Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Zkü Büyüyor - Son Dakika

Zkü Büyüyor

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (Zkü)’ne Bağlı Çaycuma Meslek Yüksek Okulu’nun Mobilya ve Dekorasyon Atölyesi Binasının Temeli Düzenlenen Törenle Atıldı.

Zkü Büyüyor
02.05.2008 - 18:48,

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ)’ne bağlı Çaycuma Meslek Yüksek Okulu’nun Mobilya ve Dekorasyon Atölyesi binasının temeli düzenlenen törenle atıldı.

Çaycuma’daki hayırsever işadamlarınca yaptırılacak olan bina, önümüzdeki eğitim yılına yetiştirilmesi planlanan bölüm 60 öğrenciye eğitim verecek. ZKÜ Çaycuma Meslek Yüksek Okulu’nda Mobilya Dekorasyon Atölyesi temel atma töreni ve Geleneksel Bahar Şenliği’ne Çaycuma Kaymakamı İsmail Kaygısız, Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Ali Koçal, Perşembe Belediye Başkanı Burhan Alibabaoğlu, Saltukova Belediye Başkanı Adil Düzlü, Karapınar Belediye Başkanı Ercan Kınaç, ZKÜ Rektörü Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz, Genel Maden İşçileri Sendikası(GMİS) Genel Başkanı Ramazan Denizer, İlçe Jandarma Garnizon Komutanı İdris Yıldız, Ak Parti Çaycuma İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu, CHP Çaycuma İlçe Başkanı Şeref Köktürk, Çaycuma Ticaret Odası Başkanı Rıfat Sarsık, Çaycuma Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalat Kooperatifi ve Esnaf Odası Başkanı Hayri Kandemir, İşadamları, Daire Müdürleri, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Marşı’nın okunmasıyla birlikte başlayan törende ilk konuşmayı Çaycuma Meslek Yüksek Okulu Müdürü İbrahim Soyer yaptı. Soyer, “Bin 820 öğrenci kapasitesi ve 9 programla açıldığı günden bu yana hızlı bir gelişim gösteren Üniversite’nin her geçen gün büyümeye devam ediyor. Çaycuma kampüsü öğrenci sayısıyla büyük gelişmeler gösterirken, öğretim elemanı ve fiziki bina yönünden sıkıntılar çekmektedir ve bugün temeli atılacak olan binamızla bu eksiklikleri gidermeye çalışacağız” dedi.

Çaycuma Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalat Kopperatifi ve Esnaf Odası Başkanı ve Yüksek Öğrenim Kurumları Destekleme Derneği Başkanı Hayri Kandemir ise Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’ne bağlı Meslek Yüksek Okulu’nun her geçen gün büyümesinden dolayı mutluluk duyduklarını ve bunun için her zaman olduğu gibi bundan sonrada üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından Protokol imzalama törenine geçildi. İmza töreni için Kaymakam İsmail Kaygısız, Belediye Başkanı Mithat Gülşen, Rektör Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz, GMİS Genel Başkanı Ramazan Denizer, MYO Müdürü İbrahim Soyer, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ve Esna Odası Başkanı Hayri Kandemir, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rıfat Sarsık, İşadamı Hüsnü Sami Alpan ve Avukat Ali Osman Odabaş davet edildiler. Törende Hayri Kandemir ve Bektaş Açıkgöz hazırlanan protokolü imzaladılar.

İmza törenin ardından 2002 yılında eğitim öğretime başlayan ve bugün bin 820 öğrencinin öğrenim gördüğü Çaycuma Meslek Yüksek Okulu’nun Mobilya Dekorasyon Atölyeleri temel atma töreninde Çaycuma Kaymakamı İsmail Kaygısız, Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, CHP Zonguldak Milletvekili Ali Koçal ve Rektör Bektaş Açıkgöz’ün butona birlikte basmasıyla ilk harç döküldü ve çalışmalara başlandı.

Temel atma törenin ardından, bu yıl ilk kez geleneksel Bahar Şenliği kapsamında düzenlenen halı saha futbol turnuvasında ilk üçe giren üniversite futbol takımlarına madalya ve kupaları verildi. Ödül töreninin ardından Çaycuma Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinden oluşan Latin dans grubu gösteri sundu. Modern kıyafetleriyle dikkat çeken kız öğrenciler ile erkek öğrencilerin dansı törene katılanlarca ilgiyle izlendi.

Latin Dansları gösterisinin ardından Üniversiteli öğrenciler tarafından halk oyunları gösterisi sunuldu. Gösteri tören alanında bulunan öğrenci ve davetliler tarafından büyük alkış aldı.

Halk oyunları gösterisinin ardından tören, protokol ve öğrencilerin katılımıyla çekilen halayla sona erdi.

(SŞ-SŞ-Y) 02.05.2008 18:32 TSİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Zkü Büyüyor - Son Dakika


Advertisement