Ankara'da zorunlu olmayan hasta yatışları ertelendi

Ankara'da koronavirüs önlemleri kapsamında hastanelere zorunlu olmayan hasta yatışları ertelendi.

Ankara'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının artması sebebiyle yeni önlemler devreye alındı.

NTV'nin aktardığı habere göre, 'Pandemi Değerlendirme Toplantısı'nda alınan kararla, Ankara genelindeki hastanelerin klinik servis yatağı sayısının yarısı Kovid-19 tedavisi için ayrılacak.

Boş yoğun bakım yataklarının tamamı da koronavirüs tedavisine ayrıldı. Ayrıca hastanelere zorunlu olmayan cerrahi vaka alımı durduruldu. Zorunlu olmayan yatışların da ertelendiği bildirildi.

MANSUR YAVAŞ'TAN UYARI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili olarak kişisel Twitter hesabında açıklamada bulundu. "Ankara'da Kovid-19 vaka artışı maalesef ilk zamanlardaki seviyeye çıkmıştır" ifadesini kullanan Yavaş, şöyle devam etti: "Tedbirlerimizi üst seviyeye çıkarmakla birlikte çalışma arkadaşlarımızın ve sizlerin sağlığı için belediyemize ziyaretleri sınırlandırdık. Tüm hemşehrilerimi salgın tedbirlerine uymaya davet ediyorum."

04 Ağustos 2020 Salı 16:33
YORUMLAR (23)
  • Endi : Bilinçli bir toplum değiliz malesef. Asıl patlama 10 gün sonra... gerçejjjrakamlat
  • Koronavirüs : Hepiniz öleceksiniz 4 ay ömrünüz kaldı
  • Selo : Haber yorumcular her yeri acıdır zenginlerin AVM otelleri düğün salonu eğlence yerleri bütün yorumcular sorgulandı birine birşey olursa sorumlusu onlar
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika