Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Fransa'da Sarkozy ve oğluna yönelik ölüm tehdidi soruşturması - Son Dakika

Fransa'da Sarkozy ve oğluna yönelik ölüm tehdidi soruşturması

Fransa'da eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve oğlu Jean Sarkozy'yi ölümle tehdit eden kişi, psikiyatri hastanesine sevk edildi. Gözaltına alınan kişi, tehditte bulunduğunu kabul etti ancak muhakeme yeteneğine sahip olmadığı ve sağlık durumu uygun olmadığı için psikiyatri hastanesine sevk edildi. Sarkozy'nin kız kardeşi de aynı tehdit mesajını almıştı ve olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı.

Fransa\'da Sarkozy ve oğluna yönelik ölüm tehdidi soruşturması
03.10.2023 - 16:45,

Fransa'da eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'yi ve oğlu Jean Sarkozy'yi ölümle tehdit eden kişi psikiyatri hastanesine sevk edildi.

Yerel basındaki haberlere göre, Sarkozy ve oğluna yönelik yapılan ölüm tehdidiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında bir kişi gözaltına alındı.

Paris Savcılığı, gözaltına alınan 38 yaşındaki erkeğin, Sarkozy ve oğluna yönelik tehditte bulunduğunu kabul ettiğini bildirdi.

Savcılık, bilirkişinin bu kişinin olay sırasında muhakeme yeteneğine sahip olmadığını ve sağlık durumunun gözaltında tutulmaya uygun olmadığını tespit ettiğini aktardı.

Psikiyatri hastanesine sevk edilen kişinin, uyuşturucu kullanan biri olarak polis kayıtlarında geçtiği belirtildi.

Sarkozy'nin kız kardeşi Caroline Sarkozy de Nagy-Bocsa'nın telefonuna 17 Eylül'de Sarkozy ve oğluna yönelik ölüm tehdidi içeren bir sesli mesaj bırakılmıştı.

Paris Savcılığı, 20 Eylül'de olayla ilgili soruşturma başlatmıştı.

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Dünya Fransa'da Sarkozy ve oğluna yönelik ölüm tehdidi soruşturması - Son Dakika


Advertisement