Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Dicle Elektrik Dağıtım haberleri, Dicle Elektrik Dağıtım son dakika, son dakika Dicle Elektrik Dağıtım

Son Dakika Dicle Elektrik Dağıtım Haberleri

Son dakika Dicle Elektrik Dağıtım haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son dicle elektrik dağıtım haberleri anında burada.


 • 14.11.2023 14 Kas 18:49 Muhtarlara ve din adamlarına 'enerji ve tasarruf' temalı konferans

  Muhtarlara ve din adamlarına 'enerji ve tasarruf' temalı konferans Batman Üniversitesi öncülüğünde düzenlenen 'Bölgesel Kalkınmada Enerji Verimliliği ve Tasarrufunun Önemi' konferansında muhtarlar ve din adamları bilgilendirildi. Konferansa Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin Sezgin, konuşmacılar ve üniversite öğrencileri katıldı.

 • 30.10.2023 30 Eki 12:03 Şanlıurfa'da Elektrik Denetimi Yapan Ekip Saldırıya Uğradı

  Şanlıurfa'da Elektrik Denetimi Yapan Ekip Saldırıya Uğradı Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde elektrik denetimi yapan ekip, 6 aboneye ait 13 milyon lirayı aşan elektrik borcunun ödenmemesi nedeniyle haciz kararı verilen 6 trafoya el koymak için bölgeye yönlendirildi. Ekiplerle tartışan mahalleli, taşlarla saldırmaya başladı. Jandarma ekiplerinin müdahalesiyle sonlandırılan saldırıda 7 kişi gözaltına alındı. Aynı bölgede yapılan dron kontrollerinde ise traktör römorklarına ve mısır tarlalarına gizlenen 13 kaçak trafo daha tespit edildi. El konulan 19 trafonun yaklaşık 3 bin nüfuslu bir ilçeyi aydınlatabilecek kapasiteye sahip olduğu bildirildi.

 • 26.08.2023 26 Ağu 15:18 Dicle Elektrik'ten Çınar'daki Elektrik Kesintisi Açıklaması

  Dicle Elektrik'ten Çınar'daki Elektrik Kesintisi Açıklaması Dicle Elektrik Dağıtım AŞ, Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı Düzova Mahallesi'nde yaşanan elektrik kesintisiyle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, kaçak elektrik tüketimiyle mücadeleye devam ettikleri ve kaçak kullanımın neden olduğu enerji krizinin kayıtlı tarımsal sulama tesislerinin mağduriyetini de beraberinde getirdiği belirtildi.

 • 24.08.2023 24 Ağu 13:03 Diyarbakır Silvan'da Kayıp Kaçak Kontrol Ekiplerine Engelleme

  Diyarbakır Silvan'da Kayıp Kaçak Kontrol Ekiplerine Engelleme Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde Dicle Elektrik Dağıtım AŞ'nin kayıp kaçak kontrol ekiplerinin geldiğini mahalleliye bir vatandaş, 'kapınızı açmayın' anonsuyla duyurdu. Ekiplerin mahalleye girişi sırasında yapılan anonsun ardından sadece iki ev sahibinin kapısını açtığı belirtildi. Şirket açıklamasında, kaçak elektrik tüketimiyle mücadele edildiği ve kaliteli, kesintisiz elektrik dağıtımı hizmeti vizyonuyla çalışmaların sürdürüldüğü ifade edildi.

 • 10.08.2023 10 Ağu 12:22 Dicle Elektrik, artan enerji tüketiminin arz risklerine dikkat çekti

  Dicle Elektrik, artan enerji tüketiminin arz risklerine dikkat çekti Dicle Elektrik, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde 6 ilde elektrik dağıtımı hizmeti verdiği ve tarımsal sulamanın yoğun olduğu bölgelerdeki yüksek enerji tüketimine karşı uyarıda bulundu. Şirketin raporlarına göre, tarımsal sulama nedeniyle enerji tüketiminde yıllık yüzde 50'ye varan artışlar yaşanırken, bu durum enerji dağıtım şebekelerinde kalıcı hasara neden oluyor. Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü, bölgedeki enerji arzının güvenliği ve kalitesinin tehlikede olduğunu belirterek, GAP sulama projesinin tamamlanmasının önemini vurguladı.

 • 04.08.2023 04 Ağu 10:40 Mardin'in Kızıltepe ilçesinde elektrik kesintisi

  Mardin'in Kızıltepe ilçesinde elektrik kesintisi Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yapılacak çalışmalar nedeniyle Cuma ve Cumartesi günleri elektrik kesintileri yapılacak. Kesintiden birçok mahalle etkilenecek.

 • 01.08.2023 01 Ağu 13:56 Dicle Elektrik, 220 Ton Trafo Yağının Geri Dönüşümünü Sağladı

  Dicle Elektrik, 220 Ton Trafo Yağının Geri Dönüşümünü Sağladı Dicle Elektrik Dağıtım AŞ, geri dönüşüme kazandırılan 220 ton trafo yağının doğaya karışmasını engellediğini duyurdu. Şirketin Diyarbakır ve Şanlıurfa'daki atölyelerinde atıl durumdaki trafoların modernize edilerek geri dönüşümünün sağlandığı belirtilirken, geri dönüşüm çalışmalarıyla ekonomik fayda sağlamanın yanı sıra çevre kirliliğinin de önüne geçmeyi hedeflediği aktarıldı. Dicle Elektrik, trafo yağlarını steril ortamlarda rafine ederek kullanılmamış yağ seviyesine getiriyor ve böylece çevreye verilen zararın önüne geçerek şebekede yeniden kullanılmasını sağlıyor. Ayrıca, trafo atölyeleri sayesinde enerji kesintilerini minimum seviyeye indirerek aboneleri uzun süreli kesintilerden koruyor ve yüksek maliyetli elektrik teçhizatlarının hurdaya ayrılmasını önlüyor.

 • 28.07.2023 28 Tem 18:22 Dicle Elektrik, esnek ödeme planıyla 357 abonenin borcunu ödedi

  Dicle Elektrik, esnek ödeme planıyla 357 abonenin borcunu ödedi Dicle Elektrik Dağıtım AŞ, tüketicilere sunulan esnek ödeme planıyla 357 abonenin elektrik borçlarını ödediğini duyurdu. Şirket, ödeme yapmayan abonelere enerji verilmeyeceğini açıkladı. Şanlıurfa'da tarımsal sulama alanlarındaki alacağı 13,2 milyar liraya ulaşan Dicle Elektrik, borçlu abonelere yasal bildirimler uygulamaya başladı. Esnek ödeme planını kabul eden aboneler borcunu öderken, ödeme yapmayan abonelerin elektrikleri kesildi. Dicle Elektrik, 10 yıllık özelleşme sürecinde 20 milyar lirayı aşan yatırım yaparak şebekesini güçlendirdi.

 • 28.07.2023 28 Tem 13:45 Yeşil Sol Parti Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş'tan Akaryakıt Zamlarına Tepki

  Yeşil Sol Parti Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş'tan Akaryakıt Zamlarına Tepki Yeşil Sol Parti Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, akaryakıt fiyatlarındaki artışı kabul etmeyeceklerini ve vatandaşın da bu zamları sineye çekmeyeceğini belirtti. Beştaş, Merkez Bankası'nın enflasyon tahminlerinin gerçek yaşam karşısında tuzla buz olduğunu ifade ederek, enflasyonun artmasıyla yoksulluk, açlık ve işsizliğin de süreceğini söyledi. Ayrıca, Türkiye'nin en yüksek gıda enflasyonunda OECD ülkeleri arasında ilk sırada yer aldığını ve akaryakıt fiyatlarının da sürekli olarak zamlanmasının herkesi daha çok yoksullaştıracağını vurguladı. Beştaş, ayrıca barınma sorununun artık Türkiye'de en temel sorunlar arasına girdiğini ve iktidarın etkili çözümler bulması gerektiğini belirtti. Sağlık alanında da ilaç krizi ve ilaç fiyatlarının artmasıyla ilaca ulaşımın zorlaştığını dile getirdi. Son olarak, Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi'nin uzun elektrik kesintileriyle bölge çiftçilerini zor durumda bıraktığını ve bazı köylülerin elektriğinin kesildiğini iddia etti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı'nın süresiz nafaka ödemesine yönelik açıklamalarına da tepki gösteren Beştaş, süresiz nafakanın erkeklerin mağduriyetine yol açtığı söylemlerini kabul etmediklerini belirtti.

 • 26.07.2023 26 Tem 17:55 DEDAŞ, 200 İşçinin İş Akdini Haksız Şekilde Feshetti İddiası

  DEDAŞ, 200 İşçinin İş Akdini Haksız Şekilde Feshetti İddiası Yeşil Sol Parti Şanlıurfa Milletvekili Dilan Kunt Ayan, Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi'nin (DEDAŞ) 200 işçinin iş akdini haksız şekilde feshettiğini ileri sürdü. Ayan, DEDAŞ'ın uzun elektrik kesintileriyle bölge çiftçisini zor durumda bıraktığını ve bazı köylülerin elektriğini borçları olmamasına rağmen kestiğini iddia etti. Ayrıca DEDAŞ işçilerinin sendikaya üye olmak istediklerini ve İş Kanunu'ndan doğan haklarını talep ettiklerini belirten Ayan, 2 bin DEDAŞ işçisinin istekleri karşılanmayınca oturma eylemi yaptığını ve iş bıraktığını ifade etti.

 • 25.07.2023 25 Tem 11:11 CHP Milletvekili Tanrıkulu, DEDAŞ'ın vatandaşlara ve çalışanlara eziyet uyguladığını iddia etti

  CHP Milletvekili Tanrıkulu, DEDAŞ'ın vatandaşlara ve çalışanlara eziyet uyguladığını iddia etti CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi'nin (DEDAŞ), elektrik dağıttığı 6 ilde, vatandaşlara ve çalışanlarına eziyet uyguladığını ileri sürdü. Tanrıkulu, DEDAŞ'ın kar amacını öne aldığını ve bölge halkına büyük eziyetler yaşattığını belirtti. Ayrıca, DEDAŞ'ın yaklaşık 200 çalışanının iş akitlerinin feshedildiğini ve bir çalışanın iş akdinin feshedilmesinin ardında kendisine su verdiği için olduğunu öğrendiğini ifade etti. Tanrıkulu, ayrıca Toprak Mahsulleri Ofisi'nin bölgedeki çiftçilere randevu vermediğini ve aracıların çiftçilerden rüşvet aldığını iddia etti.

 • 21.07.2023 21 Tem 17:06 Dicle Elektrik Dağıtım AŞ, çalışanlara yüzde 35 zam sağladı

  Dicle Elektrik Dağıtım AŞ, çalışanlara yüzde 35 zam sağladı Dicle Elektrik Dağıtım AŞ, çalışanların 'zam' taleplerine ilişkin, ücretlerde enflasyonun üzerinde bir oranla, yüzde 35 artış sağlandığını bildirdi. Şirket, çalışanların özlük haklarının iyileştirilmesi için de hassasiyet gösterdiğini belirtti. Ayrıca, tatil günlerinde de hizmet verildiği ve çalışan personele yasal ölçüler çerçevesinde tüm ödemelerin eksiksiz yapıldığı ifade edildi. Hizmet verilen illerde iş bırakma eylemi olmadığı vurgulandı.

 • 21.07.2023 21 Tem 16:04 Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş'den açıklama

  Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş'den açıklama Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde hizmet verdikleri illerde yapılan eylemlere ilişkin açıklamada bulundu. Açıklamada, çalışma arkadaşlarına en iyi koşullarda görev yapmaları için gereken hassasiyetin gösterildiği ve ücret politikasının rekabetçi olduğu vurgulandı. Ayrıca, iş sağlığı ve güvenliği konusunda da önlemler alındığı belirtildi.

 • 18.07.2023 18 Tem 13:58 Diyarbakır'da Elektrik Teknisyenleri Patlama Sonucu Yaralandı

  Diyarbakır'da Elektrik Teknisyenleri Patlama Sonucu Yaralandı Diyarbakır'ın Merkez Bağlar ilçesinde, Dicle Elektrik Dağıtım AŞ personeli olan 2 elektrik teknisyeni, aydınlatma panosunda bakım ve onarım yaparken meydana gelen patlama sonucu yaralandı. Olay yerine 112 Acil Sağlık ve polis ekipleri sevk edildi ve yaralılar Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

 • 18.07.2023 18 Tem 12:31 Diyarbakır'da Trafoda Meydana Gelen Patlamada 2 Elektrik Teknisyeni Yaralandı

  Diyarbakır'da Trafoda Meydana Gelen Patlamada 2 Elektrik Teknisyeni Yaralandı Diyarbakır'ın Merkez Bağlar ilçesinde bulunan bir trafoda bakım ve onarım yapan 2 elektrik teknisyeni, çalışma sırasında meydana gelen patlama sonucu yaralandı. Olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edilerek yaralılar hastaneye kaldırıldı.

 • 13.07.2023 13 Tem 14:31 Dicle Elektrik, 645 projeyi kapsayan 8,3 milyar liralık yatırıma başladı

  Dicle Elektrik, 645 projeyi kapsayan 8,3 milyar liralık yatırıma başladı Dicle Elektrik Dağıtım AŞ, bu yıl hizmet bölgesinde 645 projeyi kapsayan ve 8,3 milyar lirayı aşan yatırım için çalışmalarına başladı. Dicle Elektrik'in son 10 yılda gerçekleştirdiği çalışmaları ve gelecek dönem yatırım hedeflerini anlatan Dicle Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Memet Atalay, şirketin kayıp-kaçak elektrik kullanımıyla mücadelesinin başarılı olduğunu ve kayıp-kaçak oranını yüzde 43'e düşürdüklerini belirtti. Ayrıca, Dicle Elektrik'in tarımsal sulama abonelerinden tahsil edilecek alacağın anaparasının 18 milyar lirayı aştığını ve ödemeyen aboneler hakkında hukuki süreç başlatılacağını ifade etti.

 • 13.07.2023 13 Tem 13:21 Dicle Elektrik, Mardin'de yapılan trafo merkezinin yapımı durduruldu

  Dicle Elektrik, Mardin'de yapılan trafo merkezinin yapımı durduruldu Dicle Elektrik, Mardin'de yapılan trafo merkezinin yapımının tarımsal sulama abonelerinin şikayeti üzerine durdurulduğunu açıkladı. Trafo merkezi, bölgedeki arızalar ve elektrik kesintilerinin önüne geçmek amacıyla yapılmıştı. Ancak tarımsal sulama abonelerinin planlı kesintileri gerekçe göstererek şikayette bulunması nedeniyle çalışmalar durduruldu. Bu durum, daha büyük arızaların oluşma ihtimalini arttırıyor.

 • 08.07.2023 08 Tem 15:22 Mardin'deki Tarımsal Sulama Aboneleri Dicle Elektrik'e 5,5 Milyar Lira Borçlu

  Mardin'deki Tarımsal Sulama Aboneleri Dicle Elektrik'e 5,5 Milyar Lira Borçlu Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ) Genel Müdürü Yaşar Arvas, Mardin'deki tarımsal sulama abonelerinin toplam elektrik borcunun 5,5 milyar lira olduğunu açıkladı. Arvas, abonelerin yüzde 4'ünün kaçak elektriğin yaklaşık yüzde 70'ini kullandığını belirtti. DEDAŞ, kayıp kaçak oranını azaltmak için AR-GE çalışmalarına devam ediyor.

 • 06.07.2023 06 Tem 10:55 Diyarbakır'da DEDAŞ ekibi kaçak elektrik denetiminde darbedildi

  Diyarbakır'da DEDAŞ ekibi kaçak elektrik denetiminde darbedildi Diyarbakır'ın Ergani ilçesine bağlı Karabıçak Mahallesi'nde kaçak elektrik kullanımını denetlemek için giden DEDAŞ ekibi, bir grup tarafından darbedildi ve araçlara taşlı saldırı gerçekleştirildi. Saldırı sonucunda 1 görevli yaralandı ve 4 araç zarar gördü. DEDAŞ, kaçak elektrik kullanımıyla mücadelesine devam edeceğini açıkladı.

 • 04.07.2023 04 Tem 11:29 DEDAŞ, Şanlıurfa'da çiftçilere tarımsal sulama elektriğini kesme tehdidinde bulundu

  DEDAŞ, Şanlıurfa'da çiftçilere tarımsal sulama elektriğini kesme tehdidinde bulundu CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin (DEDAŞ) Şanlıurfa'da bir çiftçiye gönderdiği tebligatı paylaşarak, DEDAŞ'ın tarımsal sulamada kullanılan elektriğin borcunun ödenmemesi halinde kesintiye gidileceği yönünde uyarıda bulunduğunu belirtti. Tanal, DEDAŞ'ın bu kararının hukuka aykırı olduğunu ve tarıma darbe olduğunu ifade etti. Çiftçilere mahkemelere başvurmalarını öneren Tanal, DEDAŞ'ın keyfi kararlarını engellemeye çağrıda bulundu.

 • 23.04.2023 23 Nis 17:10 Şırnak'ta otomobilin kamyonete çarpması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti

  Şırnak'ta otomobilin kamyonete çarpması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti Cizre ilçesinde meydana gelen kazada, otomobilin platformlu kamyonete çarpması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı. Olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar Cizre Devlet Hastanesine kaldırıldı.

 • 06.04.2023 06 Nis 12:48 CHP'li Sarıbal: "AKP, DEDAŞ'ı yeniden zengin etmek istiyor"

  CHP'li Sarıbal: 'AKP, DEDAŞ'ı yeniden zengin etmek istiyor' CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, "AKP giderayak büyükşehir belediyelerini kurtarıp DEDAŞ'ı da yeniden zengin etmek istiyor.

 • 28.02.2023 28 Şub 12:19 Yenişehir Ziraat Odası Başkanı İskenderoğlu: "Çiftçi Mazot ve Gübre Parası Alacak Diye Sevindik, Borcu Olan Çiftçilerimizin Paralarına Dicle...

  Yenişehir Ziraat Odası Başkanı İskenderoğlu: 'Çiftçi Mazot ve Gübre Parası Alacak Diye Sevindik, Borcu Olan Çiftçilerimizin Paralarına Dicle... Diyarbakır Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Süleyman İskenderoğlu, “Tarım Bakanı Diyarbakır’da afet bölgesinde açıklama yaptı. Çiftçi mazot ve gübre parası alacak diye hepimiz sevindik. Cuma günü saat 18.00’den sonra çiftçilerimizin paraları hesaplarına aktarıldı. Yalnız Dicle Elektrik’e borcu olan çiftçilerimizin paralarına Dicle Elektrik Dağıtım’dan Ziraat Bankası’yla el konularak kendi hesaplarına aktarmışlar. Şu anda bu ceberut sistem ile artık direkt çiftçinin parasını kendi hesabına aktarıyor. Dicle Elektrik üretimin önündeki engeldir” dedi.

 • 16.02.2023 16 Şub 11:11 Enerji şirketleri depremin yaralarını sarmak için seferber oldu

  Enerji şirketleri depremin yaralarını sarmak için seferber oldu Türkiye'de enerji alanında faaliyet gösteren şirketler, "asrın felaketi" Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak için seferber oldu.

 • 11.02.2023 11 Şub 13:31 Diyarbakır'da depremde hasar gören binada mahsur kalan kedi kurtarıldı

  Diyarbakır'da depremde hasar gören binada mahsur kalan kedi kurtarıldı "Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Diyarbakır'da hasar gören ve boşaltılan binada mahsur kalan "Bıdık" adlı kedi, ekiplerce 128 saat sonra sepetli vinçle kurtarıldı.

 • 10.02.2023 10 Şub 17:13 Dicle Elektrik dağıtım bölgesinde şebekesini 30 saatte toparladı

  Dicle Elektrik dağıtım bölgesinde şebekesini 30 saatte toparladı Dicle Elektrik dağıtım bölgesinde şebekesini 30 saatte toparladı -Şimdi diğer illere destek veriyor Kahramanmaraş merkezli 10 ilde etkili olan depremden 30 saat sonra dağıtım bölgesindeki illerin tamamında şebekesini toparlayarak abonelerine kesintisiz enerji tedariki sağlayan Dicle Elektrik,...

 • 08.02.2023 08 Şub 14:54 Şırnak'ta kar nedeniyle 30 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı

  Şırnak'ta kar nedeniyle 30 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı Şırnak'ta süren yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle 30 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor.

 • 02.02.2023 02 Şub 20:48 Karda kapanan yolda mahsur kalan ambulans, TEDAŞ ekibi ve 12 işçi kurtarıldı

  Karda kapanan yolda mahsur kalan ambulans, TEDAŞ ekibi ve 12 işçi kurtarıldı Karda kapanan yolda mahsur kalan ambulans, TEDAŞ ekibi ve 12 işçi kurtarıldı Siirt'in Şirvan ve Pervari ilçe ve köylerinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

 • 02.02.2023 02 Şub 20:48 Karda kapanan yolda mahsur kalan ambulans, TEDAŞ ekibi ve 12 işçi kurtarıldı

  Karda kapanan yolda mahsur kalan ambulans, TEDAŞ ekibi ve 12 işçi kurtarıldı Karda kapanan yolda mahsur kalan ambulans, TEDAŞ ekibi ve 12 işçi kurtarıldı Siirt'in Şirvan ve Pervari ilçe ve köylerinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

 • 22.12.2022 22 Ara 15:04 Diyarbakır'da trafodaki arızaya müdahale sırasında Dicle Elektrik'in aracı alev aldı

  Diyarbakır'da trafodaki arızaya müdahale sırasında Dicle Elektrik'in aracı alev aldı Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde trafodaki arızaya müdahale sırasında Dicle Elektrik'in aracında çıkan yangın söndürüldü.

 • 21.12.2022 21 Ara 19:03 Batman'da kaçak elektrik kontrolü yapan personeli rehin alan zanlı tutuklandı

  Batman'da kaçak elektrik kontrolü yapan personeli rehin alan zanlı tutuklandı Batman'da kaçak elektrik kontrolü yapan elektrik dağıtım şirketi personelini silahla rehin alan N.K. tutuklandı.

 • 20.12.2022 20 Ara 12:22 Esnafın rehin aldığı kaçak elektrik kontrolü yapan personel kurtarıldı

  Esnafın rehin aldığı kaçak elektrik kontrolü yapan personel kurtarıldı Batman'da esnafın rehin aldığı kaçak elektrik kontrolü yapan personel, polisin ikna çalışmaları sonucu kurtarıldı.

 • 17.11.2022 17 Kas 11:30 Dicle Elektrik'ten elektrik kesintisine ilişkin açıklama

  Dicle Elektrik'ten elektrik kesintisine ilişkin açıklama Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ), Yenişehir ilçesindeki bir mahallede yaşanan elektrik kesintisine ilişkin açıklama yaptı.

 • 15.11.2022 15 Kas 15:09 Dicle Elektrik şebekeyi kışa hazırlıyor

  Dicle Elektrik şebekeyi kışa hazırlıyor Dicle Elektrik şebekeyi kışa hazırlıyor Elektrik çalışanları kırsalda komandolar gibi direkleri sırtlarında taşıyor Dicle Elektrik dağıtım bölgesindeki 6 ilde 2 bin 54 personel ve 402 araç ile gerçekleştirilen çalışmada şebekenin tamamı gözden geçirilerek kullanım ömrünü dolduran...

 • 27.09.2022 27 Eyl 17:26 Üreticilerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Elektrik" Tepkisi: "Çiftçiler Elektrik Desteği İstiyor"

  Üreticilerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Elektrik' Tepkisi: 'Çiftçiler Elektrik Desteği İstiyor' Üreticiler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarımsal sulamada kullanılan elektrik faturalarının hasat sonunda ödeneceğine ilişkin açıklamasını yeterli bulmadı. Tarımsal sulamada elektriğe verilen destek oranının yüzde 65’ten 35’e düşürüldüğüne dikkat çeken Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şube Başkanı Abdullah Melik, “Destekleme adı altında halkın cebindeki para Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’(DEDAŞ) aktarılıyor. ‘Çiftçiye 5 yıl faizsiz ödeme imkanı yapılacaktır’ yerine çiftçiye yüzde 70-80 indirim yapılsın” dedi. Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Süleyman İskenderoğlu ise, "Bir yıl bitmeden elektriğe yaklaşık yüzde 150’ye yakın zam geldi. Çiftçi bu zamların altından kalkamaz. Cumhurbaşkanı'mızdan talebimiz çiftçiler enerji desteği istiyor" diye konuştu.

 • 02.09.2022 02 Eyl 20:08 Akşener'den DEDAŞ'a: "Diyorsunuz ki bizi DEAŞ'tan kurtarın"

  Akşener'den DEDAŞ'a: 'Diyorsunuz ki bizi DEAŞ'tan kurtarın' İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geldiği Şanlıurfa'da bir çiftçiye gelen 1 milyon 146 bin liralık elektrik faturası karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

 • 05.08.2022 05 Ağu 13:43 Mahmut Tanal: "Kuveyt Emiri'nin 5 Milyon Dolar Hibesi ile Siverek'te Yapılan Su Projesi Çöktü"

  Mahmut Tanal: 'Kuveyt Emiri'nin 5 Milyon Dolar Hibesi ile Siverek'te Yapılan Su Projesi Çöktü' CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Devlet Nişanı verdiği Kuveyt Emiri el Sabah’ın hibe ettiği 5 milyon dolarla Siverek’e yapılan içme suyu projesinin çöktüğünü öne sürdü. Tanal, Şanlıurfa ve Mardin’de günlük 8 saati bulan elektrik kesintisinin pamuk ve mısır üreticisini zor durumda bıraktığını belirterek Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye (DEDAŞ) de tepki gösterdi.

 • 04.08.2022 04 Ağu 18:57 Kızıltepe'de DEDAŞ ekibine taşlı saldırı: 1 yaralı

  Kızıltepe'de DEDAŞ ekibine taşlı saldırı: 1 yaralı Mardin'in Kızıltepe ilçesinde ekonomik ömrünü tamamlamış şebekenin yenilenmesi için yatırım çalışmalarını yürüten Dicle Elektrik ekibi, bir grubun taşlı saldırısına uğradı.

 • 03.08.2022 03 Ağu 11:17 Dicle Elektrik, 2. Cudi Festivali'nde stant açtı

  Dicle Elektrik, 2. Cudi Festivali'nde stant açtı Dicle Elektrik, Şırnak Valiliği tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Cudi Festivali'ne katıldı.

 • 29.07.2022 29 Tem 13:32 Tarımsal sulamada kaçak elektrik tüketimi alarm veriyor

  Tarımsal sulamada kaçak elektrik tüketimi alarm veriyor Dicle Elektrik, Şanlıurfa'da kaçak elektrik tüketiminin hızlı bir artış gösterdiğine dikkat çekti.

 • 28.07.2022 28 Tem 11:51 Dicle Elektrik'ten çiftçiye tarımsal sulama için elektrik desteği

  Dicle Elektrik'ten çiftçiye tarımsal sulama için elektrik desteği Diyarbakır'da kuraklığın etkilediği mahallelerde Dicle Elektrik tarımsal sulamanın aksamaması için çiftçilerin yararlandığı elektrik iletim hatlarını yenileyerek kapasitelerini artırdı.

 • 23.06.2022 23 Haz 09:26 Dicle Elektrik'ten Mardin'de elektrik borcunu ödememekte ısrar eden çiftçilere haciz uyarısı

  Dicle Elektrik'ten Mardin'de elektrik borcunu ödememekte ısrar eden çiftçilere haciz uyarısı Dicle Elektrik tarafından Mardin'de tarımsal sulama amacıyla kullandığı elektriğin faturasını uzun yıllardır ödemeyen toprak sahiplerine karşı haciz işlemleri başlatıldı.

 • 16.06.2022 16 Haz 14:30 Bakan Dönmez: "2030'a kadar elektrikli araç altyapısı için 1 milyar dolarlık yatırım yapılacak"

  Bakan Dönmez: '2030'a kadar elektrikli araç altyapısı için 1 milyar dolarlık yatırım yapılacak' Bakan Dönmez: "2030'a kadar elektrikli araç altyapısı için 1 milyar dolarlık yatırım yapılacak" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "16 milyar lirası şebeke, 4 milyar lirası da diğer yatırımlar olmak üzere toplam 20 milyar liralık bir yatırımı hayata geçirildi" "Planlı bakım için...

 • 02.06.2022 02 Haz 18:16 Kazada hayatını kaybeden işçilerden geriye acı hikayeler kaldı

  Kazada hayatını kaybeden işçilerden geriye acı hikayeler kaldı Şırnak'ın Uludere ilçesinde kamyonetin şarampole devrildiği kazada hayatını kaybeden işçiler, geride buruk hikayeler bıraktı.

 • 02.06.2022 02 Haz 16:17 Şırnak'taki kazada hayatını kaybeden işçilerden geriye acı hikayeler kaldı

  Şırnak'taki kazada hayatını kaybeden işçilerden geriye acı hikayeler kaldı Şırnak'ın Uludere ilçesinde kamyonetin şarampole devrildiği kazada hayatını kaybeden işçiler, geride buruk hikayeler bıraktı.

 • 01.06.2022 01 Haz 17:58 Şırnak'ta kamyonetin şarampole devrilmesi sonucu 5 kişi öldü

  Şırnak'ta kamyonetin şarampole devrilmesi sonucu 5 kişi öldü Şırnak'ın Uludere ilçesinde kamyonetin şarampole devrildiği kazada 5 kişi yaşamını yitirdi.

 • 20.05.2022 20 May 13:21 1946'da ismi "Yakıtlı" oldu! Bu köy Türkiye'nin petrol üretiminin yüzde 40'ını sağlıyor

  1946'da ismi 'Yakıtlı' oldu! Bu köy Türkiye'nin petrol üretiminin yüzde 40'ını sağlıyor Bu köyün adı 1946'da petrol bulunmasıyla dönemin Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün talimatıyla "Yakıtlı köyü" olarak değiştirildi. Şu an günlük 41 bin varille Türkiye'deki petrol üretiminin yüzde 40'ını sağlayan köye, okul ve cami yaptırıldı, köylülere ücretsiz elektrik kullanımı ve yakıt desteği sunuldu.

 • 18.05.2022 18 May 15:04 TBMM Genel Kurulu

  TBMM Genel Kurulu AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, "Cumhurbaşkanlığı makamına yapılmış hakaretin takibi şikayete bağlı değildir, resen soruşturulması gereken bir fiildir.

 • 17.05.2022 17 May 19:30 CHP'li Tanal: Şanlıurfa'da Jandarmanın Sert Müdahalesine Maruz Kalan 5 Çiftçi Şu An Gözaltında

  CHP'li Tanal: Şanlıurfa'da Jandarmanın Sert Müdahalesine Maruz Kalan 5 Çiftçi Şu An Gözaltında CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa Haliliye’de, elektrik borcu nedeniyle Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (DEDAŞ) trafoları sökmesi sırasında jandarmanın çiftçilere copla müdahale etmesine tepki gösterdi. Tanal, “Çiftçiler jandarmanın sert müdahalesiyle karşılaştı. Aldığımız son bilgilere göre jandarmanın sert müdahalesine maruz kalan 5 çiftçi şu an gözaltında. Çiftçilerin derhal serbest bırakılması gerekiyor” dedi.

 • 18.04.2022 18 Nis 16:59 Şanlıurfa'da sayaçların denetim altına alınmasını engellemeye çalışan gruba polis müdahale etti

  Şanlıurfa'da sayaçların denetim altına alınmasını engellemeye çalışan gruba polis müdahale etti Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, DEDAŞ ekiplerinin okuma sayaçlarını denetim amacıyla direklere taşımasını engellemek isteyen grup, yolda lastik yakıp, taşlarla trafiği kapattı. Sayaçların direğe çıkarılacak olmasına tepki gösteren mahalleli, ekiplere engel olmak istedi. Bunun üzerine polis ekipleri gruba tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Müdahale sonrası 3 kişi yaralanırken 6 kişi gözaltına alındı.

Advertisement