gibi konular değerlendirildi. Toplantıya, vali yardımcısı, emniyet müdürü, jandarma komutanı, milli eğitim müdürü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve diğer yetkililer katıldı. Toplantıda, 2023-2024 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde uygulanacak tedbirler hakkında bilgilendirme yapıldı ve güvenlik konuları ele alındı.

 • Bilecik'te 41 Bin Öğrencinin Tedbirleri Ele Alındı
  07 Şub Bilecik'te 41 Bin Öğrencinin Tedbirleri Ele Alındı

  Bilecik'te 2023-2024 eğitim öğretim yılının 2'inci döneminin başlamasıyla birlikte 41 bin 344 öğrencinin tedbirleri ele alındı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen çalışmalarla güvenli bir eğitim ortamı sağlanması hedefleniyor.

 • Efeler Zafer Ortaokulu, Aydın'ı temsil edecek
  06 Şub Efeler Zafer Ortaokulu, Aydın'ı temsil edecek

  Aydın'da düzenlenen floor curling müsabakalarında il birincisi olan Efeler Zafer Ortaokulu kız ve erkek takımı, 22 Şubat'ta Çanakkale'de düzenlenecek olan müsabakalarda Aydın'ı temsil edecek. Öğrenciler, İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından tebrik edildi.

 • Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde okul servislerine denetim yapıldı
  06 Şub Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde okul servislerine denetim yapıldı

  Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde jandarma ve polis trafik ekipleri, okul servislerine yönelik denetim gerçekleştirerek servis sürücülerini kurallar hakkında bilgilendirdi. Denetimlerde öğrencilerin güvenliği için emniyet kemerinin önemi vurgulandı.

 • Muğla'da Okul Sporları Voleybol Yıldız Erkekler ve Kızlar Grup Birinciliği Müsabakaları Başladı
  05 Şub Muğla'da Okul Sporları Voleybol Yıldız Erkekler ve Kızlar Grup Birinciliği Müsabakaları Başladı

  Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okul Sporları Voleybol Yıldız Erkekler ve Kızlar Grup Birinciliği Müsabakaları Muğla'da başladı. 8 farklı ilden 294 sporcunun katıldığı müsabakalar, Menteşe Spor Salonu ve Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek. Açılış seremonisi ise Menteşe Spor Salonu'nda yapıldı. Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, sporcu, antrenör ve idarecileri yaklaşık 350 kişiyle ağırladıklarını belirtti ve tüm takımlara başarılar diledi.

 • Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
  05 Şub Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

  Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından önceki dönemin değerlendirildiği ve yeni dönemde yapılacak çalışmaların ele alındığı 'İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu' toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, bakanlığın 2024- 2028 Stratejik Plan Takvimi doğrultusunda sürdürülen çalışmalar ve bakanlık öncülüğünde yürütülen 'Dilimizin Zenginlikleri' projesi başta olmak üzere 'Türkiye Yüzyılı Vizyonu' projeleri çerçevesinde yapılan faaliyetler, devam eden inşaat bakım ve onarım çalışmaları, pansiyonların genel iş ve işlemleri ile diğer gündem maddeleri görüşüldü.

 • Dikili Belediyesi, yarıyıl tatilinde çocuklar için etkinlik düzenledi
  05 Şub Dikili Belediyesi, yarıyıl tatilinde çocuklar için etkinlik düzenledi

  Dikili Belediyesi, 2023-2024 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatilinde çocuklar için bir dizi etkinlik düzenledi. Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde tiyatro ve müzikli oyunlarla buluşan çocuklar, etkinlikleri ilgiyle izledi. Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, çocukları unutmadıklarını belirterek, etkinliklerin devam edeceğini söyledi.

 • İkinci eğitim öğretim yılı ders zili çaldı - Binlerce öğrenci sıralarında yerini aldı
  05 Şub İkinci eğitim öğretim yılı ders zili çaldı - Binlerce öğrenci sıralarında yerini aldı

  Düzce'de binlerce öğrenci, 2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatilinin sona ermesiyle birlikte ders zilinin çalmasıyla eğitime başladı. Öğrenciler, okullarında yerlerini alarak ikinci döneme başladı.

 • Muğla'da öğrencilerden asker ve şehit ailelerine mektup etkinliği
  05 Şub Muğla'da öğrencilerden asker ve şehit ailelerine mektup etkinliği

  Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Yunus Emre Ortaokulu öğrencileri, asker ve şehit ailelerine mektup yazma etkinliği düzenledi. Mektuplar, 2. eğitim döneminde yapılacak yardım kampanyasıyla elde edilecek gelirlerle birlikte ulaştırılacak.

 • Psikolog Tutku Damla Topaloğlu'ndan okula dönüşte uyum sorunlarına karşı 5 öneri
  04 Şub Psikolog Tutku Damla Topaloğlu'ndan okula dönüşte uyum sorunlarına karşı 5 öneri

  Psikolog Tutku Damla Topaloğlu, ara tatil sonrasında öğrencilerin uyum sorunu yaşayabileceklerini belirtti. Okula dönüşte yaşanabilecek uyum sorunlarına karşı velilere 5 etkin öneride bulunan Topaloğlu, çocukların sorunun kaynağını belirlemelerini, çözüm odaklı olmalarını, okula dair olumlu yanlarından konuşmalarını, tutarlı davranmalarını ve çocuğun fiziksel ve ruhsal ihtiyaçlarına dikkat etmelerini önerdi.

 • Eski Keşan Belediye Başkanı Zati Yörüker anıldı
  04 Şub Eski Keşan Belediye Başkanı Zati Yörüker anıldı

  Eski Keşan Belediye Başkanı Zati Yörüker'in ölümünün 27. yılında düzenlenen anma törenine, ailesi, siyasi parti temsilcileri ve belediye personeli katıldı. Tören sırasında Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Yörüker'in Keşan'da sevilen bir isim olduğunu vurguladı. Duaların okunduğu tören sonunda Yörüker'in mezarına karanfil bırakıldı.

 • Bilecik Valisi Şefik Aygöl Başkanlığında Güvenli Okul Toplantısı Gerçekleştirildi
  02 Şub Bilecik Valisi Şefik Aygöl Başkanlığında Güvenli Okul Toplantısı Gerçekleştirildi

  Bilecik Valisi Şefik Aygöl başkanlığında düzenlenen 'Güvenli Okul Toplantısı'nda, güvenli bir eğitim öğretim alanının devamlılığının sağlanması ve çocukların jandarma ve emniyet birimlerini tanıması konuları ele alındı. Toplantıya, Bilecik Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya ve ilgililer de katıldı.

 • Okul servislerine zam geldi
  02 Şub Okul servislerine zam geldi

  Ankara'da okul servis ücretlerine yüzde 15 oranında zam yapıldı. En kısa mesafe okul servis ücreti 11 bin 960 TL, en uzun mesafe ücreti ise 17 bin 720 TL oldu. Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı İlyas Aktürk, yüzde 25 zam taleplerine rağmen fiyat artışının yüzde 15 olarak gerçekleştiğini belirtti.

 • Burdur'da 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönemi İçin Güvenlik Toplantısı Gerçekleştirildi
  01 Şub Burdur'da 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönemi İçin Güvenlik Toplantısı Gerçekleştirildi

  Burdur'da eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde öğrencilerin huzur ve güven ortamında eğitim görebilmeleri amacıyla güvenlik toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda okul güvenliği, uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadele ve diğer hususlar ele alındı.

 • Erzurum'da İkinci Dönem Eğitim Tedbirleri ve Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı
  01 Şub Erzurum'da İkinci Dönem Eğitim Tedbirleri ve Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

  2023-2024 Eğitim-Öğretim ikinci yarı yılının başlaması öncesinde Erzurum'da eğitim tedbirleri ve okul güvenliği toplantısı düzenlendi. Toplantıda, öğrencilerin güvenliği ve okul çevrelerinde alınacak tedbirler değerlendirildi.

 • Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, Okul Müdürleriyle Toplantı Yaptı
  01 Şub Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, Okul Müdürleriyle Toplantı Yaptı

  Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen toplantıda okul müdürleriyle bir araya geldi. Toplantıda, kentin eğitim durumu değerlendirildi ve 2023-2024 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi hazırlık çalışmaları ele alındı. Vali Buhara, okul idarecilerine çocukların eğitiminde önemli görevler düştüğünü hatırlatarak, başarılı bir ikinci dönem geçirmelerini diledi.

 • Beypazarı ilçesinde öğrenci taşıma ücretlerine yüzde 20 zam yapıldı
  31 Oca Beypazarı ilçesinde öğrenci taşıma ücretlerine yüzde 20 zam yapıldı

  Beypazarı Okul Taşıtları ve Servis Araçları, Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mehmet Doğan, 2023-2024 eğitim öğretim yılı aylık öğrenci servisi fiyatlarına yüzde 20 zam yapıldığını açıkladı. Zam sonucunda aylık öğrenci servis ücretlerinin öğrenci başına sabah-akşam 1200 lira, sabah-öğle-akşam 1600 lira ve rehber öğretmen için 500 lira olarak belirlendiği bildirildi.

 • Çorum Mecitözü'nde Okulların İkinci Eğitim Dönemine Hazırlık Toplantısı Yapıldı
  31 Oca Çorum Mecitözü'nde Okulların İkinci Eğitim Dönemine Hazırlık Toplantısı Yapıldı

  Çorum'un Mecitözü ilçesinde, 2023-2024 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi için yapılması gereken çalışmaların ele alındığı bir toplantı düzenlendi. İlçe Kaymakamı Bayram Köse başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, okul güvenliği konusunda alınması gereken tedbirler ve servis araçlarına yönelik denetimler görüşüldü. Toplantılara İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Doğru ve okul müdürleri de katıldı.

 • Beykoz Üniversitesi, 2023-2024 Bahar Dönemi Yüksek Lisans Kayıtlarını Devam Ediyor
  31 Oca Beykoz Üniversitesi, 2023-2024 Bahar Dönemi Yüksek Lisans Kayıtlarını Devam Ediyor

  Beykoz Üniversitesi, 2023-2024 bahar dönemi yüksek lisans kayıtlarının devam ettiğini duyurdu. Lisansüstü Programlar Enstitüsü'nde toplam 29 yüksek lisans programı bulunuyor ve başvurular 1 Mart'a kadar sürecek. Üniversite, 2024 bahar döneminde İşletme (İngilizce) Yüksek Lisans Programları ile 'Blok Öğrenme' sistemini hayata geçirecek. Ayrıca, uzaktan eğitim imkanı da sunuluyor.

 • Kırklareli Valisi Devlet Demiryolları Yetkililerini Kabul Etti
  31 Oca Kırklareli Valisi Devlet Demiryolları Yetkililerini Kabul Etti

  Kırklareli Valisi Birol Ekici, Devlet Demiryolları yetkililerini makamında kabul etti. Vali Ekici, Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Projesi'nin devam ettiğini ve proje çalışmalarının 2025 yılında tamamlanmasının planlandığını belirtti. Ayrıca, Kırklareli'nde eğitim öğretim yılının birinci dönemi değerlendirildi ve kentin eğitimdeki başarısının artması için çalışmalar yapıldığı ifade edildi.

 • Osmaniye'de afetzede çocuklar moral etkinliğinde eğlendi
  26 Oca Osmaniye'de afetzede çocuklar moral etkinliğinde eğlendi

  Osmaniye'de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından düzenlenen moral etkinliğinde depremzede çocuklar zeka oyunları ve sahne gösterileriyle eğlendi.

 • Edirne'de devamsızlık yapan öğrencilere spor ve sanat projeleriyle destek
  26 Oca Edirne'de devamsızlık yapan öğrencilere spor ve sanat projeleriyle destek

  Edirne Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, devamsızlık yapan öğrencilerin valilik öncülüğünde başlatılan spor ve sanat projeleriyle okula kazandırıldığını söyledi. Arpacı, yapılan çalışmalar sonucunda devamsız öğrenci sayısının 54'e düştüğünü belirtti. Ayrıca, ev ziyaretleri ve sosyal destek projeleriyle öğrencilerin okulla olan bağlarının güçlendirildiği ifade edildi.

 • Kahramanmaraş'ta deprem sonrası 22 bin 39 yeni derslik yapılacak
  25 Oca Kahramanmaraş'ta deprem sonrası 22 bin 39 yeni derslik yapılacak

  Milli Eğitim Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında kullanılamaz hale gelen 12 bin dersliğin yerine 22 bin 39 yeni derslik yapacak. Böylece, deprem bölgesindeki derslik sayısı yüzde 8,3 artışla 129 bin 120'ye çıkmış olacak. Ayrıca, deprem illerinde yeni okul binaları ve eğitim merkezleri yapılacak.

 • Futbol Gelişim Projesi 500 Bine Yakın Çocuğa Ulaştı
  24 Oca Futbol Gelişim Projesi 500 Bine Yakın Çocuğa Ulaştı

  Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu arasındaki iş birliğiyle hayata geçirilen Futbol Gelişim Projesi, 22 Eylül 2023 tarihinde imzalanan protokolle başladı. Proje kapsamında hedeflenen 100 bin öğrenci sayısı hızla aşılarak, 2023-2024 eğitim öğretim dönemi boyunca toplam 1 milyon çocuğa ulaşılması planlanıyor. Proje kapsamında 16 pilot ilde çalışmalar yapıldı ve yeni iller eklenerek, öğrenci sayısının 1 milyona çıkması hedefleniyor. Eğitimlere sınıf öğretmenleri, beden eğitimi öğretmenleri ve futbol uzmanlık öğrencileri katılıyor. Proje kapsamında futbol malzemeleri de okullara dağıtılacak. Şu ana kadar 500 bine yakın öğrenci projeden faydalandı.

 • Futbol Gelişim Projesi 500 Bine Yakın Çocuğa Ulaştı
  24 Oca Futbol Gelişim Projesi 500 Bine Yakın Çocuğa Ulaştı

  Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) arasındaki iş birliğiyle 22 Eylül 2023 tarihinde hayata geçirilen Futbol Gelişim Projesi, şimdiden 500 bine yakın çocuğa erişti. Proje kapsamında 16 pilot ilde çalışmalar yapıldı ve 2023-2024 eğitim öğretim dönemi boyunca toplam 1 milyon çocuğa ulaşılması hedefleniyor. Eğitimlere sınıf öğretmenleri, beden eğitimi öğretmenleri ve futbol uzmanlık öğrencileri katılıyor. Proje kapsamında futbol malzemeleri de okullara dağıtılacak.

 • Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü, öğrenciyi makamında ağırladı
  23 Oca Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü, öğrenciyi makamında ağırladı

  Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, meslek hayali Milli Eğitim Müdürü olmak olan 6. sınıf öğrencisi Yusuf Yıldız'ı makamında ağırladı. Yıldız, Kökrek'e ilham verdiğini ve onun gibi olmak istediğini söyledi. Kökrek, Yıldız'ın başarısını kutlayarak, hedefine ulaşması için çalışması gerektiğini belirtti ve çeşitli hediyeler verdi. Yıldız ise Kökrek'e teşekkür ederek, çok çalışacağını ve başarılı olacağını söyledi.

 • Karabiga Belediyesi Öğrencilere Unutulmaz Bir Ara Tatil Hediyesi Sundu
  23 Oca Karabiga Belediyesi Öğrencilere Unutulmaz Bir Ara Tatil Hediyesi Sundu

  Çanakkale'nin Biga ilçesine bağlı Karabiga belde Belediyesi, 2023-2024 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatilinin başlamasıyla birlikte öğrencilerine unutulmaz bir ara tatil hediyesi sunarak, Kocaeli Diriliş Kampı'nda bir araya getirdi. Etkinlikte, öğrenciler, hem eğlenceli, hem de öğretici bir tatil deneyimi yaşadı.

 • Samsun'da öğrencilerin karne sevinci yaşadı
  19 Oca Samsun'da öğrencilerin karne sevinci yaşadı

  Samsun'da sömestir tatiline giren 265 bin öğrenci, karnelerini düzenlenen törenle aldı. 2023-2024 eğitim-öğretim yılı ilk döneminin son ders zili bugün çaldı. Samsun'da bulunan bin okulda 265 bin öğrenci karnelerini alarak sömestir tatil dönemine girdi. Canik 100. Yıl İlkokulu'nda karne dağıtım töreni düzenlendi. Öğrenciler karnelerini Samsun Valisi Orhan Tavlı, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Ağar'ın elinden aldı. Karne dağıtım töreninde konuşan Samsun Valisi Orhan Tavlı, 'Bugün Samsun'da çocuklarımız, evlatlarımız birinci dönem karne sevincini yaşıyorlar. Biz de o karne sevincini hep beraber onlarla paylaşmak istedik. Kendilerine iyi tatiller diliyorum' dedi. İl genelinde 265 binin üzerinde öğrencinin karne sevincini yaşadığını ifade eden Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar, 'Eylül ayında başladığımız 2023-2024 eğitim-öğretim yılında bugün itibarıyla ara dönem tatiline başladık. Öğrencilerimiz yaklaşık 2 haftalık tatil sürecinin ardından 5 Şubat itibarıyla tekrar okullarımızda eğitim-öğretimlerine başlayacaklar. Bu kapsamda ilimizde yaklaşık 265 binin üzerinde öğrencimiz var. Yine 20 binin üzerinde öğretmenimizle binin üzerinde okulumuzla eğitim-öğretim süreçlerini birlikte yürütüyoruz. Tabii, bu tatil döneminde öğrencilerimize bolca dinlenmelerini, akrabalarıyla, arkadaşlarıyla, akranlarıyla, aileleriyle birlikte zaman geçirmelerini, sosyal medya ve internet noktasında kendilerini sınırlandırılarak daha çok sosyal, kültürel, sportif etkinliklere zaman ayrılmaları tavsiye ediyoruz' diye konuştu. Yarıyıl tatiline giren öğrenciler, 5 Şubat Pazartesi günü yeniden ders başı yapacaklar.

 • Okulların Tatil Başlamasıyla Otogarda Yoğunluk
  19 Oca Okulların Tatil Başlamasıyla Otogarda Yoğunluk

  Okulların 15 günlük tatile girmesiyle Bayrampaşa'da bulunan 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda da yoğunluk başladı. Tatilini İstanbul dışında geçirmek isteyenler otogara akın etti. Karne tatilini ailesinin yanında geçirmek için şehir dışına gidenlerin yanı sıra, karne sevincini anneannesiyle paylaşmak için memleketine gidenler de vardı. Tatil için farklı şehirlere giden öğrenciler ve aileleri, güzel bir tatil geçirmeyi umut ediyor.

 • Okulların Tatil Başlamasıyla Otogarda Yoğunluk
  19 Oca Okulların Tatil Başlamasıyla Otogarda Yoğunluk

  Okulların 15 günlük tatile girmesiyle Bayrampaşa'da bulunan 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda da yoğunluk başladı. Tatilini İstanbul dışında geçirmek isteyenler otogara akın etti. Karne tatilini ailesinin yanında geçirmek için şehir dışına gidenlerin yanı sıra, karne sevincini anneannesiyle paylaşmak için memleketine gidenler de vardı. Tatil için farklı şehirlere giden öğrenciler ve aileleri, sevdikleriyle vakit geçirmenin mutluluğunu yaşıyor.

 • Muş'ta 108 bin 760 öğrenci karne heyecanı yaşadı
  19 Oca Muş'ta 108 bin 760 öğrenci karne heyecanı yaşadı

  Muş'ta, 2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle karnesini alan 108 bin 760 öğrenci ve 6 bin 850 öğretmen yarıyıl tatiline çıktı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen karne dağıtım törenine katılan yetkililer, öğrencilerin heyecanını paylaştı.

 • Isparta İl Milli Eğitim Müdürü, hastanede tedavi gören öğrenciye karnesini verdi
  19 Oca Isparta İl Milli Eğitim Müdürü, hastanede tedavi gören öğrenciye karnesini verdi

  Isparta İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur, Hafız İbrahim Demiralay İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Murat Burdurlu'yu hastanede ziyaret ederek, karnesini verdi. Baydur, öğrenciye geçmiş olsun dileklerinde bulunarak eğitim hayatında başarılar diledi.

 • Aydın'da Öğrenciler Karnelerini Aldı
  19 Oca Aydın'da Öğrenciler Karnelerini Aldı

  Aydın'da yarıyıl tatiline giren öğrenciler Özel Aydın Rehber Koleji'nde düzenlenen törende mehteran gösterisi eşliğinde karnelerini alırken, il genelinde 199 bin 187 öğrenci karne sevinci yaşadı.

 • Özel Okul Ücretlerinin Artması Devlet Okullarına Nakil İhtiyacını Artırıyor
  19 Oca Özel Okul Ücretlerinin Artması Devlet Okullarına Nakil İhtiyacını Artırıyor

  Eğitim-İş Edirne Şubesi Denetleme Kurulu Üyesi Olcay Dal, özel okul ücretlerinin artması nedeniyle öğrencilerin devlet okullarına nakil olmaya başladığını belirtti. Dal, ekonomik şartların ağırlaşmasıyla birlikte bu trendin daha da hızlanabileceğini söyledi. Eğitim-İş Edirne Şubesi yöneticileri, özel okulların talep ettiği yüksek ücretlerin öğretmenlerin asgari ücret düzeyinde kalmasına neden olduğunu da vurguladı.

 • İYİ Parti Milletvekili Zorlu, özel okulların yüksek ücretlerini Meclis gündemine taşıdı
  19 Oca İYİ Parti Milletvekili Zorlu, özel okulların yüksek ücretlerini Meclis gündemine taşıdı

  İYİ Parti Sözcüsü ve Ankara Milletvekili Kürşad Zorlu, özel okulların 2024-2025 eğitim öğretim yılı için velilerden talep ettiği yüksek ücretleri Meclis gündemine taşıdı. Zorlu, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'e bu artışlar karşısında bakanlığın bir yaptırımı olup olmadığını sordu. Ayrıca, özel okullara devletin herhangi bir teşvik sağlayıp sağlamayacağını da sordu.

 • Melikgazi Belediye Başkanı Karne Dağıtım Törenine Katıldı
  19 Oca Melikgazi Belediye Başkanı Karne Dağıtım Törenine Katıldı

  Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, Atatürk İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Törende öğrencilere karneleri ve hediyeleri taktim edildi.

 • Van, Bitlis, Muş ve Hakkari'de Öğrencilere Karneleri Verildi
  19 Oca Van, Bitlis, Muş ve Hakkari'de Öğrencilere Karneleri Verildi

  Van, Bitlis, Muş ve Hakkari'de yarıyıl tatiline başlayan öğrencilere düzenlenen törenlerle karneleri verildi. Van'da 312 bin 238 öğrenci karne sevinci yaşarken, Bitlis'te 94 bin 351 öğrenci, Muş'ta 108 bin 760 öğrenci ve Hakkari'de ise öğrenciler karnelerini aldı. Törenlere katılan vali ve il milli eğitim müdürleri, öğrencilere tatilde kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

 • Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, öğrencilere karne dağıttı
  19 Oca Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, öğrencilere karne dağıttı

  Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı birinci döneminin sona ermesi dolayısıyla Beyazşehir Mahallesi'ndeki Beyazşehir Borsa İstanbul İlkokulu'nda öğrencilere karne dağıttı. Çolakbayrakdar, öğrencilere Kayserispor forması ve çeşitli oyuncaklar hediye etti. Konuşmasında, öğrencilerin eğitimine büyük önem verdiklerini ve tüm imkanları seferber ettiklerini belirten Çolakbayrakdar, okulların hijyenik temizliği, güvenlik önlemleri ve çocukların spor, kültür ve sanat gibi aktivitelere katılımı için yapılan yatırımlardan bahsetti.

 • Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar Öğrencilere Karne Dağıttı
  19 Oca Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar Öğrencilere Karne Dağıttı

  Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı birinci döneminin sona ermesi dolayısıyla öğrencilere karne dağıttı. Başkan Çolakbayrakdar, çocuklarla sohbet edip, Kayserispor forması ve oyuncaklar hediye etti.

 • Kastamonu Valisi Meftun Dallı, İlkokul Öğrencilerinin Karnelerini Vererek Sevinçlerine Ortak Oldu
  19 Oca Kastamonu Valisi Meftun Dallı, İlkokul Öğrencilerinin Karnelerini Vererek Sevinçlerine Ortak Oldu

  Kastamonu Valisi Meftun Dallı, Orhan Şaik Gökyay İlkokulu'nu ziyaret ederek öğrencilere karnelerini verdi ve sevinçlerine ortak oldu. Vali Dallı, öğrencilerle sohbet edip fotoğraf çektirdi ve tatil dileklerini iletti.

Advertisement