Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Mansur Yavaş haberleri, Mansur Yavaş son dakika, son dakika Mansur Yavaş

Son Dakika Mansur Yavaş Haberleri

Son dakika Mansur Yavaş haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son mansur yavaş haberleri anında burada.


 • Dün Dün 19:09 İYİ Parti lideri Akşener, okuduğu şiirle Mansur Yavaş'ı mı hedef aldı? İYİ Parti'den açıklama var

  İYİ Parti lideri Akşener, okuduğu şiirle Mansur Yavaş'ı mı hedef aldı? İYİ Parti'den açıklama var İYİ Parti lideri Meral Akşener'in, partisinin grup toplantısında Nihal Atsız'ın, ''Kopunca bir büyük savaş, er tez gider, korkak yavaş. Yüreksize akçayla aş, erlere meydan görünür'' dizelerini okuyarak Mansur Yavaş'ı hedef aldığı öne sürüldü. İddiaların gerçek dışı olduğunu vurgulayan İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, ''Bu iddialar tamamen gerçek dışı olup, böyle bir siyasi manipülasyonun amacına asla ulaşamayacağını önemle belirtmek isteriz.'' dedi.

 • Dün Dün 12:56 Akşener, Mansur Yavaş'ı mı hedef aldı? Kürsüde okuduğu şiir salonu ayağa kaldırdı

  Akşener, Mansur Yavaş'ı mı hedef aldı? Kürsüde okuduğu şiir salonu ayağa kaldırdı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında Nihat Atsız'ın bir şiirini okuyarak tüm dikkatleri üzerine çekti. ''Kopunca bir büyük savaş, er tez gider, korkak yavaş. Yüreksize akçayla aş, erlere meydan görünür'' dizelerini üstüne basa basa okuyan Akşener'in salonda alkış tufanı kopartan bu şiirle ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı hedef aldığı iddia edildi.

 • 05.12.2023 05 Ara 13:01 Mansur Yavaş'tan İYİ Parti'nin seçim kararına ilk yorum: Biz partilerin aldığı kararlara karışmıyoruz, saygı duyuyoruz

  Mansur Yavaş'tan İYİ Parti'nin seçim kararına ilk yorum: Biz partilerin aldığı kararlara karışmıyoruz, saygı duyuyoruz İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in CHP lideri Özgür Özel'le görüşmesi sonrası gözlerin çevrildiği İYİ Parti'den ''Seçimlere hür ve müstakil girme kararı aldık'' açıklaması geldi. İYİ Parti'nin yerel seçimlere yalnız girme kararına ilişkin değerlendirmede bulunan ABB Başkanı Mansur Yavaş, ''Biz partilerin aldığı kararlara karışmıyoruz, saygı duyuyoruz. Ankara'da 4 milyon 200 bin seçmen var ve hepsinin oylarına talibiz. Ankara için hizmet ve proje üretmeye devam edeceğiz'' dedi.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:37 AK Parti Ankara İl Başkanı, Mansur Yavaş'ın yönetimini eleştirdi

  AK Parti Ankara İl Başkanı, Mansur Yavaş'ın yönetimini eleştirdi AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Mansur Yavaş'ın 5 yıllık yönetim dönemini eleştirerek, Sayıştay raporlarının belediye iştiraki şirketlerin SGK ve vergi borçlarını ödeyemediğini ortaya çıkardığını iddia etti. Özcan, Yavaş'ın yönettiği şirketlerin kendi borçlarını bile ödeyemediğini belirtti ve Yavaş'ın yeniden ABB başkan adayı olmaması gerektiğini savundu.

 • 03.12.2023 03 Ara 12:16 Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi Mazbata Töreni

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi Mazbata Töreni Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi'nin 28'inci dönem üyeleri mazbatalarını Başkan Mansur Yavaş'ın elinden aldı. Yavaş, çocuklara mahallelerindeki eksikleri bildirmeleri çağrısında bulundu.

 • 02.12.2023 02 Ara 23:15 Mansur Yavaş, tekrar adaylık için başvurdu

  Mansur Yavaş, tekrar adaylık için başvurdu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mart ayında yapılacak yerel seçimler için adaylık başvurusunda bulundu. Yavaş, Ankara halkından mecliste çok sayıda belediye başkanlığını bize vermelerini istiyoruz.

 • 02.12.2023 02 Ara 13:35 Mansur Yavaş, ABB başkan aday adaylığı için başvurdu

  Mansur Yavaş, ABB başkan aday adaylığı için başvurdu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP Ankara İl Başkanlığı'na başvurarak ABB başkan aday adaylığı için başvuruda bulundu. Yavaş, Melih Gökçek'e karşı kazandığı konut davasıyla ilgili olarak soruşturma başlattıklarını ve evde bulunan eşyaların da belediyeye ait olduğunu belirtti.

 • 02.12.2023 02 Ara 13:28 Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için başvurdu

  Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için başvurdu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP İl Başkanlığı'na başvurarak 2024 yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak istediğini belirtti. Yavaş, Ankara'yı daha iyi bir hale getirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini ve gerçekleştirdikleri projeleri kamuoyuyla paylaşacaklarını ifade etti.

 • 02.12.2023 02 Ara 13:25 Mansur Yavaş, 2024 yerel seçimleri için CHP'den aday adaylığına başvurdu

  Mansur Yavaş, 2024 yerel seçimleri için CHP'den aday adaylığına başvurdu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 31 Mart 2024 yerel seçimleri için CHP'den aday adaylık başvurusunda bulundu. Yavaş, aday adaylığı başvurularının alındığı CHP Bülent Ecevit Siyaset Okuluna eşi Nursen Yavaş ile geldi. Yavaş, seçimlerden önce tarafsız bir şekilde hizmet etme sözü verdi ve Ankara Büyükşehir Belediyesinin dürüst bir şekilde yönetilebileceğini ispatladıklarını belirtti. Ayrıca Yavaş, ABB Meclisi'nde yaşanan tartışmaları görmemek için Meclis çoğunluğunu kazanmak istediklerini ve Ankara'da daha fazla ilçe belediyesini kazanmak için çalışacaklarını ifade etti. Yavaş, İYİ Parti ile işbirliği yapmak istediklerini belirtirken, kararın Ankara halkının takdirine bağlı olduğunu söyledi. CHP Ankara İl Başkanı Ümit Erkol ise Ankara'nın Yavaş ile kimliğini bulmaya başladığını ve seçim döneminde bütün adayların arkasında olduklarını vurguladı.

 • 02.12.2023 02 Ara 12:37 Mansur Yavaş, yerel seçimler için adaylık başvurusunda bulundu

  Mansur Yavaş, yerel seçimler için adaylık başvurusunda bulundu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mart ayında yapılacak yerel seçimler için adaylık başvurusunda bulundu. Yavaş, Ankara halkından mecliste çok sayıda belediye başkanlığını bize vermelerini istedi.

 • 02.12.2023 02 Ara 11:27 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yeniden aday olmak için başvuru yaptı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yeniden aday olmak için başvuru yaptı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mart ayında yapılacak yerel seçimler için yeniden aday oldu. Yavaş, "Ankara'nın dürüst bir şekilde yönetilebileceğini bütün dünyaya gösterdik. Artık belediye meclisinde gördüklerimizi görmek istemiyoruz. Ankara halkından mecliste çok sayıda belediye başkanlığını bize vermelerini istiyoruz." ifadelerini kullandı.

 • 30.11.2023 30 Kas 14:58 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Sanayide Neet Kadınlar Projesi'nin açılış toplantısına katıldı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Sanayide Neet Kadınlar Projesi'nin açılış toplantısına katıldı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent OSB ev sahipliğinde düzenlenen 'Sanayide Neet Kadınlar Projesi'nin açılış toplantısına katıldı. Yavaş, sanayide kadın istihdamının önemine vurgu yaparak, teknoloji merkezlerinde yer alan firmalarla organize sanayileri bir araya getirecek bir teknoloji kurultayı yapabileceklerini söyledi. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin proje ortaklarından olduğu toplantıda, kadın istihdamı ve beceri uyuşmazlığı konuları ele alındı.

 • 30.11.2023 30 Kas 13:09 Cübbeli Ahmet, Mansur Yavaş'a karşı ifade verdi

  Cübbeli Ahmet, Mansur Yavaş'a karşı ifade verdi Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından açılan dava kapsamında Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifade verdi. Ünlü, ifade verme sonrası yaptığı açıklamada, Yavaş'ın seçim öncesi yaptığı konuşmayı eleştirdiğini ve hakaret etmediğini belirtti.

 • 30.11.2023 30 Kas 12:57 Cübbeli Ahmet, Mansur Yavaş'a hakaretten ifade verdi

  Cübbeli Ahmet, Mansur Yavaş'a hakaretten ifade verdi Kamuoyunda ''Cübbeli Ahmet'' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a hakaret ettiği gerekçesiyle Beykoz'da ifade verdi. Ünlü ifadesi sonrası yaptığı açıklamada, ''İfademizi verdik. Maksadımız Mansur Bey'e hakaret değil ancak orada HDP lafları geçmiş, o kelimeleri diğer kelimeler ile yan yana getirince Mansur Bey'e hakaret gibi anlaşılıyor'' ifadelerini kullandı.

 • 30.11.2023 30 Kas 12:56 Cübbeli Ahmet Mansur Yavaş'a hakaret ettiği gerekçesiyle ifade verdi

  Cübbeli Ahmet Mansur Yavaş'a hakaret ettiği gerekçesiyle ifade verdi Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Mansur Yavaş'a hakaret ettiği gerekçesiyle ifade verdi. Ünlü, ifadesi sonrası yaptığı açıklamada, HDP lafları geçtiği için hakaret gibi anlaşıldığını belirtti.

 • 29.11.2023 29 Kas 11:57 AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan: Mansur Yavaş imkansızı başardı, batmayacak şirketleri tek tek batırdı

  AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan: Mansur Yavaş imkansızı başardı, batmayacak şirketleri tek tek batırdı Sayıştay raporlarını inceleyen AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, 5 yıllık görev süresinin sonuna gelen ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın BUGSAŞ'ı batırdığını söyledi. ANFA'nın da ticari hayatını sürdüremeyeceği belirten Özcan, ABB'ye ait şirketlerin toplam vergi ve SGK borcunun 1 milyar TL olduğunu aktardı.

 • 28.11.2023 28 Kas 12:56 Melih Gökçek, kanuna aykırı olarak aldığı lüks evi belediyeye iade edecek

  Melih Gökçek, kanuna aykırı olarak aldığı lüks evi belediyeye iade edecek Melih Gökçek'in 2018 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden eşi ile avukatları adına aldığı ve halen kullandığı dubleks konutlar Mansur Yavaş'ın açtığı dava sonucu satışında usulsüzlük tespit edilerek tekrar ABB'ye devredildi. Gökçek evden tahliye edilecek.

 • 26.11.2023 26 Kas 14:00 AK Parti Ankara İl Başkanı Özcan: Aday adaylığı başvuru ücretleri Gazze'de yaşayan Müslümanlara gönderildi

  AK Parti Ankara İl Başkanı Özcan: Aday adaylığı başvuru ücretleri Gazze'de yaşayan Müslümanlara gönderildi Ankara'da Belediye Başkan Adayları temayül yoklamasına katılan AK Parti İl Başkanı Hakan Han Özcan, ''31 Mart sabahı Mansur Yavaş'ın elinden oyuncağını alıp Sancağı Cumhurbaşkanımıza teslim edeceğiz'' açıklamasında bulundu. Yerel seçimlerle ilgili bir bilgiyi de ilk kez paylaşan Özcan, ''Yerel seçimler için aday adaylığı başvuru yapan kişilerden alınan ücretin tamamı Gazze'de yaşayan Müslümanlara gönderildi'' dedi.

 • 24.11.2023 24 Kas 10:02 Mansur Yavaş, Meral Akşener ile görüştü

  Mansur Yavaş, Meral Akşener ile görüştü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir araya geldi. Yavaş, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, Akşener'e CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in selamlarını ilettiğini belirtti. Görüşmede yerel seçimlerde destek konusuyla ilgili bir değerlendirme yapılmadı.

 • 23.11.2023 23 Kas 18:25 ABB Başkanı Yavaş'tan İYİ Parti lideri Akşener'e ziyaret

  ABB Başkanı Yavaş'tan İYİ Parti lideri Akşener'e ziyaret Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti. Yavaş ve Akşener'in görüşmesi yaklaşık 30 dakika sürdü. Yavaş, görüşme sonrası CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in selam ve sevgilerini ilettiğini belirtti ve nezaket ziyareti gerçekleştirdiğini söyledi.

 • 23.11.2023 23 Kas 17:12 Mansur Yavaş'tan, ''Meral Akşener sizi mi destekleyecek?'' sorusuna yanıt: O konulara hiç girmedim

  Mansur Yavaş'tan, ''Meral Akşener sizi mi destekleyecek?'' sorusuna yanıt: O konulara hiç girmedim Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti lideri Meral Akşener'i ziyaret etti. Yavaş, görüşmenin ardından gazetecilerin, ''Akşener'in yerel seçimlerde sizi destekleme konusunda bir değerlendirmesi oldu mu?'' sorusuna, ''Ben o konulara hiç girmedim. Şimdi benim öyle bir yetkim yok, talep etme yetkim de yok. Ben sadece yeni seçilen genel başkanın selamlarını ilettim.'' cevabını verdi.

 • 23.11.2023 23 Kas 08:12 Ankara'da sürpriz görüşme! Yavaş, Meral Akşener'i genel merkezde ziyaret edecek

  Ankara'da sürpriz görüşme! Yavaş, Meral Akşener'i genel merkezde ziyaret edecek 2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimlere tek başına girmekte ısrar eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile sürpriz bir görüşme yapacak. CHP lideri Özgür Özel'in Akşener'e yaptığı işbirliği çağrısı sonrası İYİ Parti ile ilk temas bugün gerçekleşecek.

 • 22.11.2023 22 Kas 11:37 AK Parti Ankara İl Başkanı: Yavaş, Ankaralılara en pahalı suyu satıyor

  AK Parti Ankara İl Başkanı: Yavaş, Ankaralılara en pahalı suyu satıyor AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin su fiyatlandırmasına ilişkin eleştirilerde bulundu. Özcan, Ankara'da bir metreküp suyun karşılığının 28,34 lira olduğunu belirterek, Yavaş'ın Ankaralılara en pahalı 5. suyu sattığını ifade etti. Özcan ayrıca, Yavaş'ın su fiyatlarını artırmayacağını söylemesine rağmen sürekli spekülasyon yaptığını öne sürdü.

 • 21.11.2023 21 Kas 09:17 Başkentin 2024 yılı bütçesi 92 milyar lira

  Başkentin 2024 yılı bütçesi 92 milyar lira Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi, ABB ve bağlı kuruluşlarının 92 milyar liralık 2024 mali yılı bütçesini "oy çokluğuyla" kabul etti.

 • 18.11.2023 18 Kas 18:43 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ulus'tan trafiğin yerin altına alınması proje hazırlıklarını tamamlayacak

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ulus'tan trafiğin yerin altına alınması proje hazırlıklarını tamamlayacak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ulus'tan trafiğin yerin altına alınması proje hazırlıklarını ay sonu itibarıyla tamamlayacaklarını bildirdi. Yavaş, Ankara turizmine yönelik projeleri ve Beypazarı'ndaki dönüşümü anlattı. Ayrıca, Ankara'nın turistik yerlerinin tanıtılması için yerel tarih derslerinin okullarda verilmesi gerektiğini vurguladı.

 • 18.11.2023 18 Kas 17:52 Mansur Yavaş: Ulus'ta yapılan çalışmalar tamamlanıyor

  Mansur Yavaş: Ulus'ta yapılan çalışmalar tamamlanıyor Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ulus'ta yapılan çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu ve bölgenin düzenleneceğini açıkladı.

 • 18.11.2023 18 Kas 12:09 Ankara Büyükşehir Belediyesi Afet Müdahale Planı İmzalandı

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Afet Müdahale Planı İmzalandı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, STK'ler, arama kurtarma dernekleri, akademisyenler, gönüllülerle yapılan çalışmalar ve çalıştaylar sonucunda hazırlanan Afet Müdahale Planı'nı imzaladı. Plan, olası afetlere karşı etkili müdahalede bulunmak, kaynakları en etkin şekilde kullanmak ve kenti güvenli yarınlarla buluşturmak amacıyla hazırlandı. Plan, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP), İl Afet Müdahale Planı, İl Risk Azaltma Planı (İRAP) ve Kahramanmaraş depreminde elde edilen veriler esas alınarak oluşturuldu. Büyükşehir Belediyesinin tüm birimleri afet mücadelesine dahil edilirken plan, müdahalede görev alacak birimlerin sorumluluklarını ve görev tanımlarını içeriyor.

 • 16.11.2023 16 Kas 14:58 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Mamak'taki Konutları Hak Sahiplerine Teslim Etti

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Mamak'taki Konutları Hak Sahiplerine Teslim Etti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Mamak'ta tamamlanan kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan konutları hak sahiplerine teslim etti. Yavaş, teslim töreninde yaptığı konuşmada, devletin ve belediyenin verdiği sözü tutarak hak sahiplerine konutlarını vermeyi amaçladıklarını belirtti.

 • 16.11.2023 16 Kas 11:24 Ankara Büyükşehir Belediyesi, Sincan'da yeni bir kreş ve çocuk etkinlik merkezi inşa ediyor

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Sincan'da yeni bir kreş ve çocuk etkinlik merkezi inşa ediyor Ankara Büyükşehir Belediyesi, Sincan ilçesi Osmanlı Mahallesi'nde 2 bin 215 metrekarelik alandan oluşan bir kreş ve çocuk etkinlik merkezi inşa ediyor. Merkezin 2024 Ocak ayında tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, göreve geldiklerinde 0 olan kreş sayısını 19'a çıkardıklarını ve yeni yılda 20. kreşlerini açacaklarını duyurdu.

 • 15.11.2023 15 Kas 12:47 AK Parti Ankara İl Başkanı: 'Dijital Hayvanat Bahçesi' İhalesi Halkın Parasının Çöpe Atılmasına Neden Olacak

  AK Parti Ankara İl Başkanı: 'Dijital Hayvanat Bahçesi' İhalesi Halkın Parasının Çöpe Atılmasına Neden Olacak AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'Dijital Hayvanat Bahçesi' ihalesinin halkın parasının çöpe atılmasına neden olacağını savundu. Özcan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Ankapark'ın çürümesine ve yağmalanmasına göz yumduğunu öne sürerek, 160 milyon 880 bin lira bedelle yapılan ihaleye tepki gösterdi.

 • 15.11.2023 15 Kas 11:51 AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan: ANKAPARK'ı çürüten Mansur Yavaş 160 milyon TL'ye sanal dinozor yaptırıyor

  AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan: ANKAPARK'ı çürüten Mansur Yavaş 160 milyon TL'ye sanal dinozor yaptırıyor Göreve geldiği ilk günden beri ANKAPARK'I siyasi malzeme haline getiren ve Ankaralının parasının boşa harcandığını savunan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, göz göre göre ANKAPARK'ı çürütüp, yağmalanmasına göz yumdu. AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ANKAPARK üzerinden algı oluşturmaya çalışan Yavaş'ın, yerel seçimlere 5 ay kala 160 Milyon 880 Bin TL'ye ''Dijital Hayvanat Bahçesi'' ihalesi yaptığını ortaya çıkardı.

 • 15.11.2023 15 Kas 10:14 Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden 'Bağımlılıkla Mücadele Paneli'

  Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden 'Bağımlılıkla Mücadele Paneli' Ankara Büyükşehir Belediyesi ‘Sağlığın Değerini Biliyoruz’ sloganıyla düzenlenen ‘Bağımlılıkla Mücadele Paneli’ne ev sahipliği yaptı. Bağımlılığın nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemlerinin ele alındığı panele katılan Başkan Mansur Yavaş, “Ankara Bağımlılıkla Mücadele Risk Haritasındaki riskli olarak tespit edilen 7 ilçemizde Bağımlılıkla Mücadele Danışma Merkezlerini bugün itibari ile hizmete sunuyoruz. İlerleyen zamanlar da danışma merkezlerini tüm ilçelerde hizmete açmak zorundayız. Çok büyük tedbir almak zorundayız” diye konuştu.

 • 14.11.2023 14 Kas 15:40 Ankara Mamak Metro İhalesi 2024'te Sonuçlanacak

  Ankara Mamak Metro İhalesi 2024'te Sonuçlanacak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Dikimevi-Natoyolu (Mamak) metro ihalesinin 2024'ün ocak ayında sonuçlanacağını açıkladı. Yavaş, ön yeterlilik ihalesinden sonra 2. aşamaya geçildiğini ve 9 firmaya ihale daveti yapıldığını belirtti. Ayrıca, diğer metro hatlarının proje çalışmalarının da hız kesmeden devam ettiğini ifade etti.

 • 13.11.2023 13 Kas 20:47 CHP lideri Özel, Mansur Yavaş'ı kabul etti

  CHP lideri Özel, Mansur Yavaş'ı kabul etti CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı kabul etti. Özel, Merkez Yönetim Kurulu toplantısı öncesi Yavaş'ı kabul ederek desteklerini gösterdi.

 • 13.11.2023 13 Kas 20:46 ABB Başkanı Yavaş, Model Başkent Konferansında gençlerle buluştu

  ABB Başkanı Yavaş, Model Başkent Konferansında gençlerle buluştu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Model Başkent Konferansı'nda gençlerle bir araya geldi. Konferansta iklim krizi ve kentlerde yaşanan sorunlara dikkat çeken Yavaş, sünger kentler ve dirençli kentler oluşturma zorunluluğunu vurguladı. TED Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ise bu tür etkinliklerin yüksek öğretimin ihtiyaç duyduğu etkinlikler olduğunu belirtti.

 • 13.11.2023 13 Kas 12:14 CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Mansur Yavaş'ı Kabul Etti

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Mansur Yavaş'ı Kabul Etti CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün gerçekleşecek olan Merkez Yönetim Kurulu toplantısı öncesi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı kabul etti. Yavaş, ABB Başkanlığı için tekrar aday gösterileceği söyleniyor.

 • 11.11.2023 11 Kas 14:45 Ankara'da Toplu Taşımda Yeni Sistem Devreye Alınıyor

  Ankara'da Toplu Taşımda Yeni Sistem Devreye Alınıyor Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, başkentte toplu taşımada başkasının kartını kullananlara yönelik yeni sistemin devreye alınacağını açıkladı. Yavaş, özellikle Kovid-19 salgını döneminde mağduriyet yaşayan vatandaşlara destek verdiklerini belirtti. Ayrıca, belediyenin genel hizmetlerinin sorunsuz devam ettiğini ve eksiklerin tamamlanacağını söyledi. TÖHOB Genel Başkanı Kurtuluş Kara ise halk otobüsü şoförlerinin yaklaşık 5 yıldır zarar ettiğini ve belediye bütçesi el verirse destek istediklerini dile getirdi.

 • 09.11.2023 09 Kas 23:11 Başkan Yavaş, minik Bulut'un yer aldığı 10 Kasım videosunu paylaştı

  Başkan Yavaş, minik Bulut'un yer aldığı 10 Kasım videosunu paylaştı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 29 Ekim'de Anıtkabir'de okuduğu 'Andımız' ile gündeme gelen minik Bulut'un yer aldığı 10 Kasım videosunu paylaştı. Başkan Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 'Bizim O'nunla olan andımız; söküp atılamayacak en korunaklı yerde, kalplerde. Sonsuza dek' ifadelerine yer verdi. Ayrıca Başkan Yavaş, minik Bulut ve ailesine teşekkür etti.

 • 09.11.2023 09 Kas 12:45 Başkentte Dünya Şehircilik Günü 47. Kolokyumu Başladı

  Başkentte Dünya Şehircilik Günü 47. Kolokyumu Başladı Ankara Büyükşehir Belediyesi ve TMMOB Şehir Plancıları Odası iş birliği ile “Yeni Yüzyılda Planlama” temasıyla düzenlenen 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü 47 Kolokyumu Gençlik Parkı Tiyatro Salonu’nda başladı. Kolokyumda konuşan Başkan Mansur Yavaş, “Bu buluşmalar, yerel yönetim uygulamalarından geleceğin şehirlerine, tarım politikalarından göç ve nüfus hareketlerine, kamusal hizmetlere erişimden iklim değişikliğine, afet önlemlerinden demokratik karar alma süreçlerine kadar çok kapsamlı konu başlıklarının ele alındığı bir etkinlik olması sebebiyle biz yerel yöneticiler için de çok kıymetlidir” dedi.

 • 09.11.2023 09 Kas 12:45 Başkan Mansur Yavaş, Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası için Mesaj Yayımladı

  Başkan Mansur Yavaş, Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası için Mesaj Yayımladı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 10 Kasım Atatürk'ü anma günü ve Atatürk haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Yavaş, mesajında, Türk milletinin özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin sembolü olan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü 85. ölüm yıl dönümünde rahmet ve şükranla anıyor, aziz hatıralarının önünde saygıyla eğiliyorum. Onun ilke ve inkılapları ışığında yolumuz daima aydınlık kalacaktır.

 • 07.11.2023 07 Kas 09:55 Ankara Büyükşehir Belediyesi, Özel Halk Otobüsü İşletmecilerine Gelir Desteği Verme Kararı Aldı

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Özel Halk Otobüsü İşletmecilerine Gelir Desteği Verme Kararı Aldı Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, özel halk otobüsü işletmecilerine gelir desteği verilmesini oy birliğiyle kararlaştırdı. Karar gereği, şehir merkezinde faaliyet gösteren özel halk otobüsü işleticilerine yolcu başına belirli bir miktar gelir desteği ödemesi yapılacak. Ayrıca, çevre ilçelerde faaliyet gösteren işletmelere de ilçenin tam bilet tarifesi üzerinden gelir desteği sağlanacak. Kararın yürürlüğe girmesi için ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın imzalaması gerekiyor.

 • 06.11.2023 06 Kas 11:23 Ankara Büyükşehir Belediyesi İç Kale Sokak Sağlıklaştırma Projesi ile Uygulama Başarı Ödülü'nü kazandı

  Ankara Büyükşehir Belediyesi İç Kale Sokak Sağlıklaştırma Projesi ile Uygulama Başarı Ödülü'nü kazandı Ankara Büyükşehir Belediyesi, İç Kale Sokak Sağlıklaştırma Projesi ile Tarihi Kentler Birliği tarafından Uygulama Başarı Ödülü'ne layık görüldü. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ödülü sosyal medya hesaplarından duyurarak, tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkan projelerin devam edeceğini belirtti. Ankara Kalesi'nin önemine vurgu yapan Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Bekir Ödemiş, projenin Tarihi Kentler Birliği tarafından ödüllendirilmesinin gurur verici olduğunu ifade etti.

 • 04.11.2023 04 Kas 10:35 Ankara Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Bayramı temalı şiir yarışmasının kazananlarına ödülleri takdim edildi

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Bayramı temalı şiir yarışmasının kazananlarına ödülleri takdim edildi Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı temalı şiir yarışmasının kazananlarına ödülleri verildi. Yarışmada dereceye giren 6 öğrenci, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından tebrik edildi. Ödül töreninde konuşan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Volkan Memduh Gültekin, yarışmacıların katılımının önemine vurgu yaparak teşekkür etti. Derece alan gençlere kitap seti ve aileleriyle birlikte Akçakoca tatili hediye edildi.

 • 03.11.2023 03 Kas 10:35 AK Parti Ankara İl Başkanı: Yavaş, 1425 mahalleden sadece bir tanesine kreş yapabildi

  AK Parti Ankara İl Başkanı: Yavaş, 1425 mahalleden sadece bir tanesine kreş yapabildi AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın her mahalleye bir kreş yapacağı vaadini eleştirdi. Özcan, Yavaş'ın 4,5 yıllık süre zarfında sadece bir mahalleye kreş yapabildiğini belirtti. Ayrıca, AK Parti'li belediyelerin Yavaş'ın yapmadığı kreşleri yaptığını ve bu konuda bilgi verdi.

 • 02.11.2023 02 Kas 13:06 Ankara Büyükşehir Belediyesi, İlk Bürom Projesi ile Avukatlara Destek Veriyor

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, İlk Bürom Projesi ile Avukatlara Destek Veriyor Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Barolar Birliği iş birliğiyle mesleğe yeni başlayan avukatlara destek olmak amacıyla 'İlk Bürom' projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında 60 avukata ofisleri teslim edildi. Başkan Mansur Yavaş, Türkiye'de bir ilk olan bu uygulamayı başlattıklarını belirterek, avukatların mesleğe adım atışlarında destek olmak için bu projeyi gerçekleştirdiklerini ifade etti. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan ise projenin Ankara Barosu'nun kurumsal mücadelesine katkı sağlayacağını söyledi. Avukatlar da projeden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a teşekkür etti.

 • 29.10.2023 29 Eki 23:25 Mansur Yavaş: "Biz Bugün Etrafı Ateş Çemberi Olan Bu Coğrafyada Eğer Dimdik Ayakta Durabiliyorsak Bunu 100 Yıl Önce Esareti Kabul Etmeyen Gazi...

  Mansur Yavaş: 'Biz Bugün Etrafı Ateş Çemberi Olan Bu Coğrafyada Eğer Dimdik Ayakta Durabiliyorsak Bunu 100 Yıl Önce Esareti Kabul Etmeyen Gazi... Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında; “İşte 100 yıl önce, bizim topraklarımızı vatan yapan irade, bugün Filistinli masumların yaşadığı katliamın, ülkemizde de yaşanmasını önlemiştir. Tam 100 yıl önce, biz bugün etrafı ateş çemberi olan bu coğrafyada eğer dimdik ayakta durabiliyorsak bunu 100 yıl önce esareti kabul etmeyen, şehadeti göze alarak mücadele eden Gazi Mustafa Kemal Paşa önderliğindeki atalarımıza borçluyuz” dedi.

 • 28.10.2023 28 Eki 23:16 Ankara'da 100. Yıl Cumhuriyet Balosu düzenlendi

  Ankara'da 100. Yıl Cumhuriyet Balosu düzenlendi Ankara'da bir otelde '100'üncü Yıl Cumhuriyet Balosu' düzenlendi. Baloya, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, diplomatlar, misyon şefleri ve davetliler katıldı. Etkinlik kapsamında davetliler Türk bayrakları ile marşlara eşlik etti. Enbe Orkestrası da sahne aldı.

 • 28.10.2023 28 Eki 19:11 Atatürkçü Düşünce Derneği'nin Düzenlediği "100. Yılda Laik Cumhuriyet Büyük Ankara Buluşması"... Mansur Yavaş: "Onların Bize Emanet Ettiği...

  Atatürkçü Düşünce Derneği'nin Düzenlediği '100. Yılda Laik Cumhuriyet Büyük Ankara Buluşması'... Mansur Yavaş: 'Onların Bize Emanet Ettiği... Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin düzenlediği “100. Yılda Laik Cumhuriyet, Büyük Ankara Buluşması'nda”; "Gazze'de yaşananları görüyorsunuz, büyük bir soykırım var. Suriye'yi görüyorsunuz, Orta Doğu'yu hep beraber karıştırmaya çalışıyorlar, büyük bir projenin içerisindeler. Ama vatansız kalanları gördükçe çok şükrediyorum ki iyi ki vatanımız var. İyi ki bayrağımız var, iyi ki bağımsız bir devletimiz var... Dolayısıyla bize ülkemizde bağımsız yaşama fırsatı tanıyan, İstiklal Harbi’ni zaferle sonuçlandıran bütün kahramanlara şükran duyuyorum. Onların bize emanet ettiği Cumhuriyeti, nice yüzyıllara eriştirmek için elimizden geleni yapmaya söz veriyorum" dedi.

 • 28.10.2023 28 Eki 19:10 Mansur Yavaş: "Cumhuriyete Sonuna Kadar Sahip Çıkacağız, Kutlamayanlara İnat Daha Fazla Kutlayacağız"

  Mansur Yavaş: 'Cumhuriyete Sonuna Kadar Sahip Çıkacağız, Kutlamayanlara İnat Daha Fazla Kutlayacağız' Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Yok olduğu iddia edilen bir ülkeden kurulan cumhuriyet öyle gelişti ki şimdi dünyaya bilim ihraç eder hale geldi. Bu nedenle Cumhuriyete sonuna kadar sahip çıkacağız, kutlamayanlara inat daha fazla kutlayacağız. Cumhuriyeti koruma, sahip çıkma görevi bizdeydi, şimdi 2000'li yılların çocukları cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Cumhuriyetimize sahip çıkacak" dedi. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ise "Bir arada ve kardeşçe bu ülkenin dağı, taşı, toprağı ve ağacı için bir araya gelebilen Atatürk gençliği var, hep olacak. Onu bu milletin kalbinden söküp atmak isteyenler, küçümsemek isteyenler hep olacak ancak biz onlara Gazi Mustafa Kemal Atatürk demeyi mutlaka öğreteceğiz" diye konuştu.

 • 28.10.2023 28 Eki 13:06 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı Mansur Yavaş, "Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde inanç, idrak ve istikrarla milli varlığımızın tescili olan Cumhuriyeti milletçe dünyanın saygın ve güçlü bir ülkesi olma yolunda 100. yıla taşıdık" dedi.

Advertisement